Dodaj do ulubionych

Ematka wie wszystko - meszek na twarzy

29.10.22, 23:52
Ja z takim pytaniem. Na starość zaczął mi się robić na gębie meszek, nie są to włoski (te mam trochę na bokach górnej wargi i usuwam plasterkami z woskiem dość skutecznie) tylko taki jasny meszek jak na brzoskwini. Niby nic ale wkurza, maże się przez to podkład, więc chciałabym się jakoś sensownie tego pozbyć. Czy ematki mają jakieś pomysły? Myślałam o laserze, ale czy to ma sens, bo np. po laserze na udach włosy owszem, znikły, ale meszek pozostał, z tym, że na udach nie przeszkadza. Google doradza golenie, ale jakoś nie wyobrażam sobie golić twarzy... No i chodzi też o to, żeby nie odrastało w postaci ostrzejszych włosków, bo jak tak ma się zacząć robić, to już wolę żyć z meszkiem.
Obserwuj wątek
    • auksencja15 Re: Ematka wie wszystko - meszek na twarzy 29.10.22, 23:55
      Nie wiem czy coś można, ale zauważyłam, ze sporo kobiet 50/60+ ma meszek na twarzy. Objawiło mi się to dopiero w serialach i filmach oglądanych w wysokiej rozdzielczości.

Na żywo chyba zbyt tego nie widać wink
      • arthwen Re: Ematka wie wszystko - meszek na twarzy 30.10.22, 00:01
        Hmmm... ale wiesz, że to wszyscy mają wink Nawet całkiem młodzi. Tylko na starość (sorry chicarica) robi się obfitszy i bardziej widoczny.
        • auksencja15 Re: Ematka wie wszystko - meszek na twarzy 30.10.22, 15:38
          Nie zwracam na to zupełnie uwagismile
        • mava1 Re: Ematka wie wszystko - meszek na twarzy 31.10.22, 11:10
          >Hmmm... ale wiesz, że to wszyscy mają

no dokładnie...
          Pamietam, jak kiedyś zrobiłam sobie peeling na twarzy, juz nie pamietam z czego, cukier? bo dawno to było. Myslałam, że umrę...pierwszy i ostatni raz. Miałam mniej niz 50/60+
          Nawet nie wiedziałam, że ten meszek tam jest bo go ani nie widać, ani nie czuć przy dotyku.
      • chicarica Re: Ematka wie wszystko - meszek na twarzy 30.10.22, 00:39
        Mnie jeszcze nawet do 50 trochę daleko. W sumie lekki meszek zawsze miałam, ale teraz zrobiło się go jakby więcej.
        • barbibarbi Re: Ematka wie wszystko - meszek na twarzy 31.10.22, 09:37
          Też mam, robiłam badania hormonalne i wszystko w normie. Moja endokrynolog powiedziała, że taka uroda, kiedyś były zalecenia "leczyć" hormonami, ale tylko w przypadku naprawdę zaawansowanych owlosień, a teraz zaleca się depilację mechaniczną albo laserową. U mnie raczej nie wchodzi w grę laser, bo włoski są cieniutkie i takie właśnie jak na brzoskwini. Chyba nic z tym nie da się zrobić, ja zauważyłam, że mniej widać gdy nie stosuje fluidu i pudru, omijam boki twarzy bo tam jestem właśnie taka brzoskwiniowa
    • nowyczlowiekforumu Re: Ematka wie wszystko - meszek na twarzy 30.10.22, 00:54
      Zaraz mi zarzuca, że w obliczu tragedii relaksuje się Twoim wątkiem, ale co mi tam.
      Polecam dermaplaning, nic się nie maże później , grubsze włoski nie odrastają, znikają lekkie przebarwienia. Możesz zrobić u kosmetyczki albo sama w domu takim nożykiem do brwi, nie mam pojęcia jak się do nazywa profesjonalnie.
      • chicarica Re: Ematka wie wszystko - meszek na twarzy 30.10.22, 01:13
        O, i to jest jakiś trop. Dzięki!
    • daszka_staszka Re: Ematka wie wszystko - meszek na twarzy 30.10.22, 06:38
      Laser tego nie chwyci, za jasny włos. Możesz to ran na jakiś czas woskiem załatwic u kosmetyczki, albo niektóre panie kosmetyczki tozgola razem z martwym nadmorskiej taka mini brzytwewką. Jest jeszcze opcja depilacji nitka tego. Ten meszek będzie odrastały ale wolno, więc jeśli cię wkurza to go usuń. Ostrzegam że po usunięciu tego meszki skóra jest inna w dotyku, ja mówię, że gładka jak u żaby
    • chatgris01 Re: Ematka wie wszystko - meszek na twarzy 30.10.22, 11:08
      Sa takie wirujace depilatory do twarzy www.amazon.fr/gp/product/B081K1PGGV/ref=ppx_yo_dt_b_search_asin_title?ie=UTF8&psc=1
    • la_felicja Re: Ematka wie wszystko - meszek na twarzy 30.10.22, 12:26
      Ja mam taki meszek na szyi, usuwam od czasu do czasu depilatorem w kremie.
      Raz nałożyłam krem też na policzki i efekt był okropny. Tzn nie wizualny efekt, tylko to uczucie śliskiej, nagiej skóry. Nie mogłam się przytulać do kota dopóki meszek nie odrósł.

• arthwen Re: Ematka wie wszystko - meszek na twarzy 30.10.22, 15:08
        A co ci kot na to robił?
        • trampki_w_kwiatki Re: Ematka wie wszystko - meszek na twarzy 30.10.22, 20:57
          Podejrzewam, że skóra była zbyt wrażliwa na bodźce. Meszek i inne włoski to jest jednak bariera dla skóry i zakończenia nerwowe nie są tak mocno drażnione w kontakcie z otoczeniem. Kot ja pewvie za bardzo łaskotał.
          • la_felicja Re: Ematka wie wszystko - meszek na twarzy 31.10.22, 08:58
            Nawet nie łaskotał, tylko wydawał się dziwnie lepki. Pewnie futerko przyklejało się do mojej gładkiej skóry zamiast się ocierać o meszek. Nieprzyjemne to było.
            Ten meszek na twarzy jest potrzebny!
    • piataziuta Re: Ematka wie wszystko - meszek na twarzy 30.10.22, 15:21
      Mam 36 lat i ze dwa miesiące temu zauważyłam (jakieś lepsze światło było), że mam białe futro w okolicach żuchwy.
      CO TO KU.FA JEST???!
      Krzyknęłam do Miecia.

A on mi na to, że nic nie rozumie, przecież od zawsze to mam.
      Więc postanowiłam z tym (dalej) żyć. tongue_out
    • woman_in_love Re: Ematka wie wszystko - meszek na twarzy 30.10.22, 15:40
      czas na suplementację estrogenu, bo zaczynasz zmieniać płeć: na starość produkcja testosteronu wzrasta, a estrogenów zanika
      • lumeria Re: Ematka wie wszystko - meszek na twarzy 30.10.22, 16:02
        woman_in_love napisała:

> czas na suplementację estrogenu, bo zaczynasz zmieniać płeć: na starość produkc
        > ja testosteronu wzrasta, a estrogenów zanika

Stwierdziłam, ze kiedy dojdę do tego punktu to pójdę za ciosem i zrobię sobie full trans. Będę miała ... sory, miał dużo miłośniczek 🥰
        • woman_in_love Re: Ematka wie wszystko - meszek na twarzy 30.10.22, 16:05
          chyba w Ciechocinku
    • hanusinamama Re: Ematka wie wszystko - meszek na twarzy 30.10.22, 17:57
      Znajoma sobie to goli. Są takie golarki do tego meszku. Tylko trzeba kupić dobrą (nie podpowiem jaką) bo te tańsze rysują twarz. I nie nic grubszego nie odrasta. Widziałam ja ogolona tym, widziałam jak troche odrosło...nadal taki mieciutki meszek.
      Ona latem jak się nie maluje podkłądem nie goli i mało go iwdać. Jak nakłada podkłąd jest bardziej widoczny wiec goli.
    • mandre_polo Re: Ematka wie wszystko - meszek na twarzy 31.10.22, 05:45
      Brzytwa i całość jest golona. U kobiet rosną nawet na czole czy bączki za bardzo zarastają. Nic nie odrasta grubego. Podpatrzone na YT u Kitulec bo jeden odcinek jest o włosach na twarzy, z tym że ona kupuje brzytwę trochę inna bo chyba chirurgiczna a moja zwykła z Hebe
    • mandre_polo Re: Ematka wie wszystko - meszek na twarzy 31.10.22, 05:47
      youtube.com/watch?v=Cp-Puk-2NDA&feature=share

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka