Dodaj do ulubionych

4 lata więzienia za gwałt na dziecku

04.10.22, 15:46
Mam ośmioletnią córkę i nie ogarniam jak to jest możliwe, żeby ten typ dostał za coś takiego tylko 4 lata. To recydywista, za te 4 lata wyjdzie i zgwałci kolejne dziecko.

www.rmf24.pl/regiony/poznan/news-4-lata-wiezienia-za-gwalt-na-8-latce-sad-tlumaczy-dlaczego,nId,6326458#crp_state=1
Obserwuj wątek
    • lily_evans011 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 15:51
      To jakieś zawiłości proceduralne i idiotyczny wyrok staje się faktem.
      Natomiast już zupełnie nie łapię, dlaczego za poprzednie takie samo przestępstwo dostał tylko 10 miesięcy????!!!!
      • milva24 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 15:57
        Wychodzi, że od pierwszego wyroku na 4 lata prokuratura się nie odwoływała tylko obrona. Też nie wiem skąd ten wyrok wcześniejszy, kosmos jakiś.
      • borsuczyca.klusek Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 16:48
        Nie zawiłości proceduralne tylko sąd I instancji właśnie taki wydał wyrok a prokuratura się nie odwołała.

Bardzo mnie ciekawi jakich to okoliczności łagodzących się dopatrzyli w gwałcicielu recydywiście.
        • maleficent6 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 17:08
          Problem w tym, że sąd rejonowy nie ma kompetencji, żeby wydawać wyroki w takich sprawach.
        • g.r.uuu Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 18:09
          Pewnie takich jak cytowany tu kiedyś nauczyciel - nastolatki pokazują brzuchy, a potem porządni ludzie muszą dzieci gwałcić
        • snajper55 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 18:29
          borsuczyca.klusek napisała:

> Bardzo mnie ciekawi jakich to okoliczności łagodzących się dopatrzyli w gwałcic
          > ielu recydywiście.

Lubi dzieci.

S.
    • daniela34 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 15:57
      Masz wyjaśnienie w treści artykułu. Jeśli wyrok zaskarżony jest na korzyść oskarżonego (czyli apelacje wnosi on lub obronca) to sąd II instancji nie może orzec na niekorzyść (zaostrzyć kary). Zasada zakazu reformationis in peius.
      Pytanie jest raczej o to
      1) dlaczego pierwszy wyrok był tak niski (10mcy)
      2) dlaczego sąd I instancji dał 4 lata
      3) dlaczego prokurator nie zaskarżył wyroku a wcześniej dlaczego złożył akt oskarżenia do niewłaściwego sądu
      • milva24 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 16:00
        Dzięki za rozpisanie kwestii prawnych. Źle to określiłam ale chodziło mi o oburzenie faktem, że ostatecznie wyrok jest tak niski.
      • 152kk Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 17:57
        Danielo, ale tu sąd okręgowy chyba nie orzekał w drugiej instancji tylko w pierwszej? Bo wyrok został uchylony kasatoryjnie a nie reformatoryjnie, z tego co zrozumiałam z doniesień prasowych? Bo czy w przypadku wydania wyroku przez sąd niewłaściwy nie jest jednak tak, że wyrok jest uchylany w całości tj. i co do winy i co do kary i zasada reformationis in peius nie powinna obowiązywać ?
        • daniela34 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 18:07
          Nie, wyrok jest oczywiście uchylany w całości, ale zakaz nadal działa. Bo dlaczego miałby nie chronić oskarżonego w sytuacji błędu wymiaru sprawiedliwości. Wyobraź sobie, że sąd niewłaściwy skazuje np.Justynę Wydrzyńską na karę w zawiasach. Ona uważa, że powinna zostać uniewinniona albo powinno się wobec niej warunkowo umorzyć postępowanie, ale nie wnosi apelacji z obawy, że wyrok zostanie uchylony, a następnie sąd własciwy orzekając jako sąd I instancji da jej bezwzględne więzienie.
          • 152kk Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 18:11
            Ok, rozumiem. Ale skoro wyrok w I instancji wydał wreszcie własciwy sad okregowy to czy teraz aplelacji nie moglaby wniesc prokuratura?
            • 152kk Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 18:26
              No chyba, ze jednak nie rozumiem... Moze jednak sad okregowy orzekał w II instancji - bo stwierdzenie, że poprzednio wyrok wydał sąd niewłaściwy nie ma skutku cofnięcia sprawy do ponownego rozpatrzenia w I instancji? Jest to dla mnie logicznie trochę bez sensu, ale może i tak być.
              • daniela34 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 18:35
                Nie, dobrze rozumiesz. Tam było tak: SR-aplecja na korzysc-SO-uchylenie wyroku i przekazanie SO jako sądowi I instancji-wyrok SO (ten, który omawiamy). Apelacja prokuratorowi przysługuje ale zakaz nadal będzie działał.
          • arwena_11 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 18:22
            Daniela a jak to jest, że sąd nie oddalił sprawy, jako że nie jest właściwy do jej rozpatrywania?
            • daniela34 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 18:36
              Nie miał oddalić. Przy stwierdzeniu, że jest niewłaściwy powinien przekazać do sądu okręgowego.
              • daniela34 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 18:39
                A dlaczego tego nie zrobił? Z tych samych przyczyn, dla których prokurator błędnie skierował AO. Bo nie zauważył. To się zdarza niezwykle rzadko. Raczej zdarza się zły sklad sądu, co wynika z licznych zmian (dzięki ci, o PiSie!). Ale żeby sąd niższy orzekł w sprawach z właściwości sądu wyzszego-to rzadkość.
                • 152kk Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 20:19
                  Nie wierzę w przypadek czy zbiorową głupotę prokuratora i sądu w takich sprawach. Ja tu raczej podejrzewam, ze w grę wchodziła korupcja/kumoterstwo. Gwałciciel pewnie z lokalnej grupy uprzywilejowanej (bogaty rolnik, właściciel firmy, politycznie ustosunkowany itp.), a dziewczynka z biednej, pewnie niezaradnej rodziny. Sprawie całkiem łba się ukręcić nie dało, bo za grubo było, ale "pomyłkę" co do wlasciwosci sadu dało się załatwić.
                  Czy to nie jest sprawa do rozpatrzenia dyscyplinarnego - za tak rażące błędy chyba i prokurator i sędzia powinni beknąć - nie chodzi mi o sam wyrok, którego wymiar uważam również za niezrozumiale niski, ale jednak w post. dyscyplinarnym nic za to nie grozi, czy o brak złożenia apelacji - tylko za "pomyłkę" w ustaleniu właściwości?
                  Oczywiście krzywdy to by nie wyrównało, ale jakoś chociaż częściowo uratowało szorujące po dnie zaufanie do wymiaru sprawiedliwości. No ale rzecznicy mają ważniejsze sprawy...sad
                  • daniela34 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 20:26
                    Nie sądzę, że to takie proste. 51-latek, który zaciąga dziewczynkę w krzaki koło sklepu to w książkach bywa może bogaty, ustosunkowany rolnik. W życiu ten profil sprawcy wygląda inaczej (żeby była jasnosc-nie twierdzę, że bogaci rolnicy/wlasciciele firm nie bywają pedofilami. Bywają. Tylko ich modus operandi inaczej wygląda).
                    Co do dyscyplinarki-tak, to jest materiał na dyscyplinarkę.
                    • 152kk Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 21:14
                      W książkach to raczej taki bogacz gwałci w ukryciu i dobrze zaciera ślady (a nie porywając sprzed sklepu i w krzakach), żeby genialny śledczy- alkoholik mógł powoli dojść do prawdywinkwink
                      A w realnym życiu gwałci jawnie i pozostawiając ślady ten, kto nie boi się odpowiedzialności - czyli psychopata lub ktoś mający poczucie bezkarności (często wzmożone alkoholem, a ustosunkowani w małych miejscowościach nieraz chleją równo i momentami od żula nie odróżnisz)
                      Ty masz większe doświadczenie, więc się nie kłócę, ale trudno mi uwierzyć w taki zbieg okoliczności, żeby żulik - pedofil został tak łagodnie potraktowany dwikrotnie, a za drugim razem przypadkiem taki rażący błąd proceduralny. Zresztą - o dwóch przypadkach wiadomo, ale czy jest prawdopodobne że taki zboczeniec popełnia tylko dwa przestępstwa w krótkim czasie, a oprócz tego nic kompletnie przez 30 lat? Bardziej prawdopodobne, że żulika za nawet podejrzenie pedofilii by na widłach ze wsi wynieśli.
                      Zdaję sobie sprawę, że do gwałtów podchodzi się w Polsce lekceważąco (i taki stosunek prezentują też często niestety przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości), ale molestowanie / gwałty na dzieciach to jednak inny kaliber, żeby tak przypadkiem się pomylili zbiorowo sędzia z prokuratorem, a wieś nic by na niski wyrok nie pisnęła.
                      • daniela34 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 21:19
                        Najprawdopodobniej to był może nie tyle żulik ile raczej odpowiednik wioskowego głupka. To moim zdaniem spowodowało, że wyroki byly tak niskie. A świadomość tego jaką krzywdę dziecku wyrządza zgwałcenie czy molestowanie, bardzo powoli przebija się w społeczeństwie.
                        To był akurat błąd z gatunku tych, które bogatemu, ustosunkowanemu pedofilowi do niczego nie były potrzebne. Niżej maleficient dobrze pisze, wiec juz nie będę powielać
                    • arwena_11 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 21:15
                      Jak rozumiem zarówno dla prokuratora jak i dla sędziego?
                      • daniela34 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 21:33
                        No cóż, pani rzecznik nominatka nowego KRSu ma pełne pole do popisu
                  • maleficent6 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 20:51
                    To zupełnie bez sensu. W okręgowym dostałby pewnie równie niski wyrok, w granicach dolnych widełek, bo tak się u nas zwykle daje.
                    Jeśli korupcja wchodziłaby w grę, to tym bardziej chcieli by mieć wszystko lege artis. Żeby nie zwracać uwagi na postępowanie i wyrok, bo po co? I Daniela ma rację, zazwyczaj bogaci pedofile mają inne metody niż zaciąganie przypadkowej dziewczynki w krzaki. Mają środki, mają możliwości, selekcjonują potencjalną ofiarę i są kryci, dbają o alibi etc. Tutaj c.uj się od razu przyznał.
                    • 152kk Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 22:03
                      Może i obie macie rację, że bogaci pedofile mają inne metody. Bogaci inteligentni pedofile.
                      Ale bogacze na wsi / w małych miejscowościach często wcale bystrzy nie są. Znam sporo przypadków zamożnych ( z domu) pijaków (nie eleganckich alkoholików, po prstu żuli), których rodzina latami kryła i ratowała od konsekwencji ich pijaństwa, również przed odpowiedzialnością karną, mimo że przestępstwa popełniali wręcz jawnie, na oczach wszystkich ( nie pedofilskie na szczęście, raczej typu pobicia). Sprawy kończyły się skazaniami bo nie dało się całkiem bez, ale wyroki były właśnie takie niskie. Zresztą był i wątek arweny o ukręceniu w jej rodzinie sprawy spowodowania wypadku po pujaku, ze skutkiem śmiertelnym (mam nadzieję że dobrze pamiętam, jak pomyliłam - przepraszam). To tego typu klimaty mam na myśli.
                      Coś mi nie styka, że prokurator i sędzia olali totalnie sprawę , ryzykując dyscyplinatkę, bo zlitowali się nad miejscowym głupkiem.
                      I naprawdę za gwałt pedofilski w recydywie daje się w dolnych granicach? No to jednak dla mnie zaskoczenie sad
                      • daniela34 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 22:10
                        Za zgwałcenie pedofilskie w recydywie przy np.ograniczeniu poczytalności- owszem. A podejrzewam, że tu było co najmniej lekkie upośledzenie.
                        • borsuczyca.klusek Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 22:11
                          Daniela a jaki jest maks w warunkach recydywy i czy gdzieś ktoś kiedyś takiego maksa zaliczył?
                          • maleficent6 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 22:28
                            18 lat.
                            • borsuczyca.klusek Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 22:29
                              maleficent6 napisała:

> 18 lat.

I czy znasz przypadek, że ktoś rzeczywiście tyle dostał?

• maleficent6 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 22:44
                                borsuczyca.klusek napisała:

> maleficent6 napisała:
                                >
                                > > 18 lat.
                                >
                                >
                                > I czy znasz przypadek, że ktoś rzeczywiście tyle dostał?
                                >
                                Max karą za gwałt jest 12 lat, że szczególnym okrucieństwem 15 lat i tak, jak najbardziej takie wyroki też zapadają.
                            • daniela34 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 22:34
                              Jak 18 skoro podwyższenie górnej granicy nie dotyczy zbrodni?
                              • maleficent6 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 22:42
                                daniela34 napisała:

> Jak 18 skoro podwyższenie górnej granicy nie dotyczy zbrodni?
                                To był sarkazm Danielo. Miałam na myśli Komendę. Po prawdzie tam było jeszcze zabójstwo, ale pokazuje wymiar sprawiedliwości w całej krasie.

• daniela34 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 22:33
                            W recydywie za zgwałcenie pedofilskie teraz byłoby 15 lat jeśli dobrze kojarzę. Czy ktoś dostał to nie wiem, statystyk od ręki nie znajdę. Na pewno takie 15 były za zgwałcenie że szczególnym okrucienstwem
                            • borsuczyca.klusek Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 22:38
                              Czy zgwałcenie 8 latki nie powinno być z defaultu traktowane jako ze szczególnym okrucieństwem?
                              • daniela34 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 22:43
                                A ja nie wiem, jaką on miał kwalifikację ostatecznie, bywa, że się kwalifikuje podwójnie, ale nie jest to "z defaultu." Ja akurat uważam, że utrzymanie odrębnej kwalifikacji ma sens ze względu na wypadki-właśnie szczególne.
                        • 152kk Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 22:34
                          Ok, ale czy nie jest podejrzane, że sędzia nie zastanowił się, dlaczego trafiła do niego sprawa w rodzaju takich, które nigdy do niego nie trafiają? I to z rodzaju raczej bardzo bulwersujących dla normalnego człowieka? Bo jednak zakładam, zresztą ty też to potwierdziłaś (o ile dobrze zrozumiałam) - że pomyłki tego typu są rzadkie.
                          A co do wymiaru kary - sędzia żeby ją ustalić musiał się zapoznać z orzecznictwem - sam wszak doświadcczenia w podobnych sprawach nie miał. Nie zdziwiło go, że wyrokowały w I instancji sądy okręgowe?
                          Rzeczywiście może chodzić przy niskim wyroku o ograniczenie poczytalności. Ale moim zdaniem wcale to nie wskazuje na wioskowego głupka - co prawda może jego ograniczenie widać gołym okiem, ale żeby formalnie stwierdzić to zwykle trzeba mimo wszystko powołać biegłego - a to czas, koszty. Czy sędziemu, który miał gdzieś ustalenie swojej właściwości chciałoby się powoływać biegłego z własnej inicjatywy tylko po to, żeby dać możliwie niski wyrok? O to musiał moim zdaniem wnosić adwokat - a kto ma szansę na dobrego adwokata, który odpowiednio podniesie okoliczności na korzyść pedofila: wioskowy glupek bez żadnej rodziny/poparcia czy lokalna szycha/bogacz?
                          • daniela34 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 22:46
                            Nie musiał czytać orzecznictwa, to nie jest oblig. Sprawca się przyznał, więc podejrzewam, że przewód sądowy byk maksymalnie skrócony.
                            A biegłego w zasadzie z defaultu w takich sprawach powołuje się na etapie postępowania przygotowawczego.
                            • daniela34 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 22:54
                              Masz chyba w kwestii biegłego podejście inspirowane medialną wizją mojego zawodu- to w filmach obrońca wchodzi i mówi: defence of insanity, teraz będzie opinia biegłego. W praktyce w Polsce opiniowanie sądowo,psychiatryczne w 90% wygląda tak, że łapią Zenka, Zenek przy pierwszym przesłuchaniu mówi, że piję, ćpa, miał uraz głowy, albo z Zenkiem średnio się da dogadać (upośledzony, chory, zaburzony), idzie wniosek o obrońcę z urzędu i badanie u biegłych. Jak biegli ustalą, że Zenek w normie, to cofają mu obrońcę. Najwięcej do kancelarii przychodzi mi właśnie takich obron z urzęduz kiedy jestem wyznaczana jak Zenka kieruja do biegłego. Czasem po tygodniu już mnie cofają.
                              • daniela34 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 22:57
                                Aha, w przypadku przestępstw pedofilskich badanie psychiatryczne (i seksuologiczne) to już w ogóle odbywa się bez potrzeby wniosku obrońcy. Dobrego, drogiego, taniego, kiepskiego, wszystko jedno. I też na etapie postępowania przygotowawczego.
                            • 152kk Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 05.10.22, 00:38
                              Ok, poddaję się.
                              Przyznaję, że szukałam racjonalnego wytłumaczenia tej pomyłki bo chyba bardziej mnie przeraża wizja totalnej głupoty jednocześnie prokuratora i sędziego -nie potrafiących w podstawy (ustalenie właściwości) i losujących wymiar kary (skoro nie sąd nie miał z podobną sprawą do czynienia i nie czytał orzecznictwa to chyba wylosował akurat 4 lata?), niż podejrzenie zmowy. Cóż, może to źle o mnie świadczy, a może dobrze?
                          • maleficent6 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 22:55
                            Szansę na dobrego adwokata wbrew pozorom mają takie same. Możesz trafić super z urzędu, możesz trafić beznadziejnego "za pieniążki". Mnie bardzo to dziwi, ale nie widzę w tym korupcji. Raczej bezmózgowie.
                      • maleficent6 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 22:18
                        152kk napisała:

> Może i obie macie rację, że bogaci pedofile mają inne metody. Bogaci inteligent
                        > ni pedofile.
                        > Ale bogacze na wsi / w małych miejscowościach często wcale bystrzy nie są. Znam
                        > sporo przypadków zamożnych ( z domu) pijaków (nie eleganckich alkoholików, po
                        > prstu żuli), których rodzina latami kryła i ratowała od konsekwencji ich pijańs
                        > twa, również przed odpowiedzialnością karną, mimo że przestępstwa popełniali wr
                        > ęcz jawnie, na oczach wszystkich ( nie pedofilskie na szczęście, raczej typu po
                        > bicia). Sprawy kończyły się skazaniami bo nie dało się całkiem bez, ale wyroki
                        > były właśnie takie niskie. Zresztą był i wątek arweny o ukręceniu w jej rodzini
                        > e sprawy spowodowania wypadku po pujaku, ze skutkiem śmiertelnym (mam nadzieję
                        > że dobrze pamiętam, jak pomyliłam - przepraszam). To tego typu klimaty mam na m
                        > yśli.
                        > Coś mi nie styka, że prokurator i sędzia olali totalnie sprawę , ryzykując dysc
                        > yplinatkę, bo zlitowali się nad miejscowym głupkiem.
                        > I naprawdę za gwałt pedofilski w recydywie daje się w dolnych granicach? No to
                        > jednak dla mnie zaskoczenie sad

Myślę, że mamy 😉 doświadczenie przede wszystkim. Zapewniam cię, że wbrew powszechnej opinii nie wystarczy dać w łapę w dzisiejszych czasach - te już minęły. Nie trzeba naprawdę (!) smarować sędziemu, by uzyskać niski wyrok. Po prostu w naszym sądownictwie wyroki są niewspółmiernie niskie i często w ogóle absurdalne. Wymiar sprawiedliwości kuleje i jest jak jest, nic nowego.
                        • 152kk Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 23:33
                          Ale ja nie upieram się, najbardziej podejrzany jest wymiar kary - bo tu wierzę, że może i wyrok mógłby taki być z różnych względów. Dla mnie podejrzane jest rozpatrzenie sprawy w sądzie niewłaściwym. Tak to już jest, że jak się chce po cichu uprać brudy to łatwiej we własnym domu, niż gdy się je wyniesie na zewnątrz.
                          • maleficent6 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 23:47
                            Myślę, że ty również wydałaś swój wyrok 😉 nie ma sensu cię przekonać. Daniela napisała dokładnie jak to wygląda, ja również napisałam. Pozostańmy przy swoich racjach.
                      • snajper55 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 22:26
                        152kk napisała:

> I naprawdę za gwałt pedofilski w recydywie daje się w dolnych granicach? No to
                        > jednak dla mnie zaskoczenie sad

Może z powodu znacznego ograniczenia poczytalności?

S.
                        • maleficent6 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 22:35
                          snajper55 napisał:

> 152kk napisała:
                          >
                          > > I naprawdę za gwałt pedofilski w recydywie daje się w dolnych granicach?
                          > No to
                          > > jednak dla mnie zaskoczenie sad
                          >
                          > Może z powodu znacznego ograniczenia poczytalności?
                          >
                          > S.
                          Przy znacznym ograniczeniu poczytalności sąd stosuje nadzwyczajne złagodzenie kary albo nawet odstępuje od jej wymierzenia. Bycie pod wpływem alkoholu się na to nie łapie.
                          Zrozumcie wreszcie, że w polskim sądzie jest to najnormalniejszy wyrok, tak to wygląda. Ja się z tym też nie godzę.
                      • arthwen Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 22:35
                        152kk napisała:

> były właśnie takie niskie. Zresztą był i wątek arweny o ukręceniu w jej rodzini
                        > e sprawy spowodowania wypadku po pujaku, ze skutkiem śmiertelnym (mam nadzieję
                        > że dobrze pamiętam, jak pomyliłam - przepraszam). To tego typu klimaty mam na m
                        > yśli.
                        To nie arwena, to volta -> forum.gazeta.pl/forum/w,567,168413032,168413032,Ciekawa_od_strony_prawnej_sprawa_wypadek_.html#p168415273
        • maleficent6 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 18:10
          Kasacja to zupełnie co innego. Tutaj wyrok, mimo wady prawnej, jakby dalej istnieje i sąd okręgowy musi przestrzegać reformations in peius. I tak sąd okręgowy orzeka w takich sprawach jako I instancja.
      • spirit_of_africa Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 19:17
        Bo Ziobro?
      • panterarei Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 20:59
        No nie. Wynika, że oskarżony działał w warunkach recydywy i za to dostał 10 miesięcy a potem w artykule jest bełkot i wyjaśnienie jest w słowach sędzi, dostał 4 lata i te cztery lata trzymają sąd
        • daniela34 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 21:07
          Nie dostał 10 miesięcy za recydywę. 10 miesięcy to był jego pierwszy wyrok.
          Drugi, za czyn popelniony w warunkach recydywy wynosił 4 lata.
    • ophelia78 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 15:59
      Masakra.
      Powinien dostać 40 a nie 4, i to w ruskom łagrze.
    • maleficent6 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 16:01
      Prokurator dał du.py po całości.
      O tym, jak można pomylić rejonowy z okręgowym nie wspomnę 🤷 że nikt się nie zorientował???
      • arwena_11 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 17:02
        A sąd nie powinien odrzucić sprawy - bo nie ten sąd? Dlaczego rozprawa się odbyła?
        Bo, że prokurator sprawę spieprzył - niezaprzeczalne. Ale, że potem sąd nie wyłapał?
        • maleficent6 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 17:07
          No też właśnie o to chodzi, nie rozumiem jak to możliwe, że nikt się nie zorientował? Prokurator składa akt oskarżenia do rejonówki, gdzie rejonówka nie zajmuje się takimi sprawami. Pani w sekretariacie podbija, spoko. Później sędzia też się nie orientuje? Dla mnie jest to absurdalne.
          • arwena_11 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 17:17
            Jeszcze ciekawi mnie - jeżeli wyrok wydał sąd, który wyroku nie powinien wydawać - to na logikę - wyroku nie ma. Czyli drugi sąd nie powinien być niczym ograniczony.

Daniela - wyjaśnisz?
            • daniela34 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 17:23
              Nie, wyrok jest, ale jest obciążony wadą, która powoduje, że musi zostać uchylony. Ale zakaz reformationis in peius nadal chroni oskarżonego. Dlaczego oskarżony mialby sie bać wnosić apelację na swoją korzyść skoro to wymiar sprawiedliwości zawalił.
            • maleficent6 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 17:45
              Od dawna powtarzam, że aplikacja prokuratorska powinna zaczynać się od testów na inteligencję.
          • martishia7 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 05.10.22, 12:27
            Jest to o tyle zaskakujące, że generalnie w moim odczuciu szkolenie sędziowskie rozpoczyna się od tematu "Jak odepchnąć od siebie sprawę w trzech prostych krokach.". Jak sąd może sprawę przekazać, to to zrobi, a czasami jak nie może, to też chętnie spróbuje.
    • borsuczyca.klusek Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 16:49
      Po prostu nasz cały wymiar niesprawiedliwości to syf i kilometry mułu.
    • yenna_m Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 16:58
      Prokurator sie nie odwołał.
      Ale gdyby chodzilo o babcie Kasię to prokuratura na pewno bylaby bardzo aktywna.
      Kogo obchodzi zgwałcona 8-letnia dziewczynka?
      • spirit_of_africa Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 19:19
        Życie dzieci już narodzonych tak bardzo prokuratury nie interesuje jak życie milimetrowych zarodków.
    • gaskama Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 17:05
      Ja pyer di le!
      Ostatnio czytałam o tym, że w stanach jakiś gwałciciel dziecka (recydywista) dostal 98 lat. Zastanawiałam się, czy w Polsce marne 10 by dostal. No i nie.
      • arwena_11 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 17:18
        Tam pewnie został skazany za kilka rzeczy - u nich wyroki się sumują.
    • dreg13 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 17:12
      Kiedy prawo zawodzi, to cóż... Ludzie powinni brać prawo w swoje ręce. Osobiście uważam, że do wprowadzania prawa najlepiej nadają się ludzie starsi - np. dziadkowie. Są w stanie wymierzyć sprawiedliwość bez oglądania się na własne zdrowie czy wolność, bo i tak stoją nad grobem. No ale u nas taki klimat, że tacy lubią sobie popłakać nad płodami, ale żeby uczynić ten świat w jakikolwiek sposób lepszym, to już za dużo zachodu.
      • laluna82 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 18:03
        Tzn. masz żal do 70letniego człowieka że nie pobije i zabije takiego gwałciciela ?
        • dreg13 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 18:19
          Nie żal, tylko oczekiwania. Oczekuję przydatności i konsekwencji. Jak ktoś jest nieprzydatny, to cóż - niech sam się sobą zajmuje. Jak stare dziady typu Putin wywołują wojny, to te stare dziady osobiście powinny w kamasze iść. Bo to głosami starych dziadów i za ich przyzwoleniem świat wygląda, jak wygląda. Minimalny wiek do wojska to powinno być jakieś 60 lat. Gdyby tak się świat umówił, to wojny zniknęłyby z powierzchni ziemi.
          Biedny 70-letni człowiek, oj biedny. Bo on taki stareńki, bo nie daje rady. A jakoś do urny iść daje radę. To nie młodzi stanowią prawo, to nie oni je tworzą. Tworzą i przyzwalają na nie ludzie, którzy najlepsze lata często mają już za sobą. No to niech konsekwencje tego biorą na klatę.
      • angazetka Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 18:36
        Samosądy. W dodatku sprytnie, cudzymi rękami. Rzyg.
        (No i 70-latek jako starzec nad grobem...)
        • dreg13 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 19:27
          SAMOsąd jest tam, gdzie SĄD nie działa.
          Nie cudzymi rękami, tylko własnymi. Jako matka miałabym obowiązek zająć się własnym, skrzywdzonym dzieckiem. Jako babcia uje*ałabym ku*asa aż po gardło. I tak, 70-latek najczęściej jest dużo bliżej grobu niż kolejna potencjalna ośmioletnia ofiara.
    • arthwen Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 17:24
      Nie mogę czytać o takich rzeczach, bo mi się niedobrze robi. Co za &^%R#%$^%&*, a prokurator też powinien siedzieć, razem z tym gościem, skoro uznał, że 4 lata za gwałt na małym dziecku i to w recydywie to jest odpowiednia kara. O poprzednim skandalicznym wyroku nawet nie będę nic pisać.
      • rb_111222333 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 17:53
        Zgadzam się w 100%. Biedne dziecko, co ona musiała przejść. A potem ten wyrok, jak splunięcie w twarz.
        • maleficent6 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 18:02
          Cóż...w Polsce standardem są dolne widełki niestety.
          • anorektycznazdzira Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 22:10
            w tym kraju zawsze szkoda dobrego w sumie chłopa/ka
            a pannie się nie wymydli
            w tym kraju jest kultura gwałtu i najlepiej widać po takich zjeb*** "wyrokach"
            • paskudek1 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 23:22
              Nie tylko po tym. Teksty jakiegoś zboka że mu kutas staje na widok 14latki i paniusia która uważa że to w sumie żadna patologia to uważasz że co to jest?
    • figa_z_makiem99 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 18:44
      Aborcja zygoty to ciężkie przestępstwo, ale zgwałcenie małoletniej już nie, a jakby zaciążyła musiałaby urodzić zapewne.
    • kozica111 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 18:52
      Kastracja i bransoletka do końca życia no i minimum 25 lat w pierdlu.
    • mama-ola Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 19:12
      Bez sensu takiego człowieka karać - wypuszczać - karać - wypuszczać itd. Przecież to nie niweluje problemu. On jest niereformowalny, ma wadę i tę wadę trzeba usunąć. Kastracja chemiczna plus odpowiedni rodzaj prania mózgu powinni mu zrobić.
      • mama-ola Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 19:12
        Oczywiście więzienie też, ale przede wszystkim powyższe.
    • uwielbianych [...] 04.10.22, 19:18
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • melisananosferatu Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 20:17
        Proboszcz cie oklamal, pedofilia to przestepstwo scigane przez kk. Nie dziekuj.
      • gaskama Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 20:21
        Zostań księdzem, jak cię kręci. U nich nie ma kar za pedofilię.
    • gaskama Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 20:20
      Dodam, że kastracja nie jest możliwa. To nieludzkie! Mężczyzna cieleśnie jest nietykalny. A kobiecie zygota w ciele musi się rozwijać! Nawet jak powoduje sepsę albo wyniszcza ją psychicznie.
      I kobiety się na to godzą!!!!
      • 152kk Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 20:42
        No niestety pozbawienie zdolnosci płodzenia uważane jest za okaleczenie (ja się nie zgadzam z tym od strony etycznej - ale w świetle prawa to przestępstwo). A kary mutylacyjne są z wielu względów uznane w cywilizowanych krajach za niehumanitarne i niedopuszczalne.
        Co gorsza - pozbawienie zdolności płodzenia (kastracja) niekoniecznie likwiduje popęd (ze źródeł historycznych można wyczytać informacje o znanych kastratach, którzy nawiązywali liczne relacje erotyczne) , poza tym działania zboczeńców seksualnych nie wynikają z wysokiego libido, ich motywacje (często nieświadome) są w dużym stopniu pozaseksualne.
        Zatem - kastracja jako kara może i uczyniłaby zadość poczuciu sprawiedliwości społecznej, ale moim zdaniem nie odniosłaby znaczącego efektu prewencyjnego (ani indywidualnego ani generalnego). Skuteczna może być tylko izolacja i - być może - leczenie psychiatryczne (tu nie wiem, nie znam się)
        • maleficent6 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 20:55
          Odniosę się do pierwszego zdania - gwałt to też jest okaleczenie. Trwałe.
          Co do reszty masz rację, kastracja może nie pomóc, leczenie nie pomaga, izolacja nas podatników kosztuje, dlatego najlepszy byłby odstrzał. Dziękuję za uwagę.
    • malenka9 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 20:22
      Może sędzia też pedofil
    • irma223 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 20:29
      A wcześniej za podobny czyn zostal skazany na 10 mies.
      Czego nie rozumiesz? To Polska właśnie!
    • anorektycznazdzira Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 22:07
      Czytałam, jestem w szoku, brak mi słów.
      Za drugi z rzędu gwałt na dorosłej kobiecie powinno być 25 lat,
      a tu QRVA dzieci!!!!!!
    • koronka2012 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 22:29
      Dobrze że w ogóle nie umorzyli ze względu na niską szkodliwość społeczną 🤬 Qwa, prokuratura jest bardziej aktywna w sprawach o rysowanie kredą na chodniku przed kościołem . Jak w ogóle taki wyrok może zapaść, skoro minimalny wyrok za gwałt na dziecku z pewnością jest wyższy niż 10 miesięcy?!
      • maleficent6 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 04.10.22, 22:49
        Szczególne złagodzenie kary.
    • purchawka2020 Re: 4 lata więzienia za gwałt na dziecku 05.10.22, 08:03
      Sprawdzić, czy nie ksiądz.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka