Dodaj do ulubionych

Bagaż podręczny - czy komuś udało się

31.10.22, 17:14
przewieźć np.maskę do włosów o pojemności 200 ml?
Maska ma postać gęstego żelu. Ryzykować?
Obserwuj wątek
    • szarmszejk123 Re: Bagaż podręczny - czy komuś udało się 31.10.22, 17:18
      Wywalą.
    • ela.dzi Re: Bagaż podręczny - czy komuś udało się 31.10.22, 17:19
      Nie próbowałabym, lepiej przełóż do małego opakowania.
    • livia.kalina Re: Bagaż podręczny - czy komuś udało się 31.10.22, 17:19
      Wszystkie kosmetyki każą wkładać bo przeźroczystych woreczków i wykładać do pudełek. Na prześwietleniu zobaczą żel.
      • kk345 Re: Bagaż podręczny - czy komuś udało się 31.10.22, 18:13
        To zależy od lotniska, ostatnie parę razy nie nakazywano mi wyjmowania kosmetyczki z torby, ale na prześwietleniu i tak zauważą zbyt dużą butelkę z płynem.
    • lumeria Re: Bagaż podręczny - czy komuś udało się 31.10.22, 17:55
      Przelej do małych buteleczek i bez problemu przewieziesz.
    • aqua48 Re: Bagaż podręczny - czy komuś udało się 31.10.22, 17:59
      Wywalą. Przełóż do mniejszej pojemności.
    • kk345 Re: Bagaż podręczny - czy komuś udało się 31.10.22, 18:14
      Przelej do małej- już pomijam ryzyko wylania, ale przy limitach wielkościowych podręcznego szkoda byłoby mi miejsca na dużą butelkę.
    • kk345 Re: Bagaż podręczny - czy komuś udało się 31.10.22, 18:17
      We Wrocławiu obserwowałam sobie z zazdrością wózeczek przy stanowisku kontroli, stał na nim szeroki wybór perfum, odebranych pasażerom z bagaży podręcznych... Celnicy/czki i partnerki/rzy celników pewnie pięknie pachną big_grin
      • 35wcieniu Re: Bagaż podręczny - czy komuś udało się 31.10.22, 19:57
        Raczej niekoniecznie. Przepisy chyba zależą od kraju ale unijne są takie że te przedmioty są utylizowane, pracownicy nijak nie mogą ich zabrać.
        • kk345 Re: Bagaż podręczny - czy komuś udało się 01.11.22, 00:07
          Na pewno są komisyjnie utylizowane, na pewno big_grin W zależności od lotniska jest regalik, półka, duży śmietnik, mały śmietnik- jakoś nie widziałam natomiast nigdy żadnego rejestru konfiskowanych dóbr, więc tak po ludzku nie wierzę, ze nie tam po drodze nie znika.
      • al_sahra Re: Bagaż podręczny - czy komuś udało się 01.11.22, 00:21
        kk345 napisała:

> We Wrocławiu obserwowałam sobie z zazdrością wózeczek przy stanowisku kontroli,
        > stał na nim szeroki wybór perfum, odebranych pasażerom z bagaży podręcznych...

Rozumiem, że chodzi o wodę perfumowaną, ale nawet wtedy - przecież limit to 100 ml płynu, a to całkiem spory flakon. Naprawdę ludzie wożą butelki większe niż 100 ml? Czy może w PL są inne limity?
        • szarsz Re: Bagaż podręczny - czy komuś udało się 01.11.22, 08:08
          Gapiostwo, myślę. Bierzesz, co masz i dopiero na lotnisku orientujesz się, że to 125 czy 150. Ja tak zrobiłam kiedyś z pastą do zębów. Na szczęście tylko pastą do zębów.
          • ichi51e Re: Bagaż podręczny - czy komuś udało się 01.11.22, 08:13
            kilka razy widziałam babki z całymi walizeczkami kosmetyków w ogóle nie będące w stanie zrozumiec ze się nie da. Mydła duze szampony odżywki kremy.... cała drogeriach
        • kk345 Re: Bagaż podręczny - czy komuś udało się 01.11.22, 08:58
          >Naprawdę ludzie wożą butelki większe niż 100 ml? Czy może w PL są inne limity?
          Albo były większe, albo ludzie zapominali o drugim limicie: 100 ml, NIE WIĘCEJ niż 1 litr w sumie.
    • ichi51e Re: Bagaż podręczny - czy komuś udało się 31.10.22, 20:00
      przelej na dwa pojemniki w rossmanie można kupić zestaw pojemników po 100ml z torba przezroczysta.
    • kanna Re: Bagaż podręczny - czy komuś udało się 01.11.22, 08:56
      Wywalą.
      Mi krem do opalania wywalili (zaczęty, w tubce) oraz gesty jogurt.
    • mikams75 Re: Bagaż podręczny - czy komuś udało się 01.11.22, 11:27
      Nie ryzykuj, kosmetyki wklada sie do woreczka i ogladaja co tam masz i jaka jest pojemnosc. Przelej do dwoch mniejszych albo i jednego. Jestes pewna, ze potrzebujesz 200ml?
      Mnie sie niechcacy udalo wniesc 1,5l butelke z woda, do polowy pelna, w kieszeni z boku plecaka. Mialam ja na droge, stwierdzilam, ze w kolejce do kontroli jeszcze sie napije a reszte wywale. I zapomnialam. Nikt mi niczego nie powiedzial, plecak wraz z butelka przejechal przez skaner.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka