Dodaj do ulubionych

Oszczędzacie- pomysły.

29.10.22, 20:21
Tak jak napisałam w poprzednim wątku - nie stać mnie na produkty złej jakości. Kupuję dobre i sprawdzone, używam mniej ( chemia, kosmetyki).
Prąd: między 17 a 27 każdego miesiąca podaję do e-on stan licznika. Nie płacę za prognozy tylko realne zużycie.
Mam dużą i energooszczędną zmywarkę. Zmywam raz dziennie.
Podobnie z pralką.
Samochód - hybryda- oszczędność na benzynie, a ostatnio rower.
Wymieniłam wszystkie żarówki na energooszczędne.
Może to "oczywista oczywistość", ale gotuję używając pokrywek.
Zmieniłam /uszczelniłam okna i drzwi ( oszczędność ogrzewania).
Jedzenie wyłacznie dobrej jakości. Gotuję na kilka dni, w zasadzie niczego nie wyrzucam. Kupuję częściej i mniej.
Mam karnety/pakiety , korzystam z kart stałych klientów - jest taniej.
Nigdy, przenigdy nie oszczędzam na zdrowiu.
Tyle ja, może ktoś coś podpowie.
Obserwuj wątek
    • samawsnach Re: Oszczędzacie- pomysły. 29.10.22, 20:58
      Co to znaczy "nigdy, przenigdy nie oszczędzam na zdrowiu"? Bo dbać o zdrowie też można oszczędnie. I w drugą stronę - przesadzać w wydatkach, bo im droższa usługa/suplement/badanie tym lepiej.
      • sueellen Re: Oszczędzacie- pomysły. 29.10.22, 23:06
        Zawsze jak jestem w Polsce i gdzieś jest włączone TV, mam wrażenie że Polacy interesują się wyłącznie kupowaniem leków, a raczej pseudolekow, na które biorą kredyty w bankach. Wnioski z reklam rzecz jasna 😜
    • szmytka1 Re: Oszczędzacie- pomysły. 29.10.22, 21:02
      Nie walkuje 50x tamtych samych tematów, oszczedzajac czas i prąd, ale dla ciebie zrobię wyjatek 😆 podpowiem jeszcze, że hylo specjalne forum o oszczędzaniu, idź poczytaj.
    • kaki11 Re: Oszczędzacie- pomysły. 29.10.22, 21:41
      Prąd płacimy raz w roku (rozliczenie z fotowoltaiki), używamy tyle ile potrzebujemy ale nie marnujemy świecąc bez potrzeby.
      Okna, drzwi mamy nowe i szczelne, bo mieszkamy w nowym domu. Z tego powody od początku też energooszczędne żarówki. Samochodem jeździmy zwykłym na benzynę (latem rzadziej bo wchodzi motocykl). Ale jak mamy wygodny dojazd to jeździmy też komunikacją publiczną. Pralkę i zmywarkę mamy dość energooszczędne, używamy pełnych i najczęściej na trybie eko. To są takie oczywistości.
      Używamy multisporta- mężowskiego dofinansowuje firma, więc ma go chyba za 20zł, za mój musi dopłacić więcej ale i tak wychodzi taniej niż gdybym jechała na karnetach.
      Jedzenia też nie wyrzucam, większość gotuję sama, nie z gotowców. Latem kupuję na lokalnym rynku warzywa i owoce gdzie są zwykle tańsze niż w marketach do których chodzę i kupuję resztę rzeczy. Teraz niestety już nie sad
      Oczywiście sprawdzam promocje na rzeczy. Ulubione kosmetyki z kolorówki kupuję tylko na promocjach (ale one i tak starczają na długo) kosmetyki z pielęgnacji najczęściej też, bo biorę wtedy opakowanie na zapas. Organizując czas wolny sprawdzamy możliwość kupienia czegoś taniej - czasem taniej wychodzi np. pójście do kina w środę jeśli mamy czas albo kupno biletu na jakąś atrakcję czy wejściówki gdzieś na gruponie itd. Jeśli jest coś z puli rzeczy na które jesteśmy gotowi wydać więcej (jakaś elektronika, sprzęt do domu, droższe ciuchy czy akcesoria/sprzęt sportowy) to zwykle też wyczekujemy aż będzie na to promocja, wyprzedaż posezonowa, będzie można dostać z wystawy albo coś takiego.
    • bywalec.hoteli Re: Oszczędzacie- pomysły. 29.10.22, 22:22
      Karta dużej rodziny - daje duże oszczędności np. na komunikacji publicznej - gdzieniegdzie np. przejazdy za darmo
    • gryzelda71 Re: Oszczędzacie- pomysły. 29.10.22, 23:02
      Bosz..... ileż można.
    • chlodne_dlonie Re: Oszczędzacie- pomysły. 29.10.22, 23:36
      Odniosę się tylko do jazdy hybrydą - na benzynie oszczędność, zgoda, a jak z różnicą w cenie zakupu auta w wersji hybrid? Po przejechaniu ilu tys. km zwróci się ten zakup w przypadku modelu, którym jeździsz?
    • panna.nasturcja Re: Oszczędzacie- pomysły. 29.10.22, 23:38
      Najważniejszy element oszczędzania to planowanie budżetu, wydatków, zapisywanie. Wtedy się widzi gdzie ewentualnie uciekają pieniądze, jakie są koszty stałe, co można obciąć a czego się nie da i ile na to potrzeba.
      Dobrze też robi planowanie jadłospisu
    • borsuczyca.klusek Re: Oszczędzacie- pomysły. 29.10.22, 23:45
      Chromolę oszczędzanie 🙄
      Nie wiadomo ile życia nam jeszcze zostało, trzeba korzystać póki się da 😒
      • gryzelda71 Re: Oszczędzacie- pomysły. 30.10.22, 12:05
        Dokladnie borsuczyca.
      • igge Re: Oszczędzacie- pomysły. 30.10.22, 15:08
        Dzięki za ten wpis.

• krwawy.lolo Re: Oszczędzacie- pomysły. 29.10.22, 23:50
      Oszczędzam na rozumie. Myślenie wymaga energii.
      • szczotedzka01 [...] 30.10.22, 01:59
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • panna.nasturcja Re: Oszczędzacie- pomysły. 30.10.22, 02:02
          To nie oszczędność, to kradzież.
        • gryzelda71 Re: Oszczędzacie- pomysły. 30.10.22, 12:05
          Znaczy kradziejka . Fuj.
        • auksencja15 Re: Oszczędzacie- pomysły. 30.10.22, 12:09
          Niby tak, ale okradasz społeczeństwo, brakuje kasy na miejski transport, wiec samorząd musi dołożyć więcej, wiec podnosi podatki lokalne…

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka