Dodaj do ulubionych

Ubior na pogrzeb.

05.10.22, 20:17
Umarła moja bliska koleżanka z dawnej pracy. Za kilka dni pogrzeb. Zamierzam włożyć czarne, wąskie spodnie przed kostkę, czarne mokasyny na grubej podeszwie no i plaszcz. Do wyboru- jasnoszary, dwa beżowe ( jeden klasyczny z paskiem) i drugi alpaka oraz czarny. Czarny trochę sfatygowany, ale nie będę kupować nowego.
Wypada włożyć beżowy ?
Obserwuj wątek
    • extereso Re: Ubior na pogrzeb. 05.10.22, 20:20
      Moim zdaniem tak.
    • angazetka Re: Ubior na pogrzeb. 05.10.22, 20:23
      No oczywiście, że wypada. Nie jesteś bliską rodziną, że masz być cała w czerni.
      • porcelanaporcelana Re: Ubior na pogrzeb. 05.10.22, 20:27
        Dzięki, teraz znalazłam zdjęcie Torbickiej z pogrzebu Miecugowa w bezowym płaszczyku, więc tym bardziej się upewniłam, że wypada.
        • nicknanowyrok Re: Ubior na pogrzeb. 05.10.22, 22:32
          Jeśli Torbicka tak wystąpiła, to jak najbardziej wypada. Będziesz jak Torbicka.
    • iwles Re: Ubior na pogrzeb. 05.10.22, 20:26

Kolor stonowany, więc i szary, i beż pasują.
    • kamin Re: Ubior na pogrzeb. 05.10.22, 20:27
      Każdy pasuje
      • gorzka.gorycz Re: Ubior na pogrzeb. 05.10.22, 22:23
        Nie każdy. Czerwony, żółty, pomarańczowy, różowy itp. nie pasują. Generalnie jednak na pogrzeb raczej należy wybrać stonowane kolory.
    • nostalgia81 Re: Ubior na pogrzeb. 05.10.22, 21:58
      ja bym wzieła czarny, gdzie go bedziesz nosić jak nawet na pogrzeb nie wink
    • kocynder Re: Ubior na pogrzeb. 05.10.22, 22:06
      Jeśli tego beżu nie "ożywisz" oczojebnie różową apaszką, odblaskowo zieloną bluzką i kapeluszem z połową kwiaciarni - to jak najbardziej wypada. Nie jesteś osobą bliską zmarłej, żałoby nosić nie musisz. No, chyba, że ów beżowy płaszczyk ma krój ekstrawagancki i taki... Przykuwający uwagę. Jeśli neutralny - to wybierz lepiej pasujący do aury w dniu pogrzebu.
      P. S. O "ekstrawagancji piszę specjalnie, ponieważ lat temu kilka byłam na pogrzebie (moja dalsza rodzina) i koleżanka wdowy miała na sobie przepiękną, czarną, futrzaną pelerynę. Kolor - stosowny, krój - ok, ale całość była właśnie krzykliwa i zwracająca uwagę.
    • primula.alpicola Re: Ubior na pogrzeb. 05.10.22, 22:10
      Oczywiście.
    • taje Re: Ubior na pogrzeb. 05.10.22, 22:31
      Nikt nie zwróci uwagi na to, czy płaszcz zniszczony, czy nie, ani jakie masz mokasyny.
    • majenkir Re: Ubior na pogrzeb. 05.10.22, 23:04
      W zeszłym roku miałam pogrzeb mojej mamy. Ludzie przyszli ubrani normalnie, przecież nikt nie będxie specjalnie czarnego płaszcza kupował.
      • taje Re: Ubior na pogrzeb. 05.10.22, 23:08
        Dokładnie. Nieodmiennie mnie zastanawia, dlaczego uczestnicy pogrzebu, zwłaszcza nie z bliskiej rodziny czyli osoby w miarę anonimowe, myślą, że ktokolwiek zwraca uwagę na to jak są ubrani. Nikogo to podczas pogrzebu nie będzie interesować. Mnie nie interesowało podczas pogrzebu mojego taty.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka