Dodaj do ulubionych

Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka

13.10.22, 17:56
Ciekawa jestem zdania ematki. Placówka oświatowa. Nagrody dyrektora z okazji DEN. Uroczyste wręczenie i spotkanie na które poczęstunek przygotowują nagrodzeni. Pravodawca stawia pizze i tort.
Nauczyciele dostają pieniądze z innej puli, administracja i obsługa z innej. Nagrodzone nauczycielki wymyśliły że zamówią ciasta/jedzenie i założyły ze wszyscy nagrodzeni się na to złożą. Problem tylko polega na tym ze składka to spora część nagrody pracownikow niepedagogicznych którzy odmówili w niej udziału i jest foch i generalnie niesmak z każdej strony. Kto ma rację? Dotychczas nigdy nie było takiego problemu gdyż każdy samodzielnie coś przygotowywał. Była po prostu lista i każdy wpisywał na nią co zrobi/kupi zatem wydawał na to tyle ile chcial/założył . Pytanie zatem brzmi czy wkład w imprezę powinien być identyczny dla wszystkich czy jednak proporcjonalny do wielkości nagrody?
Liczy się sam fakt otrzymania nagrody czy też jej wielkość?. Poszczegolni nauczyciele dostają ta sama kwotę, podobnie jak poszczególne osoby z obsługi tylko rząd wielkości między tymi grupami jest duży. I pewnie kwasów by nie było gdyby te nagrody to był konkretny pieniądz ale nie jest.....od poniedzialku wysłuchuje zali nauczycieli oraz zali obsługi ....jesu ileż emocji powodują takie pieniądze, w rezultacie niezadowoleni są wszyscy - nienagrodzeni bo nagrody.nie dostali i nagrodzeni bo dogadać się nie mogą....fantastyczne spotkanie się jutro zapowiadawink
Obserwuj wątek
    • marta.graca Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 18:00
      Skoro już jest pizza i tort, to po co jeszcze więcej jedzenia?
      • slonko1335 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 18:04
        Racja. Za mało tej pizzy i tortu . To tak bardziej symbolicznie po kawałeczku ale zgadzam się kwasów by nie było.
        • majenkir Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 18:49
          Na kawałek pizzy to się nie opłaca zębów brudzić wink.
          • marta.graca Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 20:45
            Jak u mnie w pracy jest pizza, to można się najeść wink
            • slonko1335 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 21:13
              Ja tam generalnie zakładam że wcale nie trzeba się najeść i dla mnie ten kawałek pizzy i tortu jest całkiem ok. Obiad ma spokojnie mogę zjeść w domuwink
      • eriu Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 18:13
        Impreza zastaw się a postaw się. Ja się nie dziwię, że osoby z obsługi nie chcą wydawać znacznej części swojej nagrody żeby się inni za nią po prostu nażarli. Skoro to i tak nie jest duża kwota to dlaczego mają fundować kolegom z pracy żarło skoro mogą fundować swoim rodzinom. A może potrzebują na dentystę albo nową parę butów a nie żarło fundować kolegom z pracy, bo pizza i tort to za mało dla jaśnie państwa.
        • slonko1335 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 18:24
          Poczęstunek ogarniany przez nagrodzonuch był od zawsze. Ktoś robił jakieś ciasto, ktoś jakaś sałatkę, ktoś kto nie mógł nic zrobic przynosil po prosty kawe/herbate/pieczywo itp dodatku. No wpisywał na listę się i tyle. Tym razem pomysł zamówienia żarcia wystrzelił..
          • 35wcieniu Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 18:27
            Sam pomysł jest tak popierdzielony że i tak dziwne że był do tej pory realizowany bez problemów.
            Gdzie tam impreza się odbywa?
            • slonko1335 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 18:30
              W sali konferencyjnej.
              • 35wcieniu Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 18:33
                W szkole? Jezu.
                Może w końcu ktoś pójdzie po rozum do głowy i przy okazji dramy powie głośno i wyraźnie: "panie, panowie, czasy są jakie są, zresztą nikt nie ma ochoty na organizowanie przyjęcia, jutro każdy przynosi sobie pączka albo wafelka, pijemy herbatę, gratulujemy sobie sukcesów i wracamy do pracy nie odwalając cyrku".
                • triss_merigold6 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 18:33
                  Dokładnie. Bez cyrkow.
                • iwoniaw Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 18:43
                  Otóż to. Skoro są i tak "tort i pizza", to tym bardziej nie rozumiem, po co nakrecać jakąs imprezę niczym wesele. Że ilości symboliczne? No chyba o to chodzi, żeby symbolicznie się ucieszyć w towarzystwie współpracowników, a nie najeść na zapas. Obiad mogą spożyc chyba w domu, nie?
                  • eliszka25 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 20:24
                    Dla mnie to też jakiś kosmos. Jest symboliczny kawałek ciasta, do tego kawa i starczy.
              • paskudek1 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 20:53
                W szkole jakaś sala konferencyjna? Wiele szkół odwiedziłam, nigdzie takowej nie było. Ale ok, może gdzieś się znajduje.
                • krolewska.asma Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 21:02
                  Tak na tej sali zawsze się to odbywa i przychodzą tez enerytowani pracownicy
                • little_fish Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 21:04
                  Słonko nie pracuje w szkole. Z tego co kojarzę.
                  • krolewska.asma Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 21:07
                    To dlaczego zakłada wątek o szkole ?
                • slonko1335 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 21:12
                  Nie w szkole. W placówce oświatowej ale przecież równie dobrze może to być szkolna stołówka czy szkolna aula. To akurat mało istotne.
                  • laluna82 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 21:48
                    Pracuję tam gdzie Ty i u nas jest gorzej big_grin
                    Od 3-4 lat nagrodę dostają dwie te same osoby, reszta jest już wściekła. One stawiają ciasto i dodatki. Rok temu było apogeum konfliktu i nikt nie tknął tych smakołyków. Oj było napięcie, w sumie nie wina tych kobiet.
                    Moim zdaniem wina dyrekcji ale ja z tych, co nagrody "wykreśliłam" ze świadomości i nie ekscytuję się tematem, unikam.
                    Odkąd pracuję, przez te nagrody są konflikty.
          • eriu Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 19:17
            Ale po co robicie wesele z powodu nagród? Kto to zje? Serio chcecie robić wielką imprezę żeby dźgać w oczy tych co nagród nie dostali żeby pozamawiać żarła za miliony monet, którego nawet nie da się zjeść przy jednym posiedzeniu? W czym to ma pomagać? Niby w integracji? Przecież to tworzy tylko podziały między ludźmi większe. Już i tak tym co nie dostali jest przykro.

Serio pomysł z tą imprezą jest po prostu głupi. Jak ktoś ma potrzebę wielkiej imprezy z okazji tych nagród to niech sobie zorganizuje po cichu w domu.
            • krolewska.asma Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 21:06
              Ale slonko pracuje w administracji
              To one zazdroszczą nauczycielkom i maja kwas
            • slonko1335 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 21:15
              Ale ja go nie robię przecież. Jest dyrektor i nauczyciele którzy chcą imprezy z zamawianiem żarcia.
              • eriu Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 14.10.22, 02:57
                Chodziło mi po co robicie u siebie w szkole nie że Ty personalnie 🙂 Jako krytyka pomysłu.
          • panna.nasturcja Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 20:10
            Ale to jest bez sensu. Ludzie dostali nagrodę i mają ją wydać na to by inni się najedli? Komuś peron odjechał.
          • black.emma Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 22:49
            Jakbym miała brać udział w takiej szopce, to wolałabym zrzec się nagrody. A jeszcze wydawać lwia cześć nagrody na takie idiotyzmy, to ja dziękuję postoję.
    • 35wcieniu Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 18:03
      nauczycielki wymyśliły że zamówią ciasta/jedzenie i założyły

Powinny spytać, a nie zakładać i tyle. Teraz to się mogą obrażać. Swoją drogą spoko absurd żeby mieć focha bo ktoś nie chce świętować otrzymania nagrody natychmiastowym wydaniem jej na poczęstunek. big_grin
      • kubek0802 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 18:18
        Nauczycielki zamiast wymyślać powinny pomyśleć. Ale widać za trudne było.
    • rb_111222333 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 18:18
      No sorry, najpierw się ustala kto wpłaci i jakie kwoty, a potem można ustalać co za to się kupi. W takiej sytuacji najlepiej wycofać się z pomysłu I nic nie kupować
    • ichi51e Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 18:18
      jest nagroda jest w wysokości ze dorzucenie się do ciasta jest problemem to
      - złe zostały skalibrowane zamówienia (przecież de facto każdy powinien dać kasę na jedna osobę!)
      - nagroda żałość lepiej zapłakać a nie marnować kasę na carbsy - tym bardziej ze pracodawca postawił pizzę i torcik?

Jak zwykle zastaw się a postaw się jeden cwaniak 3/4 zabierze do domu a reszta do śmieci.
    • kropkacom Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 18:19
      Imprezy jak prezenty. Nie zawsze i nie za wszelką cenę. Musiałabym oszaleć aby wydać kasę z nagrody na imprezę big_grin
      • kropkacom Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 18:20
        Taką imprezę. Dodam.
    • little_fish Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 18:27
      Na szczęście u mnie w pracy nikt nie wpada na takie pomysły. Nagrodzeni jeśli chcą stawiają w pokoju nauczycielskim i kuchence cukierki (indywidualne lub robią zrzutkę), w zasadzie wyłącznie nauczyciele. I tyle. Żadnych imprez i wymuszanych składek
    • mama-ola Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 18:30
      Nie trzeba się składać na coś, czego się nie wymyśliło.
    • kaktusowepole Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 18:32
      Nie wyobrażam sobie że duża część mojej nagrody przeznaczam na świętowanie nagród.
      To nonsens nie dziwię się że są kwasy.
      I jak można sprawę załatwić tak że jakieś nauczycielki same wymyślają i zamawiają a ma płacić ktoś inny za ich pomysły?
      • ichi51e Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 18:37
        prawada? Dobrze ze nie zaszalała jeszcze bardziej bo trzeba by pukać do providenta...
      • slonko1335 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 21:17
        Nie no one nie zamówiły, tylko wymyslily, że zrobią zrzutę i zamówią ale obsługa udziału w zrzutce w odmówiła stąd foch.
        • black.emma Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 22:51
          Słusznie odmówiła. Nauczycielki niech przeproszą i sprawa się rozejdzie po kościach.
    • primula.alpicola Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 18:35
      U nas jest tak: rada pedagogiczna (no bo to dzień pracy), a po radzie dwudaniowy obiad z deserem i kawą w lokalu, opłacony przez dyrkę z funduszu socjalnego. Niepisana, odwieczna tradycja nakazuje nagrodzonym nauczycielom zrobić szybką składkę i wyskoczyć do sklepu po jakieś preferowane alkohole. Nie mam pojęcia czy wszyscy zawsze się składają (ja się składałam, kiedy dostawałam nagrodę).
      Nagroda pracowników obsługi jest faktycznie skandalicznie niska, ale zdaje się, że też się dorzucali.
      Pomysł, żeby nagrodzeni stawiali cały poczęstunek, jest dziwny, bardzo dziwny.
      Współczuję kwasu i czekam na jutrzejszą relację. Tez się wybieram na ten obiadsmile
      • extereso Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 19:28
        Ale gdzie z tymi flaszkami wskakują? Chyba nie do knajpy, więc wcześniej do szkoły czy jak?
        • primula.alpicola Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 19:30
          Do knajpy, za wiedzą i zgodą właścicieli.
          • extereso Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 19:50
            Może też chcą do świętowania dnia Nauczyciela się dołączyć w ten sposób 😁
      • panna.nasturcja Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 20:13
        Ale tu nagrodzeni nie musieli stawiać całego poczęstunku, szkoła funduje pizzę i tort.
        • primula.alpicola Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 20:22
          Tak, ale mimo wszystko, sytuacja jest dziwna z tym zmuszaniem do zrzutki.
          • panna.nasturcja Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 23:30
            Tak, ustalenie zrzutki bez zgody wszystkich, którzy się mają zrzucać jest kompletnie nie na miejscu. Zwłaszcza, że ustalali ci, którzy dostali wiekszą nagrodę.
      • abecadlowa1 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 20:38
        I ten alkohol to w czasie pracy?
        • little_fish Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 20:48
          Jak już w czasie pracy idą do knajpy, to i alkoholu mogą się napić 😉
          • krolewska.asma Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 21:03
            Nauczyciele do knajpy ?
            Dajcie spokój
            • little_fish Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 21:05
              A co , nauczycielom nie wolno?
        • marta.graca Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 20:48
          Z posta wywnioskowałam, że po zakończeniu pracy, w lokalu.
          • abecadlowa1 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 21:18
            "rada pedagogiczna (no bo to dzień pracy), a po radzie dwudaniowy obiad z deserem i kawą w lokalu, opłacony przez dyrkę z funduszu socjalnego"

Ja czytam, że w trakcie obiadu służbowego, opłaconego przez pracodawcę
            • little_fish Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 21:25
              Po radzie. Znaczy po pracy. Impreza z funduszu socjalnego to nie obiad służbowy.
              • mava1 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 14.10.22, 11:50
                a to fundusz socjalny słuzy organizowaniu imprezek dla nauczycieli? bo miałam wrażenie, że powod jego powstania był całkowicie inny
                • little_fish Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 14.10.22, 12:16
                  Może służyć między innymi. Zależy od regulaminu
                • primula.alpicola Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 14.10.22, 21:15
                  mava1 napisał(a):

> a to fundusz socjalny słuzy organizowaniu imprezek dla nauczycieli? bo miałam w
                  > rażenie, że powod jego powstania był całkowicie inny

Masz złe wrażenie, owszem, można z ZFŚS opłacić imprezę.
            • aamarzena Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 14.10.22, 11:31
              Co wy jakieś oderwane jesteście? Nigdy imprezy firmowej nie widziałyście czy co? I skoro w innych firmach można to w szkole niby dlaczego nie? Przecież to impreza po godzinach, a nie w czasie pracy.
              • mava1 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 14.10.22, 11:43
                >Nigdy imprezy firmowej nie widziałyście czy co?

widziały. Imprezę "firmowa" sponsoruje firma a nie pracownicy. Przynajmniej ja tylko takie widziałam.
                • aamarzena Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 14.10.22, 12:14
                  Z tym, że firma sponsoruje się zgadzam. Tylko dziwi mnie oburzenie na alkohol na imprezie firmowej.
                  • angazetka Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 14.10.22, 16:10
                    Bo w szkole nie wolno. Nawet po godzinach.
                    • aamarzena Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 14.10.22, 18:03
                      No ale oni byli w restauracji, a nie w szkole, to w czym problem?
        • primula.alpicola Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 22:12
          abecadlowa1 napisała:

> I ten alkohol to w czasie pracy?

Nie, pracę załatwiamy w czasie posiedzenia RP.
      • 1012ja Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 23:21
        Właśnie wróciłam z kolacji z okazji den. Był 2 daniowy obiad, przystawki + kawa, herbata. Z funduszu socjalnego. Alko każdy może przynieść według własnego uznania i potrzeb.
        Nagrodzonych nikt nie rozlicza i nie oczekuje się od nich żadnego rewanżu. To o czym piszecie to jakiś koszmar.
        • przepio Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 14.10.22, 01:05
          1012ja napisała:

> Nagrodzonych nikt nie rozlicza i nie oczekuje się od nich żadnego rewanżu. To
          > o czym piszecie to jakiś koszmar.

Ja idę jutro. Tez nigdy nikt się na nic nie składał. Zwlaszcza, ze u nas nigdy nie wiadomo kto tę nagrodę dostanie
          • primula.alpicola Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 14.10.22, 11:38
            przepio napisała:

> 1012ja napisała:
            m piszecie to jakiś koszmar.
            >
            > Ja idę jutro. Tez nigdy nikt się na nic nie składał. Zwlaszcza, ze u nas nigdy
            > nie wiadomo kto tę nagrodę dostanie

Ale jak to? U nas te nazwiska są odczytane na wcześniejszym posiedzeniu i zostają zaopiniowane przez radę pedagogiczną. Wydaje mi się, że tego wymagają przepisy.
            • little_fish Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 14.10.22, 11:40
              Wymagają.
              • primula.alpicola Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 14.10.22, 21:12
                Tak myślałam.
                Niedawno wróciłam, było bardzo miło, obiad i deser zupełnie niekryzysowe, nagrodzeni tradycyjnie zrobili ściepę na alkohol, śmiechom nie było końca wszyscy śmiali się i dokazywaliwink

Słonko, jak tam u Ciebie?
                • slonko1335 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 15.10.22, 09:46
                  U nas bez alkoholu zawsze, poza wyjazdami integracyjnymi. Zamiast alko jest ten poczęstunek. Ja się bawiłam bardzo dobrze. Akcja miała miejsce po raz pierwszy odkąd tam pracuję i mam nadzieję ostatni ale pewnie wszyscy których dotyczyła czuja niesmak..
              • elenelda Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 15.10.22, 10:38
                little_fish napisała:

> Wymagają.

Człowiek całe życie się uczy. U mnie nagrody przyznawane są w zaciszu dyrektorskiego gabinetu w taki sposób, żeby osoby, które nie otrzymały, nie dowiedziały się. Nigdy nikt nie opiniował nagród dyrektorskich.
                • little_fish Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 15.10.22, 11:18
                  U nas oprócz tego że są opiniowane, to wręczane (w sensie symbolicznym 😉) są na apelu z okazji DEN. Żadnych tajemnic
                  • slonko1335 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 15.10.22, 11:27
                    U nas tak samo tylko nie na apelu a tym nieszczęsnym spotkaniu z poczęstunkiem.
                • mimfa Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 15.10.22, 11:31
                  Nagrody powinny być jawne. Jeśli dyrektor je przyznaje z publicznych środków, to powinien umieć uzasadnić za co je daje. Co to za zwyczaje „dam ci nagrodę, ale nie mów nikomu”.
    • triss_merigold6 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 18:36
      IMO należałoby odejść od tego zwyczaju i tyle, a już narzucanie formy i wysokości składki to jakieś kuriozum.
      Co kwartał dostajemy nagrody i nikt nie robi z tego powodu jakichś uroczystości.
    • kaki11 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 18:37
      Kwestie wkładu w imprezę powinno się przedyskutować z zainteresowanymi a nie decydować za nich, a później dziwić się, że nie chcą brać udziału, skoro pomysł im z jakiegoś powodu (finansowego albo jakiegokolwiek innego) nie odpowiada.
    • mikams75 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 18:44
      Nie zaklada sie, ze ktos za cos zaplaci bez pytania. Nie mozna sie rzadzic czyjas kasa, z tego co rozumiem i tak niewielka. Po co w ogole ta impreza? Takie pracowe eventy organizuje pracodawca i tutaj tez ma byc pizza i tort. Nie wiem po co kombinowac cos wiecej.
      • kropkacom Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 18:52
        mikams75 napisała:

> Nie mozna sie rzadzic czyjas kasa, z tego co rozumiem i tak niewielka.

Niby nie a jak wielu to robi i to nagminnie, prawda?
        • mikams75 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 20:57
          Ale nie ma co sie dziwic, ze komus sie to nie podoba i sie nie godzi na impreze.
    • swiecaca Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 19:25
      Nagrod, które są w wysokości takiej, że składka na poczęstunek (20zł? 50?) jest problemem, nie powinno się w ogóle dawać bo jak widać powodują większą frustrację niż zadowolenie. Pracodawca lepiej by zrobił jakby wydał tę kasę na poczęstunek/imprezę dla wszystkich zatrudnionych.
      • panna.nasturcja Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 20:15
        Pracodawca pewnie nie może pieniędzy przeznaczonych na nagrody pieniężne przeznaczyć na nic innego.
        I to nie jest na pewno 20 zł bo nagrodzeni mieli zafundować imprezę również nienagrodzonym.
    • woman_in_love Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 19:58
      Większość kadry szkolnej to kobiety, i zdecydowana większość z nich to grube, złośliwe kobiety.

Zamiast zażerać depresje i stresy kupnym ciastem to se zróbcie pyszny, dietetyczny jagielnik na erytrolu. Jak już musicie coś żreć.
      • primula.alpicola Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 20:24
        woman_in_love napisała:

> Większość kadry szkolnej to kobiety, i zdecydowana większość z nich to grube, z
        > łośliwe kobiety.
        >
        > Zamiast zażerać depresje i stresy kupnym ciastem to se zróbcie pyszny, dietetyc
        > zny jagielnik na erytrolu. Jak już musicie coś żreć.

PRZEPYSZNY jagielnik, naucz się w końcu!
        Powiedziała gruba złośliwa nauczycielkabig_grin
        • woman_in_love Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 20:33
          tu piszO:

sjp.pwn.pl/szukaj/pyszny.html

że pyszny to «taki, który bardzo smakuje»
          • little_fish Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 20:49
            Ale to słowo się stopniuje. I całe forum wie, że jagielnik jest PRZEpyszny 😁
            • droch Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 23:59
              To akurat nie jest stopniowanie przymiotnika big_grin
              • little_fish Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 14.10.22, 00:04
                No jak to nie jest? Przepyszny jest bardziej pyszny od pysznego 🤣🤣😜
          • ichi51e Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 14.10.22, 00:07
            sjp.pwn.pl/sjp/przepyszny;2511003.html
    • wapaha Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 20:05
      No z dupy to rozwiązano-najlepsze są składkowe imprezy i lista, każdy przynosi co może co potrafi

W kwestii meritum- jak najbardziej ma znaczenie wysokośc nagrody- i raczej trzeba równać w tym przypadku w dół a nie w górę-i dostosować się do tych, co dostali mniej kasy
    • panna.nasturcja Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 20:08
      Moim zdaniem nauczyciele zawalili zakładając, że reszta jest skłonna zapłacić taką składkę jak oni. Tego się nigdy nie zakłada z góry.
      A tu jeszcze doszedł kwa,ps, bo nagroda administracji jest mniejsza, więc wygląda jakby nauczyciele się wywyższali.
    • furiatka_wariatka Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 20:10
      Ja się dziwię, że ludziom przychodzi do głowy wydawanie kasy z nagrody na jakieś ciasta, które potem i tak lądują na śmietniku.
      • droch Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 14.10.22, 00:03
        Zwłaszcza nie swojej kasy...
    • eliszka25 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 20:11
      Po pierwsze, wysokość składki się uzgadnia, a nie zakłada z góry, że wszyscy się zgodzą i dołożą. Po drugie, czy w planie jest całonocne wesele, że tort i pizza to za mało? Coś by się stało, gdyby poczęstunek był symboliczny, czyli właśnie kawałek pizzy i kawałek tortu na głowę?

Wcale się mie dziwię, że jak ktoś dostaje symboliczną niemal nagrodę, to nie ma ochoty wydawać prawie całej na jakąś durną składkę .
    • zerlinda Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 20:18
      Co to za nagroda że dołożenie się do składki jest takim problemem? Bo faktycznie, po ile można się składać? 50 zł? Bo jak rozumiem nagrodzonych osób jest kilka?
      • little_fish Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 20:51
        Jeszcze zależy ile liczy grono. U mnie w szkole zatrudnionych jest jakieś 100 osób 😁
        • zerlinda Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 21:09
          No więc pytanie ile jest wszystkich osób, ile nagrodzonych i jaka ma być składka.
          • furiatka_wariatka Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 14.10.22, 11:16
            zerlinda napisała:

> No więc pytanie ile jest wszystkich osób, ile nagrodzonych i jaka ma być składk
            > a.

Ale jakie to ma znaczenie jaka jest składka? Nawet jeśli to mała kwota, to dlaczego ktoś ma być zmuszany do wydania jej na ciasto? Tam ma być tort i pizza, a nagrodę każdy powinien zabrać do domu i kupić sobie coś wedle własnego uznania, a nie koniecznie wydawać na ciasto.
    • krolewska.asma Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 21:01
      Jejku uwielbiam wątki o pracy slonka i ich imprezach
      Hahagsgah
      Można by nakręcić komedie w odcinkach
      Najlepsze były te odwiedziny byłych pracowników którzy cos tam knuli ale już nie pamietam dokładnie choć ba sama mysl jak dobie przypomnę jak się śmiałam to znowu sue śmieje
    • abecadlowa1 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 21:15
      Pedagodzy i takie deficyty kompetencji komunikacyjnych? Zawsze było, że rodzice są roszczeniowi, bachory niewychowane, a tu między sobą też nie dajecie rady się dogadać. Słabe.
    • madame_edith Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 22:42
      Wg mnie osoby z obsługi mają rację, jeśli ich nagrody wyniosły po kilkaset zł a nagrody nauczycieli 4x tyle to nie fair jest oczekiwanie takiej samej składki. Chyba, że procentowo od kwoty nagrody, każdy 10% przeznacza i wtedy by pewnie kwasów nie było.
      • larix_decidua77 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 23:01
        4 razy kilkaset w życiu nie widzialam. Nagrody dla nauczycieli to ok 600 brutto. U nas niczego się nie stawia. Z tej okazji jest wycieczka dla całej szkoły, z megaimprezą, dofinansowana z funduszu socjalnego.
        • slonko1335 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 23:08
          U nas akurat trafiła idealnie. Nagroda nauczyciela to mniej więcej 4 krotność nagrody obsługi.
          • larix_decidua77 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 23:16
            To zależy ile osób dostaje, u nas zazwyczaj 2/3 a obsługa cała. I nir dostaje mniej niż my.
            • slonko1335 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 14.10.22, 06:05
              W tym roku 5 nauczycieli i 2 osoby z obsługi..
        • madame_edith Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 23:13
          To tylko przykład, zresztą ja strzelam całkowicie, pojęcia nie mam o kwotach, autorka wspominała jednak o różnych rzędach wielkości.
        • kulka-online Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 14.10.22, 21:37
          To chyba zależy gdzie i jaki procent załogi dostaje nagrody. Generalnie na te nagrody idzie 1% funduszu wynagrodzeń.
          U nas są różne stopnie tych nagród i jak najbardziej może być to 1 czy 2 tys. brutto.
    • lauren6 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 22:50
      > Nagrodzone nauczycielki wymyśliły że zamówią ciasta/jedzenie i założyły ze wszyscy nagrodzeni się na to złożą.

Idiotki.

Inflacja szaleje, ludzie oszczędzają na czym mogą, a te radośnie założyły, że inni będą wywalać pieniądze by napchać się ciastem. Chyba też bym nie poszła na taką imprezę, dla zasady.
      • eriu Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 14.10.22, 14:07
        "Niech jedzą ciasto" - już ktoś tak powiedział wink
    • kornelia_sowa1 Re: Nagrody w pracy i kwas co myśli ematka 13.10.22, 23:13
      Wysokość składki ustala się najpierw-nalezy spytac czy tak jest ok.

Jakbym.zostala postawiona przed faktem dokonanym , że mam oddac 20 zł z 30 które dostanę to bym zareagowała podobnie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka