Dodaj do ulubionych

Hybryda a mocne paznokcie. Robić?

30.10.22, 20:29
Swoje paznokcie mocne i całkiem ładne. Nie wiem co to jest złamany, czy słaby paznokieć. Czasem aż nie daje rady ich obciąć. Alezamarzył mi się french manicure, a samej mi nigdy nie wychodzi. Zawsze biały pasek wyjdzie nierówno, a lakier mleczny zostawi smugi. Opłaca się zrobić hybrydę czy szkoda niszczyć swoje paznokcie?
Obserwuj wątek
    • hrabina_niczyja Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 20:32
      Zrobiłabym zwykły mani. Właśnie regeneruje własne paznokcie po hybrydzie. Koszmar.
      • magdallenac Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 20:38
        Ja też. Nigdy więcej hybrydy. 5 miesięcy zajęło mi doprowadzenie paznokci do porządku.
    • woman_in_love Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 20:35
      zrób żel - jakoś uzupełnianie odrostów zaczęło do mnie bardziej przemawiać niż ściąganie potem całej hybrydy
      • merynoskablekitna Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 20:46
        woman_in_love napisała:

> zrób żel - jakoś uzupełnianie odrostów zaczęło do mnie bardziej przemawiać niż
        > ściąganie potem całej hybrydy

Miałam kiedyś w l.90. jak zdjęłam paznokcie miałam w dziurach.
        • ginger.ale Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 20:50
          🤯
        • woman_in_love Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 20:53
          to chyba był żel z lat 90-tych

coś jak farby do włosów z lat 90-tych
    • borsuczyca.klusek Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 20:49
      Moim zdaniem lepsze jest wrogiem dobrego i sama na hybrydę się nigdy nie zdecydowałam.

A french jest mocno passe 😉
      • merynoskablekitna Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 20:52
        Zerknęłam teraz na insta pooglądać pazurki po zdjęciu hybrydy. Koszmar! Tego się właśnie najbardziej boję.
      • woman_in_love Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 21:08
        a ja sobie zrobię takie - oczywiście nie tam, skąd jest zdjęcie, bo jednak trochę niechlujnie są wykończone po bokach
        ale tak będą wyglądały

• taje Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 21:11
          Mam nadzieje, że tatuaż sobie darujesz.
          • memphis90 Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 21:20
            To nie tatuaż, to są ślady od długopisu. To na pewno jest nauczycielka po sprawdzeniu 57 prac pisemnych późnym wieczorem w domu (w czasie wolnym). Wnoszę po elegancji manikjuru.
            • majenkir Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 09:23
              😂😂😂
        • borsuczyca.klusek Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 21:13
          Takie sobie zrób 🙄

Tylko może ciut krótsze...
          • merynoskablekitna Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 21:17
            Mnie się takie podobają:

www.instagram.com/p/CiZSv8ksJ1W/
          • princesswhitewolf Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 08:35
            Te to sie borsukowi beda podobac bo to bron obrony zapasow na na ciezkie czasy 🤣
          • woman_in_love Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 09:16
            są obrzydliwe

no chyba, żeby były składane jak u zwierząt i dałoby się je chować i rozkładać na żądanie, żeby straszyć oprawców na ulicy i koleżanki
            • borsuczyca.klusek Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 09:26
              Oj tam obrzydliwe, to małe dzieła sztuki. Doceń to kunsztowne zdobienie 🙄
        • nutella_fan Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 16:25
          O kurwa...
    • taje Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 20:51
      Nie robić hybrydy. Szkoda paznokci.
    • annaboleyn Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 21:19
      Nigdy więcej hybrydy na paznokciach u rąk. Wolę nosić niepomalowane. Poszłam z paznokciami mocnymi jak z żelaza, wróciłam z papierowymi. Dwa miesiące je regenerowałam.
      • merynoskablekitna Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 21:29
        annaboleyn napisała:

> Nigdy więcej hybrydy na paznokciach u rąk. Wolę nosić niepomalowane. Poszłam z
        > paznokciami mocnymi jak z żelaza, wróciłam z papierowymi. Dwa miesiące je regen
        > erowałam.

Ale to po zdjęciu hybrydy takie miałaś?
        • taje Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 21:39
          Ja po zdjęciu hybrydy miałam dramatycznie osłabione paznokcie. Dowiedziałam się, że to tylko dlatego, że niepotrzebnie tak szybko (po 3 mies) zdjęłam i dowiedziałam się, jak słabe są paznokcie, trzeba było dłużej kontynuować z hybrydą, co najmniej 2-3 lata. Jednak dziękuję za podobna mądrość życiową.
        • annaboleyn Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 22:28
          Tak.
      • stephanie_harper2 Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 07:31
        Długo robiłaś hybrydę? Ja z rok i nic się nie dzieje.
        • princy-mincy Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 14:07
          W sensie, ze masz stale hybryde?

U mnie wystarczy 2-3 razy z rzedu i juz mam paznokcie zniszczone na kilka tygodni.
          • stephanie_harper2 Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 19:06
            od trochę ponad roku stale.
      • mebloscianka_dziadka_franka Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 22:21
        No to ja nie wiem od czego to zależy. Moja kumpela robi od długiego czasu i wszystko jest ok, zawsze miała mocne, zdrowe paznokcie. Druga zaczęła teraz robić i też nie narzeka. A ja mam od zawsze beznadziejne paznokcie i naiwnie myślałam, że hybryda pomoże, a był totalny dramat, ból palców i papierowe paznokcie.
    • arabelax Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 21:28
      Jak Ci sie marzy, to zrob.
      Ja tez mam jak Ty mocne paznokcie. Hybryde robie jakies 3 x w roku na urlop.
      Po sciagnieciu hybrydy nie zniszczyły mi sie paznokcie. Jedyne co mnie pozniej drazni, to slaba trwalosc zwykłych lakierow, a z hybryda bylo mi zawsze wygodnie.
    • furiatka_wariatka Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 21:49
      Nigdy w życiu nie zrobiłabym sobie hybrydy, jak czytam o tym piłowaniu, frezowaniu i dłutowaniu paznokci to aż mi się słabo robi. Po co ci to, szkoda zdrowia wg mnie.
      • evening.vibes Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 22:05
        furiatka_wariatka napisał(a):
        > jak czytam o tym piłowaniu, frezowa
        > niu i dłutowaniu paznokci to aż mi się słabo robi.

Żadna z tych czynności nie jest konieczna przy hybrydzie.
      • stephanie_harper2 Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 07:35
        Temat mnie interesuje bo w zeszłym tygodniu zrobiłam u rąk bo mi odrastało a w tym robię u nóg. Jakim dłutowaniu?
      • edor67 Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 13:29
        To nie dentysta, żeby dłutować. Frezarki też nie trzeba używać. A spiłować można tylko top. Zero zniszczonych paznokci. Robię od 5 lat. Najpierw u kosmetyczki, teraz sama. Nie mam zniszczonych paznokci.
      • akacja06 Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 20:32
        furiatka_wariatka napisał(a):

> Nigdy w życiu nie zrobiłabym sobie hybrydy, jak czytam o tym piłowaniu, frezowa
        > niu i dłutowaniu paznokci to aż mi się słabo robi. Po co ci to, szkoda zdrowia
        > wg mnie.

Jeszcze dorzuć młot pneumatyczny i piłę sprężynowaa
        Naprawdę zdrowie można stracić od tej hybrydy.....
    • larix_decidua77 Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 21:51
      Hybrydy się nie kładzie na raz czy dwa. Albo decydujesz się nosić hybrydy na stałe albo nie. Takie nakładanie i ściaganie kilka razy w roku nie ma sensu. Gdy ma się hybrydy na stałe, pani ściaga stary lakier zostawiając warstewkę bazy, resztę paznokcia się lekko matowi. Jak chcesz się pozbyć całkowicie hybrydy, trzeba to wszystko zjechać, żeby było równo i to paznokcie niszczy. Owszem, można sobie po kilku latach zdjąć i trudny czas przeczekać, malować jakąś odżywką.
      • evening.vibes Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 22:04
        larix_decidua77 napisał(a):
        > Jak chcesz się pozbyć całkowicie hybrydy, trz
        > eba to wszystko zjechać, żeby było równo i to paznokcie niszczy.

Nic nie trzeba 'zjechać' - zdejmuje się acetonem.
        • merynoskablekitna Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 22:08
          evening.vibes napisała:

> larix_decidua77 napisał(a):
          > > Jak chcesz się pozbyć całkowicie hybrydy, trz
          > > eba to wszystko zjechać, żeby było równo i to paznokcie niszczy.
          >
          > Nic nie trzeba 'zjechać' - zdejmuje się acetonem.

Wszystkie moje znajome, które noszą hybrydy mówią, że zdejmuje się poprzez spiłowywanie.
          • pepsi.only Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 22:11
            Tak, mam co 2.5-3 tyg spiłowywane,
            ale spoko to tylko po wierzchu, nie do żywego mięsa.
          • arabelax Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 23:03
            Nie. Ja sama w domu sciagalam smile w rosmanie jest zmywacz do hybryd z acetonem. Zwinelam w sreberko, pozniej zaskrobalam i po hybrydzie. Bykam masa filnow na youtube z czasu pandemii, kiedy zamkniete salony byly.
          • igge Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 23:05
            Top coat przez spiłowanie lekkie. Resztę acetonowym zmywaczem.
            Moich paznokci nie niszczy.
            Chyba, że odrywałabym czy coś takiego.
            W salonie robię zwykły mani. Czasem koleżanką córki robi mi hybrydę bo to jej hobby. I nie ma porównania z trwałością. Wolę hybrydę zdecydowanie.
        • koronka2012 Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 00:04
          evening.vibes napisała:

> Nic nie trzeba 'zjechać' - zdejmuje się acetonem.

Po pierwsze od lat nie spotkałam nikogo kto by zdejmował acetonem, po drugie czy myślisz że aceton nie niszczy?
          • evening.vibes Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 08:53
            koronka2012 napisała:
            > Po pierwsze od lat nie spotkałam nikogo kto by zdejmował acetonem, po drugie cz
            > y myślisz że aceton nie niszczy?

Od 2 lat zdejmuję acetonem - nic mi nie zniszczył.
            • koronka2012 Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 14:12
              evening.vibes napisała:

> koronka2012 napisała:
              > > Po pierwsze od lat nie spotkałam nikogo kto by zdejmował acetonem, po dru
              > gie cz
              > > y myślisz że aceton nie niszczy?
              >
              > Od 2 lat zdejmuję acetonem - nic mi nie zniszczył.

Skoro robisz od 2 lat, to nakładasz ponownie? Zdrowie paznokci można ocenić dopiero przestanie się robić hybrydę
              Owszem są osoby jak moja przyjaciółka która ma stalowe paznokcie, ale to są wyjątki
              • evening.vibes Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 21:03
                koronka2012 napisała:
                > Skoro robisz od 2 lat, to nakładasz ponownie?

Nie zawsze. Jakiś czas temu nie miałam czasu i wyszedl mi ponad miesiąc przerwy. Paznokcie w całkowitym porządku.
        • larix_decidua77 Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 06:59
          Aceton w cienkich paznokciach zostawi dziury.
      • figa_z_makiem99 Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 09:34
        Zgadzam się larix i ten płacz, bo 3 miesiące paznokcie odrastały, az doszły do stanu pierwotnego. Moja kosmetyczka zdejmując spiłowuje wierzchnią warstwę, to jasne, że będą cieńsze, gdy nie zrobię hybrydy. Można też zdejmować chemią, to też niszczy płytkę i trzeba czekać aż odrosną.
    • pepsi.only Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 22:00
      Moim zdaniem opłaca się.

Ja uwielbiam moją hybrydę. Zawsze mam krótkie paznokcie, są zdrowe i nie łamią się, do tego wyglądają ładnie, estetycznie, pani jest dokładna, więc trzymają mi się do kolejnej wizyty ( co 2.5-3 tygodnie). Od 3 czy nawet 4 lat nie robiłam przerwy bo nie widzę takiej potrzeby.
      • borsuczyca.klusek Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 22:53
        Dawaj fotę 😃
        • pepsi.only Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 08:22
          😋
          • borsuczyca.klusek Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 08:48
            Dzięki, bardzo naturalnie wygląda. Nie powiedziałabym, że to hybryda.
            • magata.d Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 09:28
              Bo hybryda, to nie tylko długie, sztucznie wyglądające, pstrokate pazury, jak niektórzy myślą.
              Na moich paznokciach nie trzymają się zwykłe lakiery i jak robię hybrydę, to tylko po to, żeby mieć ładnie pomalowane swoje paznokcie i hybryda różni się tylko od zwykłego lakieru tym, że się dłużej trzyma. Bez żeli, przedłużania, zmieniania kształtu paznokcia hybryda wygląda normalnie, ale jest trwała.
            • 35wcieniu Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 09:34
              Obleciałyby ale dlaczego znowu takie grube te warstwy...
              • pepsi.only Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 12:14
                35wcieniu napisał(a):

> Obleciałyby ale dlaczego znowu takie grube te warstwy...
                >

E, wydaje ci się.
                Nie ma tam grubej warstwy, moje paznokcie mają taki kształt, i w zwykłym lakierze i topie (akurat ja używałam Sally hansen Insta dry ) dokladnie tak samo wyglądały.
            • pepsi.only Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 12:16
              No bo na tym mi zależy: ma być wygodnie, czyli krótko, i opiłowujemy tak, by podkreślić ich naturalny kształt.
        • pepsi.only Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 08:25
          Borsuczyco, teraz Ty, swoje
          😃
          • borsuczyca.klusek Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 08:49
            Moje dopiero odrastają do pożądanej długości.
            • borsuczyca.klusek Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 08:49
              Mniej dramatu więcej brokatu 😉
              • magata.d Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 09:32
                A twoje wyglądają, jak hybryda, bo bez ubytków, wytarć itp. Ale wiem (bo już pisałaś), że u ciebie dobrze się zwykły lakier trzyma, co jest chyba rzadkością i faktem do pozazdroszczenia.
              • pepsi.only Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 12:18
                Ładnie.
                Masz szczuplutkie palce, proste - jak u młodziutkiej dziewczyny. smile
                • borsuczyca.klusek Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 12:24
                  Jestem młodziutka 🙄😉
              • annaboleyn Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 17:27
                Masz śliczne dłonie, borsuczyco smile
                • borsuczyca.klusek Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 17:59
                  Dziękuję 😘
      • koronka2012 Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 00:06
        czy są zdrowe będziesz mogła ocenić dopiero jak zdejmiesz hybrydę i pochodzisz bez.
        Hybryda daje twardą nakładkę, nic dziwnego że się nie łamią
      • stephanie_harper2 Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 07:50
        Tez mi się wydaję, ze po hybrydzie mam mocniejsze tylko trzeba robić regularnie. No i to uzależnia, ja chodzę co 4 tygodnie na pazury u rąk niestety kasa idzie.
        • marta.graca Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 08:28
          Jak możesz ocenić, czy masz mocniejsze,skoro wciąż nakładasz nową? Przecież to nie paznokcie są mocne, tylko warstwa hybrydy.
          • stephanie_harper2 Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 08:55
            Nie oceniam swoich naturalnych paznokci tylko te po hybrydzie, dlatego jak się ktoś decyduje to trzeba to robić, bo po zdjęciu są słabsze, cieńsze. Nikogo nie namawiam. Ja lubię hybrydowe, sprzątanie nie straszne. Jak tylko malowałam to musiałam co 3 dni zmywać i malować bo każdy lakier nawet ten co niby miał być na 7 dni odpadał, ścierał się. A tak to zrobię hybrydę i mam spokój.
    • fibi00 Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 30.10.22, 23:30
      Miałam podobny dylemat swego czasu i po zasięgnięciu opinii u znajomych doszłam do wniosku że jednak podziękuje za hybrydy. Właśnie z obawy przed stanem paznokci po zdjęciu hybryd. Maluję paznokcie lakierem żelowym z firmy na A. + lakier nawierzchniowy. Efekt fajny i utrzymują się stosunkowo długo na paznokciach.
    • stephanie_harper2 Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 07:27
      Paznokcie mam średnie, czasem, któryś się łamał, nie zauważyłam po hybrydzie jakiegoś pogorszenia. A wygoda jaka. A do frencha to kiedyś miałam takie paski , naklejki, nic się nie zlewało i domowo dało się zrobić.
    • kotejka Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 08:01
      ja jestem wielka fanka hybrydy
      trwalosc i nazwijmy to - ozliwosi stylizacyjne sa nie do przecenienia
      ale ja mam bardzo liche paznokcie
      swoje mam jak rybia luska - miekkie gietkie i rozdwajajace sie
      dziwne, bo wlosy mam mega mocne, geste i w swietnej kondycji
      a paznokcie od dziecka takie bele coś
      i odkad odkrylam hydryde i moje stylistki wink
      mam wreszcie ladne rece
      chodze raz na 3-4 tygodnie
      przy czym to nie jest jednorazowy zryw, bo pewnie okres przejsiowy po hydrydzie znow do swoich moze byc ciezki
      ale u mnie to staly element i poki dam rade to wole chodzic
      te preparaty tez juz nie sa jadowite a frezarki delikatne
      bazy jakies proteinowe odzywcze
      czasem sama baze mi robia, sa naturalne i mocne
      gdybym miala swoje super mocne pewnie bym sie nie fatygowala smile
      to jednak czas i koszty
    • marta.graca Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 08:29
      Dla mnie hybryda to koszmar dla paznokci. Trwa miesiącami, zanim odrosną. Też mam mocne i juz nigdy więcej hybryd.
    • 18lipcowa3 Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 08:54
      ale jak niszczyć?
      przeciez paznokcie odrastają.
      • 35wcieniu Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 09:30
        I jak się ma jedno do drugiego? Jak odrastają to znaczy że nie można ich zniszczyć?
        • figa_z_makiem99 Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 09:44
          Zakładasz hybrydę na raz??? Robię latami, bo mi wygodnie i nie muszę się bujać z malowaniem, odpryskami lakieru. Sprzątam, zmywam i mam święty spokój. Paznokcie odrastają, jak założysz raz i spiłuje płytkę, żeby zdjąć, będą cieńsze dopóki nie odrosną. Co za głupoty z tym niszczeniem.
    • bei Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 09:33
      French? Kup sobie Stempel do stampingu, może być taki za 5 zł. Nim zrobisz idealnie, a jak?- na YT lub instagramie filmiki są…
    • al_sahra Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 19:24
      Co ma french do hybrydy? French możesz zrobić u manikiurzystki zwykłym lakierem, tyle, że będzie mniej trwały.

Ja robię manicure hybrydowy od czasu do czasu, jeśli mi zależy na trwałości, np. na wyjazd albo jaką specjalną okazję. Nie ma co histeryzować, od jednorazowej hybrydy (poprawnie wykonanej) paznokcie bardzo nie ucierpią. Z drugiej strony, nie ma cudów - zdejmowanie niszczy paznokcie, bo albo trzeba moczyć je w acetonie (bardzo wysusza płytkę) albo spiłowywać. Ta druga metoda wydaje mi się dużo bardziej szkodliwa, bo nie wyobrażam sobie manikiurzystki, nawet najstaranniejszej, która potrafi w ten sposób usunąć cały lakier bez uszkodzenia płytki. Ja zdejmuję tylko acetonem (w salonie albo sama w domu).

Ogólnie stwierdzam, że zdrowie paznokci bardzo zależy od manikiurzystki (oczywiście nie tylko, ale jeśli decydujesz się robić coś w salonie, to czystość i kwalifikacje są bardzo istotne).
      • annaboleyn Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 19:26
        A to zdejmowanie acetonem Ci tylko wysusza, czy też sprawia, że paznokcie stają się cienkie? Mam bardzo tłustą płytkę paznokciową, więc może by tak nie wysuszyło...
        • merynoskablekitna Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 20:56
          annaboleyn napisała:

> A to zdejmowanie acetonem Ci tylko wysusza, czy też sprawia, że paznokcie stają
          > się cienkie? Mam bardzo tłustą płytkę paznokciową, więc może by tak nie wysusz
          > yło...

A czym się objawia tłusta płytka paznokciowa?
        • evening.vibes Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 21:04
          annaboleyn napisała:
          > A to zdejmowanie acetonem Ci tylko wysusza, czy też sprawia, że paznokcie stają
          > się cienkie?

Zdejmuję acetonem i mnie nie wysusza. Skórki zabezpieczam oliwką.
        • al_sahra Re: Hybryda a mocne paznokcie. Robić? 31.10.22, 21:05
          annaboleyn napisała:

> się cienkie?

Wysusza na pewno i mam wrażenie, że po acetonie łatwiej się kruszą. Ale nie sądzę, żeby miały tracić na grubości. To trudno ocenić, ale jak to miałoby działać? Przecież nie schodzi z nich warstwa pod wpływem acetonu.

Moim zdaniem leciutkie zmatowienie powierzchni hybrydy pilnikiem, nałożenie wacików z acetonem na krótki czas (10-15 min) i zdrapanie resztek drewnianym patyczkiem jest najdelikatniejszą opcją, lepszą od frezarki.

Natomiast zła manikiurzystka może połączyć najgorsze cechy obu rozwiązań. Natknęłam się tutaj na taką, która najpierw rzuciła się z frezarką, że niby tylko zmatowi lakier. Potem wsadziła mi łapy w aceton (nie na wacikach, tylko do miseczki z podgrzanym acetonem, co wysusza nie tylko paznokcie, ale i skórę), a na koniec zabrała się do zdrapywania ostrym metalowym narzędziem. Wtedy się jej wyrwałam i zażądałam drewnianego patyczka, ale nie było łatwo, bo mnie nie rozumiała. Niestety w USA bardzo dużo salonów zatrudnia nieznające angielskiego Wietnamki, słabo przygotowane do zawodu, którym nie da się nic wytłumaczyć, bo i tak robią po swojemu. To było w czasie, kiedy poszukiwałam nowego salonu i nietrudno się domyślić, że już tam nie wróciłam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka