Dodaj do ulubionych

Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa?

13.10.22, 06:40
Przez x czasu chodziłam do bardzo fajnego dr, no ale starszy był człowiek i mu się zmarło. Pech... Od tamtej pory - tragedia! Pani dr, polecana, że świetnymi opiniami w necie. Wizyta trwała 5, góra 7 minut. Pani dr zaproponowała mi tabletki antykoncepcyjne, a usłyszawszy, że nie po to przyszłam - objechała mnie jak święty Michał diabła! Że ona nie ma zamiaru "babrać się" z chorymi, bo jej się bardziej opłaca tylko wypisać receptę. Trzy stówy poszły się... Wietrzyć. Pan dr. Wywiad głównie na temat potencjalnej ciąży i dlaczego nie? Ponieważ wiekowo bliżej mi do Maryli Cuthbert niż do Ani Shirley uznałam pytanie za retoryczne, a pan dr wyjaśnił, że on jest zasadniczo położnik i w sumie to poza prowadzeniem ciąży to go mało w kwestii interesuje. Inny dr, opinie w necie różne, od entuzjastycznych aż po nader chłodne. Przez pół godziny opowiadał mi o swoim nowym aucie, a potem oznajmił, że "wszystko jest ok, to przecież widać!".
Czy jest na sali lekarz?!
A serio, to czym się kierować, żeby znaleźć lekarza? Kogoś, kto nie ogranicza się do wąskiej specjalizacji czy wypisania recepty...
Obserwuj wątek
    • primula.alpicola Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 06:58
      Z polecenia osobistego (masz jakieś koleżanki), z internetu? Może w jakimś prywatnym wielospecjalistycznym ośrodku, mam wrażenie że tam się bardziej przykładają.
      • kocynder Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 07:20
        Ta pierwsza była z polecenia koleżanki... Opinie w necie większość na dobre. Ech...
    • 35wcieniu Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 06:58
      polecana, że świetnymi opiniami w necie. Wizyta trwała 5, góra 7 minut. Pani dr zaproponowała mi tabletki antykoncepcyjne, a usłyszawszy, że nie po to przyszłam - objechała mnie jak święty Michał diabła! Że ona nie ma zamiaru "babrać się" z chorymi, bo jej się bardziej opłaca tylko wypisać receptę.

Bardzo powątpiewam w prawdziwość tej historii.
      • kocynder Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 07:06
        Też bym powątpiewała, gdybym nie usłyszała.... Ok, pani dr nie użyła sformułowania "babrać się". Ale sens był dokładnie ten.
        • 35wcieniu Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 07:08
          I zapłaciłaś 300 zł, zamiast powiedzieć że w takim razie dziękujesz, ale przyszłaś właśnie z chorobą więc nic tu po tobie?
          • kocynder Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 07:19
            Tam płaciło się przed wejściem do gabinetu, a po... No cóż, formalnie wizyta się odbyła...
            • roks30 Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 12:59
              😂 😂 😂 To już wiadomo dlaczego.
    • anilorak174 Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 07:16
      Trudne. Zwiedziłam wielu lekarzy. Z roznymi opiniami, zwykle dobrymi. Jedna zaczęła szydzić z moich pytań (jak mogę tego nie wiedzieć!), inna potraktowała wulgarnym tekstem (zlozylam skargę, ale się rozeszło).
      Inna koniecznie chciała mi tabletki wcisnąć, jak odmówiłam to mnie objechala, ze przeviez zaraz w ciążę zajdę jak ich nie wezme. Inna wmawiała mi chorobę, której nie mam i próbowała ją leczyć doprowadzając do problemów z zajsciem w ciążę.
      Chyba tylko szukanie kogoś przez znajomych albo metoda prób i błędów.
      Moją panią dr mam z przypadku. Jedyne na czym mi zależało to żeby pracowała w szpitalu.
    • arabelax Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 07:46
      Skarge zlozylas lub napisalas na znanym lekarzu?
    • nunia01 Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 07:52
      To trochę zależy z jakimi problemami. Ja mam bardzo dobre doświadczenia z ginekologami, którzy przeszli przez centrum onkologii, niekoniecznie zajmują się później głównie onkologią, ale ewidentnie mają mózgi i potrafią z nich korzystać. Może popatrz tez na lekarzy, którzy 'wyszli spod ręki' Twojego poprzedniego lekarza (o ile był gdzieś ordynatorem czy innym szefem zespołu).
    • arwena_11 Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 07:54
      Pytanie skąd jesteś.
      Lekarz, który prowadził mnie ciąże i do którego chodziłam 25 lat, zmarł 3 lata temu. Też szukałam długo. Znalazłam wreszcie - po pierwszej wizycie w lutym tego roku wrażenia dobre - zrobiła usg, cytologię, wywiad. Kolejna za pół roku, mam nadzieję że będzie ok.
    • conena Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 08:02
      pamiętacie wątek o lekarzach, którzy po diagnozie płakali razem z emamami? tam trzeba szukać tych lekarzy, właśnie w tym wątku. nie znajdę linka, bo nie pamiętam tytułu, ale tam właśnie byli lekarze, profesorowie, pełni empatii, fachowcy, konsultujący emamowe przypadki z żoną, bo to nie byli zwykli lekarze, tylko małżeństwa lekarskie, pochylające się z troską i czułością nad emamą.

muszę odszukać ten wątek, tamte forumki powinny sypać rekomendacjami jak z rękawa.
      • marta.graca Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 09:05
        Serio chciałabyś lekarza, który będzie płakał po diagnozie? Może też prawnika, który rozpłacze się na rozprawie i strażaka, który będzie płakał nad palącym się domem? I nie, nie chce by ktoś komu powierzam dane o swoim zdrowiu, omawiał je z żoną przy śniadaniu.
        • conena Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 10:02
          no przecież, że jak najbardziej serio.
          • marta.graca Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 11:13
            Wg mnie to prosta droga do wypalenia.
    • marta.graca Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 08:19
      Nie wiem, skąd jesteś, moze na tej liście coś się uda znaleźć: www.bezdzietnik.pl/home/ginekolodzy-childfree-friendly/
    • feniks_z_popiolu Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 09:01
      Przez przypadek podczas pierwszej fazy pandemii znalazłam fajną panią ginekolog w najbliższej przychodni NFZ. Młoda dziewczyna, jeszcze w wieku że chce się chcieć. Wyjaśniająca, badająca, delikatna z wyczuciem.
      Chciałam do niej pójść teraz na kontrolę. okazało się że już nie pracuje sad. Drobna sprawa była więc poszłam do jej następcy. Dramat, obcokrajowiec słabo kumający po polsku a ja nie znam fachowych określeń z zakresu ginekologii po angielsku. Lekarze niech jadą to wyjechali
    • terazkasia Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 09:04
      Wiem, że ciężko "dobrać" lekarza. Ja na super panią ginekolog trafiłam zupełnie przypadkowo - może warto zdać się na przypadek?
    • furiatka_wariatka Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 09:53
      To trudna sprawa, ja miałam podobnie z dentysta, metoda prób i błędów w końcu trafiłam na spoko kobietę, ale rozumiem twój ból. Ginekologa nadal szukam, nie ma na to rady. Polecenia przez znajomych nie zawsze się sprawdzają, bo może akurat czegoś innego szukasz, albo masz inny problem itd. Podobnie opinie z netu, nie zawsze są prawdziwe i też każdemu co innego pasuje. To dotyczy też fryzjerów i wielu innych usług.
    • woman_in_love Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 12:07
      GINEKOLOGIA to dziedzina "naukowa" filozoficzno-etyczno-ideologiczna nie medyczna.

Więc co do zasady lekarza tam nie znajdziesz. Przynajmniej w PL. Zostali tylko filozofowie ginekologiczni, etycy ginekologiczni i duszpasterze ginekologiczni.
    • cosinuss Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 12:37
      Jak z Warszawy, to mogę pomóc. Jeśli rekomendacją jest to, że zadowolona jestem ja od 15 lat chyba, moja córka i moje 3 koleżanki. Przyjmuje w kilku miejscach ale też w domu - ma usg.
      • kocynder Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 22:44
        Ja nie z Warszawy, ale podaj nazwisko. smile Nie ja, ale może kto inny skorzysta? smile
        • deszczu_kropelka Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 14.10.22, 11:27
          To ja podam nazwisko smile. Beata Stradomska-Baniecka, ma prywatny gabinet w Piasecznie. Kobieta konkretna z dużą wiedzą, zleci dokładną i odpowiednią diagnostykę, objaśni rzeczowo, na czym polega problem i jakie są możliwości leczenia. Jest przy tym bardzo sympatyczna, o wszystko można ją wypytać, słucha pacjentki i bierze pod uwagę jej obawy. Mam abonament w Medicover, ale i tak wolę chodzić do niej prywatnie niż do innego ginekologa w ramach abonamentu, bo lepszego lekarza nie znajdę smile.
    • czerwonylucjan Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 12:50
      A jaki masz problem, po co i jak czesto chodzisz do ginekologa? Chorujesz na cos?
    • majaa Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 13:06
      Albo masz pecha, albo po prostu zmyślasz. Bywałam i słyszałam o różnych ginach, ale o takim/takiej, co na wejściu oferuje tabletki albo prowadzenie ciąży jeszcze zanim zapyta, z czym w ogóle pacjentka przychodzi, to nie 😆
      • kocynder Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 16:52
        Czyli wierzysz TYLKO w to, czego sama doświadczyłaś? Nikt cię nie zgwałcił = gwałty to zmyślenia, "bo ja nigdy"...?
    • madame_edith Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 13:47
      Rozumiem Twój problem świetnie. Byłam kilka razy u lekarki w klinice Invicta w Śródmiesciu (Agata Lusińska). Wszystko co trzeba robi, tłumaczy dokładnie co i jak, miła i delikatna.
      Niestety teraz chodzę do Luxmedu i tu już nie polecam nikogo
      • kocynder Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 22:47
        Fajnie, że podajesz nazwisko. Nawet jeśli nie mi, to może komuś się przyda i ktoś skorzysta. smile
    • aniani7 Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 16:14
      Z czystym sumieniem mogę polecić mojego. Duża delikatność i cierpliwość. Grzegorz Napiórkowski
      • kocynder Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 22:46
        Fajnie, że podajesz nazwisko - ja może nie (nie mój region), ale ktoś może skorzysta. smile
    • nutella_fan Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 13.10.22, 16:31
      Ja po przeprowadzce do Warszawy do tej pory nie znalazłam i jak mam big problem jeżdżę do mojej ginki do Białegostoku.
    • mamamisi2005 Re: Jak znaleźć dobrego lekarza ginekologa? 14.10.22, 16:59
      Po tym, jak musiałam zmienić lekarkę, spośród polecanych przez koleżanki wybrałam miłą (za regularne wizyty u nawet bardzo kompetentnego chama podziękuję), w średnim wieku (zdobyła już doświadczenie) i pracującą w szpitalu klinicznym, a jednocześnie nie będącą gwiazdą zespołu (na wszelki wypadek / gwiazdy bywają przereklamowane lub zbyt wąsko wyspecjalizowane jak na moje skromne potrzeby).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka