Dodaj do ulubionych

A propos agresywnych uczniów

28.10.22, 02:02
Dziecko, które nie ukończyło 17. roku życia, nie ponosi odpowiedzialności karnej za naruszenie nietykalności cielesnej lub średni czy lekki uszczerbek na zdrowiu oraz odpowiedzialność ta nie jest przenoszona na rodziców

Czyli agresywny bombelek lat 16 i pół może spokojnie złamać rękę koledze i NIE TYLKO ON NIE BĘDZIE ODPOWIADAŁ, ale nawet rodzice?
Obserwuj wątek
    • taki-sobie-nick Re: A propos agresywnych uczniów 28.10.22, 02:03
      Ze strony prawo.pl.
    • princesswhitewolf Re: A propos agresywnych uczniów 28.10.22, 02:10
      Slyszalas o poprawczakach?
    • abidja Re: A propos agresywnych uczniów 28.10.22, 02:12
      Chodzi o odpowiedzialnosc karna. I sa wyjatki,kiedy jednak 17 moze odpowiadac jak dorosły.
      Do nieletnich stosuje sie inne przepisy.
      Ja jestem zdania,ze wiekszosc dzieciakow i nastolatkow przejawiajacych agresje to wynik zaniedban ze strony rodziny, panstwa ktore nie reaguje na przemoc, niezdiagnozowane lub i zle leczone choroby czy zaburzenia.
      Gdzie dziecko ma szukac pomocy? I jak skoro jest dzieckiem ?
      • taki-sobie-nick Re: A propos agresywnych uczniów 28.10.22, 02:17
        Tak, tak, widzę, że twoje posty to takie lamenty nad zapomnianymi i porzuconymi.

Dziubdziuś złamał rękę koledze, bo go rodzice nie kochali. A zaburzenia dobrze leczone na pewno - twoim zdaniem - takich efektów nie dadzą.

ps. tak, wiem, że karną.
        • abidja Re: A propos agresywnych uczniów 28.10.22, 02:36
          Idz spac.
          Nie wiem czy ty tak zawsze wpadasz w histerie,czy to pozna pora i brak snu...
          Idz spac.
        • cegehana Re: A propos agresywnych uczniów 28.10.22, 08:51
          Na pewno to jest tylko śmierc i podatki - dziecko bez zaburzeń też może komuś zlamac rękę lub gorzej, odpowiednie leczenie i wychowanie dziecka zabursonego moze ryzyko zmniejszyć do poziomu przeciętnego - taki !niej więcej jest cel pracy z zaburzonymi dziecmi. Są sytuacje, kiedy nastolatek odpowiada jak dorósły, ale to akurat nie jest ta. Co niby ma robić więzienny wychowawca z tym szesnastolatkiem, ktory złamał rękę koledze? Za nie zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w szkole powinna odpowiadać szkoła, a nie szesnastolatki.
          • taki-sobie-nick Re: A propos agresywnych uczniów 28.10.22, 22:35
            cegehana napisał(a):

> Na pewno to jest tylko śmierc i podatki

Ale owo "na pewno" to była IRONIA pod adresem userki abidja.

Szkoła. Nie wiadomo jak, ale szkoła. A 16-latek nie może czasem pomyśleć nad tym, co robi?
            • cegehana Re: A propos agresywnych uczniów 28.10.22, 22:40
              Jeśli szkoła pelna wykształconych dorosłych nie wie jak, to tym bardziej nie będzie tego wiedział szesnastolatek.
              • taki-sobie-nick Re: A propos agresywnych uczniów 28.10.22, 22:46
                Czyli 16-latek nie musi rozwijać się społecznie. Ma za to nagle zrobić się uspołeczniony z wybiciem 18. roku życia.

A w szkole nie przypada 1 pracownik na 5 uczniów, tylko trochę mniej.
                • cegehana Re: A propos agresywnych uczniów 28.10.22, 22:53
                  Ja wolę żeby dziećmi opiekowali się dorośli a nie nastolatki w trakcie rozwoju społecznego.
                  • taki-sobie-nick Re: A propos agresywnych uczniów 28.10.22, 22:58
                    Dobrze, zatem zapłać za prywatną szkołę, w której dzieci będą pilnowane przez dużą grupę dorosłych, jednego na kilkoro.

I w której dzieci dopiero z chwilą osiemnastego roku życia zostaną uspołecznione.
                    • cegehana Re: A propos agresywnych uczniów 28.10.22, 23:02
                      Smutną refleksję mam taką, ze w dużej części masz rację i jest wiele takich szkół, w których dzieci nie są pilnowane przez wystarczająco dużą grupę dorosłych. I jak ich rodziców nie stać na płacenie to mają po prostu pecha na starcie.
        • 1matka-polka Re: A propos agresywnych uczniów 28.10.22, 08:57
          "zaburzenia dobrze leczone na pewno“

Są rozne nowoczesne leki wyciszające.
      • taki-sobie-nick Re: A propos agresywnych uczniów 28.10.22, 02:17
        Nie no, pewnie, 16-latek to prawie niemowlę.
      • awf-33 Re: A propos agresywnych uczniów 28.10.22, 08:28
        abidja napisała:

> Ja jestem zdania,ze wiekszosc dzieciakow i nastolatkow przejawiajacych agresje
        > to wynik zaniedban ze strony rodziny, panstwa ktore nie reaguje na przemoc, nie
        > zdiagnozowane lub i zle leczone choroby czy zaburzenia.
        > Gdzie dziecko ma szukac pomocy? I jak skoro jest dzieckiem ?

A gdzie moje dziecko ma szukać pomocy? W czym jest gorsze? Musiałam zabrać ze szkoły, bo agresor nietykalny.
        Do dziś odczuwa skutki.
    • daniela34 Re: A propos agresywnych uczniów 28.10.22, 08:55
      Będzie odpowiadał w postępowaniu dla nieletnich za czyn karalny.
      • kk345 Re: A propos agresywnych uczniów 28.10.22, 10:16
        Weź jej nie psuj narracji! Napisała, ze nie odpowie, to nie odpowie, czego nie rozumiesz?
        • daniela34 Re: A propos agresywnych uczniów 28.10.22, 23:12
          Przprszm, już nie będę!
    • hannibal_lectourer Re: A propos agresywnych uczniów 28.10.22, 22:22
      O patrz, a jak ja się zapytałem o obronę konieczną 10 latka i wymieniłem nazwisko dyrektorki szkoły podstawowej, która w dupie ma bezpieczeństwo uczniów (bo atakującym był ukrainiec) to wątek poleciał.
    • sol_13 Re: A propos agresywnych uczniów 29.10.22, 20:49
      Nie odpowiada karnie, ale odpowiada przed sądem rodzinnym. A ten może orzec np. kuratora lub poprawczak.
      • taki-sobie-nick Re: A propos agresywnych uczniów 29.10.22, 23:02
        No i OK.
    • ichi51e Re: A propos agresywnych uczniów 29.10.22, 20:56
      nieprawda skad ten pomysł. Nawet ten 10 latek co ojca zastrzelił 10+ dostal.
      • sol_13 Re: A propos agresywnych uczniów 31.10.22, 17:37
        nie ponosi odpowiedzialności karnej za naruszenie nietykalności cielesnej lub średni czy lekki uszczerbek na zdrowiu 

A Ty piszesz o zabójstwie.
    • maribel2 Re: A propos agresywnych uczniów 04.11.22, 10:30
      Ten lek trzeba brać dłuższy czas. Miałam duże problemy ze spaniem. Biorę 150 mg. Choć na początku łykałam 300. Funkcjonuję normalnie. Oprócz trittico jeszcze 2 inne leki.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka