Dodaj do ulubionych

Wypalenie pomocowe

11.10.22, 10:26
Obstawiam, ze więcej Ukraińców zdecyduje się na ucieczkę z Ukrainy z obawy przed ciężka zima. Jeśli ruscy dalej będą torpedować infrastrukturę krytyczna, elektrownie, wodociągi i nękać ludność cywilna nalotami, wielu Ukraińców zastanie zima bez wody i bez prądu. Tak się nie da żyć - będą uciekać. Choćby same kobiety z dziećmi - wymiękną i wyjada. Tymczasem w Polsce nastało wypalenie pomocowe. Ten problem powinien być rozwiązany na poziomie UE. Rządy miały na to 7 miesięcy. Idzie zima, na która ruscy bardzo liczą, - maja nadzieje ze wykończą zachód brakami prądu i gazu, drożyzną i ciągła niepewnością jutra, obawa przed atakami nuklearnymi itd. Do tego kolejnym zalewem uchodźców z Ukrainy na dokładkę. Będą nękać Europe ciągłymi odpalami, aby tylko nam nie było za wygodnie i za spokojnie i aby zwykli ludzie mieli dość i zaczęli mocno naciskać swe rządy by doprowadziły do rozmów pokojowych z Rosja. Taka jest moim zdaniem ich strategia zarówno wobec Ukrainy jak i całej Europy. Zwykli ludzie maja mieć tak serdecznie dosyć tej wojny by wymusić na rządzących pokój obojętnie jakim kosztem (kosztem Ukrainy oczywiście i uległością wobec wielkiego terrorysty ze wschodu).


„Według napływających do mnie sygnałów wiele osób, które zdecydowały się gościć u siebie uchodźców wojennych tuż po ich przybyciu do naszego kraju, wkrótce nie będzie mogło kontynuować udzielania im pomocy wyłącznie z powodu braku środków finansowych" - napisał RPO. Zgodnie z przepisami osoby, które zapewniają mieszkanie i wyżywienie uchodźcom, mogą pobierać na to świadczenie od państwa przez 120 dni. Po tym czasie publiczna pomoc nie przysługuje.

To było oczywiste, ze pomoc niesiona przez osoby indywidualne była tylko tymczasowa, ponieważ osoby indywidualne nie są w stanie pomagać stale przez dłuższy czas. A wojna potrwa (w pozytywnym scenariuszu do wiosny przyszłego roku), w czarnym scenariuszu jeszcze dłużej. I co wtedy?

Na mieszkania miałyby zostać przystosowane pustostany, których według Ścigaj jest w mniejszych miejscowościach bardzo dużo - w ocenie pełnomocniczki średnio w gminie 15-, 20-tysięcznej jest ok. 30-40 pustostanów, które można by zaadaptować. W skali kraju co dziesiąte mieszkanie jest niezamieszkane.

„Działania obejmą m.in. remonty pustostanów lub ich adaptację na cele mieszkalne w wybranych gminach, zachętę do powołania lokalnie społecznych agencji najmu, tworzących zasób dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z zasobu nieużywanych mieszkań prywatnych oraz wyremontowanych zasobów gminnych" - napisała minister Ścigaj do RPO.


No to fajnie, ale:
Wszystko zajmie jednak dużo czasu. Na pierwsze kroki w przywracaniu do użytku pustostanów rząd daje sobie do ośmiu miesięcy. „Po przetestowaniu programu w ramach pilotażu, możliwe będzie skalowanie jego zasięgu w oparciu o wypracowane narzędzia, a także włączenie wniosków i rekomendacji do prac nad kompleksową strategią włączenia społecznego" - zapowiada koordynatorka programu. W praktyce oznacza to, że nie wiadomo, kiedy uchodźcy dostaną możliwość zamieszkania w tych lokalach.

Jeśli ataki szybko nie ustana, napływu nowej fali uchodźców można się spodziewać już teraz, jesienią.
Obserwuj wątek
  • sueellen Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 10:27
   To tak apropos tego artykułu: wyborcza.pl/7,75398,29005158,uchodzcom-z-ukrainy-grozi-bezdomnosc-rpo-pojawia-sie-wypalenie.html#S.editors_pick_article-K.C-B.1-L.1.zw
  • ichi51e Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 10:28
   a u was w Uk jak?
   • sueellen Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 10:34
    U nas po angielsku - spokój.
  • berdebul Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 10:32
   Co za zaskoczenie, że PiS lubi pomagać cudzymi rękami, a sam guano robi.
   • sueellen Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 10:39
    Sam pis nie jest w stanie tego ogarnąć. Tu potrzeba wysiłków całej UE i rozlokowania uchodźców... Kurczę, przypomina mi to kryzys migracyjny sprzed kilku lat. Jak to było? Polska dla Polaków? Uchodźców w Polsce niet?


    Maj 2017:

    tvn24.pl/polska/kaczynski-wyjasnia-dlaczego-polska-nie-przyjmie-uchodzcow-i-migrantow-ra741956-2445795

    Jarosław Kaczyński wyjaśnia, dlaczego jego zdaniem Polska nie powinna przyjmować uchodźców. - Musimy bronić swoich racji przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, a także bronić się metodami politycznymi - mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" prezes PiS, odnosząc się do decyzji Komisji Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego w sprawie imigrantów.

    Jarosław Kaczyński - pisze "Codzienna" - sprzeciwia się próbom narzucenia Polsce reguł dotyczących rozwiązania kryzysu imigracyjnego. W ocenie prezesa PiS - czytamy w "Gazecie Polskiej Codziennie" - przyjęcie dużej grupy cudzoziemców z obcych kulturowo regionów prowadziłoby do katastrofy społecznej.

    "To jest błędne koło. Nie możemy w to wchodzić"

    - Musielibyśmy zmienić całkowicie naszą kulturę, radykalnie obniżyć poziom bezpieczeństwa w naszym kraju. Bynajmniej nie chodzi tylko o terroryzm, bo tych zagrożeń jest oczywiście więcej, co oznacza swojego rodzaju katastrofy społeczne - ocenił prezes PiS.


    "Węgry, Polska i Austria jako jedyne nie dokonały relokacji ani jednej osoby"

    W ubiegły wtorek Komisja Europejska zagroziła rozpoczęciem procedury o naruszenie prawa Unii Europejskiej, jeśli Polska, Węgry i Austria do czerwca nie przystąpią do relokacji uchodźców. "Mimo że większość państw członkowskich regularnie składa nowe zobowiązania i prowadzi relokację, Węgry, Polska i Austria jako jedyne nie dokonały relokacji ani jednej osoby. Stanowi to naruszenie ich zobowiązań prawnych, zobowiązań podjętych wobec Grecji i Włoch oraz zasady sprawiedliwego podziału odpowiedzialności" - podała Komisja Europejska.    Jak to historia bywa przewrotna... No i faktycznie się guano robi ...
    • thank_you Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 11:35
     Z czyn historia bywa przewrotna? Moze zdradzisz mi tajemnicę gdzie jest 5 mln Ukraińców, którzy przetoczyli się przez Polskę i w niej NIE zostali?
    • berdebul Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 11:41
     Sam PiS chwali się jak pomaga i ilu uchodźców przyjęła Polska, wiec najwyższy czas żeby coś zrobili. Kasa była na 120 i koniec, inflacja galopuje, wiec ludzi nie stać na użyczanie mieszkania za free, karmienie i opiekę nad dodatkowymi osobami, po prostu.
     Co do kryzysu na morzu śródziemnym - należy odsyłać, bo w ten sposób zyskują przede wszystkim przemytnicy, Australia broni granic i ma zdecydowanie mniejszy problem z przestępczością wśród imigrantów.
   • grey_delphinum Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 10:41
    No ale to chyba było dosyć oczywiste. W ogóle nie jestem zaskoczona, że ludzie się wypalili szczególnie w obliczu własnych problemów.

    Uważam też, że nikt nie ma moralnego prawa wymagać od ludzi jeszcze więcej starań, po prostu niektórzy już doszli do ściany.
    • triss_merigold6 Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 10:59
     Uważam tak samo.
     I czym innym jest pomoc doraźna chwilowa, parotygodniowa w postaci dachu nad głową, jedzenia, zabezpieczenia medycznego DORAŹNEGO, a czym innym przejęcie zadań, funkcji i odpowiedzialności innego państwa za kilka procent jego obywateli na raz.
     • ajaksiowa Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 11:06
      Przejrzeç opuszczone fabryki gdzie zachowała się infrastruktura i przerobić na noclegownie,ale jak rząd chce każdej rodzinie ukraińskiej dać mieszkanie..to🤕🤕🤕
      • triss_merigold6 Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 11:19
       Opuszczone fabryki z infrastrukturą? Masz na myśli tereny eksploracji przez urbexowcow? Są tańsze i bezpieczniejsze narzędzia do zabezpieczenia dachu nad głową dużym grupom ludzi.
       • ajaksiowa Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 11:47
        triss_merigold6 napisała:

        > Opuszczone fabryki z infrastrukturą? Masz na myśli tereny eksploracji przez urb
        > exowcow? Są tańsze i bezpieczniejsze narzędzia do zabezpieczenia dachu nad głow
        > ą dużym grupom ludzi.


        Nawet jak w pustostanie jest nasrane to można posprzątać,wstawić szyby i robi się dom,osiedle Dudziarska nie dośpogardzenia w tej sytuacji,rozwiń drugą czėśç Twojego komentarza..
        • wapaha Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 18:55
         ajaksiowa napisała:


         >
         > Nawet jak w pustostanie jest nasrane to można posprzątać,wstawić szyby i robi s
         > ię dom,osiedle Dudziarska nie dośpogardzenia w tej sytuacji,rozwiń drugą czėśç
         > Twojego komentarza..
         >
         oczywiście, że tak - i skrupulatnie wykorzystali to co sprytniejsi organizując hostele , w których umieszczono ludzi LEGALNIE bo ustawa zezwalała na takie gorsze warunki - i składali wnioski na 40+. Ba , jako FIRMY, mieli jeszcze lepsze warunki ( łatwiej im było wziąć ludzi pod dach)

         ale państwo nie może tongue_out

         tak jak pandemia była papierkiem lakmusowym na słabość służby zdrowia czy systemu edukacji tak wojna ukriańsko-polska dodatkowo obnażyła słabość i nieudolnośc państwa i brak zarządzania kryzysowego na poziomie centalnym. Bo samorządowo wszystko działało/działa zajebiście
         Ale to za mała skala, za mało - na tak dużą potrzebe wsparcia
         A kolejna fala nadejdzie...jedna z podopiecznych naszej grupy pomocowej wysłała zdjecia z zaporoża do którego niedawno wróciła...przerażajaće..planuje powrót do polski, bo sie boi, bo są bombardowania i smierc nad głową...
       • wapaha Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 18:50
        triss_merigold6 napisała:

        > Opuszczone fabryki z infrastrukturą? Masz na myśli tereny eksploracji przez urb
        > exowcow? Są tańsze i bezpieczniejsze narzędzia do zabezpieczenia dachu nad głow
        > ą dużym grupom ludzi.


        Jakie ?
     • ladymercury Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 15:19
      Tym bardziej, że część tych uchodźców snuje się po galeriach w dresikach od Diora. Nie wiem, jak w mniejszych miejscowościach, ale u nas jest b dużo dobrze sytuowanych Ukraińców i zupełnie nie widzę powodu do świadczenia im jakiejkolwiek pomocy, szczególnie świadczeń.
      Na taki widok chęć pomocy spada do zera.
      • sumire Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 15:29
       Tak, tak, te słynne dresiki od Diora, Bentleye i pierwszeństwo u lekarzy.
       Swoją drogą snują się po galeriach (widocznie mają na to kasę i wydając ją, napędzają nam PKB) - źle. Biorą się za pracę - źle, bo albo po polsku nie mówio, albo miejsca pracy zajmujo. Jak się taki Ukrainiec nie obróci, dupa z tyłu.
       • ladymercury Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 16:30
        Nie przesadzajmy z tymi Bentleyami, ale nowe terenówki różnych marek, Audi, BMW, jak najbardziej.
        • ajaksiowa Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 17:15
         Zapukałam któregoś dnia do säsiadek Ukrainek(ubrana po domowemu wink a sąsiadka zaczęła mnie przepraszać że ona taka nieubrana
         Mam wrażenie że one chcą dobrze wyglądać bo są w gościach(zupełnie jak my bawiąc u kogoś).
        • sumire Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 17:17
         No cóż, no, nie tylko ubodzy tam mieszkali przed wojną. Ale właściwie co w związku z tym?
    • sueellen Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 11:09
     Ależ ja nie oskarżam ludzi. Polacy zrobili dla Ukraińców bardzo wiele, tyle ze nie mogą tego robić miesiącami, latami. Doraźna pomoc - jak najbardziej zanim się państwo zorganizuje, ale do diabla, wojna trwa od 7 miesięcy, a państwo śpi. Do tego ma słabe argumenty w stronę państw Unijnych, bo natychmiast zostanie im przypomniany rok 2017....
     • triss_merigold6 Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 11:21
      W roku 2016 na granice Europy parli imigranci socjalni, a nie uchodźcy wojenni. Tsunami z Afryki zmniejszyło się do strumyka jak UE zapłaciła Turcji za organizowanie obozów i lepszy monitoring wybrzeży.
   • taniarada Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 11:09
    berdebul napisała:

    > Co za zaskoczenie, że PiS lubi pomagać cudzymi rękami, a sam guano robi.
    Jasne .Chyba najwięcej z całej Unii .Za to opozycja w Polsce i Niemcy tak bardzo się starają pomóc .Jak można pisać takie bzdury .
    • mava1 Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 11:22
     a jak mozna pisac "a bo oni murzynów biją"?
     To ze sąsiad ma brudno w domu to ja też mam miec brudno? bo sasiad nie sprząta?
     Co za idiotyczna logika...a nie, to logika obrońcy pisuarstwa. Typowa dla nich.
     I nie, PIS nie pomogł "wiecej", pomogli obywatele polscy i różne organizacje charytatywne.
     Jak można pisać takie bzdury .
     • taniarada Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 11:40
      Jasne broń i sprzęt wojskowy też. W tym samym czasie Niemcy nie dali nawet hełmów .Cala logistyka w tym urzędy państwowe opiekuńcze jak ZUS i MOPS .Pomoc prywatna i entuzjazm już dawno się prywatnym wyczerpał ,a państwowa dalej trwa .Wystarczy ruszyć tyłek spod monitora .Ale po co ?
      • taniarada Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 11:50
       Te 100 milionów zł zebranych na Caritas Polska od ludzi też się nie mówi .Ktoś tę akcje zorganizował .
       • mava1 Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 14:05
        >Te 100 milionów zł zebranych na Caritas Polska od ludzi też się nie mówi .Ktoś tę akcje zorganizował .

        a Caritas to rząd???bo myslałam, że to jednak kosciół i zbiórki od osób prywatnych/firm a nie od rządu. A jesli to bez mojej zgody (podobnie jak domy obsrajtka i pensja horchały)
        No pacz pani...(pardon, panie)...chyba faktycznie muszę odejść od monitora.
        A nie! to wszak "monitor" mi podpowiada
        Caritas jest organizacją w pełni kościelną
        • wapaha Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 15:13
         mava1 napisał(a):

         > >Te 100 milionów zł zebranych na Caritas Polska od ludzi też się nie mówi .
         > Ktoś tę akcje zorganizował .
         >
         > a Caritas to rząd???bo myslałam, że to jednak kosciół i zbiórki od osób prywatn
         > ych/firm a nie od rządu. A jesli to bez mojej zgody (podobnie jak domy obsrajtk
         > a i pensja horchały)
         > No pacz pani...(pardon, panie)...chyba faktycznie muszę odejść od monitora.
         > A nie! to wszak "monitor" mi podpowiada
         > Caritas jest organizacją w pełni kościelną


         U mnie w mieście Caritas dostał wsparcie finansowe od wojewody nawet do 10xwyzsze niż starające się o pomoc inne organizacje..
         • mava1 Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 15:28
          no własnie...i tak 'pakujemy" nasze podatki w kosciół, bez naszej, podatników, zgody
      • mava1 Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 11:58
       akurat ja przed tym monitorem spedzam zdecydowanie mniej czasu niz ty.
       I mówimy o uchodźcach a nie pomocy wojskowej bo o tej tak do konca nie wiemy.
       A jesli juz o uchodźcach to przypomnijmy sobie o uchodźcach z granicy białoruskiej i pomocy PL a DE,, gdzie przedostają sie ci, którzy nie zostali wyrzuceni boso do lasu. Przez Polaków.
    • berdebul Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 11:44
     Mówisz? To ile mieszkań zabezpieczył rząd, a ile ludzi gości po prywatnych mieszkaniach/domach?
     Jak wyglada procedura wizowa i ile osób musi wyjechać na Ukrainę i wrócić, żeby dostać pieczątkę, bo nie dało się przedłużyć papierów inaczej?
     230 dni, a kasa od rzadu na 120.
  • mia_mia Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 11:03
   Zdaje się, że nasz rząd wypiął się także na pieniądze na pomoc uchodźcom.
   • taniarada Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 11:13
    Nie wypiąl się tylko nie chce bzdetnych zadań urzędasów z Brukseli wykonywać .Ciężko co niektórym żyć w Polsce pod buciorem PIS. Przyjdą wybory i wróci wolność ." Nie ma już nic jesteśmy wolni " jak w tej piosence Kuby .
    • sueellen Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 11:23
     brukselskie urzędasy som gupie, a polskie som mundre... Ach, gdyby np w UK urzędy działały tak sprawnie jak w Polsce wink ...
    • mava1 Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 11:28
     >Ciężko co niektórym żyć w Polsce pod buciorem PIS

     szczególnie cięzko to jest zasuwać na leni i niekompetentnych tumanów z pisuaru, którzy napełniaja sobie kabzy naszym kosztem i przep...ją nasze podatki.
     Ale jak ktos lubi fundować obsrajtkowi 38 domów, płacić pasozytowl horchale za nicnierobienie kilkudziesiąt tysięczną pensję itp itd, to jego sprawa. Tylko niech sam zasuwa na nich za miske ryzu a nie wymaga tego od innych.
    • mia_mia Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 11:31
     Chyba każdemu myślącemu, pracującemu człowiekowi ciężko jest żyć pod buciorem PIsu, taka prawda.
   • sumire Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 11:22
    Owszem.
    Generalnie rząd najpierw patrzył zaskoczony, jak Polacy ruszyli do pomocy, potem przypiął sobie łatkę bohaterów i jął przypisywać sobie oddolne akcje jako własne zasługi, a teraz znowu udaje, że wojny nie ma. I ludzie znowu będą wyskakiwać z prywatnej kasy, żeby ewentualną pomoc kolejnym falom ogarniać.
    • sueellen Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 11:24
     Nie będą, bo zwykłym ludziom już kryzys daje po kieszeni, a tu jeszcze zimy nie ma...
    • sophia.87 Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 11:42
     W tym przypadku rząd nie jest niezbędny, na poziomie samorządów i organizacji pozarządowych wiele można zrobić dla uchodźców.
     • sumire Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 12:34
      Za co?
      Samorządy w południowej Polsce jadą na oparach, od miesięcy alarmują, że na powtórkę z lutego i marca po prostu nie będzie ich stać. Organizacje pozarządowe czerpią fundusze, no cóż, od ludzi, którzy chcą je im przekazywać i mają takie możliwości. Biorąc pod uwagę prognozowany kryzys i załamania na giełdach - filantropia dla wielu stanie się tym polem, na którym zaczną oszczędzać.
      • sophia.87 Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 12:40
       Przecież w tej części wątku mowa jest o środkach unijnych na pomoc uchodzcom, na które wypial się ten rzad. To właśnie miałam na myśli.
       Zdaję sobie sprawę z opisywanych przez Ciebie trudności.

     • wapaha Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 18:47
      Niby jak... uncertain

      4 kwietnia samorząd mojego miasta wykorzystał rezerwy budżetowe w wysokości 1mln złotych uncertain 4 KWIETNIA !..
      • sophia.87 Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 19:15
       Ze środków unijnych na pomoc uchodzcom, które powinny być przekazywane bezpośrednio do samorządów
       • wapaha Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 19:50
        mhm
        no to gdzie są te środki ? hę ?
    • stephanie.plum Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 12:50
     jak to: udają, że wojny nie ma?
     pytam szczerze, bo nie wiem.
     • sumire Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 14:10
      Normalnie. Powozili się na temacie, ale teraz są ważniejsze, na przykład całe te nieszczęsne reparacje i walenie premiera w "brukselskie elity".
  • stephanie.plum Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 12:48
   trzeba przede wszystkim dozbroić ich w te cuda antyrakietowe (nie znam się, nawet nie pamiętam jak się to nazywa), żeby ruskie nie mogły walić w nich bezkarnie, rozwalać domów, szpitali, elektrowni i tak dalej.

   wtedy uchodźców będzie mniej.

   w innym wypadku, niestety, masz rację.
  • kaktusowepole Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 12:49
   Martwi Cię to że podejmujesz taki temat ?

   Wypalenie pomocowe może być związane z postępującym ubożeniem naszego społeczeństwa. Wiele osób nie ma jeszcze kupionego węgla na zimę albo ma małą ilość. Inflacja wysoka. Wiele osób zaczęło bardzo oszczędzać z powodu braku pieniędzy.
   W tą zimę będziemy marzli i głodowali , tu nie trzeba ataku ruskich na Polskę u nas już tak jest teraz.
   Czy wiesz że Ukraina nam sprzedaje węgiel bo u nas nie ma ? To samo z prądem? Kraj który ma wojnę od lutego został poproszony o pomoc przez polskie władze , rozumiesz w jak wielkiej du.pie jesteśmy?
   Nasze Uniwersytety przechodzą na nauczanie zdalne - tak aktorzy będą się uczyć zawodu. Bo nie stać na rachunki za ogrzewanie.

   Gdzie tu znajdziesz miejsce na troskę o Ukraińców ? Jeśli sam oglądasz każdą złotówkę ?   • ladymercury Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 15:21
    No to powinni nam świadczyć usługi energetyczne za darmo, taki barter za utrzymywanie paru milionów ich obywateli.
  • wapaha Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 15:04
   Nie wpłynęły pieniądze za czerwiec...
   O czym tu w ogóle mowa? Wypalenia to ludzie doznali już w maju i czerwcu i emocjonalnego i finansowego. Teraz już mało kogo obchodzą uchodzccy.. Bo ludzi nie stać na pomoc.. 🤷‍♀️
   Na tym etapie to rola instytucji.. UE.. Gdzie jesteś..
  • aagnes Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 15:21
   Powiem wiecej, sporo osób, ktore w pierwszym odruchu serca przyjeli pod swoj dach Ukraińców teraz sami potrzebuja rozmaitej pomocy. wszyscy byli zmuszeni pożegnać sie z uchodzcami. nie znam nikogo kto przyjalby ponownie kogokolwiek.
   jak przypomne sobie jak nasi rzadzący wycierali sobie gęby ludzmi ktorzy zachowali sie w porządku wobec przyjezdnych a teraz za to płaca to mi niedobrze. obawiam sie, ze to nie koniec. a chetnych do pomagania w takiej samej formie juz nie bedzie.
  • cegehana Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 17:26
   Myślę, że co zaradniejsi uchodźcy sami ogarną sobie pomoc, najłatwiej im będzie w bogatych krajach UE gdzie jak wiadomo łatwiej utrzymać się z pracy. To jest też duży minus wspomnianych pustostanów - nie bez powodu sa pistostanami. Wypalenie pomocowe oznacza rowniez to, ze transfery socjalne w tym kierunku przestają być opłacalnym marketingowo krokiem i w związku bezpośrednim z tym zmaleją. Nadal pozostaje grupa osób, które nie będą w stanie się utrzymać z pracy tutaj (także wsrod Polaków ta grupa będzie rosła wraz z kryzysem). I o ile ruskie nie przegrają tak szybko jak się tego spodziewają hurraoptymisci tej wojny to czeka nas pogłębiająca się recesja.
  • kozica111 Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 18:51
   Nie obserwuje wypalenia raczej przystosowanie.Większość gości sie ogarnęła i usamodzielniła albo wyprowadziła, a mam wachlarz dość szeroki.
  • ritual2019 Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 18:53
   Na poziomie EU powiadasz. EU i nie tylko tez maja przed soba zime a do tego kryzys energetyczny a wiec pieniadze musza pompowac na utrzymanie wlasnych mieszkancow oraz wlasnej ekonomii. Pandemia plus wojna na Ukrainie i skutki sa bardzo nieciekawe. Naprawde uwazasz ze kraje w Europie beda mialy wystarczajace srodki na przyjecie masy uchodzcow z Ukrainy? Wkrotce takze dostawy broni sie skoncza.
   • sumire Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 18:55
    EU to już chyba nie twój problem, najma.
    • ritual2019 Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 19:05
     sumire napisała:

     > EU to już chyba nie twój problem, najma.

     Pomoc Ukrainie nie dotyczy tylko krajow EU srumire
     • sumire Re: Wypalenie pomocowe 11.10.22, 19:15
      Co ty nie powiesz. Oświecaj nas, Polaków, dalej z tej swojej wysepki 2000 km od Ukrainy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka