Dodaj do ulubionych

Od dzisiaj odchudzam się.

01.11.22, 09:52
Podstawą będzie dieta (do 1500 kcal dziennie) + codzienny 30 minutowy spacer (to nie jest długo, znajdę czas).
Ktoś ze mną?
Być może, za te 2 miesiące zmieszczę się w kurtkę, która czeka na mnie już całe 5 lat.
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 10:01
      Ja nie, ale wytrwałości życzę!
      • 30minut Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 10:08
        Dzięki
    • olpa7 Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 10:03
      Ja też! Ogólnie nie do zimy ale do lata, chce zrzucić z 15 kg. Zero podjadania, liczenie kalorii i ćwiczenia 3 razy w tygodniu.
      • 30minut Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 10:10
        Ja też do zrzucenia mam równe 15 kg.
        15 kg.
        • nutella_fan Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 11:50
          Aha, no ja bym 8 chciała, było już że 6 zostało, ale niestety sad
        • rannala Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 13:08
          Też mam 15 kg za dużo
    • 21mada Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 10:05
      Od wtorku?
      • 30minut Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 10:11
        Może być od wtorku. Dzisiaj pierwszego.
    • triismegistos Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 10:08
      Ja zupełnie nie, ale kibicuję. Tym razem będę redukować dopiero na wiosnę.
      • piataziuta Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 10:15
        co będziesz redukować? suspicious
        • triismegistos Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 11:41
          To co urośnie przez zimey😁 masę robię.
    • piataziuta Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 10:14
      30 minutowy spacer spali ci jakieś 100 kalorii, o ile nie będziesz zbyt wolno szła tongue_out
      • 30minut Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 10:27
        Z aktywnością muszę uważać bo nie raz i nie dwa, rzucałam się na bieżnię i inne ćwiczenia, a potem zjadałam 5000 kcal dziennie.
        • nutella_fan Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 11:51
          Mam to samo, jak kiedyś zaczęłam biegać (na formę i na schudnięcie) to od razu po zakończeniu biegu bieg do lodówki zaliczałam i zaczynałam jeść, jeść i jeść.... Normalnie wilczy głód nie do opanowania.
          • magdallenac Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 13:19
            To może macie coś nie tak z gospodarką cukrową (czy jak to tam się nazywa)? Ja kończę po 2 godzinach mokra jak mysz i nie czuję jakiegoś szalonego głodu.🤷🏻‍♀️
            • 1matka-polka Re: Od dzisiaj odchudzam się. 02.11.22, 08:57
              Nooo, mnie tez sie nie chce jesc przez dlugi czas po wysilku.
      • magdallenac Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 13:17
        148 kcal- pół godziny i to wtedy, kiedy idzie się pod lekką górę, żwawym krokiem. Robiłam pomiary🤣
    • mondaymorning1987 Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 10:17
      Ja mam do zrzucenia 4kg ale dziś jest świeto i nie mogę zacząć😃za dużo pokus leży w lodówce ale od jutra chętnie sie przyłączę.
    • jehanette Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 10:17
      1500 kcal to głodowa dieta. Ile mierzysz i ważysz?
      • 30minut Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 10:25
        1, 62
        73 kg
        • triismegistos Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 10:36
          Wydaje mi się że to bardzo mało. Ja przy podobnych parametrach zaczęłam od około 1800 kcal.
        • jehanette Re: Od dzisiaj odchudzam się. 03.11.22, 08:51
          Nie wiem w jakim jesteś wieku, ale wylicz sobie tutaj:
          www.codzienniefit.pl/kalkulator-zapotrzebowania-kalorycznego
          wydaje się że bez zwiększenia wydatku energetycznego, czyli włączenia ruchu o większej intensywności niż 30 minutowe spacerki, się nie obędzie.
    • gama2003 Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 10:21
      Mła.
      Ale nicka nie znam a szkoda.
      Dużo nie muszę, ale muszę. Bardziej to powrót do zdrow(sz) ego trybu życia, bo poplynęłam w krainę slodyczy i ,, wrzucam i lecę,,.
    • la_felicja Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 10:28
      Spacer cię dotleni i doda energii, ale kalorii dużo nie spalisz. Otyła nie jesteś, więc może spróbujesz dodać jakieś ćwiczenia siłowe? Hantle + przysiady? To też dużo czasu nie zajmie, a efekt będzie lepszy.
    • thea19 Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 10:50
      ja od ponad roku na diecie. Przyzwyczaiłam się, tyle, że straciłam apetyt i wciąż chudnę, do tego biorę leki, których skutkiem ubocznym jest chudnięcie. Kalorii nie liczę, niczego nie odważam, czasem grzeszę ale ciągot nie mam. Teraz chcę mięśni na zadzie nabrać bo tam płasko.
      • hugo43 Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 10:54
        Trzymam kciuki,od stycznia schudłam 10 kg,bardzo powoli.trochę diety,dużo ruchu(były tygodnie,gdy ćwiczyłam 5-6 dni),jeszcze ze 4 kg bym chciała,ale i tak jest już dobrze
        • majenkir Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 12:51
          Gratulacje!
    • czerwonylucjan Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 10:56
      1500 to b. Malo o ile nie jestes mikrusem, zwieksz do 1700 i cwicz silowo aby nie tracic miesni i nie byc skinny fat..
    • fornita111 Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 11:04
      Czyli glodzenie sie i ruch jak dla emerytki po wypadku. Ma to sens big_grin
      • czerwonylucjan Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 11:28
        A potem powolywanie sie na badania, ze diety nue dzialaja, no nie dziwota, ze ludzie nir potrafis utrzymac sie na 800-1500..
    • chebellacosa92 Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 11:05
      Jeśli nie zmienisz raz na zawsze nawyków żywieniowych i trybu życia efekt jojo będzie spektakularny.
    • nutella_fan Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 11:49
      To ile w planie do schudnięcia, bo jak kilogramami niż rozmiarami wolę. Też miałam zacząć od dzisiaj, ale zjadłam o 2 kanapki za dużo na śniadanie sad Na szczęście nie powiedziałam sobie, że od jutra i nie wciągnęłam połowy czekolady co z wczorajszego Halloween została big_grin
      • 30minut Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 14:00
        nutella_fan napisała:

> Na szczęście
        > nie powiedziałam sobie, że od jutra i nie wciągnęłam połowy czekolady co z
        > wczorajszego Halloween została big_grin

No i dobrze! smile
    • abecadlowa1 Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 12:03
      Jak chcesz schudnąć to ruchu raczej należałoby dołożyć a nie redukować do 30 minut spaceru dziennie.
      • veryvery Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 17:30
        Chudnie się na talerzu, aktywnosc fizyczna to tylko dodatek
        • abecadlowa1 Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 18:56
          Nie przeczę. Jednak zmniejszanie wysiłku fizycznego w celu schudnięcia to dość oryginalny pomysł. 30 minut ruchu dziennie to za mało by zachować podstawową sprawność fizyczną. Moja siedemdziesięcioletnia schorowana matka ma więcej sportu.
    • kafana Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 12:10
      Liczenie kalorii to koszmar. Zdecydowanie wole wykluczać produkty.
      • czerwonylucjan Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 15:10
        Moze miesiac nauki a jesz co chcesz
    • vasaria Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 12:28
      Ja też próbuję. Chciałaby schudnąć ok 5-8 kg. Nie więcej. I nie potrafię sad . Zamiast chudnąć to tyję w tempie ok 1 kg na rok.
    • majenkir Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 12:43
      Ja dopiero od òsmego, bo wtedy wyjeżdżam z PL, a póki co jem ile się zmieści 😌
    • magdallenac Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 12:50
      Ja zaczęłam 3 miesiące temu. Diety w sumie nie zmieniłam, ale do codziennych, krótkich ćwiczeń siłowych dołożyłam 10 kilometrowy spacerobieg. Zrzuciłam 2 kg, został mi 1 kg do mojej wagi idealnej.
      • piataziuta Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 13:23
        10 km codziennie?
        • magdallenac Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 13:34
          5-6 razy w tygodniu. Pamiętaj jednak, że ja sama z siebie mało kroków nabijałam. Zmotywowały mnie te wszystkie ematki, które pisały o 10- 20 tys. kroków, jako średniej liczbie. U nas nigdzie się nie chodzi, bo wszędzie jest daleko, więc ja nie mogę sobie iść na zakupy spożywcze na nogach, czy pójść na pocztę, mie przemierzam biurowców, czy gdzie tam się jeszcze chodzi. Najpierw zaczęłam łazić po trasach dla biegaczy, ale przyroda mnie strasznie nudzi, więc odkurzyłam bieżnię i biegnę/idę około 1,5 h, oglądam film/jestem na ematce/czytam, a później półgodzinny trening.
          • piataziuta Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 13:47
            10 km prawie codziennie, to według mnie sporo. Zaimponowałaś mi!
            • magdallenac Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 13:51
              Ale nie biegnę cały czas! Trochę idę, trochę biegnę, a czasem sprint na maxa😀.
              • piataziuta Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 15:11
                Domyślam się. wink

Mnie Wapaha (która mnie ostatnio mnóstwa rzeczy uczy w sportach), poleciła do biegania metodę Maffetona - odejmujesz od 180 swój wiek (u Ciebie 42?), a wynikiem jest tętno, na którym (+/- 5) biegasz. Na początku podobno mordęga (bo to jest wolno, jeśli się ma więcej lat), ale dzięki temu bezboleśnie się poprawia wyniki. Ostatnio tak pobiegłam i było zaskakująco mało męcząco - można spróbować tak przebiec 10 km, jeśli nie masz problemów z kolanami (ja mam niestety).
                • magdallenac Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 17:59
                  piataziuta napisała:

>swój wiek (u Ciebie 42?), a

Bardzo Cię lubię Ziuta😀Już zaraz 45!
                  Nie mam zegarka do mierzenia tętna, ale pożyczę od dziecka i spróbuje.
          • primula.alpicola Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 20:31
            biegnę/idę około 1,5 h, oglądam film/jestem na ematce/czytam, a później
            > półgodzinny trening.

Mój trener stanowczo nalegał na odwrotną kolejność: najpierw siłowy, potem cardio, ale niestety nie pamiętam dlaczego.
      • 30minut Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 14:01
        10 km??? Nigdy tyle nie zrobiłam spacerując...
        • magdallenac Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 14:07
          No ja też podczas zwykłego spaceru tyle nie mogłam zrobić, bo mi się nudziło. Na bieżni robię prawie codziennie 6 mil (prawie 10 km) i mi się nie nudzi.
          • piataziuta Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 17:52
            na bieżni to najgorzej big_grin
            • magdallenac Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 17:59
              Na polu najgorzej!
              • triismegistos Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 21:31
                W życiu bym tyle nie przeszła na bieżni. Ale już na mieście...
                • magdallenac Re: Od dzisiaj odchudzam się. 02.11.22, 14:10
                  Ja tak nabijałam przez ostatnie 2 tygodnie! Po 20 km dziennie łażąc i zwiedzając.
                • piataziuta Re: Od dzisiaj odchudzam się. 02.11.22, 16:04
                  Zachęciłyście mnie.

• piataziuta Re: Od dzisiaj odchudzam się. 02.11.22, 16:05
                    ja nabijam w lesie
                    • magdallenac Re: Od dzisiaj odchudzam się. 02.11.22, 17:14
                      Jak to to mierzy poziom stresu?? Zanudziłabym się w lesie na śmierć.
                      • piataziuta Re: Od dzisiaj odchudzam się. 02.11.22, 17:29
                        Nie wiem dokładnie - na pewno z tętnem jest to związane.
                        Kiedyś patrzyłam, na wykres poziomu stresu, analizując moje "przygody" w pracy - minuta po minucie i dość dobrze mi to zegarek zmierzył. smile

Ja lubię biegać w lesie, jak jest słońce.
                        Dzisiaj załapałam się na "golden hour" - to moment dnia, kiedy słońce już jest niżej i daje biało-złote światło - jakąś godzinę/ półtorej przed początkiem zachodu słońca.

Bieganie w lesie, bez muzyki, bez towarzystwa, bez filmu, bez patrzenia w komórkę jest o tyle dobre, że jest czymś w rodzaju terapeutycznego spotkania siebie ze sobą. Trochę męczące, ale ostatecznie bardzo relaksujące.
                        • szarmszejk123 Re: Od dzisiaj odchudzam się. 03.11.22, 09:25
                          A ile świetnych pomysłów wpada człowiekowi do głowy :p choć ja akurat biegam w towarzystwie psa, więc tak całkiem wyłączyć się nie mogę.
                          Dziś biegajac obmysliłam plan przeróbki pokoju młodej, żeby w końcu zechciała w nim czasem posiedzieć zamiast znosić graty na dół:p
                          • piataziuta Re: Od dzisiaj odchudzam się. 03.11.22, 09:44
                            I co wymyśliłaś? Wstawić do jej pokoju siebie? big_grin

U mnie pierwszy raz od dawna jest niebieskie niebo i słońce, i od razu czuję wzrost energii i odbitą palmę.
                            Swędzi mnie pod skórą, żeby zrobić coś innego (zamiast dwóch godzin treningu na sali), tylko co?🤔
                            • szarmszejk123 Re: Od dzisiaj odchudzam się. 03.11.22, 09:49
                              piataziuta napisała:

> I co wymyśliłaś? Wstawić do jej pokoju siebie? big_grin

🤣
                              Czyli ty też uważasz, że to bez sensu?:p

>
                              > U mnie pierwszy raz od dawna jest niebieskie niebo i słońce, i od razu czuję w
                              > zrost energii i odbitą palmę.
                              > Swędzi mnie pod skórą, żeby zrobić coś innego (zamiast dwóch godzin treningu na
                              > sali), tylko co?🤔

Coś na zewnątrz:p idź na rower czy coś.
                      • majenkir Re: Od dzisiaj odchudzam się. 03.11.22, 09:10
                        magdallenac napisała:
                        Zanudziłabym się w lesie na śmierć.

Z psami trzeba chodzić 😌
                  • triismegistos Re: Od dzisiaj odchudzam się. 02.11.22, 17:20
                    Bieganie to najnudniejszy sport na świecie 🙈
                    • piataziuta Re: Od dzisiaj odchudzam się. 02.11.22, 17:31
                      I najtrudniejszy - jak dla mnie. uncertain
                      Nienawidzę tego.

Ale tak mi to beznadziejnie idzie, że to najszybsza droga do zrobienia progresu. big_grin
        • suki-z-godzin Re: Od dzisiaj odchudzam się. 02.11.22, 09:09
          Nigdy w zyciu nie bylas na dwugodzinnym spacerze surprised
    • zerlinda Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 13:05
      Ile trzeba jeść, żeby mieć 15 kg do zrzucenia? I ile kanapek jecie na śniadanie, że o dwie za dużo? Naprawdę trzeba tak jeść, żeby mieć nadwagę? Dla mnie to zawsze zastanawiające.
      • laura.palmer Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 13:26
        Ja spokojnie zjem 4 kanapki, jeśli to późne weekendowe śniadanie. Jakiś problem?
        • zerlinda Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 14:51
          Jeżeli te 4 kanapki nie powodują, że musisz się odchudzać, to żaden problem. Ja na śniadanie jestem w stanie zjeść dwie kanapki. Kolejne to bym na siłę musiała wpychać.
      • olpa7 Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 13:51
        Ja tam nie jem dużo na śniadanie, wszystkie posiłki raczej w normie. Dobijam przekąskami, a to czekolada, a to ciasto i tym podobne i to muszę wyciąć. Myślę że będę robić jakieś okno żywieniowe i 1800 kcal na początek
      • 30minut Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 14:10
        Ja to sobie kg nabiłam, jedząc w nadmiarze słodycze. Czasami nawet nie jadłam w ciągu dnia pieczywa ale ciasteczka i słodkości musiały być. I do tego brak ruchu.
        U mnie to klasyczne objadanie się na poprawę nastroju.
      • vasaria Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 15:06
        Ja jem jedną kanapkę jeśli np jem jajecznicę, albo dwie jeśli coś jest na kanapce wink . Chleb piekę sama / codziennie, kanapki są mniejsze niż standardowe. Jem mało slodzyczy, ogólnie wydaje mi się, że jem mało, a i tak grubnę sad
        • zerlinda Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 15:38
          No to chyba Ci się tylko wydaje. Zapisuj uczciwie wszystko co jesz. Wtedy może się okazać, że wcale mało nie jesz.
      • misterni Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 21:04
        Ale wiesz, że oprócz apetytu, ludzie różni też metabolizm?
        • suki-z-godzin Re: Od dzisiaj odchudzam się. 02.11.22, 09:10
          Zwlaszcza jak sie w ogole nie ruszaja.
    • malenka9 Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 14:12
      Podstawą będzie dieta (do 1500 kcal dziennie)

To błędne koło. Schudniesz, ale potem przytyjesz jeszcze więcej. Nie głodź się. Stosuj IF oraz odżywianie nisko węglowodanowe, schudniesz szybko i spektakularnie albo samo IF, jeżeli nie potrafisz sobie odmówić węgli, potrwa to dłużej, ale schudniesz.
      • zerlinda Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 15:39
        Co to if?
        • chebellacosa92 Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 17:40
          zerlinda napisała:

> Co to if?

Intermittent fasting, czyli post przerywany, najczęściej 16 godzin bez jedzenia, a osiem to okienko żywieniowe. Stosuję od dwóch lat nie jem od 16 do 8 rano albo przedłużam, wtedy zdarza mi się nie jeść i 20 godzin. Do tego ograniczyłam węglowodany może nie do poziomu keto, ale bardzo. Schudłam w sumie ponad 60 kg.
          • chwiledwie Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 19:48
            Chebellacosa, a jak radziłaś sobie z uczuciem głodu w ciągu tej przerwy od jedzenia? Piłaś wodę/herbaty?
            • misterni Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 21:08
              W czasie postu trzeba pić wodę, dozwolona jest kawa i herbata. Nie można pić soków owocowych.
      • aroma_selection Re: Od dzisiaj odchudzam się. 02.11.22, 11:28
        O to to. Tyje się od insuliny, a nie od kalorii.
        • 30minut Re: Od dzisiaj odchudzam się. 02.11.22, 14:13
          aroma_selection napisała:

> O to to. Tyje się od insuliny, a nie od kalorii.

Od nadmiaru czy niedoboru insuliny?
          • majenkir Re: Od dzisiaj odchudzam się. 03.11.22, 09:17
            Nadmiaru.
        • czerwonylucjan Re: Od dzisiaj odchudzam się. 02.11.22, 19:08
          Mozna nabrac tluszczu i bez insuliny..tyje sie od nadwyzki kalorycznej
          • majenkir Re: Od dzisiaj odchudzam się. 03.11.22, 09:18
            czerwonylucjan napisał(a):
            Mozna nabrac tluszczu i bez insuliny.l

Nie, nie można.
            • czerwonylucjan Re: Od dzisiaj odchudzam się. 03.11.22, 14:50
              Mozna 🙂
    • joana.mz Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 14:26
      Ja się przyłaczam.
      Nie będę liczyć kalorii, ale rzucam słodycze i chipsy i wprowadzam więcej ruchu
    • primula.alpicola Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 18:46
      Ja nie, ale trzymam kciuki.
      Zobacz co panna.w.paski pisze o efektach ćwiczeń siłowych i może przemyśl te spacery.
    • misterni Re: Od dzisiaj odchudzam się. 01.11.22, 20:52
      Za mało kalorii i ruchu.
      Moja mama, która skończy w lutym 78 lat, spaceruje codziennie co najmniej godzinę i jeździ na rowerze 2-3 razy w tygodniu, a jak pogoda na to nie pozwala, to wskakuje na rower stacjonarny i kręci pół godziny przed TV. 😉

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka