Dodaj do ulubionych

Nadczynność tarczycy, ma któraś?

25.10.22, 21:21
Bo za kilka dni idę do lekarza, ponieważ zaczynam podejrzewać u siebie tę przypadłość. Jest mi wiecznie gorąco, gdyby nie to, że ludzie uznali by mnie za wariatkę w taką pogodę jak ta- mogłabym wyjść na dwór w letniej sukience. Strasznie dużo piję, praktycznie nie ruszam się nigdzie bez butelki z wodą, mogłabym pić i pić. No i takie rozdrażnienie, ogólna niechęć do wszystkiego, brak nastroju.
Czy któraś z Was może ma nadczynność i jak wygląda leczenie?
Obserwuj wątek
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Nadczynność tarczycy, ma któraś? 25.10.22, 21:46
      Takie objawy to przy cukrzycy.

• iberka Re: Nadczynność tarczycy, ma któraś? 25.10.22, 21:53
      Ja miałam b.dużą - poza wszelkimi normami i skalą, leczenie thyrozolem nie dawało efektu. Schudłam ,44kg w niespełna 6 m-cy, kołatanie serca, drżenie ràk, energia jakiej w życiu nie miałam i pocenie okrutne....byłam mokra non stop sad. 2 x terapia jodem radioaktywnym (po pierwszej efekt znikomy, po 6 mcach wyniki jak przed jodem). Po tym poszło w drugą stroną niestety. W ciągu 9 lat leczenia tylko 4 x miałam wyniki w normie. Fatalne to jest, ale wolałam nadczynność, bo energii mi b.brakuje uncertain
      • merynoskablekitna Re: Nadczynność tarczycy, ma któraś? 25.10.22, 22:00
        Ja nie chudnę, ani nie tyję. Do tych objawów, ktore opisałąm powyżej, dochodzi jeszcze totalnie wyczerpanie i zmęczenie. Dziś weszłam na III piętro bez windy- to latały mi mroczki przed oczami.
      • summerland Re: Nadczynność tarczycy, ma któraś? 25.10.22, 22:13
        Ja podobne mialam objawy, schudlam, bylam znerwicowana, mialam kolatania serca, drzenie rak I zbieralo mnie na wymioty. Dostalam jod radioaktywny I odzylam, nastapila poprawa.
        Jednak po kilku latach sutuacja sie odwrocila, dostalam niedoczynnosci tarczycy, dostalam tabletki, ktore musze brac codziennie. Co jakis czas robie badanie krwi zeby sprawdzic czy nie powinnam zwiekszyc/zmniejszyc dawki. Jest ok.
    • bib24 Re: Nadczynność tarczycy, ma któraś? 25.10.22, 22:44
      jaki puls? od nadzynności jest mega wk.urw a nie rozdrażnienie.
    • bisiek10 Re: Nadczynność tarczycy, ma któraś? 25.10.22, 23:03
      Te objawy nijak oprócz pocenia nie pasują do nadczynności.Miałam dwa razy w przebiegu Gravesa-Basedowa.Serce latało jak oszalałe, pocenie się i takie telepanie od środka.Energia jak na speedzie.Schudłam bardzo.Przy pierwszym rzucie leczenie lekami hamującymi tarczyce przez rok.Potem kontrola co jakis czas.Przy drugim rzucie nadczynności i przeciwciał też leczenie rok i propozycja jodu.Nie zgodziłam sie bo mialam świadomość ze po jodzie i tak za jakiś czas to wróci a i miałam w domu małe dziecko i brak możliwosci odseparowania go ode mnie..Zdecydowałam sie na usunięcie tarczycy. Usunięto mi ją w całosci.Biorę od 4 lat hormon i czuję się dobrze.Parę miesięcy temu urodziłam córke.
    • sasha_m Re: Nadczynność tarczycy, ma któraś? 26.10.22, 19:54
      Ja mam.
      Leczenie thyrozolem trwało 2,5 miesiąca (to krótko), zanim TSH zaczęło rosnąć. Obecnie jest w normie, pozostałe parametry też, leków, oprócz beta-blokera, nie biorę. Leki odstawia się stopniowo schodząc z dawki.
      Wybór leków przy nadczynności nie jest duży, więc możliwości bardzo ograniczone. No i te leki mają to do siebie, że nie można ich stosować długo (w przeciwieństwie do leków na niedoczynność), bo mogą uszkodzić szpik. Jeśli leczenie farmakologiczne nie przynosi efektów, proponuje się radioaktywny jod, który ma na celu nieodwracalne zniszczenie tarczycy. Jeśli przyczyną nadczynności jest wole wieloguzkowe lub rak, konieczne jest usunięcie tarczycy.
      Objawy, które opisujesz, pasują też do innych chorób, oraz np. do zbliżającej się menopauzy. Ja właśnie podejrzewałam u siebie to ostatnie, a wyszła nadczynność.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka