Dodaj do ulubionych

Babski wypad do Wroclawia -atrakcje.

28.10.22, 17:45
We Wrocławiu byłam dotychczas jako dziecko lub z dziecmi zatem atrakcje były odpowiednio dostosowane...co polecicie 3 calkiem doroslym przyjaciółkom i trzem prawie doroslym siedemnastolatkom (niekoniecznie stare z mlodymi) do zobaczenie/robienia zimą we Wroclawiu?
Obserwuj wątek
    • asia_i_p Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 28.10.22, 18:12
      Jak bardzo zimą - załapiecie się na jarmark? Jest fantastyczny. Hala Targowa - po duńskie ciasteczka i bogaty wybór bakalii, też jeśli bliżej świąt.
      • slonko1335 Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 28.10.22, 18:15
        Ferie w ostatnim terminie.
      • kotejka Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 28.10.22, 18:19
        No błagam Cię - to jarmark wrocławski to przedsionek piekła
        Ja bym się napawała wolnym czasem
        I pięknymi okolicznościami przyrody
        Mosty, rynek, ogród japoński, shopping i galerie sztuki
        Polazic,.poszwedac się.nad odra, zajrzeć do Ossolineum, zjeść coś pysznego i napić się wina na jatkach
        • kotejka Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 28.10.22, 18:21
          W samym rynku w tych zaułkach jest sympatyczna chinkalnia, pyszna i kameralna
        • asia_i_p Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 28.10.22, 18:26
          Z jarmarkiem wrocławskim trzeba umieć.

Po pierwsze - nie pchasz się w środek, tylko w świdnicką i bodajże oławską - tam jest sporo fajnych straganów.

Po drugie - tak dobierasz porę, żeby załapać się na paradę świąteczną, ale oglądasz z bezpiecznej odległości - Witaminka na przykład.
        • slonko1335 Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 28.10.22, 18:27
          Tak połazić jak najbardziej. Byłam trzy lata temu z młodszym i niestety ponapawac się pięknem Wroclawia z diabłem wtedy nie dało....kolejkowo, aquapark czy zoo jak najbardziej ale ja z tego wyjazdu specjalnie nie skorzystałam chociaż w akcie desperacji żeby go nie udusić zostawiłam raz na dwie godziny w hotelu z tabletem i telefonem i poszłam do galerii po drugiej stronie ulicy na zakupy i kawę w spokoju....
      • triismegistos Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 28.10.22, 18:36
        O nie, ten jarmark to istny przedsionek piekieł
        Upiornie tłoczno, głośno, drogo, wstrętny sikacz w cenie złota, ludzie depczący sobie po głowie i kicz kicza kiczem na kiczu pogania.
      • alessa28 Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 29.10.22, 18:28
        asia_i_p napisała:

> Jak bardzo zimą - załapiecie się na jarmark? Jest fantastyczny. Hala Targowa -
        > po duńskie ciasteczka i bogaty wybór bakalii, też jeśli bliżej świąt.

ty z Wroclawia jestes w ogole?
        Bo jako rodowita Wroclawianka az dostaje gesiej skorki jak to czytam.
        Jarmark-rozrywka dla przyjezdnych z okolicznych wsi,wszelaki badziew po cenie 3 razy wyzszej niz gdziekolwiek indziej,smrod kielbas i jarmarczne (nomen omen) karuzele.

Targowa jest droga jak szlag,kupuje tam tylko jak musze albo jak wracam od mamy z uniwerka .

>
    • milejdi_di Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 28.10.22, 18:25
      Ja bym polecała Rynek i okolice, Ostrów Tumski, bulwar za Halą Targową, Afrykarium w Zoo, okolice Hali Stulecia, Pergolę.
    • perspektywa Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 28.10.22, 18:28
      Kolejkowo. I dla dorosłych i dla nastolatków. Bardzo fajnie bawiłam się z synami.
    • ga-ti Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 28.10.22, 18:49
      Pojadę standardem, Panorama Racławicka, ale mojemu nastolatkowi się podobało bardzo, poleca jeszcze Hydropolis.
      • slonko1335 Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 28.10.22, 19:07
        Byłam z młodszym te 3 lata i też mu się podobało bardzo. Jak starsze teraz będą chciały to też z nimi pójdziemy.
        • slonko1335 Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 28.10.22, 19:08
          3 lata temu miało być
    • imponderabilia22 Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 28.10.22, 18:52
      Barokowy ogród Ossolineum, kolorowe podwórka na Nadodrzu, Cmentarz Zydowski
      • konsta-is-me Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 28.10.22, 21:24
        Zaułek Neonów ( wieczorem).
    • nangaparbat3 Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 28.10.22, 18:55
      Zależy co kogo interesuje.
      Wybrałabym się do zoo (w tym afrykarium i koniecznie odrarium), najlepiej z samego rana, kiedy jeszcze mało ludzi (bilety warto kupić wcześniej, nie czekać w kolejce).
      Nieopodal spacer po okolicach Hali Stulecia i Pawilon Czterech Kopuł - to muzeum sztuki nowoczesnej, a i sam budynek wart obejrzenia.
      No i Hydropolis, to już koniecznie.
      Kiedy się ściemni spacer po Ostrowie Tumskim, gotyckiej części Wrocławia, jeśli jeszcze będą podświetlać.
      Stamtąd blisko do Rynku, po drodze można zahaczyć o Panoramę Racławicką, robi wrażenie, ostatnio wypatrzyłam chłopów z kosami atakujących rosyjskie armaty, a uzbrojone konne wojsko dopiero za nimi. W Rynku knajpa obok knajpy, no i jarmark, Asia ma rację, że jeśli kupować, to na sąsiadujących z Rynkiem ulicach, ale sam jarmark (Rynek i obok Plac Solny) też może sprawić przyjemność, zakupy owszem, jak pogoda pozwoli.
      Spacer nad Odrą.
      Jakiś teatr-opera-koncert-musicall w Teatrze Capitol.
      Rany, przyjeżdżajcie na tydzień smile
      • slonko1335 Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 28.10.22, 20:38
        Teatr jakiś jest w planach tylko termin dość słaby no ale może coś się znajdzie.
        • never.surrender7 Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 29.10.22, 18:44
          Może Ad Spectatores? Mają siedzibę w Browarze na ul. Hubskiej - bisko centrum, samo miejsce jest bardzo ciekawe. Teatr ma w repertuarze zakręcone oryginalne przedstawienia - dobre na wypad z przyjaciółmi. A w Browarze w niedzielne poranki jest targ śniadaniowy
    • arista80 Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 28.10.22, 19:00
      Afrykarium w zoo, Wieża widokowa Sky Tower, jeśli chcecie pospacerować to polecam w otoczeniu ładnej przyrody to polecam okolice Haly Ludowej i pergolę, zaś jeśli chcecie zobaczyć zabytkową część miasta, to polecam Ostrów Tumski. Młody jeśli lubi grać to na placu Grunwaldzkim w pasażu jest sala gier oraz kino. Jeśli zaś zapragniecie urządzić wieczór babski, to na Rynku jest świetna knajpa kubańska (tylko nie pamiętam nazwy), robią tam świetne koktajle.
      • imponderabilia22 Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 14.01.23, 08:18
        arista80 napisała:

> Afrykarium w zoo, Wieża widokowa Sky Tower, jeśli chcecie pospacerować to polec
        > am w otoczeniu ładnej przyrody to polecam okolice Haly Ludowej i pergolę, zaś j
        > eśli chcecie zobaczyć zabytkową część miasta, to polecam Ostrów Tumski. Młody j
        > eśli lubi grać to na placu Grunwaldzkim w pasażu jest sala gier oraz kino. Jeśl
        > i zaś zapragniecie urządzić wieczór babski, to na Rynku jest świetna knajpa kub
        > ańska (tylko nie pamiętam nazwy), robią tam świetne koktajle.

Casa dela musica
    • wapaha Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 28.10.22, 19:39
      Z mojego pobytu we Wrocku z dwoma kumpelami pamiętam tylko zdjęcia pod choinką na rynku. Potem długo nic. A potem jakieś tańce w x-demon wink i znowu długo nic wink
      Odczucia emocjonalne jednak pozytywne więc musiało byc fajnie suspicious
    • agatazieba Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 28.10.22, 19:43
      Byłam z przyjaciółką w marcu. Najlepiej bawiłyśmy się w afrykarium.
    • triismegistos Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 28.10.22, 20:36
      Oprócz wymienionych- trasy spacerowe nad Odrą właściwie wszędzie, a szczególnie w okolicy placu Grunwaldzkiego. Przejścia podziemne ma placu Społecznym. Wystawa cudotwórcy w Muzeum Narodowym.
      Koniecznie jakiś dobry koktajlbar, moje kumpele ostatnio były zachwycone rumbarem.
      • nangaparbat3 Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 14.01.23, 08:24
        Tam są teraz przejścia podziemne? Powiedz coś więcej, nie mam o tym pojęcia.
        • joasia33 Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 14.01.23, 13:54
          No przecież zawsze były. smile Rowerem przejeżdżałam jeszcze 20 lat temu. Przechodzisz np. od Dobrzyńskiej w stronę Mostu Grunwaldzkiego. Albo w stronę Muzeum Narodowego.
    • arabelax Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 28.10.22, 23:36
      Muzeum iluzji.
      Pod nasypem na Bogusławskiego masa roznych miejsc, ja polecam Mercado!, Talerzyki, pizza Si.
      Na ul. Wlodkowica Zbawcy Win, Woosabi, Mleczarnia, Cocofli z winem, bulka z masłem ma fajny ogrod, nie wiem jak zima.
      Zaraz obok Pasaż Pokoyhoff, tam kilka knajp.
      Na Antoniego jedzeniowo to Karawan krvn, Pochlebna.
      Spacer po Nadodrzu koniecznie.
      • arabelax Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 28.10.22, 23:39
        Z jedzeniem na pl. Solnym lubię Pumo do Puglia. Jadlabym teraz smile
      • arabelax Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 28.10.22, 23:42
        Concordia na Wyspie Slodowej.
      • konsta-is-me Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 29.10.22, 14:02
        Pancho tam też jest nieźle ( z wyjątkiem yerbamad)
    • zona_mi Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 29.10.22, 12:58
      Jedna z dorosłych mogłaby wykroić godzinkę na spotkanie z Wiesz Kim wink
      • slonko1335 Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 29.10.22, 14:10
        Myślę, że da się zrobićsmile
        • zona_mi Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 29.10.22, 17:06
          slonko1335 napisała:

> Myślę, że da się zrobićsmile
          >

kiss
    • 18lipcowa3 Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 29.10.22, 13:03
      Kolejkowo jest cudowne.
      Poza tym jeśli na rynku jarmark to może Ostrów Tumski, fontanna multimedialna?
    • konsta-is-me Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 29.10.22, 15:50
      A ja powiem - wstapcie do pierogarni i spróbujcie jakichś niepopularnych rodzajów pierogów ( bo mam wrażenie że we Wrocku są jakoś bardziej doceniane niż przeciętnie i zaryzykuję twierdzenie że lepsze).
      A na Wyspy najlepiej iść wieczorem- efektowniej wyglądają podświetlone.
    • slonko1335 Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 13.01.23, 20:29
      A gdzie wysłać młodzież? Co Wasza młodzież poleci?
      • zona_mi Re: Babski wypad do Wroclawia -atrakcje. 13.01.23, 21:07
        slonko1335 napisała:

> A gdzie wysłać młodzież? Co Wasza młodzież poleci?
        >

Muzeum Iluzji.
        Wieża Matematyczna Uniwersytetu Wrocławskiego i Aula Leopoldina.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka