Dodaj do ulubionych

Ryanair - opóźniony bagaż

23.10.22, 11:07
Drogie Emamy,
w sobotę znalazłam się w gronie szczęśliwców, których bagaż nie został zapakowany na pokład samolotu z Krakowa na Gran Canarię...Zarejestrowałam zgubę, dostałam PIR z numerem telefonu na lotnisku, pod którym mogę się wszystkiego dowiadywać. Niestety, telefon nie odbiera, na infolinii Ryanair w Polsce nikt nic nie wie...
Proszę o informacje wszystkie osoby, które były w podobnej sytuacji: jak długo może trwać odzyskanie bagażu? Jak wygląda kontakt z Ryanairem i odszkodowanie? Jak nietrudno się domyślić, musiałam kupić pewne rzeczy, zwłaszcza że jest to podróż służbowa sad No wściekła jestem.
Obserwuj wątek
    • szara.myszka.555 Re: Ryanair - opóźniony bagaż 23.10.22, 11:19
      Tadam!
      help.ryanair.com/hc/pl/articles/360017683197-Uszkodzony-op%C3%B3%C5%BAniony-lub-zgubiony-baga%C5%BC-mienie
      • szara.myszka.555 Re: Ryanair - opóźniony bagaż 23.10.22, 11:24
        A tu szczegółowo bardziej:
        konsument.gov.pl/uszkodzony-zaginiony-bagaz-lotniczy/
        • jeste_m_sobie Re: Ryanair - opóźniony bagaż 23.10.22, 15:07
          Dzięki, oczywiście sprawdziłam wszystkie informacje przed napisaniem maila tutaj. Wiem jednak, że te uregulowania często nie są przestrzegane w praktyce, o czym miałam okazje boleśnie się przekonać jakiś czas temu (w związku z inną linią lotniczą i inną sytuacją). Proszę więc o informacje z pierwszej ręki, nie o linki do przepisów.
          • kk345 Re: Ryanair - opóźniony bagaż 23.10.22, 18:38
            Ale przepisy są jasno sformułowane, lot odbywał się między krajami UE i nie ma żadnego powodu, by nie obowiązywały. Jeśli linia ich nie przestrzega, są dalsze procedury odwoławcze, to nie jest tak, że przewoźnik może sobie powiedzieć, że nie bo nie i koniec...
            • anilakur [...] 27.01.23, 10:31
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • philippa_p Re: Ryanair - opóźniony bagaż 27.01.23, 13:03
                Ktore pobieraja oplate za to, ze laskawie sie tym zajma. To nie wiedza tajemna, jak sie jest w miare kumatym i czytatym, mozna samemu ogarnac.
                • mgla_jedwabna Re: Ryanair - opóźniony bagaż 27.01.23, 15:45
                  Philippa, zamiast odpowiadać, klikaj w kosz. Ktoś wywlókł wątek z października zeszłego roku tylko po to, żeby się zareklamować.
          • asia.sthm Re: Ryanair - opóźniony bagaż 23.10.22, 18:48
            Skoro sama juz sie mialas okazje bolesnie przekonac jak to dziala, to teraz rob co procedury zalecaja, usiadz i sie modlij.
            • kk345 Re: Ryanair - opóźniony bagaż 23.10.22, 22:44
              Swoją drogą stwierdzenie "uregulowania często nie są przestrzegane w praktyce" z góry zakłada rezygnację i pogodzenie się z odmową, zamiast egzekwowania swoich, jasno zapisanych praw.
            • panna.nasturcja Re: Ryanair - opóźniony bagaż 23.10.22, 23:33
              Co ma robić jak usiądzie?
              • asia.sthm Re: Ryanair - opóźniony bagaż 24.10.22, 09:22
                panna.nasturcja napisał(a):

> Co ma robić jak usiądzie?

Ty nie pamietasz co Pawlak do Kargula powiedzial jak dal mu bat w rece kiedy pastowanego wieprza w lesie lowczym naganiali?
                Nagana big_grin

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka