Dodaj do ulubionych

Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy

05.10.22, 10:34
Pięknie rozwija się wątek przejęcia przez braci Czechów Kaliningradu. Już przemianowali go na Kralovec, ponadto pojawiły się zdjęcia lotniskowca Karel Gott w jego macierzystym porcie. Ematki nie chciałyby od północy graniczyć z Czechami i wyskoczyć do Kralovca na plażę?
mobile.twitter.com/KralovecCzechia/status/1577572674456494080
Obserwuj wątek
    • kk345 Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 10:42
      I po co myśmy tę mierzeję przekopywali?
      • szare_kolory Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 10:50
        Żeby czeskie okręty wojenne mogły swobodnie płynąć do Kralovca z Prahy. Poza tym to już jest mierzeja im. Vaclava Havla.
    • daniela34 Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 10:44
      Najbardziej spodobała mi się zwięzła i konkretna odpowiedź na pytanie: "Co na to sovetska ambasada?"
      Czerpie ona z bogatej tradycji literackiej z okolic Wyspy Węży wink
      • szare_kolory Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 10:51
        O tak. Skromne a złote.
        • simply_z Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 11:20
          przeciez ta wyspa wezy to mit.
          • sumire Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 11:38
            Mit czy nie, wojny wygrywa się takimi historiami. No, ale zapomniałam, że ty kibicujesz orkom.
          • lodomeria Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 06.10.22, 23:31
            Taaa...
    • evening.vibes Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 10:54
      Widziałam wczoraj - przy parawanach oplułam monitor big_grin
      • szare_kolory Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 11:00
        Mnie dzisiaj urzekł czeski pocisk Rumburak, unieszkodliwiający ruskich żołnierzy wódką.
    • profes79 Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 11:36
      Ja tak tylko ku krzewieniu wiedzy wskażę, że Czesi (a w zasadzie Czechosłowacy) mieli marynarkę - rzeczną; operującą na Dunaju i Łabie. Nie była to co prawda siła na miarę choćby naszej Flotylli Pińskiej (nie mówiąc już o innych siłach państw naddunajskich) ale w szczytowym momencie dwudziestolecia miała na stanie monitor, dwie kanonierki i dwa stawiacze min a po wojnie jakąś drobnicę, na czele z poniemieckim okrętem patrolowym. Po tym, jak patrolowanie Dunaju przejęła flota radziecka, flotyllę czechosłowacką rozwiązano a obecnie z tego co kojarzę ani Czesi ani Słowacy flotylli rzecznych nie posiadają.
      • morekac Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 23:02
        I nie tylko nie przegrali, ale wygrali 100% swoich bitew. 😉
    • hanusinamama Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 11:46
      Mnie to ubawiło:
      "Is it true , that Skoda factories have started to work in war mode and began production of intercontinental missiles K-nedel 1 ?"
      • kryzys_wieku_sredniego Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 20:14
        3 razy czytałam zanim załapałam 😂😳
    • sumire Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 11:47
      Bardzo mi się to podoba. Bardzo podobno rosjanie są wkurzeni tą akcją. Ojej big_grin
    • conena Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 11:52
      od lat twierdzę, że powinniśmy wypowiedzieć Czechom wojnę i drugiego dnia się poddać.
      • melikles Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 12:07
        Czechy na co dzień i "daleko od szosy" to nie jest wcale taki miły kraj pełen wyluzowanych ateistów palących zioło i sypiących cytatami z Arabeli. No ale lepiej karmić się mitami big_grin
        • berdebul Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 12:10
          Lepiej graniczyć z nimi, niż z Orkami.
          • melikles Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 12:28
            To bez wątpienia.
        • hanusinamama Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 12:53
          A to była na jaki temat??
        • kk345 Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 13:55
          melikles napisał(a):

> Czechy na co dzień i "daleko od szosy" to nie jest wcale taki miły kraj pełen w
          > yluzowanych ateistów palących zioło i sypiących cytatami z Arabeli. No ale lepi
          > ej karmić się mitami big_grin
          >
          Zawsze znajdą się sztywniaki, które z powagą tłumaczą oczywistości rozwalając komediowy wątek...
        • szare_kolory Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 16:00
          Tiaaaa. A kto to przyszedł? Niszczyciel dobrej zabawy i pogromca uśmiechów dzieci?
          Melikles, jest coś takiego jak satyra i komizm. Sprawdź, poczytaj - może Ci się spodoba?
        • bistian Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 18:25
          melikles napisał(a):

> Czechy na co dzień i "daleko od szosy" to nie jest wcale taki miły kraj pełen w
          > yluzowanych ateistów palących zioło i sypiących cytatami z Arabeli. No ale lepi
          > ej karmić się mitami big_grin

Czechosłowacja przed II WŚ, to był mocny kraj, z silną armia i dużą produkcją zbrojeniową. Załatwiły ją plebiscyty i społeczność międzynarodowa. Jeszcze wcześniej, za rewolucji w Rosji, wojska czeskie, robiły w Rosji, co chciały, wygrywały każdą bitwę i były wielkim zagrożeniem dla komunistów, dlatego zorganizowano Czechom bezpieczny powrót do domu i dziękowano, że Czesi wyjechali.
          Miałem duże kontakty z Czechami, Morawiakami i Słowakami, nikt mnie nie zjadł, popłynęły hektolitry piwa i litry zelenej, bywało, że z nowopoznanym spaliśmy z jednym namiocie, bo "przecież dwóch nie warto rozkładać, a trochę sobie pogadamy", spaliśmy w kurnej chacie zimą, bywało, że i dawnym czeskim bunkrze.

Tak więc, nie przesadzajmy, to już jest nowe pokolenie od 50 lat i więcej big_grin
      • milva24 Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 12:11
        O ostatnich protestach w Pradze czytałaś?
      • maly_fiolek Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 12:19
        > że powinniśmy wypowiedzieć Czechom wojnę i drugiego dnia się poddać.

Oj nie chciałabyś, o ile ze Słowakami jako tako da się dogadać i relacje miałam dobre - to Czesi mają mocno nieprzychylny stosunek do Polaków.
        A jak wyglądało zarządzanie Polakami - poczytaj sobie o mniejszości polskiej w Zaolziu zarówno przed jak i *po* wojnie. Tylko ostrzegam, czechofilia Ci przejdzie.
        • hanusinamama Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 12:55
          Ja relacje ma od lat. Współpracuje i z Czechami i ze Słowakami i z Niemcami (wczesniej miałam też klinetów z Rosji). Jakoś nie zauważyłam aby trudniej się szło dogadać z Czechami. Ale może oni są wyjątkowo cięci na pedofilie...i tu cie boli fiołku.
      • lauren6 Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 12:59
        Ale wiesz, że cała akcję zapoczątkował Polak, który stworzył mema rozbioru Królewca między Czechy i Polskę? Czesi po prostu podchwycili temat.
      • szare_kolory Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 16:14
        Ah, jo.
    • berdebul Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 12:09
      wink
    • yenna_m Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 16:01
      Ja chętnie 😂😂😂
      Uwielbiam czeskie poczucie humoru smile
    • iwoniaw Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 20:06
      Pat i Mat próbujący tyko poprawić parametry Nord Stream 🤣🤣🤣
      • szare_kolory Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 20:24
        I teraz wszystko jasne.
        • iwoniaw Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 20:27
          szare_kolory napisała:

> I teraz wszystko jasne.

No ba! Nie mów, że to się nie spina 🤣🤣🤣
          • szare_kolory Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 06.10.22, 00:13
            A je to
          • szare_kolory Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 06.10.22, 00:15
            Ty, ale czekaj. Ci Czesi to chyba planują coś grubszego, bo tych dwóch od Nord Streamu, ten Pat i Mat chyba byli widziani podczas prac nad polskim ładem. To by naprawdę się spinało. A jeśli tak jest naprawdę, to jesteśmy w opałach.
      • morekac Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 23:05
        Mają też Ministerstwo Żeglugi. Od lat się na to szykowali...
    • morekac Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 21:41
      Dzisiaj Czesi wystąpili do USA z zapytaniem o zakup F-35. Ambasada USA w Pradze spytała, czy nie potrzebowaliby i lotniskowca...😆
    • hanusinamama Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 22:05
      Andrzej rysuje jak zawsze w formie smile
      • milva24 Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 05.10.22, 23:18
        big_grin
    • ela.dzi Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 06.10.22, 00:03
      O matko jedyna jak się uśmiałam 😂

• ela.dzi Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 06.10.22, 00:04
        Napiszę tekst, jakoś słabo wyszło.

'Final steps for building Beer Stream 1 were made. As of today, the brightest minds among the engineers have begun with the construction. The pipeline is to be finished on January 1, 2023. We can only hope for a delicious "Na zdraví" after midnight. 🍺'
    • damartyn Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 06.10.22, 00:10
    • profes79 Re: Czeska marynarka nie przegrała żadnej bitwy 06.10.22, 21:53
      Tak dla rozrywki wink
      img.joemonster.org/upload/rbw/1645629fd772647yt_41450287.mp4

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka