Dodaj do ulubionych

Wielka Woda - serial.

06.10.22, 08:31

Kto już oglądał? Skończyłam trzeci odcinek, dla mnie ok, fajnie budują napięcie, tylko wkurza mnie ten wątek zaginionej matki ćpunki, ckliwe to i oklepane już, ale niech im będzie (zawsze musi byc jakiś odnaleziony ojciec, matka, koniecznie z nałogiem, niepotrzebne mi to, meritum sprawy o powodzi jest ciekawsze).
Obserwuj wątek
    • anilorak174 Re: Wielka Woda - serial. 06.10.22, 08:34
      Jest wątek już.
      • ponis1990 Re: Wielka Woda - serial. 06.10.22, 09:16
        Jest? A to kurczaczek, szukalam i nie widziałam. Trudno, może wywalą mój.
    • iberka Re: Wielka Woda - serial. 06.10.22, 08:53
      Jestem w trakcie pierwszego odcinka a odnoszę wrażenie, że cofnęłam się do epoki Gierka wink.
      • merces Re: Wielka Woda - serial. 06.10.22, 09:45
        No właśnie, w roku 97 naprawdę tak zgrzebnie to wyglądało? Ja mam inne wspomnienia, ale może czas zmienia perspektywę, no nie wiem.
        • paola.brunetti Re: Wielka Woda - serial. 06.10.22, 10:11
          Byłam wtedy na studiach i zdecydowanie to tak nie wyglądało. Wrocław był owszem paskudny jeszcze wtedy, ale po ulicach jeździło dużo więcej zachodnich aut, nie tylko polonezy, maluchy i trabanty, no i z rzadka jakieś cinquecento. Modę damską też pamiętam inaczej, nie przypominam sobie, żebyśmy wtedy nosiły obcisłe dżinsy, były raczej w modzie szersze nogawki.
          • merces Re: Wielka Woda - serial. 06.10.22, 11:37
            I te wąsy, garsonki, dziwne stylówki.
            • ponis1990 Re: Wielka Woda - serial. 06.10.22, 21:22
              Garsonek nie było? Moja matka nosiła takie śmieszne bluzki z poduszkami na ramionach plus spódnice, ale może już stare były. A a wtedy nosiłam dzwony, fakt, nikt nie nosił wąskich gaci.
              • 1matka-polka Re: Wielka Woda - serial. 06.10.22, 21:52
                W 97 mialam 17 lat. Nosilam jasne, lekko rozszerzane dzinsy z dziurami, vansy na grubej podeszwie i bluze kangurkę... Czyli mniej wiecej to samo, co nosi dzisiaj moja 11 letnia corka.
                • bakis1 Re: Wielka Woda - serial. 08.10.22, 01:24
                  Jesteś moja równolatkąsmile i mam tak samo ubierające się 11 letnie dziecko.
                  • iberka Re: Wielka Woda - serial. 08.10.22, 12:43
                    I moją również ....albo ja Waszą wink.
              • merces Re: Wielka Woda - serial. 06.10.22, 21:59
                Poduchy na ramionach to raczej z latami 80. mi się kojarzą.
                • majenkir Re: Wielka Woda - serial. 06.10.22, 22:39
                  W 90-tych jeszcze nosiłyśmy.
                • asia_i_p Re: Wielka Woda - serial. 07.10.22, 00:29
                  Były jeszcze w 90-tych, mam szerokie ramiona, więc pamiętam, jak wypruwam ze wszystkiego.
                  • jednoraz0w0 Re: Wielka Woda - serial. 07.10.22, 04:44
                    Nie miałam ani pół poduszki na ramionach w latach 90tych, sylwetka z tamtych czasów to raczej obcisła góra (body!), goły brzuch, spodnie szerokie dołem albo w ogóle luźne, typu bojówki, kangurki, kraciaste koszule. Plus dużo plastikowych materiałów, ale one bardziej na wystawach a nie na ludziach bo były efektowne ale nieprzyjemne.
                    • aamarzena Re: Wielka Woda - serial. 10.10.22, 14:24
                      No bo Ty mówisz o codziennym ubiorze nastolatki. Ale garsonki tak właśnie wyglądały - zakiety miały poduszki na ramionach, do tego krótka (przed kolano) ołówkowa spodnica. Tak ubierały się kobiety do biura, banku, kosciola, TV.
                      • jednoraz0w0 Re: Wielka Woda - serial. 10.10.22, 14:38
                        Może. Ale takich natapirowanymi koków z lat 60 się na pewno nie nosiło, no może ktoś starej daty, ale przecież to młoda babka była. Przecież to był czas boba lub tzw.pazurków wśród pań, które chodziły do pracy. U panów wtedy dominowały błękitne koszule i żółte krawaty, to był krótki trend ale absolutnie wszędzie. No i baggy/cargo/flare pants, ale to już 10 razy zostało napisane.
                        • aamarzena Re: Wielka Woda - serial. 10.10.22, 22:07
                          A co do fryzur to sie zgadzam. Faktycznie inne były, krótkie włosy królowały, a jesli koki to raczej banany, a takie tapiry to raczej u pan w wieku przedemerytalnym się widywało.
            • chicarica Re: Wielka Woda - serial. 11.10.22, 00:26
              1997. W tych latach poszłam na studia i niektórzy moi wykładowcy mieli takie stylówki: wąsy, garnitur w kolorze zielonym lub śliwkowym. Tym niemniej spodnie tylko proste lub dzwony, rurki były niemodne już w 93. W 97 modne były koturny, kok banan myślę że tak, przedziałek pośrodku na pewno, spodnie dzwony, sukienki typu babydoll i glany do tego.
              • jednoraz0w0 Re: Wielka Woda - serial. 11.10.22, 01:04
                U mnie w pracy był gość zielony garnitur plus wąs, ale on był ze starszej załogi, tzn pewnie jakieś 45 lat, ale wtedy dla mnie to było „tak długo to ludzie nie żyją”.i drugi, z wąsem, chyba tez zielony gajer, jeszcze starszy, taki typu „miał dorosłe dzieci”, jakiś derektór finansowy. Młodsza ekipa nie. No, jeszcze jeden miał wąsy i brodę ale był kryptogejem i bardzo nie chciał wyglądać atrakcyjnie, ogolił się po wyjściu z szafy.
              • ichi51e Re: Wielka Woda - serial. 13.10.22, 09:11
                alfy
          • sueellen Re: Wielka Woda - serial. 10.10.22, 18:13
            Wtedy pamiętam biegałam w sukienkach indyjskich. Był boom na te sklepy.
            • jednoraz0w0 Re: Wielka Woda - serial. 10.10.22, 18:16
              Tak, i sportowe buty lub glany do zwiewnych, kolorowych sukienek.
              • sueellen Re: Wielka Woda - serial. 10.10.22, 22:24
                Tak! Martensy do sukienki typu dzieci kwiaty
      • lea_233 Re: Wielka Woda - serial. 07.10.22, 05:43
        Też odnoszę wrażenie że realia się trochę rozjechały. Wąsy, koki, garsonki? Naprawdę to ta epoka?. Ponadto fax działający w polu na Żuławach, laptop na naradzie u prezydenta Wrocławia.? Akcja też jakoś bez napięcia. Ale jestem dopiero po pierwszym odcinku, może się rozkręci?
        • jednoraz0w0 Re: Wielka Woda - serial. 07.10.22, 05:55
          Taaaak pani stenotypistkę-sekretarka w pierwszej scenie ze swoją fryzurą wbiła mnie w ziemię. Ale może tak chciało kierownictwo netfliksa, żeby pokolorować Polskę na jakieś retro zadupie
        • kaskaz1 Re: Wielka Woda - serial. 09.10.22, 11:41
          Wasy , koki garsonki - pracowałam w korporacji - to wszystko było pod koniec lat 90-tych . Również laptop, oczywiście nie dla każdego bo za drogi i bez internetu , ale dyrektor, czy prezydent- realne. Stacjonarne były raczej na dział a nie na osobę
          • kaskaz1 Re: Wielka Woda - serial. 09.10.22, 11:43
            Bardziej mnie dziwi butelka wody w reku hydrolozki - tej mody raczwj jeszcze nie było
            • cosmetic.wipes Re: Wielka Woda - serial. 09.10.22, 11:59
              Ta butelka w dodatku ma bardzo współczesny kształt.
              • ela.dzi Re: Wielka Woda - serial. 11.10.22, 15:31
                cosmetic.wipes napisała:

> Ta butelka w dodatku ma bardzo współczesny kształt.
                >
                Też mi się to rzuciło w oczy. Wtedy była Bonaqua, Aqua Minerale, Mata i miały zupełnie inny kształty butelek.
          • merces Re: Wielka Woda - serial. 09.10.22, 11:48
            Takiego natężenia wąsów w moim otoczeniu na bank nie było. Ale może dlatego, że jednak w młodszym środowisku się obracałam. Laptopa ma tu główna bohaterka.
            • jednoraz0w0 Re: Wielka Woda - serial. 09.10.22, 14:37
              Główna bohaterka zdaje się poprzednie lata spędziła w Holandii więc laptopa mogła mieć, ale wtedy laptopy to raczej były takie dość pokaźne i w walizeczkach
          • jednoraz0w0 Re: Wielka Woda - serial. 09.10.22, 14:35
            No ale hej, lata 90 to młody kapitalizm, reklamy w stylu „mam Corel Draw i procesor 386 i nie zawaham się ich użyć”, postmodernistyczna architektura świeżo zrobionych sklepów z oknami pod dziwnymi kątami i kolorowymi fasadami, a ten Wrocław to jest jakby pokolorowali scenografie do Idy. Jedyny fragment naprawdę trafiony w czasie to Magik gdzieś tam w tle w którejś scenie. Polska w netfliksowych serialach jest zawsze odrapana i rozmoknięta.
            • merces Re: Wielka Woda - serial. 10.10.22, 15:58
              Otóż, brakuje tego klimatu lat 90. We Wroclawiu już gdzieś od 5 lat stał Solpol, w telewizji lecieli Przyjaciele, jakoś tak bardziej kolorowo było, a tu wieje taką prl-owską zgrzebnością.
      • iberka Re: Wielka Woda - serial. 07.10.22, 08:32
        Zaliczone - bez szału. Smutne wspomnienia wróciły, CPN przy kamienicy, w której spędzałam ferie/wakacje/ święta itp. No i Poltegor, czyli super widok na miasto z kawiarni na górze smile.
        Całość oceniam neutralnie i w sumie nie rozumiem zachwytów oraz wielkiego halo w czasie oczekiwania na premierę (dlaczego nie odbyła się w lipcu? )
        • ponis1990 Re: Wielka Woda - serial. 07.10.22, 13:54
          Ja też calość neutralnie, dla mnie mocniejszy jest reportaż Powódź'97 z tego roku na jutubach.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Wielka Woda - serial. 06.10.22, 09:00
      Jako mieszkanka zalanych terenów w powodzi w '97 stwierdzam, że z lekka przesadzają. Dramat to był u nas gdy o 2h rozwalili waly i ludzie w domach uciekali na wyzsze piętra,zwierzęta hodowlane się topily.
      Do wroclawia wida zaczęła się wdzierać o 14h i ludzie w większosci sobie wtedy spacerowali. Bylo tyle policji, wojska i straży że żadnej akcji z ludźmi zalewanymi w tunelu nie bylo.
      To nie tsunami, to nie tornado.
      • kafana Re: Wielka Woda - serial. 06.10.22, 09:48
        Jeszcze nie widziałam ale u nas to jednak było jak tsunami. Jak spuszczono wodę to poszedł wiadukt kilka mostów i domów. Najbardziej pamietam ten huk wody.
        • enigma81 Re: Wielka Woda - serial. 06.10.22, 11:34
          Dokładnie, u mnie zerwało duży most kolejowy.
      • kryzys_wieku_sredniego Re: Wielka Woda - serial. 07.10.22, 09:06
        Zaczęłam ogladać, serial jest super, tylko te zmiany nazw przywroclawskich miejscowosci mnie drażną, Wroclaw to Wroclaw a czemu nie piszą o normalnie Łany, zbiornik Nysa.
        • jednoraz0w0 Re: Wielka Woda - serial. 07.10.22, 17:44
          Podejrzewam ze dlatego, ze na mieszkańców Łanów wtedy spadł hejt i nie chcą go wywoływać od nowa.
    • bluea.nne Re: Wielka Woda - serial. 06.10.22, 21:32
      Obejrzałam dzisiaj . Polecam.
    • nangaparbat3 Re: Wielka Woda - serial. 06.10.22, 22:11
      Obejrzałam, cały, nie mogłam przestać. Arcydzieło to nie jest, ale dobrze się ogląda, pojawiają się wspomnienia - pędząca woda, układanie worków, odstawianie auta do piętrowego garażu, koleżanka, która przemieszczała się po mieście kajakiem, pies, który exowi (wtedy jeszcze mężowi) zwiał w momencie, kiedy przez megafony ogłoszono, że należy natychmiast schronić się w domach, i ex latał po puściutkim osiedlu i nawoływał. Znajome ulice, osiedla, budynki. I przede wszystkim wątek obrony wałów przez mieszkańców pobliskich wsi - każdy ma swoje słuszne racje, które nijak nie dają się pogodzić. Główna bohaterka, która każe wysadzać wały, a potem widzi, co to naprawdę znaczy. Warto.
      • simply_z Re: Wielka Woda - serial. 07.10.22, 00:52
        Znalazł psa?
        • nangaparbat3 Re: Wielka Woda - serial. 08.10.22, 12:53
          Tak tak, pies po prostu sam wrócił do domu 🙂
    • tryggia Re: Wielka Woda - serial. 07.10.22, 01:08
      Dymna, słów brak, jest niemożliwą aktorką.
      Serial bardzo wciąga, oglądam z dziećmi, przeżywam.
      • majenkir Re: Wielka Woda - serial. 08.10.22, 14:29
        Gdzie tam jest Dymna? Jestem na 4 odcinku, może jeszcze do niej nie doszłam?
        • skumbrie Re: Wielka Woda - serial. 08.10.22, 15:13
          Matka głównej bohaterki.
      • sylwus34 Re: Wielka Woda - serial. 08.10.22, 17:18
        A dzieci w jakim wieku? Z 11 latkiem da radę? Bo wydaje mi się że to 16+
        • tryggia Re: Wielka Woda - serial. 09.10.22, 00:03
          12 i 16. Młodszy trochę się niecierpliwił (kiedy zaleje, no, kiedy?). Obaj byli świadkami zalewań w Gdańsku, wiedzą jak to jest układać worki i pompować wodę z piwnicy. Historie bohaterów też przeżywali (wciąż wraca temat psa 😔).
    • brenda_bee Re: Wielka Woda - serial. 07.10.22, 07:52
      Średnio mi się podobał. Główna bohaterka głównie miota się po mieście, kurwi i mam wrażenie, że jest tam sama nie wie po co. Ale muszę przyznać, że to nieziemsko piękna aktorka.
      Anna Dymna jest wielka- dosłownie i w przenośni i to wg mnie najlepiej zagrana postać.
      Ogólnie na plus ale bez szału.
      • purchawka2020 Re: Wielka Woda - serial. 07.10.22, 08:19
        Anna Dymna już drugi raz ostatnio gra gruba babę w łóżku - przedostatnio taka była w "Ekscentrykach".
        • majenkir Re: Wielka Woda - serial. 08.10.22, 14:30
          Zaraz, Dymna to jej matka????
          • ponis1990 Re: Wielka Woda - serial. 11.10.22, 07:26
            Yup. Szok, nie?
            • manon.lescaut4 Re: Wielka Woda - serial. 11.10.22, 13:12
              Tez jestem w szoku smile Ale gra jak zwykle świetnie.
              PS. Ta tusza to oczywiście proteza?
              • sumire Re: Wielka Woda - serial. 11.10.22, 14:38
                Oczywiście smile Anna Dymna wątłym chuchrem nie jest, ale charakteryzatorzy dołożyli jej przynajmniej drugie tyle kilogramów w tym serialu.
                • manon.lescaut4 Re: Wielka Woda - serial. 11.10.22, 20:41
                  Tak dla absolutnej pewności dopytałam smile bo tez trzeba przyznać, ze charakteryzacja jest klasy, rzekłabym, hollywoodzkiej.
    • sumire Re: Wielka Woda - serial. 07.10.22, 08:58
      Podobało mi się. Duży plus za obsadę (wreszcie nie trzy te same twarze na krzyż).
    • alfa36 Re: Wielka Woda - serial. 08.10.22, 01:33
      Gdzie to można obejrzeć?
      • damartyn Re: Wielka Woda - serial. 08.10.22, 01:36
        Netflix
    • gaskama Re: Wielka Woda - serial. 08.10.22, 12:08
      Moim zdaniem bardzo dobry serial. Byłam ciekawa odbioru tego serialu przez mieszkańców Wrocławia. Czytałam gdzieś w komentarzach, że Ci przyjęli go mniej entuzjastycznie. Ale myśl nie została rozwinięta.
    • angazetka Re: Wielka Woda - serial. 08.10.22, 12:26
      Miałam 14 lat, byłam na koloniach dla dzieci z Polski i z Czech. I to pamiętam: strach dzieciaków z Czech (akurat z terenów objętych powodzią), kolejki do telefonów wieczorami, by się dowiedzieć, co z ich domami (telefon był stacjonarny na recepcji i automat), oglądanie "Wiadomości" na świetlicy co wieczór.
      • nangaparbat3 Re: Wielka Woda - serial. 11.10.22, 08:06
        Byłam w Łebie. W jakichś wiadomościach pomylono nazwy wrocławskich osiedli, usłyszałam, że na moim woda sięga drugiego piętra, my mieszkaliśmy na pierwszym. Przez pół dnia zrozumiałam, co to znaczy "powódź".
    • mae224 Re: Wielka Woda - serial. 08.10.22, 14:44
      lubię o katastrofach, u mnie ma 10/10. za odtworzenie tamtej polski. na własne oczy widziałam tylko wylaną wisłę. ale ten tok był jednym z najważniejszych w moim życiu.
    • australijka Re: Wielka Woda - serial. 08.10.22, 14:58
      Serial obejrzałam i jeśli miałam pewne zastrzeżenia to zrozumiałam zamysł reżysera po obejrzeniu cyklu rozmów z Magdą Mołek. Tam pięknie pan Młody Holoubek tłumaczy.
      Przede wszystkim to nie jest ani dokument ani film o powodzi. To film o ludziach, którzy pod wpływem powodzi podjęli takie a nie inne decyzje, zmienili tak a nie inaczej życie, spojrzenie na rodzinę itp.
      I dlatego wrocławianie mogą mieć zastrzeżenia o ile nie zrozumieją , że powódź to tło dla bohaterów a nie bohater filmu.
      Duet Żulewska -Schuchardt od czasu wspólnego występu w Chemii to wisienka na torcie.
      O ile pani Agnieszka cudna jak bogini o tyle pan Tomasz to już aktor charakterystyczny.
      Sporo przytył i jakoś zaczął pasować do ról z PRL-u. Na przykład w Hiacyncie i Odwróconych jako policjant lub jako strażnik więzienny np. Skazana.
      Gra świetnie ale szkoda, że zawęził krąg możliwości.
      Jako przyciężkawy Bodo amant przedwojenny też trafiony.
      No to ciurkiem obejrzałam i na tle różnych polskich banałków wyróznia sie zdecydowanie. Dla mnie.

• eliza2016 Re: Wielka Woda - serial. 08.10.22, 22:43
        Prawda. Taki przystojny był, a tu waga idzie do góry. Nadal mi się podoba, ale to już za dużo. Lubię miśków wink
    • 3-mamuska Re: Wielka Woda - serial. 08.10.22, 17:41
      Bratu we Wrocławiu urodziło się dziecko. Pamietam ze mieli problemy i szybko wypisali ich do domu. Potem mały miał problemy zdrowotne.
      Nie wolno było odwiedzać w szpitalu.
      Pamietam stacjonowało u nas w miasteczku wojsko straż mieszkamy niedaleko Wrocławia.
      U nas było bezpiecznie bo wyżej.
      Później pamietam te czarne ślady na budynkach we Wrocławiu dokąd sięgała woda.
      Strasznie przygnębiający widok.
    • alfa36 Re: Wielka Woda - serial. 08.10.22, 22:33
      Właśnie oglądam. Odnaleziona matka ćpunka? Czyja?
      • alfa36 Re: Wielka Woda - serial. 08.10.22, 22:35
        A już jarzę. Główna bohaterka...
    • kaskaz1 Re: Wielka Woda - serial. 09.10.22, 09:17
      Te widoki zalanego miasta to archiwa?
      a sceny z aktorami - montaż komputerowy wielkiej wody ?
      • australijka Re: Wielka Woda - serial. 09.10.22, 11:19
        kaskaz1 obejrzyj cykl Historie Wielkiej Wody. Jest po ostatnim odcinku filmu lub jako oddzielny serialik.
        I tam wszystko staje się jasne. Jakie makiety, jakie baseny do scen zalanej ulicy. O co chodziło reżyserowi, skąd czerpał pomysły. Są rozmowy z różnymi ludżmi . Mnie zachwyciła pani , która pilotowała helikopter dostarczając żywność i wodę na dachy ale także transportując rodzące czy ludzi do dializy. Warto obejrzeć. Babka petarda teraz, więc jaka musiała być 25 lat temu.
        A Pani Żulewska była w ciąży podczas kręcenia tego filmu i też opowiada o swoich rozmowach z dzieckiem , głównie podczas kręcenia scen w wodzie.
    • taniarada Re: Wielka Woda - serial. 09.10.22, 13:39
      Recenzje zebrał dobre .Zalania Wrocławia można by uniknąć. Walka o Zoo i inne wspaniałe chwile i heroizm ludzi .
    • suki-z-godzin Re: Wielka Woda - serial. 09.10.22, 21:05
      Serial świetny.
      Z okołoserialowych michałków, zatchło mie kiedy przeczytałam recenzję jednej aktywistki, nazywającej wątek Dymnej fatfobicznym. 🤡
    • memphis90 Re: Wielka Woda - serial. 09.10.22, 21:25
      Zastanawia mnie jedno:
      1. Czy w 97 młodzież nosiła już koszulki Hard rock cafe, bo one mi sie tak mocno później kojarzą
      2. Czy młodzież w 97 mogłaby biegać po ulicach krzycząc „ja pierd..lę - krowa”? W mojej młodzieżowej bance z 97 pojawiały sie czasem wulgaryzmy, ale raczej wśród młodzieży ze środowisk gorszych, raczej „kur..a”, no i nie darło sie żadnym „pierdol..ę” na ulicach przy dorosłych, bo by sie po łbie dostalo…
      • kandyzowana3x Re: Wielka Woda - serial. 09.10.22, 21:36
        1. Zdecydowanie tak. To były czasy już wyjazdy za granicę były już dostępne i powszechne.
        2. Tak. To były czasy ogromnej agresji. Bijatyk między punktami, skinami, kibolami, dresiarzami it'd. Popularne były Psy itd. Przeklinali wszyscy, nie tylko młodzież.
        • memphis90 Re: Wielka Woda - serial. 10.10.22, 10:53
          1.Szczerze - nadal nie jestem przekonana. Nie pamietam z tych czasow koszulek hard rock na polskich ulicach, tak samo jak wspomnianych obcisłych jeansów.
          2. Również nadal nie jestem przekonana. Byłam młodzieżą w 97 i z całą pewnością nie przeklinali „wszyscy”, a już na pewno nie wywrzaskiwali „pa pierd..lę” na ulicy. To była scena z obserwacją wzbierającej wody, a nie bójka kiboli z punkami…
          • agaagaaga123 Re: Wielka Woda - serial. 10.10.22, 14:18
            To bylo Hard Rock Cafe Amsterdam, ona mieszkała i studiowała w Holandii, stamtad ja miała
            • merces Re: Wielka Woda - serial. 10.10.22, 16:01
              Tak to chyba było wręcz takie podkreślenie, że ona z tej Holandii. A czy młodzież w 97 roku mogła bluzgać na ulicy - zdecydowanie tak.
          • jednoraz0w0 Re: Wielka Woda - serial. 10.10.22, 14:21
            Ja też nie pamiętam. Teoretycznie człowiek wiedział, że takie miejsce jest, ale to nie znaczy, ze kupował tam koszulki, dolar to była droga rzecz. Już prędzej uwierzę w koszulkę GAP która tam się pojawiła, bo choć po niego tez trzeba było do Stanów pojechać, to w GAP można było trafić na przecenę i kupić za 5 dolcow, a koszulka HRC kosztuje 30, no wtedy może 20. Jak ktoś miał to to było statement piece, który szedł w parze z zainteresowaniami itd, a nie przypadkowy ciuch.
            • larix_decidua77 Re: Wielka Woda - serial. 10.10.22, 20:54
              Do Stanów po GAP? Miałam w tych czasach a na pewno w Stanach nie bylam. Kupiłam w jakimś malutkim butiku w średniej wiellości meście. Przeklinanie było zupelnie zwyczajne.
              • jednoraz0w0 Re: Wielka Woda - serial. 10.10.22, 21:37
                Mogłaś kupić na kilogramach abo w komisie albo podróbę. Ale w normalnym handlu tego nie było, Gap miał jedną krótką i nieudaną przymiarkę do wejścia w Polsce i to było dużo później.
                • larix_decidua77 Re: Wielka Woda - serial. 10.10.22, 23:05
                  To nie był używany ciuch.
                  • jednoraz0w0 Re: Wielka Woda - serial. 10.10.22, 23:14
                    Nie musiał być używany, w komisach czy nawet w lampach bywały nówki, ale Gap nie miał dystrybucji w Polsce i nie sprzedawał swoich ubrań poza swoimi sklepami.
            • kandyzowana3x Re: Wielka Woda - serial. 10.10.22, 22:19
              zdecydowanie nie przypadkowy. To sie przywozilo jako najcenniejsza pamiatke z wyjazdow zagranicznych i rzeczywiście os razu wszyscy wiedzieli i rozpoznawali. Ale hard rock cafe byla wtedy wrecz kultowa
              • thank_you Re: Wielka Woda - serial. 10.10.22, 22:36
                Miałam torbę HRC i jakieś gadżety - od rodziny w NYC. Podejrzewam, ze taki był szlak historii tej koszulki. smile Ubrania Gapa tez.
            • sueellen Re: Wielka Woda - serial. 10.10.22, 22:22
              W no bez jaj. Z lumpeksow miałam Benettona i inne zachodnie cuda.
              • jednoraz0w0 Re: Wielka Woda - serial. 10.10.22, 22:25
                Benetton był w Polsce, Gap nie, więc o Benettona było dużo łatwiej.
      • kochamruskieileniwe Re: Wielka Woda - serial. 13.10.22, 08:16
        w 1997 nie byłam juz w młodzieżowej bańce. Od dawna (jeżeli młodzież liczyć do lat 20)
        Nie mieszkałam wtedy w Polsce i praktycznie nie miałam kontaktu z jęz. polskim (oprócz telefonów), ale przyjechałam tu na krótkie wakacje.
        Słownictwo mnie poraziło (bo jakoś tak z pełna wyrazistością słyszlam te ku..y, joby i inne). Pamietam, że na odcinku jednego przystanka tramwajowego, niezbyt długiego, naliczyłam ok 60 ku.w użytych. Ze słów uznawanych za nieobelżywe były chyba tylko spójniki. To była młodziez wracająca ze szkoły - liceum. I sądząc z przystanku - dobrego liceum!
    • anorektycznazdzira Re: Wielka Woda - serial. 10.10.22, 20:48
      Dla mnie bardzo fajny, tylko nie należy mieć oczekiwań, że się zobaczy dokumentalny reportaż o powodzi. To po prostu film sensacyjny na motywie historycznego zdarzenia. Postacie fikcyjne (prawie wszystkie), zdarzenia udramatyzowane. Ale całość mi się oglądała świetnie, plus te wspomnienia "tamtych czasów" smile
      • damartyn Re: Wielka Woda - serial. 10.10.22, 21:19
        Podpisze się , podobał mi się , dobrze się oglądało ,a główna bohaterka z takim swoistym bordeline ,nieodparcie przypominała mi Carrie Mathison z „Homelandu”
        • mama-ola Re: Wielka Woda - serial. 10.10.22, 21:41
          A Emily Blunt nie? Ja cały czas miałam wrażenie, że patrzę na Emily Blunt.
        • gaskama Re: Wielka Woda - serial. 12.10.22, 18:20
          A nie takie było właśnie założenie? Bo ja też miałam takie skojarzenia, po czym przeczytałam w jakiejś recenzji, że tak było.
    • ajr27 Re: Wielka Woda - serial. 10.10.22, 23:41
      Beznadziejne, pretensjonalne kino autorstwa dwóch buców, którym wydaje się, że pozjadali wszystkie rozumy, bo są synkami swoich ojców. Tymczasem kiepsko im idzie i z klimatem tamtych lat, i ze scenariuszem, i z wiarygodnością postaci. Najbardziej mnie mierzi ta miotająca się, wściekła główna bohaterka, wydumana ponad wszelką przyzwoitość.
    • jednoraz0w0 Re: Wielka Woda - serial. 11.10.22, 01:11
      W ogóle Jaśmina to pomijając kolor włosów i profesję to Mashcaron przecież.
    • yenna_m Re: Wielka Woda - serial. 11.10.22, 06:31
      Obejrzałam 2 pierwsze odcinki.
      Potwornie wkurza mnie anonimizacja nazw miejscowości.
      • yenna_m Re: Wielka Woda - serial. 11.10.22, 14:23
        Pozostałe 4 przepłakałam. Wszystko wrociło.
      • angazetka Re: Wielka Woda - serial. 11.10.22, 14:28
        A po co ludziom nowa fala hejtu? To nie jest dokument, poza tym.
        • yenna_m Re: Wielka Woda - serial. 11.10.22, 19:41
          Ale Gierżoniów, który nawiazuje do niedalekiego Dzierżoniowa a nie Nysy?
    • aguha Re: Wielka Woda - serial. 11.10.22, 08:03
      Obejrzałam w weekend. Zazwyczaj nie oglądam polskich seriali, ale tym razem zrobiłam wyjątek. Dobrze się oglądało. Świetnie zagrał Tomasz Schuchardt i oczywiście Anna Dymna. Zgadzam się z większością, że wątek matki narkomanki zupełnie niepotrzebny. Może tylko w jednej sytuacji miał sens (akcja ratunkowa wink ) Miałam wrażenie, że twórcy nie mogli się zdecydować, czy robią serial katastroficzny, czy bardziej obyczajowy. Tak czy inaczej, pierwszy raz obejrzałam dobry, polski serial.
      • jednoraz0w0 Re: Wielka Woda - serial. 11.10.22, 12:58
        Matka narkomanka była IMO po to, żeby jakoś uzasadnić to, że to ojciec wychowywał córkę. Gdyby nie była narkomanką lub inną patologią, widzowie by jej nie wybaczyli że porzuciła dziecko.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka