Dodaj do ulubionych

Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁

27.10.22, 12:40
Taką dziś miałam sytuację.

Pani troszkę nieprzytomna, przez co musiałam coś tam dokupić, by wypłacić gotówkę w sklepie. Więc grzecznie powiedziałam, że gdyby słuchała mnie, to "problem" by nie zaistniał. Na co wtrąca się właściciel, jak mniemam, że nie mam prawa wyładowywać się na sprzedawcy WTF 😳 Jakie wyładowanie? Pani nie wyzwalam, ani nie podniosłam głosu, zwyczajnie zwróciłam uwagę, grzecznie, że przez jej nieuwagę muszę ponowić transakcję i kupić coś doskonale mi zbędnego. Pan na to, że się nie uśmiechałam, gdy to mówiłam 🤪

Czy już niepoprawne politycznie jest zwrócenie uwagi, nawet uprzejme, komukolwiek kto zajmuje stanowisko niższe od kierowniczego?
Obserwuj wątek
    • picathartes Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 12:52
      > Pani troszkę nieprzytomna, przez co musiałam coś tam dokupić, by wypłacić gotówkę w sklepie. Więc grzecznie powiedziałam, że gdyby słuchała mnie, to "problem" by nie zaistniał.

Pierwsze, co mi przyszło na myśl, to że pani była myślami bardzo daleko, może ma dziecko chore, może ktoś bliski ma raka, może mąż zachciał rozwodu.
      Nie przyszłoby mi do głowy objechać kasjerkę za pomyłkę; "nic nie szkodzi" wychodzi mi z ust automatycznie (nawet gdy szkodzi 😜)

Jedyny przypadek, kiedy dopuszczam zwrócenie kasjerce uwagi, to gdy rzuca moimi zakupionymi towarami (w Aldi nagminne, bo kasjerzy muszą szybko pakować; co jednak nie usprawiedliwia obijania moich owoców i warzyw) albo gdy jest wybitnie niegrzeczna.
      • shellyanna Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 12:59
        Jak widzę kasujące z prędkością światła kasjerki to przypomina mi się sytuacja z początków pandemii, jak nie pozwalano pakować przy kasach tylko ładować do wózka i pakować już po odejściu od kasy (przez wzgląd na kolejki.

Ponieważ mam system wyładowywania na taśmę, który pozwala na szybkie spakowanie po skasowaniu, włożyłam do wózka torby i zaczęłam układać zakupy już w torbach. Pani kasjerce się to bardzo nie spodobało i zwróciła mi uwagę, ze nie mogę tak robić, bo zatrzymam ruch. I zaczął się wyścig mój z nią. Jak skończyła, miałam wszystko w torbach i triumfalnie powiedziałam: wygrałam 😁

Lubię tez czasem rzucić: „”dobra jest pani w tych zawodach”.

• spirit_of_africa Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:17
          🤦🏻‍♀️
        • alpepe Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:37
          Ja mam podobnie big_grin Tak układam na taśmie, by w torbie było odpowiednio spakowane i szybko.
          • picathartes Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:57
            Ja również tak układam.
            Ale niektóre kasjerki mają manierę wpychania ("spadania") z lady artykułów bezpośrednio do wózka po przejechaniu ich skanerem. Pyk i sru do wózka, czy to winogrona w papierowej torebce czy puszka z pomidorami.
            Zazwyczaj wiem, które tak robią i staram się do nich nie ustawiać, inne są normalne i uprzejme.
            • arthwen Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:37
              I dlatego właśnie korzystam ze sklepów z kasami samoobsługowymi!
          • aqua48 Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:49
            alpepe napisała:

> Ja mam podobnie big_grin Tak układam na taśmie, by w torbie było odpowiednio spakowan
            > e i szybko.

Ja tak samo.

• homohominilupus Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 15:30
          shellyanna napisała:

> Jak widzę kasujące z prędkością światła kasjerki to przypomina mi się sytuacja
          > z początków pandemii, jak nie pozwalano pakować przy kasach tylko ładować do w
          > ózka i pakować już po odejściu od kasy (przez wzgląd na kolejki.
          >
          > Ponieważ mam system wyładowywania na taśmę, który pozwala na szybkie spakowanie
          > po skasowaniu, włożyłam do wózka torby i zaczęłam układać zakupy już w torbach
          > . Pani kasjerce się to bardzo nie spodobało i zwróciła mi uwagę, ze nie mogę ta
          > k robić, bo zatrzymam ruch. I zaczął się wyścig mój z nią. Jak skończyła, miała
          > m wszystko w torbach i triumfalnie powiedziałam: wygrałam 😁
          >
          > Lubię tez czasem rzucić: „”dobra jest pani w tych zawodach”.
          >

Brawo ty.
          No nie zawodzisz.
          • shellyanna Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 16:43
            Ale o co ci chodzi? Konkretnie? O twój brak poczucia humoru?
            • panna.nasturcja Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 00:05
              Nie, raczej o Twój brak zrozumienia dlaczego kasjerka w markecie stara się szybko zeskanować jak najwięcej produktów.
              • shellyanna Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 06:58
                Ależ rozumiem.
                Przecież nie mówię złośliwie, tylko żartuje. Wtedy w pandemii tez chciałam rozładować atmosferę, bo pani w trakcie skanowania, kilkukrotnie fukala, ze tak nie można, ze trzeba do wózka. I widać było, ze jeszcze bardziej stara się przyspieszyć. Nie lubię głupoty. I zakazów i nakazów od czapy. Rozumiałam nakaz ładowania zakupów do wózka, nie do toreb w okolicznościach ogromnych kolejek i debili, którzy łapali fazę zen w pustym markecie i przedłużali ja spacerując po sklepie, delektując się pustkami, nie zwracając uwagi na wpieniona kolejkę przed sklepem. Ale jeśli mam w wózku torby, wypełniające ten wózek, a towary na taśmie nie wywalone, tylko ułożone w porządku, w którym je będę pakować, bo taki mam system, to jeśli ktoś mi te torby każe wyjąc i pakować bezpośrednio do wózka, żeby potem drugi raz układać, to się chyba z krową na łby pozamieniał.
                Wiec ignoruje, a na koniec rzuciłam żart, żeby pani napięcie zeszło.

W codziennych, niepandemicznych realiach, zdarza się raz na jakiś czas wk..na wyścigówka”, która wręcz rzuca towarem. O ile nie rozwala mi pudełka borówek, zachowuję pogodny uśmiech zrozumienia i jedyne na co sobie pozwalam, to tekst o wygranych zawodach. W normalnych okolicznościach przyrody, po prostu skupiam się na pakowaniu i płatności.
      • nie_ma_niebieskich Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:02
        Wiesz... Mówienie, "nic nie szkodzi", gdy jednak owszem, i musisz zrobić coś na co nie masz chęci, to też nie jest dobra opcja. Bo gdy faktycznie nie szkodzi to też tak reaguję, w sumie normalne.
        • leosia-wspaniala Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 17:38
          >Wiesz... Mówienie, "nic nie szkodzi", gdy jednak owszem, i musisz zrobić coś na co nie masz chęci, to też nie jest dobra opcja.

Zależy od skali szkodliwości. Jak ktoś mnie nadepnie na stopę albo potrąci, to też mówię, że nie szkodzi, chociaż szkodzi, prawda, bo mnie boli stopa albo potrącona część ciała. Sądzę, że Piccośtam nie ma na myśli tego, że ktoś jej auto skasuje i przeprasza, tylko właśnie te drobniejsze sytuacje. I chociaż nie mieszkam w Anglii, też tak mówię w przypadku różnych pomyłek czy innych "szkód". To jest dobra opcja, bo milej się żyje, kiedy ludzie są dla siebie mili. Jesteś pieniaczką i tyle.
      • mava1 Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:08
        >"nic nie szkodzi" wychodzi mi z ust automatycznie (nawet gdy szkodzi 😜)

no mnie jednak nie wychodzi automatycznie. Kiedy szkodzi to nie kłamię, że "nie szkodzi". Co nie znaczy, że sie wyładowuję
        Kiedy ty zrobisz pomyłke w robocie to twój szef tez mówi ci "nie szkodzi"?
        Tak mi sie przypomniało, że jakis czas temu urzędniczka przelała kilka mln zł tam, gdzie nie powinna, chyba na prywatne konto. Przełożony też miał jej powiedzieć "nie szkodzi" i usmiechnąc się? bo pani ma chore dziecko? jak ma chore dziecko to bierze się zwolnienie a jak inny problem to urlop na żądanie. A praca jest od tego, żeby pracować, za co dostaje sie wynagrodzenie, a nie "wyżywać" na klientach przez swoją nieprzytomnośc.

• picathartes Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:23
          > no mnie jednak nie wychodzi automatycznie. Kiedy szkodzi to nie kłamię, że "nie szkodzi". Co nie znaczy, że sie wyładowuję
          Kiedy ty zrobisz pomyłke w robocie to twój szef tez mówi ci "nie szkodzi"?

No a mnie wychodzi automatycznie. Może dlatego, że połowę dorosłego życia spędziłam w Anglii. Wiesz, tam ktoś nadepnie Ci na stopę, a Ty mówisz przepraszam 😜 Mam to już we krwi 😊

> Kiedy ty zrobisz pomyłke w robocie to twój szef tez mówi ci "nie szkodzi"?

Jestem sobie sama szefem 😜 A jak klient zrobi coś źle, to też go przepraszam (za zaistniałą sytuację). To bardzo ułatwia życie, wiesz?

> A praca jest od tego, żeby pracować, za co dostaje sie wynagrodzenie, a nie "wyżywać" na klientach przez swoją nieprzytomnośc.

Chyba się trochę zapędziłaś? Gdzie w tym wątku padło, że kasjerka się "wyżyła" na autorce wątki przez swoją nieprzytomność? 🙄
          • mava1 Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:34
            >No a mnie wychodzi automatycznie
            no ja też potrafie przeprosic. Jak nadepne na stopę. I fakt, tak bardziej na zachód od nas, gdzie troche czasu spedziłam, kasjerki i sprzedawczynie, usmiechaja sie do mnie na dzień dobry. I przepraszają.
            Ta nie przeprosiła, za to facet sie obraził w jej imieniu

>Jestem sobie sama szefem
            To nie ma znaczenia, chodzi o przykład. Powtórzę, wzmiankowana kasjerka nie przeprosiła.

>Gdzie w tym wątku padło, że kasjerka się "wyżyła"
            bo cudzysłowia uprzejmie, i z usmiechem oczywiscie, nie zauważyłaś?
            To przypomnę "Cudzysłów – para znaków interpunkcyjnych, służących w języku polskim m.in. do wyodrębniania cytatów, pseudonimów," ironii.
            • iwles Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:53
              mava1 napisał(a):

> bo cudzysłowia uprzejmie, i z usmiechem oczywiscie, nie zauważyłaś?

w którym miejscu twój cudzysłów ma uśmiech?

• mid.week Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 17:35
                iwles napisała:

> mava1 napisał(a):
                >
                >
                >
                > > bo cudzysłowia uprzejmie, i z usmiechem oczywiscie, nie zauważyłaś?
                >
                >
                > w którym miejscu twój cudzysłów ma uśmiech?
                >

No ma - taki nieprzytomny trochę big_grin
              • mava1 Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 09:58
                >w którym miejscu twój cudzysłów ma uśmiech?

tam gdzie ma uprzejmość, jesli ktos "nadepnie mi na stope"
            • sumire Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:58
              Cudzysłowu, na Boga, jak już chcesz pouczać, to chociaż weź się do tego porządnie.
              • deszczu_kropelka Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 20:05
                Cudzysłowu - jak rowu, w cudzysłowie - jak w rowie, itd. Tak łatwo zapamiętać.
              • mava1 Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 10:10
                >Cudzysłowu, na Boga, jak już chcesz pouczać, to chociaż weź się do tego porządnie

a tak dokładnie to o co ci biega?
                Moje pytanie dotyczy odmiany słowa cudzysłów. Czy poprawnie jest w cudzysłowie, czy też w cudzysłowiu? Ja jestem za pierwszą opcją.
                Pozdrawiam serdecznie,

Poprawnie jest w cudzysłowie. Warto zapamiętać: rów i cudzysłów odmieniają się tak samo.
                Mirosław Bańko
                (sjp)
                I nie "pouczam" w kwestii jezykowej
            • elenelda Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 29.10.22, 13:59
              mava1 napisał(a

> bo cudzysłowia uprzejmie, i z usmiechem oczywiscie, nie zauważyłaś?
              > To przypomnę "Cudzysłów – para znaków interpunkcyjnych, służących w języku pols
              > kim m.in. do wyodrębniania cytatów, pseudonimów," ironii.

No to skoro już jesteśmy przy definicjach, uprzejmie przypomnę, że nie ma „cudzysłowia”.
              „Cudzysłów” odmienia się jak „rów” - „nie zauważyłaś cudzysłowu”.

• picathartes Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:38
            >Gdzie w tym wątku padło, że kasjerka się "wyżyła"
            bo cudzysłowia uprzejmie, i z usmiechem oczywiscie, nie zauważyłaś?
            To przypomnę "Cudzysłów – para znaków interpunkcyjnych, służących w języku polskim m.in. do wyodrębniania cytatów, pseudonimów," ironii.

🙄🙄🙄
            Nic dziwnego, że Ci po drodze z autorką wątku 🤣
            • mava1 Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 10:15
              🙄🙄🙄
              >Nic dziwnego, że Ci po drodze z autorką wątku

za to nie po drodze mi z nieukami, które chca mnie pouczac
          • piataziuta Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:50
            >No a mnie wychodzi automatycznie. >Może dlatego, że połowę dorosłego >życia spędziłam w Anglii.

Mnie też wychodzi automatycznie, choć mieszkam w Polsce, a w Anglii byłam tylko tydzień :p.
            Robienie aferek ze spraw małego kalibru (a zakupy w spożywczaku to zdecydowanie mały kaliber) uważam za niski poziom i brak kultury.
            Nie przeszłoby mi przez gardło, dopierdalac się do kasjerki, choć zdarzają się irytujące sytuacje (ostatnio np. miałam połowę zakupów w rozlanym na taśmie domestosie).
            • nie_ma_niebieskich Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 15:07
              Jasne. Siedzimy cicho, by nie urazić pani kasjerki. To już naprawdę jest odbicie wahadełka w drugą stronę. No ale cóż... Trzeba przeczekać ten etap najwyraźniej, skoro każdy szeregowy pracownik może teraz wyciągnąć argument, nawet, jak popełni błąd, że to jego pozycja zawodowa,a nie indywidualne zachowanie, jest powodem nierównego traktowania. I przepraszać nie musi, ani być uprzejmy. Po co? To przecież klient ma wokół niego skakać i za wszelką cenę być poprawny . Paranoja Najwyraźniej take czasy. Tylko obawiam się, że efekt może być odwrotny do zamierzonego... Bo okazuje się, że jednak nie jesteśmy równi, a karty rozdaje sprzedawca. Komunizm pełną gębą.
              • sumire Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 15:12
                A ty z zawodu kim jesteś? Dyrektorem?
                • lella_two Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 16:21
                  👍😃
                • piataziuta Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 16:47
                  sumire napisała:

> A ty z zawodu kim jesteś? Dyrektorem?

Intuicja mi mówi, że jak ktoś lubi pokazać, że jest ważny, wobec - w jego mniemaniu "nieważnych" - to sam xujowo przędzie.
              • picathartes Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 15:13
                > Trzeba przeczekać ten etap najwyraźniej, skoro każdy szeregowy pracownik może teraz wyciągnąć argument, nawet, jak popełni błąd, że to jego pozycja zawodowa,a nie indywidualne zachowanie, jest powodem nierównego traktowania. I przepraszać nie musi, ani być uprzejmy. Po co? To przecież klient ma wokół niego skakać i za wszelką cenę być poprawny . Paranoja Najwyraźniej take czasy. Tylko obawiam się, że efekt może być odwrotny do zamierzonego... Bo okazuje się, że jednak nie jesteśmy równi, a karty rozdaje sprzedawca. Komunizm pełną gębą.

Naprawdę nie widzisz, jak z małej pomyłki i błahej sprawy jak zakupy w Żabce robisz aferę na miarę wojny światowej? 🤣🙈
                Prześpij się z tym, przeczytaj swój wątek jutro jak wstaniesz i będzie Ci po prostu głupio.
              • piataziuta Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 15:36
                Nie. Po prostu nie ma sensu sprawiać komuś (zazwyczaj dodatkowej - bo kasjerka zwykle wie, że popełniła błąd i już sam ten fakt jest wystarczającą dla niej "karą") przykrości, jeśli to i tak nic nie zmieni.

A jeśli po zwróceniu jej uwagi czujesz się lepiej, to to bardzo źle o tobie świadczy i szef miał rację, że się wyżywasz.
                • chersona Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 15:58
                  już tak nie brońcie pań kasjerek. te z auchan regularnie oszwabiają moją matkę na parę złotych, a kiedy mama zorientuje się w trakcie, to rżną głupa.
                  • piataziuta Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 17:11
                    Ale umiesz rozróżnić te dwie sytuacje, czy postanowiłaś na wszelki wypadek być chamska dla każdej kasjerki, bo w auchan ktoś orżnął twoją matkę?
                    • chersona Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 17:24
                      nie uważam, że autorka wątku była chamska. na chamskie babsko to ty mi wyglądasz sądząc po twojej steamy mouth
                      • piataziuta Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 17:36
                        Acha. Takiej odpowiedzi się spodziewałam.
                • mava1 Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 10:33
                  >kasjerka zwykle wie, że popełniła błąd

to wystarczy powiedzieć "przepraszam". Tak, jak robia to normalni ludzie. Ja nie musze się domyslać, że kasjerka "wie" i sama sie "ukarała swoja przykroscia".
                  Klientka nie wyzywała się tylko, co sama uprzejmie zauważyłaś, zwróciła uwagę. To nie jest karczemna awantura na 100 fajerek.I powtorzę wystarczyłoby jesli kasjerka powiedziałaby "przepraszam". Nie rozumiem dlaczego ja, jako klientka, mam dbac o komfort psychiczny, tu kasjerki, natomiast nikt nie dba o mój komfort psychiczny.
                  Polacy zresztą maja jakis wkodowany znak, ze niezmiernie trudno im powiedziec "przepraszam", które to słowo własciwie kończy kazda, nieistotna a przykra sytuacje. Zawsze wtedy pojawia sie szukanie tysiaca usprawiedliwień, a to nie moja wina, to nie ja tylko on/ona/system i wyszukiwanie tysiaca usprawiedliwień dla udowodnienia, ze 'to nie moja wina".Podczas kiedy zwykłe "przepraszam" kończyłoby sprawę. To ma także ogólny zasieg powiedziałabym, czy ktoś słyszał, żeby rząd powiedział "przepraszam, pomylilismy sie". Nie, to zawsze wina Niemców, opozycji czy "onych" ale nigdy "nasza".
                  Przyznam, że ja sama miałam podobna postawę, dopoki nie zdałam sobie z tego sprawy. I teraz nie mam z tym problemu.
                  • piataziuta Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 10:48
                    Nie chce mi się ci odpowiadać.
                    Skoro chamstwa w zachowaniu klientki nie widzisz, to bez względu co ci ktoś napisze, nie dasz sobie wmówić, że białe jest białe, a czarne czarne i dalej będziesz oczekiwała przeprosin.
                    A ja pozostanę przy "nic nie szkodzi", bo szkoda mi życia na robienie gównoburzy z byle powodu.
                    Możemy się rozejść.
                    • mava1 Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 10:59
                      >Skoro chamstwa w zachowaniu klientki nie widzisz,

no to juz niźle pojechałaś, siedzisz na kasie?
                      • piataziuta Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 11:25
                        Tak, kierowniczko (do spraw konserwacji powierzchni płaskich).
                        • mava1 Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 11:45
                          >Tak

to widać, słychać i czuc
                          • piataziuta Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 11:52
                            🤦
                          • magdallenac Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 14:08
                            Nie sądzę, aby Ziuta siedziała na kasie, była kelnerką, odbierała telefony w BOKu. Pewnie po prostu tak jak i ja zdaje sobie sprawę, że tyranie w obsłudze klienta, to jeden z najcięższych kawałków chleba. Naprawdę Wam ubędzie na Godności Osobistej, jeśli ta zarobiona po kokardę kasjerka nie powie przepraszam??
                            • piataziuta Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 14:21
                              Magda! Ściągnęłam Cię chyba myślami!
                              Poszłaś na te lekcje pływania? suspicious
                              • magdallenac Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 14:37
                                Nie poszłam, bo się włóczę po świecie. Wracam wkrótce i jeśli znów mi nic nie wypadnie zaczynam 2 tygodniowy kurs😊
                                • piataziuta Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 15:45
                                  Kurde, dopiero co byłaś w Meksyku czy na innej Kubie, gdzie się teraz włóczysz? suspicious
                                  Ja też chcę!
                                  • magdallenac Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 15:50
                                    Hehehe ja dalej tu jestem!! To jest taki koniec świata, z takimi poyebanymi połączeniami, że się podróżuje dłużej niż do Europy. Tu się nie opłaca przyjechać na krótko😀😀
                                    • piataziuta Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 21:30
                                      ❤️
                                      Baw się dobrze! Za siebie i za mnie! smile
                    • kocynder Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 13:09
                      No to teraz przeczytaj pierwszy post. I napisz co widzisz "chamskiego" w zachowaniu klientki?
                  • sumire Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 11:26
                    mava1 napisał(a):

> to wystarczy powiedzieć "przepraszam". Tak, jak robia to normalni ludzie.

Wątkodajka nie napisała, że pani nie przeprosiła. Nie wiemy tego.

> Klientka nie wyzywała się tylko, co sama uprzejmie zauważyłaś, zwróciła uwagę.
                    > To nie jest karczemna awantura na 100 fajerek.I powtorzę wystarczyłoby jesli ka
                    > sjerka powiedziałaby "przepraszam". Nie rozumiem dlaczego ja, jako klientka, ma
                    > m dbac o komfort psychiczny, tu kasjerki, natomiast nikt nie dba o mój komfort
                    > psychiczny.

Dlatego być może, że tzw. obsługa klienta to jest jeden z najpaskudniejszych kawałków chleba, co wie każdy, kto to kiedykolwiek robił, i taka kasjerka mogła mieć przed wątkodajką 50 innych bab rzucających jej pasywnie agresywne komentarze. W życzliwym świecie żyje się o wiele łatwiej, polecam na przyszłość.
                    • mava1 Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 11:50
                      >Wątkodajka nie napisała, że pani nie przeprosiła. Nie wiemy tego.

napisała. I to nie w "cudzysłowu" a wprost
                      • iwles Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 12:00
                        mava1 napisał(a):

> napisała. I to nie w "cudzysłowu" a wprost

W czym nie napisała???
                        • mava1 Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 14:40
                          w tym, co sumire uważa za wersje jedynie poprawną - patrz wyżej
                          • elenelda Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 29.10.22, 14:08
                            mava1 napisał(a):

> w tym, co sumire uważa za wersje jedynie poprawną - patrz wyżej

Z deklinacją Ci jednak nie po drodze. Napisałaś wcześniej: „nie zauważyłaś cudzysłowia”.
                            Sumire poprawiła na „cudzysłowu”, czyli prawidłową formę tego wyrazu w dopełniaczu.
            • magdallenac Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 14:03
              piataziuta napisała:

> Nie przeszłoby mi przez gardło, dopierdalac się do kasjerki, choć zdarzają się
              > irytujące sytuacje (ostatnio np. miałam połowę zakupów w rozlanym na taśmie dom
              > estosie).

Dokładnie. Piątka Ziuta!
        • sumire Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:57
          Yyy, no jednak przelanie kilku milionów to troszkę inny kaliber.
          I tak, ludziom zdarzają się pomyłki w pracy, nie jesteśmy robotami. Nic wielkiego się nie wydarzyło, a na pewno nic wartego rzucania protekcjonalnych tekstów.
          • arthwen Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 15:22
            Sama pomyłka, owszem, nie warta protekcjonalnych tekstów. Ale już brak nawet rzucenia przepraszam za tę pomyłkę, to nie wiem, ja bym się zirytowała. Bo pomylić może się każdy, ale jak zrobię błąd, to przepraszam i próbuję go naprawić.
        • nieeznaajoomaa Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 16:54
          mava1 napisał(a):

> >"nic nie szkodzi" wychodzi mi z ust automatycznie (nawet gdy szkodzi 😜)
          >
          > no mnie jednak nie wychodzi automatycznie. Kiedy szkodzi to nie kłamię, że "nie
          > szkodzi". Co nie znaczy, że sie wyładowuję
          > Kiedy ty zrobisz pomyłke w robocie to twój szef tez mówi ci "nie szkodzi"?
          > Tak mi sie przypomniało, że jakis czas temu urzędniczka przelała kilka mln zł t
          > am, gdzie nie powinna, chyba na prywatne konto. Przełożony też miał jej powiedz
          > ieć "nie szkodzi" i usmiechnąc się? bo pani ma chore dziecko? jak ma chore dzie
          > cko to bierze się zwolnienie a jak inny problem to urlop na żądanie. A praca je
          > st od tego, żeby pracować, za co dostaje sie wynagrodzenie, a nie "wyżywać" na
          > klientach przez swoją nieprzytomnośc.
          >

Jest wielu ludzi, którzy, gdyby chcieli stosować Twoje rady, musieliby przez większość czasu być na urlopie lub zwolnieniu, ciekawe kto by im za to płacił i za co by mieli żyć

Człowiek to człowiek, a nie maszyna, myli się, choruje, ma lepsze i gorsze dni

A ten błąd nie był akurat jakiś katastrofalny w skutkach, więc owszem, myślę, że większość ludzi by powiedziało: nic nie szkodzi
          • mava1 Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 10:49
            >musieliby przez większość czasu być na urlopie lub zwolnieniu, ciekawe kto by im za to płacił i za co by >mieli żyć

do prcy chodzi sie po to, zeby wykonac jakas prace, którą zlecił ci pracodowaca. Za to dostajesz wynagrodzenie. Jesli masz rodzine dzieci (a sama wychowałam dwójkę, pracując) to twoja sprawa jak to ogarniesz. W umowie o pracę zdaje sie nie ma niczego takiego, ze masz prawo być "nieprzytomna" bo twoje dziecko jest chore.
            Jesli kasjerka powiedziałaby "przepraszam" to moze i ja powiedziałabym "nic nie szkodzi". Choc bardziej ujełabym to w słowach "nie ma sprawy". Bo moze akurat mnie to "szkodzi", moze akurat wpadłam na chwile do sklepu, po niezbedne zakupy, zostawiając chore dziecko w domu, z goraczką. I te 10-15 min. zwłoki było dla mnie ważne.
            • nieeznaajoomaa Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 12:00
              mava1 napisał(a):

> >musieliby przez większość czasu być na urlopie lub zwolnieniu, ciekawe kto
              > by im za to płacił i za co by >mieli żyć
              >
              > do prcy chodzi sie po to, zeby wykonac jakas prace, którą zlecił ci pracodowaca
              > . Za to dostajesz wynagrodzenie. Jesli masz rodzine dzieci (a sama wychowałam d
              > wójkę, pracując) to twoja sprawa jak to ogarniesz. W umowie o pracę zdaje sie n
              > ie ma niczego takiego, ze masz prawo być "nieprzytomna" bo twoje dziecko jest c
              > hore.
              > Jesli kasjerka powiedziałaby "przepraszam" to moze i ja powiedziałabym "nic nie
              > szkodzi". Choc bardziej ujełabym to w słowach "nie ma sprawy". Bo moze akurat
              > mnie to "szkodzi", moze akurat wpadłam na chwile do sklepu, po niezbedne zakupy
              > , zostawiając chore dziecko w domu, z goraczką. I te 10-15 min. zwłoki było dla
              > mnie ważne.

Ok, należy wykonywać pracę najlepiej, jak się potrafi, ale nie można od nikogo oczekiwać, że będzie zawsze bezbłędny, doskonały i perfekcyjny, bo jesteśmy tylko ludźmi, ze swoimi emocjami, chorobami, problemami, ograniczeniami

Ludzie są różni, jeden ma w życiu łatwiej, a drugi trudniej, jeden sobie radzi lepiej, drugi gorzej, a wszyscy muszą jakoś żyć, więcej wyrozumiałości
              • kocynder Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 13:19
                No i fajnie. Tylko klientka też może mieć grypę, chorą na raka matkę, spieszyć się odebrać dziecko z przedszkola i musieć jeszcze wieczorem zamknąć bilans. I co, uznałbyś, że ponieważ ma trudno to może warknąć "G...mnie obchodzi pani błąd, chcę wypłacić gotówkę i nie mam zamiaru nic więcej kupować! Było uważać, to by pani nie miała problemu!". Jest ok? No jak nie? Przecież ona ma ciężko, trzeba być wyrozumiałym...
                Niestety, ale sądzę, iż kasjerka wątkodawczyni po prostu uznała, że skoro już zamknęła transakcję to ma rzecz w tyłku, i jak paniusia chcę wypłacić, to MUSI coś jeszcze kupić. Bo tak. Bo "nie-da-się" inaczej. I taka postawa, owszem, budzi irytację.
                • iwles Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 14:09

"G...mnie obchodzi pani błąd, chcę wypłacić gotówkę i nie mam zamiaru nic więcej kupować! Było uważać, to by pani nie miała problemu!"

serio kasjerka TAK się do niej odezwała ???
                  Bo wiesz, wydaje mi się, że nikt do nikogo nie powinien się odzywać takimi słowami.
                • nieeznaajoomaa Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 14:41
                  kocynder napisała:

> No i fajnie. Tylko klientka też może mieć grypę, chorą na raka matkę, spieszyć
                  > się odebrać dziecko z przedszkola i musieć jeszcze wieczorem zamknąć bilans. I
                  > co, uznałbyś, że ponieważ ma trudno to może warknąć "G...mnie obchodzi pani błą
                  > d, chcę wypłacić gotówkę i nie mam zamiaru nic więcej kupować! Było uważać, to
                  > by pani nie miała problemu!". Jest ok? No jak nie? Przecież ona ma ciężko, trze
                  > ba być wyrozumiałym...
                  > Niestety, ale sądzę, iż kasjerka wątkodawczyni po prostu uznała, że skoro już z
                  > amknęła transakcję to ma rzecz w tyłku, i jak paniusia chcę wypłacić, to MUSI c
                  > oś jeszcze kupić. Bo tak. Bo "nie-da-się" inaczej. I taka postawa, owszem, budz
                  > i irytację.
                  >

Wyrozumiałym trzeba być dla cudzych błędów, nie dla chamstwa

Zarówno kasjerka, jak i klientka mają prawo się zamyślić, popełnić błąd, zdarza się, żadna z nich nie ma prawa chamsko odnosić się do drugiej
                  • kocynder Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 15:41
                    Owszem. Tyle, że wątkodawczyni NIE ZACHOWAŁA się chamsko wobec kasjerki. Natomiast kasjerka przez SWÓJ błąd i SWOJĄ nieuwagę "wymusiła" na klientce dodatkowe zakupy. Sorry, ale skoro kupowałam chleb, mleko, pizzę i oliwki, bo tego potrzebowałam i chciałam OD RAZU wypłacić gotówkę, o czym z góry uprzedziłam, ale pańcia-kasjerka raczyła akurat się rozkojarzyć, więc radośnie mi oznajmia, że aby wypłacić gotówkę muszę jeszcze coś dokupić - to trafia szlag. Bo to co chciałam już kupiłam, uprzedzałam, że będzie wypłata i CZEMU teraz mam kupować jeszcze jakieś syfne batoniki, gumy czy inny chłam? Ani go nie chcę ani nie potrzebuję!
                    I moje doświadczenie wykazuje, że gdyby ekspedientka popełniwszy błąd z uśmiechem przeprosiła, zaproponowała, że nabije coś za potrzebna do transakcji kwotę (co ściągną mi z konta), ale ona mi odda gotówką - to 99 klientów na 100 by machnęło ręką o właśnie rzuciło "Nie ma problemu". Ale postawa "Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz" budzi chęć co najmniej wbicia szpili.
        • leosia-wspaniala Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 17:40
          >Kiedy ty zrobisz pomyłke w robocie to twój szef tez mówi ci "nie szkodzi"?

Nie do mnie pytanie, ale owszem. Może dlatego, że pomyłki są rzeczą ludzką i zdarzają się nawet szefom. Nie mówię tu oczywiście o jakichś potężnych wtopach typu przelanie pieniędzy na złe konto.

>Tak mi sie przypomniało, że jakis czas temu urzędniczka przelała kilka mln zł tam, gdzie nie powinna, chyba na prywatne konto. Przełożony też miał jej powiedzieć "nie szkodzi" i usmiechnąc się?

Kurła, porównujesz przewalenie kilku milionów do tego, że pani kasjerka nie powiedziałą, że do wypłąty gotówki trzeba dokupić gumę do żucia albo bułkę?
          • mava1 Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 10:53
            >Kurła, porównujesz przewalenie kilku milionów do tego, że pani kasjerka nie powiedziałą, że do wypłąty >gotówki trzeba dokupić gumę do żucia albo bułkę?

a co to ma do rzeczy jaka pomyłke popełnia pracownik? ta akurat omskneła sie na transakcji kilkuzłotowej a tamta na milionowej. Mechanizm jest dokładnie taki sam, kurła.
            • triismegistos Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 21:08
              mava1 napisał(a):

> >
              > a co to ma do rzeczy jaka pomyłke popełnia pracownik?
              🤣🤷🚑
      • princy-mincy Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:29
        A ja nie widze powodu by mowic 'nie szkodzi' skoro jednak mi cos nie pasuje.
        Poza tym jesli bylo tak jak opisala autorka, to sorry ale nie bylo to objechanie kasjerki tylko zwrocenie jej uwagi- to nie jest to samo.
        • azalee Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:35
          Powiedzenie kasjerce że gdyby słuchała mnie, to "problem" by nie zaistniał. to nie jest uprzejme zwrocenie uwagi tylko protekcjonalna zjebka. Dobrze ze wlasciciel zareagowal.
        • nieeznaajoomaa Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 17:30
          princy-mincy napisała:

> A ja nie widze powodu by mowic 'nie szkodzi' skoro jednak mi cos nie pasuje.
          > Poza tym jesli bylo tak jak opisala autorka, to sorry ale nie bylo to objechani
          > e kasjerki tylko zwrocenie jej uwagi- to nie jest to samo.

Jeżeli jest już po fakcie, a sprawa nie jest poważna, to owszem, miły człowiek zwykle mówi "nie szkodzi" po to, aby nie sprawiać dodatkowej przykrości osobie, która popełniła błąd, wszak pomylić się może każdy
          • leosia-wspaniala Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 17:41
            Otóż to.
          • mava1 Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 10:55
            >wszak pomylić się może każdy

owszem, i wtedy mówi "przepraszam".
      • asia_i_p Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 18:42
        Gdybyż tylko kasjerki były równie powściągliwe . . .

Scenka sprzed paru tygodni z Biedronki. "Zbiera pan punkty?" "Nie" (może nie wrzasnął, no ale na tyle głośno, że usłyszałam go dwie kasy dalej). "PYTAM!!!" Trafiło na faceta o cierpliwości anielskiej, bo z miłym uśmiechem stwierdził "A ja odpowiadam - nie". To się mniej więcej udobruchała, ale nie na tyle, żeby przeprosić.
      • zosia_1 Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 29.10.22, 10:03
        A co jeśli rzuca produktami, bo myślami jest bardzo daleko, może ma dziecko chore, może ktoś bliski ma raka, może mąż zachciał rozwodu?
    • zaczarowanyogrod Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 12:59
      Może to była jego żona, dziewczyna, kochanka. To dziwne normalny kierownik by ochrzanił kasjerkę że nie jest skupiona na pracy. Byłam na stażu w sklepie po całym dniu też nie raz byłam nieprzytomna, po za tym przez pierwszy miesiąc ciągle się myliłam. Kierowniczka przyszła przeprosiła klienta i naprawiła błąd. W tym przypadku już się nic nie dało zrobić ale kasjerka mogła z własnej woli wbić na kasę coś za te 50 gr ( chyba że się zmieniło bo to dawno było) pobrać z twojej karty te pieniądze bo inaczej się nie da. Oddać Ci w gotówce a sama potem do tej kasy dołożyć ze swoich ja bym tak zrobiła.
      • nie_ma_niebieskich Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:04
        Rany, też pomyślałam, że żona lub kochanka 😁 Ale nie sądziłam, że ten pomysł jest godzien uwagi jakiejkolwiek. No ale do głowy przychodzi.
      • leosia-wspaniala Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 17:46
        > To dziwne normalny kierownik by ochrzanił kasjerkę że nie jest skupiona na pracy.

Nie, to zrobiłby poyebany kierownik. On zna swoich pracowników chyba najlepiej i wie, czy kasjerka się nie skupia na pracy i ją olewa, czy po prostu zdarzyła się jej pomyłka, słabsza chwila, ludzka rzecz.
        • pupu111 Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 19:56
          Tak, myslę dokładnie to samo. Najczęsciej się zna pracownika, i to nei z pracownikami jest problem, tylko klientami, którzy sa bardzo rózni.
    • kropkacom Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:01
      Zwróciłaś przecież big_grin No ludzie, nie pytajcie się czy wolno, jak już to zrobiliście big_grin Pewnie byłaś średnio grzeczna lub chciałaś się wdawać w dyskusję. Kasjerki nie są niemylne. Tak samo jak ktoś kto zajmuje stanowisko wyższe od kasjerki.
      • daniela34 Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:09
        Oczywiście, nikt nie jest nieomylny, ale jeśli sytuacja przebiegała tak, jak opisała autorka, to nie ma podstaw do przyjęcia, że była średnio grzeczna. Pan-wg relacji nie_ma_niebieskich oczekiwał zwrócenia uwagi z uśmiechem, co wydaje mi się oczekiwaniem nieco na wyrost i to mimo że ja mam ustawienie fabryczne "uśmiecham się do pań w sklepie."
        • kropkacom Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:12
          Jak znam przełożonych to rzadko stają po stronie w ogóle niższego szczeblem personelu. Zwłaszcza w zderzeniu z klientem. W końcu klient ma zawsze rację.
          • kropkacom Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:12
            No i jeszcze raz - wolno.
          • daniela34 Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:15
            Nawet jeżeli pan właściciel uznał, że klientka nie ma racji i należy stanąć w obronie pracownicy, to oczekiwanie uśmiechu uznaję za kuriozum, więc jeśli pan właściciel faktycznie takie wygłosił, to wrzuciłabym go do kategorii "dziwnych ludzi"- chyba że faktycznie zakochany.
      • nie_ma_niebieskich Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:16
        Wiesz co... Bo tak już bardziej na poważnie: na sercu leży mi równe traktowanie wszystkich. Jednak, na boginię, nie oznacza to, że z każdym kto zajmuje stanowisko takie, że potencjalnie jest narażony na nierówne traktowanie, trzeba się obchodzić jak z jajkiem. Uważam, że grzecznie można zwrócić uwagę każdemu, czy to kasjerowi, czy ordynatorowi np. I dlatego tekst - zupełnie od czapy - ten o wyżywaniu się mnie zwyczajnie poruszył.
        • kropkacom Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:19
          No tak myślę, że ci leży i chciałaś sobie pary opuścić. Bywa.
          • nie_ma_niebieskich Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:21
            🙃
    • evening.vibes Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:07
      Myślę, że ocena "grzeczności" twoja i pana były rozbieżne wink
      • droch Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:11
        Mimo wszystko, wypadałoby, żeby pan właściciel w pierwszej kolejności przeprosił klientkę za problem, a potem zabrał się za wychowywanie.
      • nie_ma_niebieskich Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:11
        🤣
        Oczywiście nie wykluczam. Jednakowoż założenie, że pani kasjerce można zwracać uwagę wyłącznie z uśmiechem jest... kuriozalne?
        • kropkacom Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:14
          No ale co chciałaś osiągnąć?
          • nie_ma_niebieskich Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:19
            To, żeby pani bardziej uważała na to, co robi i na kolejnym kliencie też nie wymuszała dodatkowego zakupu? No chyba że trafiłaś w sedno i to taka polityka sklepu. Przyznam, że wcześniej o tym nie pomyślałam.
            • kropkacom Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:47
              Dlaczego zakładasz, że ją to obeszło i nie zamierza uważać? Czasu nie cofnie.
            • kandyzowana3x Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 16:04
              ale to zupelnie nie twoja rola.
        • nieeznaajoomaa Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 17:33
          nie_ma_niebieskich napisała:

> 🤣
          > Oczywiście nie wykluczam. Jednakowoż założenie, że pani kasjerce można zwracać
          > uwagę wyłącznie z uśmiechem jest... kuriozalne?

Ty w ogóle nie jesteś od zwracania jej uwagi, coś Ci się pomyliło
    • dramatika Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:13
      Czekaj, powoli, jeszcze raz.
      Co to za sklep z kasami, że nadziałaś się na własciciela? big_grin
      • nie_ma_niebieskich Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:20
        Żabka.
        • mava1 Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 11:25
          aaa... o żabkach to mozna całe elaboraty pisac. Oni juz zbierają wszystko z rynku, czym tylko da się handlować. I chyba sami tego nie ogrniają. rzadko tam bywam bo ceny mają dużo wyższe niż gdziekolwiek. Ale ponieważ mam w najblizeszej okolicy chyba 6 to czasem tam wchodze, kiedy mi czegos zabraknie. I przy okazji zakupu czegos tam, chciałam skorzystać z totolotka a przy okazji odebrać niewielka wygrana. Pani nie była w stanie ogarnąc tej machiny, w końcu powiedziałam zeby dała sobie spokój i że rezygnuję -bo juz nie chciało mi sie czekac. Dodam, że pani pomagał inny pracownik i też nie zdołał pokonać tej strasznej machiny pt. totolotek. A wszystkie opinie w googlach, dotyczace tej mojej najblizszej, sa w 90% negatywne, właśnie jesli chodzi o obsługę.
        • sol_13 Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 29.10.22, 10:24
          Nie bardzo rozumiem na czym polegał problem. W Żabce można wypłacać gotówkę cashbackiem niezależnie od kwoty dokonanej transakcji, więc nie mogło to być przeszkodą. Może za późno poinformowałaś o chęci skorzystania z usługi cashback i kasjerka już nabiła zwykła transakcję zakupu?
          • arthwen Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 29.10.22, 15:18
            Chyba własnie o to chodzi, że poinformowała, a kasjerka przez nieuwagę nabiła zwykłą transakcję wink I stąd to niezbyt grzeczne: "Jakby mnie pani słuchała..."
            • droch Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 29.10.22, 16:29
              Chyba własnie o to chodzi, że poinformowała, a kasjerka przez nieuwagę nabiła zwykłą transakcję

Nic nie szkodzi, rasowa emama nie przepuści okazji wbicia szpili innej emamie.
              Co z tego, że poinformowała, powinna poinformować 2x. Albo w ogóle nie zawracać kasjerce głowy big_grin
            • sol_13 Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 29.10.22, 20:25
              Dzisiaj płacąc w żabce specjalnie zwróciłam uwagę i wystarczy wcisnąć na terminalu "wyplac gotówkę " przed zaakceptowaniem transakcji, więc to wszystko jakaś bzdura.
    • spirit_of_africa Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:14
      Strasznie nudne życie musisz mieć.
      • nie_ma_niebieskich Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:38
        I dziękuję za to bogom 😊
        "Obyś żył w ciekawych czasach" odnosi się też do spraw osobistych imho
      • hanusinamama Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:43
        No coś ty...
    • iwles Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:29
      "Więc grzecznie powiedziałam, że gdyby słuchała mnie, to "problem" by nie zaistniał. "

No ale bogiem a prawdą, czemu musiałaś wygłosić tę uwagę?

W momencie, kiedy pani się zorientowała (sama, czy też ty jej powiedziałaś), że popełniła błąd, to rozumiem, ze powiedziała: przepraszam. I tutaj miała nastąpić nowa transakcja.
      No i w moim przypadku byłby to koniec sprawy. Po co dodatkowy (uszczypliwy) komentarz?
      • nie_ma_niebieskich Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:41
        Nie było "przepraszam". Sama wiedziałam, że muszę teraz coś dokupić. Pech chciał, że była to druga podobna sytuacja w dość krótkim czasie. Czyżby sposób na podbicie sprzedaży? Fakt, że za pierwszym razem obyło się bez ofiar 😁
        • bene_gesserit Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 18:01
          Spisek. Najlepszą karą byłoby omijanie tego przybytku oszustów, którzy na wymuszonych zakupach kajzerek budują sobie już drugą willę na Ibizie.
          • chersona Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 18:04
            była już taka pracownica banku, która odpisując po parę złotych ludziom z konta dorobiła się majątku. tak więc ziarnko do ziarnka.
            • iwles Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 19:36

Mój boże, to pani nie tylko rozkojarzona, nie slucha, co mowi klient, to w dodatku, sugerujesz, że złodziejka? Nono... szybko ci idzie. Za chwilę okaże się morderczynią.
            • bene_gesserit Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 22:49
              W banku, jak mi się wydaje, jest więcej klientów.
              Praca domowa:
              W Żabce na zadupiu kasjerka zmusza niektórych klientów do zakupu kajzerki za 50 groszy, na czym sklep zarabia groszy 15. Zmuszanych do zakupu jest 4 klientów dziennie sześć dni w tygodniu.

Kiedy franczyzobiorca Żabki, narzeczony kasjerki, kupi za wymuszone zakupy nowy skuter?
    • eriu Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:47
      Jakby nie patrzeć nie musiałaś kupować zbędnych rzeczy. Mogłaś pójść do bankomatu.

Poza tym to Ty klikasz płacąc i wybierasz opcje o ile mi wiadomo czy chcesz wypłacić kasę. Przynajmniej kiedyś tak było. Czy więc to na pewno była wina tej kasjerki?
      • nie_ma_niebieskich Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:06
        Jasne, mogłam jechać kilkanaście km do najbliższego bankomatu, gdyż zachowanie pani kasjerki mi uwłacza. To dopiero odpał🙄
        • eriu Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:10
          To, że kasjerka się pomyliła uwłacza Ci? Naprawdę?
          • nie_ma_niebieskich Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:34
            Nie rozumiesz słowa pisanego. Gdybym się była obraziła, wyszła i pojechała mimo niedogodności, to by znaczyło, że tak postrzegam sytuację. Tymczasem załatwiłam, co miałam do załatwienia pomimo nieprzyjemnej wymiany zdań z właścicielem. Ok, więcej już tam nie pójdę!!!🙄 Zadowolona? A może jednak pójdę... No zależy jak mi będzie pasować. Sorry 🙃
        • iwles Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:17

Serio?
          Uwłacza ci? Jako komu? jako klientce? jako kobiecie? jako CZŁOWIEKOWI?
          ... że musiałaś kupić dodatkową bułkę za 70 groszy, czy półlitrowa butelkę wody?
          • nie_ma_niebieskich Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:35
            Też nie rozumiesz? Serio? 🤔
            • iwles Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 15:09
              nie_ma_niebieskich napisała:

> Też nie rozumiesz? Serio? 🤔

że ci uwłacza?
              No nie, nie rozumiem.
              • nie_ma_niebieskich Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 15:13
                Użycia słowa nie rozumiesz najwyraźniej. Jakoś kojarzyłam Cię jako inteligentniejszą. Ale może to po prostu niedoskonałości komunikacji online lub powinnam była dać tę frazę w cudzysłów. Nieważne. Nic mi nie uwłacza (bez cudzysłowu, ironii ani żartów). Kasjerka nieprofesjonalna. Właściciel dziwny lub ją puka EOT
                • sumire Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 15:18
                  Gazeciarz wrócił?...
                  • hanusinamama Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 15:31
                    Tez się zastanawiam. Wczesniej obstawiałam kosmosa, ze względu na "problemy zyciowe" opisywane. Ale teraz nie wiem...kosmos by chyba nie napisała, ze ktoś kogoś puka
          • hanusinamama Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:45
            Przypominam, że jak mąz zgubił dokumenty (swoje własne) to ona czuła, ze straciła do niego zaufanie...Nie chcę wiedzieć co ona czuje jak dzieciak zgubi czapkę albo zapomni zjeść jabłko w szkole.
            • nie_ma_niebieskich Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:59
              Ach .. swoje własne... Hanusina, ja z Tobą nie dyskutuję, bo masz zbyt bujną wyobraźnię.
              • hanusinamama Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 15:05
                Ja się szczerze cieszę, że ciebie grubsze problemy w życiu nie dopadają. Nie wiem jak byś podołała, skoro błąd kasjerki ci uwłacza, a zgubione dokumenty to powód do utraty zaufania.
          • memphis90 Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:47
            Kiedyś to było chyba z 15zl i nie można było wybrać opcji „tylko wypłata”. Nie wiem, jak jest teraz…
            • iwles Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:56

niedawno wystarczyło wziąć najmniejszego batonika.
              Ale że kurcze, uwłacza jej błąd kasjerki?
        • hanusinamama Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:44
          Ty znasz znaczenia słowa "uwłacza"? Bardzo egzaltowana jesteś, nie męczy cię to?
          • eriu Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 15:29
            Nie zna znaczenia "uwłacza" i obraża tych, którzy znają.
            • hanusinamama Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 15:32
              Czekamy na post "Nie wolno zwrócić uwagi forumce, bo nie rozumie co napisałam?" smile
        • leosia-wspaniala Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 17:48
          Kilkanaście km? Gdzie była ta Żabka, w Puszczy Białowieskiej?
      • zaczarowanyogrod Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 18:18
        No nie wiem jak teraz ale 7 lat temu to ja będąc kasjerką musiałam klikać.
    • lilia.z.doliny Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 13:48
      "Gdyby pani mnie sluchala" brzmi pryncypialnie i chamowato. Poza tym dałabym wszystko, żeby pracować u takiego pracodawcy. Ona stamtąd nie odejdzie. Fajnie smile
      • nie_ma_niebieskich Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:04
        Pierwsze słyszę. Od dawna tak wypłacam i zawsze kasjerka tego pilnuje, czy ja mam kliknąć czy ona sama.

• sueellen Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:12
      Mogłaś zostawić wszystko i powiedzieć. No to w takim razie pójdę na zakupy gdzie indziej. Do widzenia, ślepa Gienia.
      • podaje_haslo_okon Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 28.10.22, 19:55
        Ale ona już chyba za pierwsze zapłaciła jak się okazało, że nie wybierze gotówki bez kolejnych. Tak zrozumiałam tę wciągającą historięsmile
    • veryvery Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:24
      Zwrócenie obcej, dorosłej osobie uwagi że 'gdyby słuchała co się do niej mówi to by się nie pomyliła' z zasady nie jest grzeczne, nawet jeśli mówi się to "grzecznym" tonem. Jest to protekcjonalne i każdy by się najeżył.
      • piataziuta Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 14:38
        Yep!
        Chamstwo, protekcjonalność i nadużywanie domniemanej pozycji wynikającej z mitycznego "klient nasz pan". Bleh.
        Dobrze, że te obleśne czasy, gdy było przyzwolenie na poniżanie słabszych/zależnych/obsługujących już mijają/minęły.
        • droch Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 15:19
          Well, jeżeli sytuacja zdarza się w tym samym miejscu drugi raz, to może nie być przypadek, tylko polityka sklepu.
          Nie widzę zatem powodu do jakiejś szczególnej wyrozumiałości, zawoalowany komunikat "widzę, co robicie" wcale nie jest taki zły.
          • piataziuta Re: Nie wolno zwrócić uwagi kasjerce 😁 27.10.22, 15:38
            A to był drugi raz?
            Bo nie doczytałam.