Dodaj do ulubionych

Wartościowa edukacja

25.10.22, 08:37
Zaprawdę powiadam wam, nie będziecie żyć bez wartości....
..."Przemysław Czarnek, który zadeklarował, że "nauka religii, albo etyki będzie obligatoryjna, by do młodzieży docierał jakikolwiek przekaz o systemie wartości". To zmiana, którą zacznie od września 2023 r. wdrażać Ministerstwo Edukacji i Nauki. Niewykluczone, że będzie się zdarzało, że i religii, i etyki będą uczyli katecheci. ..."
Obserwuj wątek
  • skumbrie Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 08:41
   I, oczywiście, rodzice już protestują tongue_out
  • iwles Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 08:46

   No to poczekamy, aż przyjda obrończynie tezy, że "od uczenia wartości są rodzice", jako poparcie zakazu wstepu organizacjom LGBT na teren szkoły.
   • triss_merigold6 Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 08:53
    O, to ja też.
    Od zawsze jestem przeciwna katechezie w szkole, moje dzieci oczywiście nie chodzą, nie chodziły i nie będę chodzić. LGBT-y i Pontony out, przekazywanie wiedzy z zakresu fizjologii i antykoncepcji powinno odbywać się na biologii.
   • hanusinamama Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 09:08
    Dla księdza (lub katechety) zawsze znajdzie się wyjątek....jak zawsze.
  • misiamama Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 08:53
   moja córka jest w trakcie diagnozy spektrum autyzmu. Wiem, że o ile w klasach początkowych takie dziecko jakoś daje radę, o tyle klasy 7-8 i później, to może być załamanie. Liczyłam na ED, a teraz słyszę, że Czarnkowi i ta enklawa wolności w szkolnictwie przeszkadza - planowane są ograniczenia w ED. Nie dziwi, wobec masowego odpływu młodzieży z obecnych szkół. No ale jeżeli zakażą ED albo dadzą takie warunki, których nie spełnimy, to będzie naprawdę fatalne.
   A że etyki będą uczyć panowie i panie w najlepszym razie po uczelni Rydzyka i ordojurków, to było wiadomo od dawna. Piszę w najlepszym razie, bo przynajmniej będą formalnie świeccy. Nie wiem na ile możliwe, żeby etyki uczył ksiądz/ zakonnica. Niewiele mnie tu jednak zdziwi.
   • skumbrie Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 08:56
    Ed to 0,7% wszystkich uczniów. Bez przesady z tym masowym odpływem. Problem zrobił się, bo jedna szkółka postanowiła zbić złoty interes.
   • nowabiala1 Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 08:59
    Dopiero co w GW pisali o szkole państwowej, w której z braku nauczycieli fizyki uczy ksiądz.
    • nightdream Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 12:00
     Gdzie pisali? 😂
     To chyba o szkole z sąsiedztwa, w przedszkolu mojego dziecka była ostatnio sytuacja że odwołali na stałe religię bo ksiądz poszedł do podstawówki uczyć fizyki 😂
   • triss_merigold6 Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 09:03
    Forma ED ma się zmienić, żeby różne szkoły w chmurze przestały wyłudzać subwencje, a egzaminy były adekwatne do weryfikacji wiedzy w szkole normalnego trybu. Sorry, ale egzaminy online dla dzieci w ED to czysta fikcja, bądźmy poważni.
    • bib24 Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 09:06
     te subwencje to jest jakaś groszowa sprawa. nie przesadzaj.
     • triss_merigold6 Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 09:21
      Onienie. Na dziecko z orzeczeniem kwota jest wysoka i do wykorzystania przez szkołę fizycznie na miejscu - terapia logopedyczna, pedagog, psycholog, nauczyciel wspomagający, dostosowania.
      • iwles Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 09:55

       Triss, pomyliłaś nauczanie indywidualne z edukacją domową.
       • triss_merigold6 Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:00
        Jeśli w ED jest dziecko z orzeczeniem to szkoła do której jest zapisane dostaje na nie subwencje, której wykorzystanie jest fikcją.
        • ichi51e Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:07
         całe środowisko ed rodziców dzieci z KSem wiedziało ze "polowe subwencji Chmura zabiera" jedyny sposób aby to było możliwe to lewa faktura - czyli jakies fikcyjne koszty które rzekomo ponosili.
         Ja tam od lat mówiłam ze egzaminy powinny być prowadzone przez kuratorium zamiast fikcji pt "zapisuje dziecko do szkoły gdzie spełni obowiązek poza szkoła"
       • skumbrie Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:13
        Nie pomyliła. Czy w ed, czy stacjonarnie uczniom z KS należy się terapia. I o ile subwencja na dzieci bez orzeczenia nie powala, o tyle te z orzeczeniem dostają już ładne kwoty.
        • triss_merigold6 Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:17
         I tu różne szkoły w chmurze i demokratyczne pięknie wyłudzają kasę.
         • ichi51e Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:27
          przy czym nie jest to złote źródełko tylko trzeba mieć system. Rodzic dziecka z KS wie ile pieniędzy przypada na jego dziecko. SAM organizuje dziecku terapie psychologa logopedę co tam ma w papierach i uzna za konieczne. A szkoła dostaje fakturę która temu specjaliście opłaca. Z każdego grosza się musza rozliczyć (są szkoły które za obsługę dzieci z KS biorą od rodziców pieniądze - jakaś symboliczna sumę typu kilkaset zeta miesiecznie) - i teraz pojawia się Chmura i mówi "połowa dla was do wykorzystania o reszcie zapomnijcie." Jak długo to mogło hulać?
          • triss_merigold6 Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:30
           Słowo klucz "uzna za konieczne". Szkoła z wydatkowania subwencji na ucznia jest rozliczana i musi zapewnić na miejscu abc. Rodzic rozliczany nie jest, tym bardziej fikcja chmurowa czy inna demokratyczna.
           • ichi51e Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:14
            no jest bo musi pokazać fakturę od specjalisty - myślisz ze rodzic niepełnosprawnego dziecka mógłby wpaść na chytry pomysł komitywy z logopeda gdzie ten wypisuje fikcyjna fakturę a kasa dzieła się po połowie? to nie jest tak ze angielski i pomoce naukowe wrzucasz w koszty to muszą być rzeczy które ma w orzeczeniu.
         • skumbrie Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:27
          Demokratyczne zazwyczaj mają uczniów stacjonarnie, choć oficjalnie są oni w ed. Nie wrzucałabym ich do jednego worka z chmurą.
          • ichi51e Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:15
           no właśnie chociaż socjalizują i pełnią funkcje opiekuńcza
         • hanusinamama Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:13
          NO przecież nie od ciebie. MI to lotto, nie ja płace.
      • misiamama Re: Wartościowa edukacja 26.10.22, 08:51
       zazdrościsz tej subwencji czy co? zamień się, każdy wolałby mieć dziecko neurotypowe (bez spektrum) i nie mieć ani tego wspomagającego, ani wszystkich innych problemów - i oczywiście nie mieć subwencji. Co do "fikcji ED" nie chce mi się polemizować z tak ograniczonym punktem widzenia jaki prezentujesz. Z jednej strony są dzieci, które nie mają upośledzonej inteligencji ani mowy, ale w szkole po prostu nie dają rady bo są nieneurotypowe. Być może moja córka do nich należy. Co mam zrobić? ED to jedyna opcja, żeby dziecko które zwyczajnie nie da rady w dużej grupie, mogło przejść proces edukacyjny. A poza tym, topowe uczelnie wyższe (Oksford np.) mają odrębne pule miejsc dla dzieci/ młodzieży po ED, ponieważ są to osoby myślące nieschematycznie, samodzielne, kreatywne, które potrafią coś innego niż rozwiązywać testy.
   • little_fish Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:02
    Zakazać pewnie nie, ale spowodują że będzie znacznie mniej przyjazna w zdawaniu egzaminów i utrudniona zgodą szkoły.
    • triss_merigold6 Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:16
     Czekaj...
     Jeśli dzieci w ED otrzymują identyczne świadectwa jak dzieci w szkole masowej, to weryfikacja ich wiedzy powinna być adekwatna i merytoryczna, a nie PRZYJAZNA. Identycznie, powinny wykonywać i przedstawiac wszystkie prace/zadania z plastyki, techniki, muzyki i wf, żeby ich oceny na świadectwie były równoważne z ocenami uzyskiwanymi przez dzieci w szkole.
     • ichi51e Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:22
      szkoła przyjazna to nie tak co cię nie egzaminuje tylko taka która rozumie ze egzamin 10 latka z podstawy programowej nie polega na przepytaniu go z podrecznika względnie usadzenie go i napisanie wszystkich klasówek z całego roku. To po prostu inny typ egzaminu - musi go robic osoba która umie to zrobić a nie nauczyciel szkolny który w życiu tego nie robił.I zawadzam się adekwatnie i merytorycznie. trzeciotescik czy egzamin 8 klasisty - tego typu egzamin trzeba umiec ułożyć. przekrojowy. Plastyka muzyka wf w wypadku dzieci które często chodza do szkol muzycznych/są sportowcami/nie siedzą w klasie tylko ucza się w terenie? I tak brak tych ocen jest swego rodzaju handicapem - ciężko się jest dostac do szkol plastycznych i innych które patrza na te oceny.
      • triss_merigold6 Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:28
       W każdym razie egzaminy online do kasacji. Dziecko w ED powinno wszystkie przedmioty zaliczać w szkole, fizycznie na miejscu, przynajmniej raz w semestrze. Egzamin powinien być ukladany i przeprowadzany przez nauczyciela, który prowadzi dany przedmiot z klasą, do której dziecko fizycznie jest przypisane.
       • ichi51e Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:31
        pamietam taka konferencje w której pytali a co jak dziecko ściąga na tych egzaminach online. odpowiedz była taka ze ono wcale nie ściąga a korzysta z materiałów i nigdzie nie ma w przepisach ze dziecko cos musi umiec na pamięć. 🤣 bo pamieciowka to przeżytek a z źródeł trzeba umiec korzystać. takie było oficjalne stanowisko szkoły w tej sprawie.
        • skumbrie Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:36
         bo pamieciowka to przeżytek a z źródeł trzeba umiec korzystać.

         A to akurat ma dużo więcej sensu, niż 3 x Z. Tyle że wtedy trzeba umieć ułożyć zadania, które wykażą, że uczeń potrafi myśleć, wyciągać wnioski, przeprowadza analizę przyczynowo-skutkową, a nie zadania, które opierają się na pamięciówce.
         Stanowisko chmurki jedno, w praktyce - dramat.
        • triss_merigold6 Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:36
         Wracamy do świadectwa i ocen. Podczas rekrutacji oceny dziecka w ED zdobywane lightowo w trybie online i przy "korzystaniu z materiałów" mają identyczną wagę jak oceny dzieci że szkoły, z rozlicznych klasowek, odpowiedzi ustnych, prac domowych etc.
         • g.r.uuu Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:39
          Oraz oceny dziecka, którego rodzic ufundował sprzęt sportowy dla szkoły :p
         • ichi51e Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:44
          tyle ze jak przychodzi co do czego (na co zwróciło uwagę ministerstwo) liczą się tez egzaminy zewnętrzne i dziecko które zawsze korzystało z pomocy źródeł itd a się nie uczyło budzi się w czarnej d. Pytanie jaki procent tych dzieci w ogóle myśli o państwowych liceach i studiach - jeśli nie myśli to co kogo te ich piątki obchodzą?
          • g.r.uuu Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:47
           No tak, bo przecież jak nie na ocenę to człowiek się niczego nie nauczy 🤦
           • hanusinamama Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:17
            NO a jak?? Jak trisce tak przeszkadza...niech przenisie dziecko na ED.
          • triss_merigold6 Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:50
           Nawet jeśli nie myślą o państwowych liceach, egzaminy osmoklasisty muszą pisać. Oczywiście, mogą kontynuować zabawę w ED lub iść do liceów niepublicznych, ale te niechętnie przyjmują uczniów że słabymi wynikami. Zresztą niepubliczne licea robią własne rekrutacje i sprawdzają poziom kandydatów- pisemnie.
           • ichi51e Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:51
            no właśnie - rzeczywistości zweryfikuje jak będzie trzeba.
           • g.r.uuu Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:56
            W tym roku średnia na egzaminie z matematyki to było 57 procent, żadna rewelacja jak widać, mimo że przecież znakomita większość uczyła się systemowo. Rok wcześniej to było 47 procent. Więc nie ma co płakać nad wiedzą dzieci w ed, bo jak widać szkoła systemowa niczego nie gwarantuje
            • triss_merigold6 Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:01
             Chyba nie rozumiesz.
             Wiedza dzieci w ED jest nieistotna, natomiast oceny mają znaczenie o tyle, że w rekrutacji rywalizują z dziećmi z normalnych szkół. W tegorocznej rekrutacji akurat punkty za świadectwo i oceny miały większą wagę, bo egzaminy były źle wyskalowane więc znacznie więcej dzieci napisało je bardzo dobrze.
             • g.r.uuu Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:07
              Tak jak rywalizują dzieci z szóstkami za sto procent i piątkami za sto procent. I dzieci z wyproszonymi ocenami
            • pyza-wedrowniczka Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:17
             Średnia ogólnopolska 57 procent? Moim zdaniem wynik średni na takim poziomie to całkiem normalne. Gdyby średnia była 70% to by znaczyło, że egzamin jest łatwy. Przecież są dzieciaki na poziomie 6 i takie, które ledwo 2 wyciagają i one wszystkie zdają te egzaminy.
             • g.r.uuu Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:19
              Jeśli są takie na poziomie ledwo dwa to dlaczego tak się niektórzy martwią poziomem edukacji domowej? Najwyraźniej niektóre dzieci systemowo niewiele się uczą
              • pyza-wedrowniczka Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 13:15
               Ale zawsze tak było, jest i będzie, że są osoby na poziomie dwa. Dzieciaki, które są mało inteligentne, którym się nie chce itp.
           • hanusinamama Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:18
            NO więc gdzie ten problem?? Twoje Bobo bedzie miec wieksze szanse niz dzieci z ED, z twoim podejściem powinnaś się cieszyć...
     • g.r.uuu Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:38
      Przecież w szkole masowej poza egzaminami zewnętrznymi, które dzieci w ed też zdają nie ma porównywalnych ocen. Ot choćby łamanie prawa i nie wystawianie szóstek w niektórych szkołach. Albo przepychanie kłopotliwego ucznia, byle tylko się go pozbyć. O "naciąganiu do paska" nie słyszałaś?
      • triss_merigold6 Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:43
       Mają równoważne w ramach swojej szkoły. Dlatego dziecko w ED powinien egzaminowac semestralnie nauczyciel, który prowadzi lekcje i ocenia dzieci z klasy, do której uczeń w ED jest przypisany. Może być w obecności przedstawiciela kuratorium, żeby rodzice nie mieli focha o stronniczość. Egzamin oczywiście pisemnie i ustnie - tak jak piszą sprawdziany i odpowiadają dzieci normalnie chodzące.
       • ichi51e Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:55
        doprecyzuje - dziecko w ed nie ma swojej klasy. wersyfikacja przez nauczyciela szkolnego co semestr nie ma sensu bo taki nauczyciel może mieć problem z weryfikacja wiedzy dziecka - np może pytać z podrecznika którego dziecko nie przerabialo albo z tematu którego dziecko jeszcze nie robiło. podstawa i podrecznik to są dwie różne rzeczy wystarczy porównać. kuratoryjne zewnętrzne roczne - ale wiadomo chodzi o to żeby szkoły po kosztach a nie żeby trzeba było ekstra kasę wykładać.
        • ichi51e Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:55
         *weryfikacja
        • triss_merigold6 Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:02
         Ależ to problem rodziców dziecka w ED. Nauczyciel spokojnie może ułożyć pytania i zadania z podstawy, nie z konkretnego podręcznika.
         • ichi51e Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:06
          jakoś niestety z oświadczeń rodziców dzieci w ed dla wielu nauczycieli jest to jednak problem.
        • little_fish Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:37
         Ale wg pomysłu pana ministra właśnie tak ma być. Że dziecko ed realizuje w szkole rejonowej, która w dodatku cały czas trzyma dla niego fizycznie miejsce. I wtedy będzie mógł zdawać u konkretnego nauczyciela. Egzamin z podstawy programowej, nie z podręcznika
         • g.r.uuu Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:39
          Niekoniecznie rejonowej, tylko na terenie województwa. Natomiast ta konieczność trzymania miejsca mocno ograniczy dostępność
       • hanusinamama Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:16
        Przecież to ty chcesz wypychać ze szkoły wszystkie nienormatywne dzieci...dla nich czesto ED jest wyjściem. Teraz chcesz je na siłe w szkole masowej??
        • ichi51e Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:24
         rozdwojenie jaźni big_grin
     • hanusinamama Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:12
      Ale co cię ta ED tak gniecie? Twoje bąbelki sa w szkole masowej. Wyjda z niej twoim zdaniem lepiej wyedukowane...Mature zdadzą lepiej. Masz jakieś dziwne wzmożenie emocjonalne w tym temacie. Serio tak cie boli praca z platyki w 6 klasie?
      • g.r.uuu Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:20
       Po prostu Triss zna jeden przykład wariatki z forum, która edukowała domowo i uważa, że tak jest w każdej rodzinie. Ale pewnie jakby po różnych wątkach napisać, że jej syn symuluje gwałty na kolegach w szkole to by była oburzona big_grin
      • kurt.wallander Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:26
       Bo triss nie chodzi o to, żeby dzieci w szkołach systemowych miały lepiej, tylko, żeby te w ED miały równie przechlapane, jak te w systemowej.

       I zamiast walczyć o to, by za 100% była maksymalna ocena, by oceny za poprawy wpisywane były zamiast, a nie obok pierwszej oceny, żeby w końcu dzieci i młodzież rozliczane byli ze znajomości podstawy programowej, a nie podręczników - to triss wolałaby, żeby te kiepskie elementy szkoły systemowej były stosowane w ED.
       • mysiaapysia Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 16:05
        W ogóle najwięcej mają do powiedzenia ci, którzy nigdy nie mieli do czynienia z ED. Moje młodsze dziecko jest na ED już czwarty rok, szkoła w naszym mieście. Egzaminy poza ścisłym lockdownem stacjonarne. Surowo oceniane, dostać celujący jest tak trudno, że już lepiej startować w konkursie kuratoryjnym i mieć laureata, mój tak zrobił z 2 przedmiotów w 7. klasie. Dziecko ma czas na hobby, popołudniową szkołę muzyczną, spotkania z kolegami. Ze zwykłej szkoły zabraliśmy z powodu skandalicznego zaniechania dyrekcji i nauczycieli w zakresie agresji niektórych uczniów. Obecna szkoła jest prywatna, ale przyjazna ED.
  • woman_in_love Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 09:01
   Jak Czarnek się skończy, trzeba będzie wprowadzić do szkół naukę wartości ateistycznych i lewackich.

   A jak arwenka zaprotestuje, to pała na świadectwie córki i powtarzanie klasy.
   • la_mujer75 Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 09:30
    Arweny Mała juz poza tym po$^#nym systemem. Ma farta. Jej dzieci nie ucierpiały.
  • irma223 Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:24
   Tacy, jak ksiądz Adam?
   www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Oni-czekali-az-umre-Seniorka-prawie-stracila-mieszkanie-n170864.html
  • g.r.uuu Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:41
   Na szczęście edukację domową chcą tylko ograniczyć a nie zakazać
   • ichi51e Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:50
    edukacji tez nie chcą ograniczyć tylko ograniczyć tworzenie się szkol specjalizujących się w ed. Tak naprawdę rodzica w tyć zmianach dotyczą 3 rzeczy. termin przechodzenia na ed (ograniczony do września) rejonizacja (to akurat dobre mimo ze ludzie protestują - bezsensem jest ppp na drugim końcu Polski) potencjalnie kurator na egzaminie (jak ktoś faktycznie uczy to ekstrawizja kłopotem jest tylko w zakresie "egzaminator będzie chciał się wykazać" ja zdawałam egzaminy w ITN i był kurator (w latach 90tych) ot jeszcze jeden nauczyciel dziecku to żadna roznica)
    • g.r.uuu Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 10:52
     Obecnie nie ma już ppp. Chcą do tego wrócić? Ograniczenie funkcjonowania szkół specjalizujących się w ed to duża zmiana dla rodziców, bo zmniejsza podaż miejsc
     • ichi51e Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:03
      ja uważam ze w ogóle należy zlikwidować dzieci e ed przy szkole. zrobić osobny wydział (jak orpeg) który będzie się specjalizował tylko w ed. Łatwiej byłoby koordynować, pieniądze by nie ginęły. egzaminy panstwowe w kuratorium regionalnie. Tak bylo we Francji nawet jakieś spotkania te dzieci mialy gdzie zdawaly relacje nauczycielom i innym dzieciom czego się ucza. trzeba było okazywac zeszyty i prace dzieci. Nie wiem jak jest teraz bo cos tam likwidowali.
      • g.r.uuu Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:13
       Dla mnie niepotrzebna centralizacja. Wystarczyłoby jasno narzucić stacjonarną formę egzaminów, bo w sumie chyba o to poszło w całej aferze z chmurą
      • skumbrie Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:14
       >trzeba było okazywac zeszyty i prace dzieci.

       I kto te prace i zeszyty będzie sprawdzał przy obecnym braku chętnych do zawodu?
       • ichi51e Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:17
        ale co w tych zeszytach chcesz sprawdzać? Szkoła musiałaby mieć tylko własnych egzaminatorów i obsługę dzieci - nauczycielami są przecież rodzice.
        • skumbrie Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 12:12
         >Tak bylo we Francji nawet jakieś spotkania te dzieci mialy gdzie zdawaly relacje nauczycielom i innym dzieciom czego się ucza. trzeba było okazywac zeszyty i prace dzieci.

         Postulujesz, żeby było jak we Francji. Pytam więc, kto będzie sprawdzał zeszyty i prace. Bo samo pokazanie to równie dobrze można pod tramwaj podłożyć.
         • g.r.uuu Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 12:18
          We Francji to chodzi o to, że pod pretekstem ed jest prowadzona indoktrynacja przez radykałów islamskich. U nas radykałowie dają dzieci do Sternikasmile
         • ichi51e Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 12:47
          samo wykonanie zeszytu który ma rece i nogi to jest praca.
          • skumbrie Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 14:33
           Ale żeby przekonać się, że ma ręce i nogi, trzeba do niego zajrzeć. Ponawiam pytanie, kto się tym zajmie.
           • ichi51e Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 18:41
            może egzaminator zerknie podczas egzaminu? jeśli to nie będzie za duży kłopot...?
  • hanusinamama Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:25
   Czarnek rozpierdziela edukacje nie po to aby szkoły demokratyczne na tym korzystały. Korzystać mają prywatne szkoły katolickie. Jak szkoła państwowa nie będzie dawać dziecku szans na sensowną edukacje, sieć szkół prywatnych KK będzie rozwiązaniem a rodzic się zapożyczy a zadba o edukację.
   Uważam, że to co jest robione z polską edukacją nie jest robione z głupoty, niezdarności tego rządu. To zamierzone działanie.
   • g.r.uuu Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:27
    Edukacja katolicka? Po moim trupie! Nie ma siły, która by mnie do tego skłoniła
   • skumbrie Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 12:13
    Twoim zdaniem jeśli prywatna, to katolicka? Buhahajaha.
   • panna.nasturcja Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 16:56
    Naprawdę uważasz, że normalny rodzic da dziecko do szkoły katolickiej? Są szkoły prywatne niewyznaniowe.
  • klaramara33 Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:28
   OJP!!
  • zwyczajnamatka Re: Wartościowa edukacja 25.10.22, 11:35
   Całe szczęście mojej córki to nie obejmie. Współczuję młodszym dzieciom.
   Zaprawdę powiadam Wam, edukacja upadła w tym kraju.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka