Dodaj do ulubionych

Brak miejsc w hotelach

06.10.22, 11:54
Kryzys kryzysem, inflacja inflacją a chcieliśmy na tydzień wyskoczyć w góry. I dobre, drogie hotele nie mają miejsc. Sprawdziłam w kilkunastu hotelach. Wlazłam na booking i wybrałam ileś tam obszarów (dolny śląsk) i wolne tylko apartamenty albo badziewia. Dobre hotele full. Zaskoczyło mnie to.
Obserwuj wątek
    • primula.alpicola Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 11:58
      Zaskoczyło Cię, że istnieją bogaci ludzie, których kryzys nie dotyka?
      • gaskama Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 12:00
        Nie. Tylko, że w październiku est gorzej z miejscami niż w sierpniu.
        • triss_merigold6 Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 12:11
          Nie wszystko tj. nie cała oferta danego hotelu jest na booking.
          • gaskama Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 12:14
            Wiem, dlatego też sprawdzałam na stronach hoteli. Fakt, zależało mi na hotelu "na zadupiu", przy trasach rowerowych.
            • ichi51e Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 20:11
              hotele na zadupiu pewnie zwyczajnie zamknięte a nie maja pełne obłożenie...
          • hanusinamama Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 12:14
            Ja zadzowniłam do tych 3 interesujących mnie hoteli i tak nie maja aoni jednego wolnego pokoju, do konca grudnia na zaden weekend.
        • mid.week Re: Brak miejsc w hotelach 09.10.22, 21:52
          gaskama napisała:

> Nie. Tylko, że w październiku est gorzej z miejscami niż w sierpniu.

W górach jesień jest najpiękniejsza. Zawsze jest full ludzi
      • mae224 Re: Brak miejsc w hotelach 07.10.22, 19:46
        to są głównie konferencje firmowe odkładane od 2 lat.
    • 35wcieniu Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 12:02
      Nic zaskakującego. Jak dobre, to zajęte głównie przez ludzi, którzy oszczędzać (jeszcze) nie muszą. Dolicz tych, którzy uważają że nie warto mieć oszczędności bo zezre je inflacja więc jak i tak gunwo mają z nich mieć to przewalą na przyjemności.
      • gaskama Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 12:15
        No my właśnie postanowiliśmy przewalać na przyjemności.
        • koronka2012 Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 15:21
          A wiesz że ja mam to samo podejście?
          Zamiast patrzeć jak oszczędności życia po prostu wyparowują przynajmniej skorzystam…
          • triss_merigold6 Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 15:26
            Identycznie. Ze świadomością, że to bal na Titanicu (który przynajmniej miał węgiel i ropę).
          • chlodne_dlonie Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 20:18
            Zaczynam dojrzewać do wymiany mebli, które w początkowym zamyśle jeszcze miały postać ten rok czy dwa wink Podobnie telefon, niby dycha jeszcze, ale jak teraz nie wymienię, to przyjdzie mi zapłacić znacznie więcej, ehhhhhhhh
            ..chyba narty też będą na większym wypasie, bo kto wie co dalej.. wink
            • ponis1990 Re: Brak miejsc w hotelach 07.10.22, 08:19
              My se ogródek rod chcemy kupić. Na podobnej zasadzie balu u titanica hehe.
    • dyzurny_troll_forum Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 12:02
      gaskama napisała:

> Kryzys kryzysem, inflacja inflacją a chcieliśmy na tydzień wyskoczyć w góry. I
      > dobre, drogie hotele nie mają miejsc. Sprawdziłam w kilkunastu hotelach. Wlazła
      > m na booking i wybrałam ileś tam obszarów (dolny śląsk) i wolne tylko apartamen
      > ty albo badziewia. Dobre hotele full. Zaskoczyło mnie to.

Taka sama prawda jak to że Franz miał strzelać do papieża.

Nawet w sezonie (lipiec sierpień) nie były pełne - spędzałem prawie każdy weekend w Mercure Szklarska Poręba*. Długi weekend (15 sierpnia) bez problemu rezerwując kilka dni przed. A pozostałe weekendy w Mercure w Karpaczu wink Ba, gdy odbywało się Forum Ekonomiczne w Karpaczu bez problemu były pokoje w regionie.

*Fakt podstawowy standard pokoju był często sprzedany, ale pozostałe dwa bez problemu)
      • gaskama Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 12:16
        No właśnie, w sezonie NIE były pełne. Byłam tam w lipcu i w sierpniu. W sierpniu z dnia na dzień coś znaleźliśmy.
        • lauren6 Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 12:21
          Nie były pełne, bo ceny hoteli w lipcu i sierpniu zwalają z nóg.
          Jeśli chce się wyjechać by się zresetować w innym otoczeniu, wygrzać się na saunie lub jacuzzi, pospacerować po okolicy, zjeść dobre jedzenie w restauracji to teraz można to zrobić za ludzkie pieniądze.
        • merces Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 12:27
          A to też różnie. Byłam w sierpniu w jednym z najdroższych hoteli w Beskidzie I było 100 procent zajętości. Sprawdzilam teraz na ich stronie z ciekawości ten weekend i są tylko najdroższe pokoje 2000/noc.
        • ela.dzi Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 13:15
          Gdybym miała jechać w góry, to wolałabym właśnie październik - taniej i chłodniej.
          • dyzurny_troll_forum Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 13:43
            ela.dzi napisał(a):

> Gdybym miała jechać w góry, to wolałabym właśnie październik - taniej i chłodni
            > ej.

Na Szrenicy w sierpniowy poranek (no koło 1100wink ) było 7C. Naprawdę potrzebujesz chłodniej?
            Natomiast gdy się idzie te 20-30 km przez góry to istotne znaczenie ma długość dnia.
            • melikles Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 19:09
              Zgadzam się. Długość dnia, pogoda, jesienią szlaki potrafią być już śliskie i oblodzone, zwłaszcza rano.
    • triss_merigold6 Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 12:09
      Hotele oferują teraz przede wszystkim jesienne pakiety weekendowe tematyczne (początek listopada, potem 11-13.11) i nie ma ich na bookingu. Info stąd, że szukałam w konkretnym miejscu na weekend 11-13.11 i dzwoniłam w kilka miejsc, bez problemu z rezerwacją.
      • dyzurny_troll_forum Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 12:11
        triss_merigold6 napisała:

> i nie ma ich na bookingu.

Na bookingu ogólnie ostatnio mało co jest. Booking się skończył.
        • dni_minione Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 12:29
          To gdzie się teraz szuka?
          • dyzurny_troll_forum Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 12:34
            dni_minione napisała:

> To gdzie się teraz szuka?

Bezpośrednio.
            Trzy lata walki z kolejnymi kryzysami doprowadziły do tego, że hotelarzy nie stać na prowizje dla boookingów. Czasem lepiej jest nie sprzedać w ogóle niż sprzedać i zapłacić horrendalną prowizję.
            Stary świat, który pamiętamy z 2019, został definitywnie i bezpowrotnie zniszczony...
            • dni_minione Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 16:16
              No ale jak bezpośrednio, jeśli nie zna się oferty hotelowej w danym regionie. Chcę wpisać np. Karpacz, dostać wszystkie hotele i mieć je uszeregowane opiniami. Zostaje tylko google chyba.
              • zwyczajnamatka Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 18:41
                Szukam najpierw na bookingu, a potem szukam strony danego hotelu czy pensjonatu i dzwonię do recepcji. Zawsze jest taniej przynajmniej kilkaset złotych. Z bookingu tylko naiwni rezerwują.
                • fibi00 Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 18:52
                  No nie zawsze. Ja akurat miałam sytuację że na booking cena była np 1500zł, na stronie hotelu za to samo 1600zł. A najlepiej jak pytałam o możliwość płatności bonem. Wtedy zazwyczaj cena była wyższa o ok 300zł niż na booking czy stronie hotelu.
                  • melikles Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 19:13
                    Jeśli się ma zniżki Genius 2/3, oferty z booking są prawie zawsze tańsze niż bezpośrednio z hotelu.

No i jednak to wygoda jak się jedzie gdzieś w nieznane miejsce. W bookingu mam oferty obok siebie, wertowanie pojedyńczych stron z kwaterami to czas i mordęga.
                    • arwena_11 Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 19:14
                      Ale bywa, że na bookingu zostają najgorsze pokoje ( standard, ekonomiczne ), a w hotelu jak najbardziej są wolne lepsze.
                      • melikles Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 19:27
                        Korzystam z bookingu przy krótszych wyjazdach. Jakoś mnie to omineło. Miałem zawsze do wyboru (jeśli hotel tak oferował) pokoje ekonomiczne, standard, superior czy inne deluxe.

Przykładowo: jedziesz nad Como, na miejscu jest pierdylion hoteli, pensjonatów i apartamentów. Nie masz nic poleconego i nie znasz regionu. Czy szukasz ich stron i przeglądasz je po kolei, czy korzystasz z agregacji i filtrów, które ma np. booking?
                • volta2 Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 20:49
                  nie masz racji, mąż gdy był w swoim ulubionym hotelu w zakopcu, i chciał zostać noc dłużej, sprawdził ceny. w hotelu było 100 a na bookingu 90. podreptał mąż do recepcji, czy mogliby zejść do tych 90 zł, bo tyle jest na bookingu i pani mu prosto w oczy, proszę wziąć z bookingu. i tak zrobił.

podobną sytuację mieliśmy jeszcze poza polską, nie jest to nasza specyfika
                  • zwyczajnamatka Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 21:23
                    Nigdy nie miałam takiej sytuacji, za to ostatnio na domku w górach wyszło poza bookingiem 700 zł taniej, na 5 dniach pobytu.
                    • arwena_11 Re: Brak miejsc w hotelach 07.10.22, 08:52
                      Bo to chyba zależy od zniżek jakie masz na bookingu
                      • mandre_polo Re: Brak miejsc w hotelach 07.10.22, 10:45
                        Nie koniecznie - hotele mają swoje zniżki i dostępne pulę pokoju np niektóre są niedostępne na booking. Warto dzwonić do hotelu zanim zrobi się rezerwację bo można zostać mile zaskoczonym. Ale trzeba wybrać nr telefonu i porozmawiać nie tylko kilknac w aplikacji
      • palacinka2020 Re: Brak miejsc w hotelach 07.10.22, 08:24
        Gdzie masz te pakiety niewykupione zeby bylo z weekendem? Serio pytam. Mnie interesuje HB w hotelu z atrakcjami dla dzieci- nie znalazlam.
        • triss_merigold6 Re: Brak miejsc w hotelach 07.10.22, 10:51
          Ja szukałam w Białowieży i okolicach konkretnie hotelu z basenem i spa.
          • arwena_11 Re: Brak miejsc w hotelach 07.10.22, 15:55
            W Białowieskim nic nie ma?
            Oni mają często w tygodniu jakieś konferencje, ale zawsze wrzesień/październik miejsce na kilka dni z weekendem znalazłam
            • triss_merigold6 Re: Brak miejsc w hotelach 07.10.22, 16:03
              W Bialowieskim jeszcze kilka dni temu były miejsca na pakiety weekendowe/ świąteczne w listopadzie i grudniu.
    • hanusinamama Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 12:12
      To samo mam nad morzem. Chciałam jechac na czwartek, piatek, sobota, niedziela...dupa. 3 hotele które wybrałam nie mają zadnego wolnego weekendu do konca grudnia
      • gaskama Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 12:18
        Właśnie. Ja w Świeradowie szukałam i trzy moje ukochane full. Potem poleciałam dalej w kotlinę kłodzką. Wszystkie duże i dobre hotele zajęte.
        • arwena_11 Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 14:40
          Patrzyłaś na Traveliście?
          • gaskama Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 14:53
            Nie. W końcu znalazłam jakiś pensjonat w Dolinie Kłodzkiej. Z Travlist nigdy nie korzystałam. Tylko booking, Slowhop i google maps plus bezpośredni kontakt. Aczkolwiek mamy już wiele hoteli obcykanych.
      • ajr27 Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 13:48
        Bał na Titanicu
      • panna.nasturcja Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 16:08
        Świnoujście ma pełno miejsc, w rożnych przedziałach finansowych.
        • hanusinamama Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 19:30
          Ale ja nie chce Świnoujścia. Tak jak gaskama wybrałam sobie "dziurę" ale sa w okolicy 2 spore hotele ( chciałam taki z basenem). No i dupa. Zalezy mi na miejscu bo tu jest gdzie pochodzić i pojezdzić na rowerach. Jedziemy do pensjonatu
          • panna.nasturcja Re: Brak miejsc w hotelach 07.10.22, 20:07
            Rozumiem, że nie chcesz, takiej odpowiedzi się spodziewałam. Tylko nie rozumiem czemu jesteś zdziwiona, ze w miejscowości, w której są dwa hotele nie ma miejsc.
        • chlodne_dlonie Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 21:03
          Z relacji znajomej, która do Kołobrzegu pojechała na tydzień - pełno ludzi na plaży, w restauracjach. Dużo Niemców, ale rodacy też licznie reprezentowani.
    • iwles Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 12:17

Mogą być zajęte weekendowo. Jeśli twój terminarz chociaż jednym dniem zahaczy o zajęty termin, to dostajesz informację "brak wolnych miejsc w wybranym przez ciebie terminie". Wystarczy, że przesuniesz o jeden dzień i już wolne pokoje będą.
      Brak wolnych miejsc nie oznacza, że hotel cały czas ma pełne obłożenie.
      • gaskama Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 12:19
        Tak, tak, zahaczam o weekend. Ale w sierpniu też było z weekendem i było do wyboru do koloru.
        • iwles Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 12:22

Może być i tak, że rodziny realizują bony turystyczne. Termin bonów był do 30 września, ale wiele hoteli umożliwiało opcję przedpłaty on_line bonem z późniejszym terminem realizacji.
          • gaskama Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 12:26
            O, to jest możliwe.
          • fibi00 Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 13:05
            iwles napisała:

>
            > Może być i tak, że rodziny realizują bony turystyczne. Termin bonów był do 30 w
            > rześnia, ale wiele hoteli umożliwiało opcję przedpłaty on_line bonem z późniejs
            > zym terminem realizacji.
            >
            >
            >

Płatność bonem została przedłużona chyba do marca 2023. Ale fakt, wydaje mi się że zanim przedłużyli ważność bonu to ludzie rzucili się na hotele żeby zdążyć zarezerwować coś przed końcem września. My w sumie zrobiliśmy podobnie. Końcem sierpnia zaczęłam szukać jakiegoś weekendowego wypadu na koniec września i faktycznie było ciężko. Chcieliśmy jakiś hotel z basenem i innymi atrakcjami (w razie niepogody) i nie było w czym wybierać bo wszystko zarezerwowane. Ale na szczęście udało mi się znaleźć dosyć fajny hotel w karpaczu, aż sama nie wierzyłam że w końcu mi się udało.
    • szafireczek Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 12:20
      Jesień w górach = popularny okres, ale moim zdaniem jest dostępnych sporo ofert i to wysokich. Bezpośrednio na stronach hoteli są wciąż dostępne promocje i to nawet w ofercie HB - fakt w większości w pakietach, ale skoro nie chodzi o weekendowy wyjazd...smile
    • berdebul Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 12:23
      Bal na Titanicu. Nie ma sensu odkładać kasy bo inflacja, uj wie kiedy będzie można się później zabawić.
    • andace Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 13:58
      Może ludzie przeliczyli wyszło że taniej spędzić tydzień w hotelu niż płacić za prąd i ogrzewanie we własnym domu 🤔😂
      W Holandii w październiku są ferie jesienne i w zarówno w NL jak i w okolicznych krajach z dobrym i nie za długim dojazdem nie ma miejsc w sensownych hotelach.
      Może jest jakiś dłuższy weekend np w Niemczech? I więcej turystów?
      • mae224 Re: Brak miejsc w hotelach 07.10.22, 19:50
        W De Herbstferien.
    • nenia1 Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 14:37
      gaskama napisała:

> Kryzys kryzysem, inflacja inflacją a chcieliśmy na tydzień wyskoczyć w góry. I
      > dobre, drogie hotele nie mają miejsc. Sprawdziłam w kilkunastu hotelach. Wlazła
      > m na booking i wybrałam ileś tam obszarów (dolny śląsk) i wolne tylko apartamen
      > ty albo badziewia. Dobre hotele full. Zaskoczyło mnie to.

Zaskoczyło cię. To się często zdarza jak się skonfrontuje z realem opisywany świat forumowy.
      • bywalec.hoteli Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 14:45
        nenia1 napisała:

> Zaskoczyło cię. To się często zdarza jak się skonfrontuje z realem opisywany św
        > iat forumowy.

Świat rzeczywisty różni się od zarówno świata forowego jak i świata mediów ogólnie.
        Życie zaskakuje.
    • biala_ladecka Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 14:49
      Latem jezdze regularnie na dwa konkretne campingi w dolnośląskim i zdazylo się, że w lipcu, przy zniewalającej pogodzie, byłam jedyną klientką, towarzystwo zjezdza się na weekendy. Tydzień temu byłam w Karpaczu i od zjazdu z S do Jeleniej stał w piatek wieczorem sznurek samochodów na wielkopolskich rejestracjach.
      To sa miejscowki weekendowe, a jesien to juz w ogole bajka do chodzenia po gorach, zwlaszcza, ze pogoda dopisuje. Zaloze sie, ze w tygodniu miejsc w hotelach do wyboru do koloru, bo juz w niedzielę jest pustawo na szlakach.
      • gaskama Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 14:55
        Tak może być. Dolny śląsk niestety też coraz modniejszy. Jeszcze 15 lat temu Izery były puste.
        • apallosa Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 15:53
          To samo z Beskidem Sądeckim.
          Jeszcze z dziesięć lat temu było tam pustawo, na szlakach nie było ludzi,a teraz.... w weekendy ludz na ludziu ludziem pogania 😱 O ile w dni robocze jeszcze luźno,tak w weekendy jest naprawdę sporo narodu i to nie tylko wodnej Krynicy,ale i w Zegiestowie czy Piwnicznej.
          Znajomy od lat masażysta pracujący m in. w zegiestowskim sanatorium w czwartki- soboty pada na twarz. Zobaczę,jak będzie w styczniu....
          • apallosa Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 15:54
            W modnej Krynicy - do cholery niepodobne, co ten słownik wyprawia 😅
            • gaskama Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 16:59
              Krynica bywała kiedyś pusta. Poza emerytami na dansingach ... nikogo.
    • 21mada Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 17:06
      Co cię dziwi? Ludzie dostają bony turystyczne i 500+ to ich stać na wyjazdy. To darmowa kasa w portfelu co miesiąc oprócz wypłaty.
    • leosia-wspaniala Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 17:12
      A mnie nie - bogaci są bogaci, problem mają biedni i średniaki.
    • mandre_polo Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 17:24
      Dzwon bezpośrednio. Booking ma swój zakres
    • tol8 Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 19:03
      Byłam teraz na Karaibach i miejsc też brak
      • tenjedennick Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 20:22
        Jak tam huragan Ian? big_grin

Świadomie poleciałaś na Karaiby o tej porze roku?

tol8 napisała:

> Byłam teraz na Karaibach i miejsc też brak
        >
        • panna.nasturcja Re: Brak miejsc w hotelach 07.10.22, 20:08
          Jak latasz palcem po mapie to żaden huragan nie jest straszny.
    • moze_sprobowac_inaczej Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 19:06
      Raczej bym powiedziała, że to sezon konferencyjno-integracyjny.
      Ostatnio też się odbiłam, w hotelu gdzie jest kilkaset pokoi nie było miejsca bo mieli dwa eventy.
      • mandre_polo Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 19:12
        Eventy w weekend to norma bo chcą mieć obłożenie. Trzeba szukać mniejszych obiektów
        • moze_sprobowac_inaczej Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 19:26
          Też bym na taki pojechała
          • mandre_polo Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 20:03
            Byłam w tym roku na imprezie firmowej
            • moze_sprobowac_inaczej Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 20:41
              Takie plusy pracy w dużej firmie smile
    • palacinka2020 Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 19:17
      Mam te same obserwacje. Przed covidem nie bylo problemu z miejscem w hotelu na weekend, teraz 2 razy drozej a wszystkie weekendy wykupione.

Za to w restauracjach nie ma ludzi.
      • merces Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 21:02
        palacinka2020 napisała:

> Za to w restauracjach nie ma ludzi.

Ojojoj, spróbuj w weekend znaleźć np. we Wrocławiu wolne miejsce w jakiejś fajnej knajpie (a nawet mniej fajnej). Dosłownie tłumy i kolejki przed wejściem.
    • chlodne_dlonie Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 20:13
      ..czyżby bal na Titanicu..? wink
    • chococaffe Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 20:46
      Lato jest nie do wytrzymania, więc wiele ludzi jak nie musi latem, to wyjeżdża jesienią. Plus rozpowszechnianie pracy zdalnej itd itp
      • tenjedennick Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 20:55
        Do tego dochodzi dużo imprez firmowych i innych wydarzeń, które nie są organizowane latem ze względu na wysoki sezon i urlopy uczestników. W znajomym hotelu praktycznie każdy weekend zajęty na imprezy integracyjne i szkolenia firm, warsztaty i konferencje projektów unijnych, itd.
        • kobietazpolnocy Re: Brak miejsc w hotelach 06.10.22, 21:33
          To może być to. Zbliża się koniec roku, trzeba budżet na eventy wykorzystać. W wakacje się takich spędów nie robi.
    • kklamra Re: Brak miejsc w hotelach 07.10.22, 07:57
      Nie wiem jak to wygląda teraz jesienią. Natomiast w lipcu i sierpniu miałam dwa wypady weekendowe. Rezerwowałam tak +- z dwutygodniowym wyprzedzeniem właśnie przez Booking. I wolnych miejsc noclegowych o średnim standardzie praktycznie nie było w rejonie, którym byliśmy zainteresowani. A tych hoteli z wyższej półki drogich i luksusowych było multum.
    • ewcia.1980 Re: Brak miejsc w hotelach 07.10.22, 16:10
      Ja też wszędzie widzę tłumy.
      Na weekend sierpniowy byłam w hotely gdzie za 2 noclegi zapłaciłam 3000.
      Hotel pełniusieńki.
      Na masaż relaksacyjny czekam miesiąc bo na szybciej nie ma miejsc.
      Moja kosmetyczka biadoli, że już nie daje rady przez nadmiar pracy.
      Teraz w weekend byłam w Warszawie.
      Hotel pełen.
      Do śniadaniarni kolejka żeby dostać stolik 🤯🤯
      Ludzie stoją w kolejce przed wejściem.
      Do pizzerni do której poszłyśmy na obiadokolację podobnie.
      Na spektakl w Capitolu wyprzedane nawet bilety bez miejsc siedzących (ludzie siedzieli na schodach)
      Na koncercie na Narodowym 60tys ludzi.
      Bilety od stówki w zwyż.
      🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
      Mój syn jest właśnie na wycieczce klasowej.
      Koszt 350zł za 3 dni + kieszonkowe oczywiście.
      Pojechali WSZYSCY z dwóch klas.
      Mnie to cieszy oczywiście, że ludzie jednak mają pieniądze.
      Bo chyba jednak mają. 🤷‍♀️
      • runny.babbit Re: Brak miejsc w hotelach 07.10.22, 16:15
        Oczywiście że mają. W tym problem, że czują że muszą je natychmiast wydać, bo nie opłaca się ich trzymać, tak szybko tracą na wartości. To oczywiście tylko wzmaga inflację, ale co poradzić - efekt Titanica. Wielu ma za małe oszczędności by bezpiecznie zainwestować, więc wydają by chociaż chwilę się nacieszyć życiem, zanim będziemy tu mieli Turcję.
    • sol_13 Re: Brak miejsc w hotelach 07.10.22, 18:23
      Konferencje i zaległe po pandemii eventy/integracje firmowe. Zatrzęsienie wyjazdów, szefostwo non stop na konferencjach, w tym tygodniu mieliśmy też wyjazd integracyjny-duzy hotel 4*, przemiał-codziennie integracja z imprezą innej firmy. Jeszcze w trakcie trwania naszej imprezy na 300 osób w hallu rozstawiali już dekoracje dla następnychwink
    • engine8t Re: Brak miejsc w hotelach 07.10.22, 19:41
      Nie przesadzasz?
      Dla sprawdzenia kliknalem Oct 15 - 22 w Dusznikach Zdoju - hotel Impresja ma pokoje.
      • apallosa Re: Brak miejsc w hotelach 07.10.22, 20:58
        No właśnie..
        Z czystej ciekawości weszłam na bookingu i sprawdziłam moja rodzinną Warmię - są miejsca w czterogwiazdkowych hotelach. Fakt,że wiele hoteli było budowanych ,,pod bogatych Rosjan" ,a miejscowa ludność albo wyjechała za granicę, czy w inne strony, albo ich zwyczajnie nie stać na takowe ,,luksusy".
        Sprawdziłam też wielkopolskie, dokładnie hotel Olandia w Kwilczu u też miejsca są.
        • moze_sprobowac_inaczej Re: Brak miejsc w hotelach 08.10.22, 12:37
          Jakiebte hotele na mazurach?
          • apallosa Re: Brak miejsc w hotelach 08.10.22, 18:19
            Nie, na Mazurach nie sprawdzałam, chociaż można by..
            Na Warmii- hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim, Termy Warmińskie też no i jeszcze Zamek Ryn w Rynie. W ogóle hotele spółki Anders są chwalone przez bywalców np.ten w Starych Jabłonkach - chociaż tam akurat obłożenie jest zawsze.
            No i w Ostródzie jest cudnie.
            Jakby komuś było po drodze do Elbląga, to hotel Elbląg w centrum jest bardzo klimatyczny, no ale ja tam byłam na początku grudnia, więc tłumów nie było i całe szczęście 😄
            • arwena_11 Re: Brak miejsc w hotelach 08.10.22, 18:58
              W Ostródzie to hotel Willa Port mogę polecić.
              • apallosa Re: Brak miejsc w hotelach 08.10.22, 19:37
                Arweno- czy to ten hotel z aquaparkiem?
                Musimy się tam kiedyś wybrać...
                Czy to na Warmi, Mazurach czy Podlasiu jest jeszcze multum nieodkrytych miejsc, ja czaje się na Mamerki, Białowieże, okolice Ciechanowca.. są miejsca w których byłam ...dziesci lat temu i ciekawa jestem,jak wyglądają teraz..
                • arwena_11 Re: Brak miejsc w hotelach 08.10.22, 19:51
                  Nie, mają mały basen z solanką. Mnie pasowało - mało osób i z córką się moczyłyśmy w tym basenie ( super skóra później ).
                  Na Podlasiu polecam w Białowieży hotel Białowieski. Mają fajne pakiety dla rodzin z dziećmi. Fajny basen i super jedzenie ( zwłaszcza wędzone białe sery i wędliny - wszystko robią na miejscu ).
                • mandre_polo Re: Brak miejsc w hotelach 09.10.22, 21:18
                  Przybywaj😁 wieża przy nurcu otwarta
            • cylicja Re: Brak miejsc w hotelach 09.10.22, 21:27
              Elbląg na początku grudnia musi być bardzo klimatyczny big_grin
    • 71tosia Re: Brak miejsc w hotelach 09.10.22, 22:57
      Nie wiem czy to nie jest problem booking. Jakiś czas temu rezerwowalam wyjazd na narty w lutym i wg strony booking w wielu pensjonatach nie mieli już miejsc, trochę mnie to zaskoczyło gdy jednak dzwoniłam do hoteli bezpośrednio miejsca były.
      • mandre_polo Re: Brak miejsc w hotelach 10.10.22, 05:11
        Mam te same doświadczenia, nawet lepszy metrażem pokoju i cenę z rabatem można dostać dzwoniąc bezpośrednio. Booking nie oferuje niektórych pokojów które ma hotel

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka