Dodaj do ulubionych

Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić?

20.10.22, 10:59
Zamówiłam sukienkę online, bardziej na próbę, na zasadzie: zobaczymy, co z tego będzie.
Dostarczyli, przymierzyłam.
W tej chwili zabrzmiały wokół chóry anielskie 😇 wink, bo ciuch jest jak marzenie. Pasuje do urody i osobowości, a najlepszy jest krój: tak idealny, jakby osobisty krawiec uszył ją dokładnie na moją sylwetkę. Perfekcjnie podkreśla zalety i kasuje wady mojej figury..
Więc na początku euforia, bo strzał w 10. A potem zaczęłam główkować.
Sukienka jest z porządnej, grubej dzianiny wiskozowej z elastanem. Jest to sukienka-tuba podkreślająca figurę, ale nie jest opinająca (obcisła), długość do kolana. Pasuje co do milimetra.
W zamierzeniu chciałabym, żeby tak zostało i absolutnie nie chcę, żeby sukienka była bardziej obcisła lub luźna, ani żeby była choć o 2 centymetry krótsza.
I teraz mam dylemat - czy mi się taka sukienka przypadkiem nie zbiegnie w praniu? 🤔 A może właśnie się rozciągnie? Na metce jest zalecenie, aby prać w 30 stopniach.
Mogłabym prewencyjnie zamówić o rozmiar większą, ale zastanawiam się teraz, czy konsument ma prawo wyprać ubranie i odesłać je, jeśli nie zachowa fasonu? Nigdy nie reklamowałam ubrań i zastanawiam się, jakie mam prawa w podobnym przypadku. Bo mnie strzeli, jak po pierwszym praniu coś mi się z nią stanie. Tym bardziej, że nie jest to tani zakup.
Z drugiej strony jest to dobra firma i istnieje duże prawdopodobieństwo, że nic nie będzie, jeśli zastosuję się do zaleceń prania i pielęgnacji.
Co tu robić drogie Bravo 😐
Obserwuj wątek
    • bei Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 11:06
      Wklej linka- może któraś dziewczyna ma taką sukienkę i już prała?
    • pade Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 11:10
      Ale sobie radość popsułaśsad
      Po co Ci to zamartwianie się? Zastanowisz się co zrobić jeśli faktycznie sukienka się zbiegnie, ale teraz? Kiedy leży idealnie i wyglądasz w niej pięknie? Ciesz się, a resztę wywal z głowy.
      • nevertheless123 Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 11:16
        Chodzi o koszty - chciałabym mieć z niej dłużej radość niż do pierwszego prania.
        • pade Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 21.10.22, 12:12
          Zawsze o coś chodzi. Jedni mówią "chodzi o zdrowie", inni "o bezpieczeństwo", "o pieniądze", "o przyszłość dzieci". Zawsze znajdzie się coś, o co można się martwić.
          Ja to doskonale rozumiem bo spędziłam ileś tam lat na takie "zabezpieczanie się" przed niepowodzeniami/nieszczęściami/czymkolwiek. Zupełnie bez sensu.
          To nie jest żadna zapobiegliwość.
          Gdyby to działało, to np. nie powinnam kupować roślin do ogrodu (albo powinnam kupować po kilka sztuk, na zapas) bo: mogą się nie przyjąć, zachorować, może być susza i uschną, a może gleba nie taka, albo nasłonecznienie i nie wybarwią się jak trzeba. Widzisz o ile rzeczy można się martwić? (i masz pojęcie ile kosztują rośliny?wink)
          Będzie co będzie, jutra jeszcze nie ma. Wczoraj już było.
          Mamy na pewne rzeczy wpływ, ale nie na wszystko.
          Na pranie sukienki masz wpływ, na to czy przytyjesz hmm, możesz mieć, ale gdybyś np. musiała czasowo brać leki i byś przytyła, to co wtedy?
          Kupiłaś sobie zajebistą sukienkę, wyglądasz w niej zjawiskowo i na tym się skup. Ciesz się tym ile wlezie. Zrób sobie zdjęcie w tej sukience. I daj sobie spokój z zamartwianiem się, bo to pożeracz radości życia.
    • swinka-morska Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 11:10
      Nie pamiętam, żeby mi się wiskoza z elastanem kiedykolwiek zbiegła w praniu.
    • lauren6 Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 11:10
      Jak dobra firma i będziesz się trzymać zaleceń odnośnie prania to nie powinna się skurczyć.
    • gryzelda71 Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 11:11
      Ale to, czy po praniu ciuch się zdeformuje to zawsze niepewność. Nigdy nie pralas ubrań, stacjonarnie dostajesz gwarancję?
    • alicia033 Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 11:11
      Lepsze jest wrogiem dobrego.
    • primula.alpicola Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 11:14
      Pokażesz kieckę?
      Wiskozy z elastanem raczej nie powinny się zbiegać ani rozciagać, nie zdarzyło mi się.
    • majaa Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 11:15
      Wymienianie idealnej sukienki na większą "na wszelki wypadek" uważam za hmm... nierozsądnewink Jak wypierzesz zgodnie z zaleceniami, to nic się nie powinno stać. Gdyby jednak, to myślę, że wtedy jak najbardziej masz prawo do reklamacji.
      • nevertheless123 Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 11:21
        big_grin Wiem, ale to są kombinacje, jakie człowiekowi przychodzą do głowy w nocy, kiedy nie potrafi zasnąć.
    • aglibaba Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 11:18
      Raczej powinno być ok. Wiele lat temu miałam sukienkę chyba z żorżety wiskozowej, która w praniu delikatnie się zbiegała (a też była skrojona jak na mnie), ale po przeprasowaniu wracała do normy.
    • shellyanna Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 11:20
      Wiruj na niskich obrotach, pierz w tych 30 stopniach i nic jej nie będzie.
    • youngagain Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 11:20
      Mohito?
      Ja kupiłam taka właśnie tube, idealna, wiskoza glownie i mi się nie zbiegła a już prałamsmile
      Pokaż swoją

• nevertheless123 Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 11:32
        Skład bardzo podobny do mojej, tylko u mnie 80% wiskozy i 20% elastanu.
        • youngagain Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 12:08
          Nic mi się z nią nie dzieje. Jest idealna, super leży. Zostaw ją
    • ritual2019 Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 11:21
      Jesli zastosujesz sie do zalecen na metce to nic sie stanie. Ja zawsze tak robie i jest okey.
    • nuclearwinter Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 11:22
      Nie kombinuj, ciesz się sukienkąsmile Wiskoza z elastanem nie powinna się zbiec, prędzej sama wiskoza. Piorę takie delikatne rzeczy w programie do prania ręcznego, w max 30 stopniach i na minimalnym wirowaniu, jest ok.
    • katriel Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 11:30
      Jako że wszyscy już napisali, że nic się nie powinno zbiec, to ja tylko dodam od siebie: reklamowałam kiedyś bawełniane zasłony, które w pierwszym praniu zbiegły się bardziej niż powinny. Reklamacja rozpatrzona pozytywnie i bez marudzenia.
      Być może warto, żebyś przed praniem zmierzyła centymetrem różne kluczowe wymiary. Jeśli by się sukienka miała faktycznie zbiec, to po praniu będą inne, a ty będziesz miała obiektywny opis usterki, a nie tylko "źle leży".
      • nevertheless123 Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 11:33
        I to jest myśl, dzięki za podpowiedź!
    • ichi51e Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 11:31
      moim zdaniem ta sukienka jest na ciebie za mała - albo na styk. inaczej byś się nie martwiła co się stanie jak się zbiegnie.
      • nevertheless123 Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 11:35
        Powiedziałabym, że na styk. Ale obawiam się, że o rozmiar większa będzie znowu workowata i bezkształtna.
        • lauren6 Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 11:42
          Nie bierz rozmiaru większego.
      • swiecaca Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 14:36
        pokaż sukienkę!
    • mikams75 Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 15:03
      Pokaz sukienke koniecznie.
      Zostawilabym i bym reklamowala jakby sie skurczyla.
      Reklamowalam juz kiedys ubranie, ktore po praniu draznilo mi skore. I kiedys w sklepie natrafilam na spodnie-ideal, ale niestety material czyms smierdzial. Balam sie, ze po praniu nadal beda smierdziec. W sklepie zaznaczono mi, ze kupuje smierdzace i jak po praniu problem nie zniknie, to moge oddac. Na szczescie pranie pomoglo.
    • piataziuta Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 15:10
      🤦

A jak schudniesz?
      A jak przytyjesz?
      A jak urośniesz?
      A jak zajdziesz w ciążę?

Nie rozwiążesz tych wszystkich ewentualności, więc odeślij i będzie po problemie.
    • jednoraz0w0 Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 15:12
      Wrzucić kiecke w Google i poczytać opinie
    • memphis90 Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 15:16
      Z mojego doświadczenia - tkaniny wiskozowe mi się kurczą makabrycznie, co najmniej 1 rozmiar idzie w dół. Dzianiny wiskozowe nie kurczą się wcale.
    • areyoubetter Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 15:34
      To nie pierz jej w pralce, ani ręcznie, tylko daj do pralni chemicznej i już.
      • mikams75 Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 16:31
        serio sukienke za kazdym razem nosic do pralni?
    • gaskama Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 15:40
      Bez zdjęcia sukienki na tobie się nie wypowiem. I reszta też tak powinna.

Zdjęcie!
      Zdjęcie!
      Zdjęcie!
      • majenkir Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 19:38
        tez jestem ciekawa...
    • kafana Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 22:30
      Zbieram szczękę z podłogi, ze można tak rozkminiać zakup sukienki.
      • mikams75 Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 20.10.22, 23:13
        lepiej porozkminiac niz kupowac cos bez sensu.
        • kafana Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 21.10.22, 00:02
          Niby tak ale ja już bym wolała nie kupić wcalewink
        • pade Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 21.10.22, 12:14
          Ale ona kupiła z sensem i rozkminia.
    • nenia1 Re: Sukienka leży idealnie - mimo to zamienić? 21.10.22, 11:47
      Ty jak moja była szefowa. Kupiła sobie samochód, dzień się cieszyła, bo już drugiego zaczęła się martwić, że jej ukradną.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka