Dodaj do ulubionych

Muszki owocowki co na to?

30.10.22, 15:00
W Wiedniu plaga. Nie mam juz nic na wierzchu. Kuchnia wysprzatana jak sala operacyjna. Do zlewu leje litrami chlor (wiem, wiem). I nic nie pomaga, te cholery sa. Juz w wiadomosciach podawali, ze w Wiedniu zwariowalo przez plusowe temperatury. Wode do szklanki nalejesz i po chwili masz prywatny basen dla tych muszek.🙄 Macie jakis patent? Czy pozostaje tylko czekac na mniejsze temperatury?
Obserwuj wątek
    • ga-ti Re: Muszki owocowki co na to? 30.10.22, 15:45
      Jakieś pułapki się robi, do szklanki woda z sokiem i płynem do mycia naczyń, muszka wlatuje, bo jej pachnie i nie wylatuje, bo płyn lepki. Jakoś tak to działa wink Poczytaj.
      Jak wszystko pochowasz to nie będą miały gdzie się rozmnażać chyba.
      A może to nie owocówki tylko ziemiórki? To to dopiero plaga pieruńska.
      • andallthat_jazz Re: Muszki owocowki co na to? 30.10.22, 16:04
        Pochowalam. 🙄 nie mam pojecia, czym one zyja. Mam na wierzchu tylko , pusty blat i nic wiecej. Sprobuje z tym sokiem i plynem do mycia naczyn. Dzieki. Bo juz cholery dostaje. Dzis pilam kawe z cholerna muszka w srodku.
      • leyla76 Re: Muszki owocowki co na to? 30.10.22, 21:15
        Pułapki to robi moja córka, ocet winny i troche płynu do naczyń. Mam to porozstawiane w całej kuchni. Niecwiem co gorsze, zapach octu czy owocowki ?
        • eliszka25 Re: Muszki owocowki co na to? 30.10.22, 21:56
          Zamknijcie te naczynia folią do żywności i zróbcie w niej dziurki wykałaczką. Śmierdzi dużo mniej i jest bardziej skuteczne, bo muszki do zapachu octu w dół przecisną się przez dziurki, ale nie dadzą rady przez nie wylecieć w górę.
    • leyla76 Re: Muszki owocowki co na to? 30.10.22, 15:58
      Szwajcaria i jest to samo.
      • eliszka25 Re: Muszki owocowki co na to? 30.10.22, 21:44
        U mnie nie ma.
        • leyla76 Re: Muszki owocowki co na to? 31.10.22, 10:24
          Ty trochę wyżej w górach mieszkasz, wiec moze jest chłodniej. Nad jeziorem genewskim dalej ok 20 stopni.
          Nawet a Migros czy Coop na stoisku z owocami elno muszek. Wczesniej jakos nie było.
          • eliszka25 Re: Muszki owocowki co na to? 31.10.22, 16:09
            U nas też ciepło. Dziś słońce jakby zza chmur i ciut chłodniej, ale wczoraj było 23 stopnie. Może to kwestia tego, że wy nad wodą/bliżej wody.
            • leyla76 Re: Muszki owocowki co na to? 01.11.22, 21:19
              Dzisiaj o nich nawet w gazecie napisali 😁
    • princesswhitewolf Re: Muszki owocowki co na to? 30.10.22, 16:29
      Napisze ze to ZNAK KONCA CZASOW

( Moze sie ktos wystraszy hehe i uwierzy)
    • berdebul Re: Muszki owocowki co na to? 30.10.22, 21:33
      Rajstopy na kratki wentylacyjne, pułapki (miska odrobina octu, woda, płyn do naczyń lub butelka przecięta na pół, górna polowe obracasz szyjka do doku i wkładasz w dolną, do środka ocet, trochę wody, plyn, albo kawałek owocu).
    • eliszka25 Re: Muszki owocowki co na to? 30.10.22, 21:53
      Najskuteczniejszy sposób, to porozstawiać pułapki i do kontaktu włożyć ten środek na komary.

Pułapki robi się bardzo łatwo. Do małych słoiczków, puszek czy co tam innego masz wlewasz trochę octu, kapiesz ciut płynu do naczyń i pojemnik z tą miksturą zamykasz folią do żywności. Naciągasz gumkę recepturkę żeby folia była napięta, robisz dziurki wykałaczką i gotowe. Rozstawiasz wszędzie tam, gdzie zbierają się muszki.

Działa pod warunkiem, że to faktycznie owocówki. Zapachu octu wcale specjalnie nie czuć. Najlepsze na pułapki są naczynia niskie i stosunkowo szerokie. Wąskie i wysokie są dużo mniej skuteczne.
    • andallthat_jazz Re: Muszki owocowki co na to? 30.10.22, 23:30
      Dzieki dziewczyny powystawialam pulapki z dziurkowana folia. Trzymajcie kciuki zeby jutrzejsza kawa byla bez wkladki. 🙄🤦‍♀️ Kolezance sprzedalam tez ten patent, wdzieczna ogromnie, bo juz ekipe do usuwania insektow byla gotowa wzywac. O tej porze roku jeszcze czegos takiego nie widzialam.
    • geez_louise Re: Muszki owocowki co na to? 30.10.22, 23:47
      Nie ma cudów, masz plagę muszek, bo mają co u Ciebie jeść. Tez mi się w tym roku rozhulały, więc pochowałam wszystkie owoce i warzywa, przelałam chlorem odpływy w zlewach i po dwóch dniach nie było ani jednej muszki. Moja matka twierdzi, że plagę muszek ma za niewinność, a kuchnię ma sterylną - w pięć minut znalazłam kilka gnijących owoców, warzyw, opakowanie po mleku czekające na wyrzucenie, nastawiony ocet jabłkowy i jakieś chińskie grzybki, dzbanek z wczorajszą herbatą. Na suficie ma już ze 100 sztuk i dalej idzie w zaparte, ze muszą wlatywać przez okna.
      • ga-ti Re: Muszki owocowki co na to? 31.10.22, 16:19
        Jak siedzą na suficie to to nie owocówki! Ja bym obstawiała ziemiórki, serio, wiem co mówię! Wyłapać odkurzaczem, osuszyć wszystko, co się da (u mnie lubią siedzieć w odpływie zlewu) i przejrzeć kwiaty doniczkowe, bo to się lęgnie w ziemi. A i może być w cebuli nastawionej na szczypior (ja wkładam do słoiczka, miseczki z wodą by szczypior rósł), czy ziołach rosnących w doniczce, można sobie ze sklepu przynieść uncertain
    • jednoraz0w0 Re: Muszki owocowki co na to? 31.10.22, 02:58
      Olejek miętowy. Spierdalają aż miło.
    • rb_111222333 Re: Muszki owocowki co na to? 31.10.22, 07:59
      U mnie zawsze wystarczyło tylko posprzątać.
      • nicknanowyrok Re: Muszki owocowki co na to? 31.10.22, 08:05
        big_grin
    • stephanie_harper2 Re: Muszki owocowki co na to? 31.10.22, 08:12
      Też mam to gufno w Warszawie zaczyna się jesienią kończy jak ciepło zaczyna się robić. Obierki i inne takie wywalam na bieżąco. Blat czysty a te sobie latają.
    • wkswks Re: Muszki owocowki co na to? 31.10.22, 08:37
      Albo od sąsiadów albo gdzies ci gnije jakis owoc, karton po soku itp.
    • suki-z-godzin Re: Muszki owocowki co na to? 31.10.22, 10:33
      Znajomy robił pułapkę w taki sposob ze obcinał górę butelki, odwracał lejkiem do góry i wkładał w korpus (na dno lejąc to, co wabiło insekty). Podobno działało.
      • mondaymorning1987 Re: Muszki owocowki co na to? 31.10.22, 12:25
        Do pułapek najlepszy jest ocet jabłkowy.
    • clk Re: Muszki owocowki co na to? 31.10.22, 16:13
      Niemcy przybijam piątkę. Czasem używam kota za nimi lata 😅
      • sarah_black38 Re: Muszki owocowki co na to? 01.11.22, 21:45
        Ja leję do słoika po dżemie trochę wina, najlepiej słodkiego czerwonego, ale białe też dobre. Zakładam folię i robię dziurki widelcem. Działa i nie śmierdzi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka