Dodaj do ulubionych

Weźcie doradźcie z butami...

28.10.22, 12:39
Szukam butów. Nieprzemakalnych, oddychających, lekkich, antypoślizgowych, zajebiście wygodnych. Chciałabym żeby nadawały się na miejskiej spacery po asfalcie, na włóczenie się po mokrych chaszczach i okazjonalnie na łażenie w górki. No i żeby nie były nachalnie "górskie" bo często mam w zwyczaju wieńczyć włóczenie się po mokrych chaszczach w jakimś cywilizowanym klubie.
Jest w ogóle sens kupować takie wszystkomające, czy lepiej kupić osobno górskie treczki i osobno miejskie?
Obserwuj wątek
    • purchawka2020 Re: Weźcie doradźcie z butami... 28.10.22, 12:47
      Merrell sirene?
    • piataziuta Re: Weźcie doradźcie z butami... 28.10.22, 12:53
      Osobno.
      Ja mam do lasu huntery - ich wielką zaletą jest, że po powrocie z błota wstawiam je do wanny, polewam wodą i od razu są czyste.
      Wcześniej chodziłam do lasu w adidasach, które po spacerach lądowały w komórce i...do tej pory czekają, aż je wyczyszczę z błota. tongue_out
      • triismegistos Re: Weźcie doradźcie z butami... 28.10.22, 16:25
        Czy ja w tych kaloszach przejdę 15 kilometrów?
        • ritual2019 Re: Weźcie doradźcie z butami... 28.10.22, 17:50
          Buty sa w zaleznosci od tego jak je bedziesz uzytkowac. W kaloszach 15km to raczej nie, ale juz w walking boots owszem. Do chodzenia po miescie mam wygodne skechers, w nich chodze codziennie, nadaja sie tez do lekkiego jogging. Do chodzenia po morkych, blotnistych/piaszczystych sciezkach itp mam walking boots. Nie wiem jakie cywilizowane kluby masz na mysli, jednak zatrzymanie sie w jakims pubie po drodze to chyba mozna.
        • piataziuta Re: Weźcie doradźcie z butami... 30.10.22, 17:43
          triismegistos napisała:

> Czy ja w tych kaloszach przejdę 15 kilometrów?
          >

Na pewno. Ale czy będzie wygodnie, to nie wiem. tongue_out

Pisałam o swoich hunterach w kontekście odpowiadania na pytanie, czy jedne buty do wszystkiego, czy dwie pary.
          Jak będzie jedna para, to będziesz ją co chwilę czyścić z błota.
      • arthwen Re: Weźcie doradźcie z butami... 30.10.22, 16:54
        Ale w tym w góry przecież nie pójdziesz, nawet okazjonalnie.
        • piataziuta Re: Weźcie doradźcie z butami... 30.10.22, 17:44
          czemu nie? tongue_out
          w klapkach kubota człowieka widziałam na kościelcu tongue_out
          • arthwen Re: Weźcie doradźcie z butami... 30.10.22, 19:05
            I uważasz to za tyle rozsądne, że godne polecenia?
            Bo ja po górach chodzę (tak, mam osobno buty "w góry") i wolałabym, żeby takich rad ludziom nikt nie dawał...
            • piataziuta Re: Weźcie doradźcie z butami... 01.11.22, 09:52
              Myślę, że nie mam takiej forumowej mocy, żeby mój pojedynczy żart spowodował, że ktoś pójdzie w góry w gumiakach. Szczególnie w obliczu masowych histerii, jaką ludzie robią wokół nieprzystosowanych do górskich wycieczek outfitów.
              • triismegistos Re: Weźcie doradźcie z butami... 01.11.22, 12:09
                Uroczystoście przysięgam że nie zamierzam chodzić po górach w kaloszach.
                • piataziuta Re: Weźcie doradźcie z butami... 01.11.22, 12:27
                  na wieki wieków amen
    • shmu Re: Weźcie doradźcie z butami... 28.10.22, 14:52
      Do takiego celu używam butów do biegania z podeszwą przystosowana do gór, Salomona. Wydaje mi się, że to linia speedcross, ale kupiłam je dawno temu i nie mam teraz pod ręką, żeby zobaczyć.
    • beaucouptrop Re: Weźcie doradźcie z butami... 28.10.22, 17:42
      Italska marka Dolomit. Ładne, trwałe i wygodne.
      • afro.ninja Re: Weźcie doradźcie z butami... 30.10.22, 15:02
        Wyglądają jak buty ortopedyczne.
        • beaucouptrop Re: Weźcie doradźcie z butami... 30.10.22, 17:23
          A ty też szukasz butów? Nie wszystkim muszą się podobać.
    • koperek85 Re: Weźcie doradźcie z butami... 29.10.22, 20:46
      Na wycieczki mam campusa a po mieście skórzane botki Lasockiego. Chyba żebyś kupiła jakieś traperki to by może było uniwersalne.
    • afro.ninja Re: Weźcie doradźcie z butami... 30.10.22, 15:04
      Kluby?! W Polsce, kluby to zazwyczaj dyskoteki.
    • koko8 Re: Weźcie doradźcie z butami... 30.10.22, 17:51
      Pewnie wypowiem się teraz, jakbym wyszla spod kamienia, ale może Timberlandy albo stare poczciwe CATy? Spełniają wszystkie kryteria, i mozna je nosić zarówno w lesie jak i w mieście. Od dawna nie noszę juz takich butów, więc to może stylówka z innej epoki...?
    • hanusinamama Re: Weźcie doradźcie z butami... 30.10.22, 17:52
      Prosze wyjąsnić jak to robisz w Warszawie:
      "mam w zwyczaju wieńczyć włóczenie się po mokrych chaszczach w jakimś cywilizowanym klubie."
      Pytam z ciekawości. Mieszkam w zadupiu i tak mnie to zafrapowało.
      • ginger.ale Re: Weźcie doradźcie z butami... 30.10.22, 18:17
        Można po chaszczach w Warszawie- samemu, albo w wersji zorganizowanej, np. fundacja Ja Wisła organizuje takie wycieczki dla dzieci, można na stronie zobaczyć.
      • triismegistos Re: Weźcie doradźcie z butami... 30.10.22, 18:37
        Nie robię tego w Warszawie 😉
    • triismegistos Re: Weźcie doradźcie z butami... 01.11.22, 09:37
      No dobra, a ktosia ma terrexy? Po wstępnym reaserchu jestem mocno na nie nastawiona.
      • marta.graca Re: Weźcie doradźcie z butami... 01.11.22, 09:44
        Miałam je kilkanaście lat i świetnie się sprawdzały, ale do klubu to niezbyt.
        • triismegistos Re: Weźcie doradźcie z butami... 01.11.22, 09:58
          Chodzę do klubów w w sneakersach, więc to nie będzie szok kulturowy 😁
    • zbytomia100 Re: Weźcie doradźcie z butami... 01.11.22, 12:47
      Martensy.
      Po ponad 20 latach kupilam znow pare i jestem zachwycona.
      Wlasnie sprawdzilam je w beskidach. Spacery po lesie, po kamienach, zlapal mnie deszcz, a na koniec szybkie wytarcie chusteczka/o trawnik i spokojnie szlam do knajpy na koktail.
      Kupilam z miekka cholewka. Wygladaja mniej zadziornie, ale sa super miekkie i nic mnie nie obtarlo.
      To jest porzadna firma i jak zadbasz, to Ci posluza kilka lat.

Timberlandy tez mam, niestety trudniej jest, na parkingu wytrzec je np z blota no i sa bardziej traperowe, bardziej sie w oczy rzucaja w jakims lokalu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka