Dodaj do ulubionych

Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki

02.11.22, 12:08
Mam pomysł w zarysie, ale potrzebuję pomocy w szczegółach i będę ogromnie wdzięczna za pomysły.
Koncept jest taki, inspirowany zresztą czasopismem, żeby przygotować dla niej pomysły na zabiegi upiększające czy relaksujące na każdy dzień grudnia.
To nie moja bajka, ale wiem, że emamy umieją zadbać o siebie i liczę na Wasze doświadczenie.
Pomysły musiałyby być:
Odpowiednie dla 15-katki z cerą wrażliwą bez trądziku
Naturalne, najchętniej nawet ekstremalnie, typu maski z ogórka czy miodu.
Niezbyt kosztowne - biorąc pod uwagę każdy dzień z osobna
Co powiecie? 😊
Obserwuj wątek
    • woman_in_love Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 12:19
      Ale że jak?

Będziesz ją codziennie wysyłać do innej kosmetyczki na różne zabiegi?
      Czy sama jesteś kosmetyczką i jej zrobisz profesjonalnie - no ale to byś nie pytała o pomysły.

A tak w ogóle to przestań seksualizować to biedne dziecko i kup jej kalendarz z żelkami Haribo!
    • alpepe Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 12:20
      Dziecko ma 15 lat i świetną cerę, a ty chcesz rad od randomów z ematki, jak ją zepsuć. I po co?
    • migafka357 Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 12:23
      Mnie by się nie chciało co dzień coś robić, twoja córka lubi tak?
    • borsuczyca.klusek Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 12:25
      To w żadnym wypadku nie brzmi jak dobry pomysł 🙄
    • 35wcieniu Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 12:26
      Wpiszesz coś w stylu "naturalne maseczki" albo "domowe sposoby na piękną cerę" i ci wyskoczy multum. Plus płukanki do włosów, domowe myjadła do twarzy itd.
      Ona też może to zrobić więc nie wiem czy kalendarz z takimi pomysłami to coś fajnego, skoro może je po prostu wziąć z neta, no ale co kto lubi. Przy czym nie widzę za bardzo sensu bo jak ma ladną cerę, a nigdy nie testowała takich metod to może się zdziwić. Ja np. po aloesie i ogórku mam na twarzy mielonkę.
      • chlodne_dlonie Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 00:21
        O, proszę - mnie też kiedyś aloes podrażnił niemiłosiernie, mimo, że taki przecież polecany..
    • aankaa Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 12:28
      jeden z głupszych pomysłów
    • zuzanna_a Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 12:33
      myślałam, że kalendarze adwentowe są dla 5 latków żeby miały uciechę z pożerania jednej małej czekoladki dziennie z największą na końcu jak przychodzi gwiazdka.

masz prawie dorosłą dziewczynę w domu i robisz jakieś z cyrki z kalendarzem adwentowym? po co?

ja akurat jestem niewierząca, ale adwent to chyba czas oczekiwania na narodziny jezuska w którego jak rozumiem wierzysz, i jak rozumiem twoja córka w związku z nadejściem tej daty ma na tą okoliczność codziennie nakładać sobie coś upiększającego na twarz? big_grin
      • berdebul Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 12:39
        Po to, żeby było miło. 🤦🏻‍♀️ U mnie w domu nawet pies na kalendarz adwentowy tongue_out bo lubimy, a w paskudną jesień dbamy o więcej miłych gestów.
        • zuzanna_a Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 12:45
          wspaniale.

oczywiście, jako ateistka nie muszę rozumieć katolickich rytuałów, natomiast jako osobie spoza tego kręgu - zawsze wydawało mi się, że są to sytuacje podniosłe i święte - ale skoro pies również oczekuje narodzin bożego syna w taki sposób, to nie mam pytań i psu na zdrowie big_grin

• gryzelda71 Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 12:49
            Kup sobie kalendarz może nie będziesz tak spięta. Adwent radosny.
          • powodzenia_juno Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 12:52
            Jaki boży syn? Ogarnij się. Słońca przybywa i to od lat powód do uciechy 🤪
            • powodzenia_juno Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 13:04
              A psy też lubią słońce ☀️ Moje zawsze, poza upałami, układają się w nasłonecznionym miejscu 🐕
            • taki-sobie-nick Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 23:28
              Adwent wiąże się z przybywaniem słońca czy jednak nie?

• powodzenia_juno Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 07:12
                Gwiazdka, na którą się czeka, jednak tak.
          • berdebul Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 13:40
            Katolickich? Uprawiamy radosne pogaństwo i 25 świętujemy, ze zaczyna przybywać dnia. tongue_out
          • heca7 Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 23:16
            Jakich katolickich?! Z tego co mi wiadomo kalendarz adwentowy nawiązuje do luteranizmu tongue_out
          • aurinko Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 23:36
            Moja 15letnia córka nawet nieochrzczona a od kilku lat sama sobie wybiera kalendarze adwentowe, kiedyś z lego a teraz herbaciane :p
          • niemcyy Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 23:47
            Pies oczekuje, bo zwierzęta mówią 24.12. bodajże o północy wink. Jak będzie miał ładny kalendarz to powie coś miłego.
      • magia Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 07:29
        sama z utesknieniem czekam na kelandarz adwentowy co roku smile
        Zwykle dostaje gotowcez herbatami, kolorowka, czekoladkami, kosmetykiami do paznokci.
        Serio, uwielbiam i uwazam, ze to mily gest jesli trafi w potrzeby.
    • 152kk Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 12:33
      Ale skąd taki pomysł na prezent? Córka interesuje się kosmetologią? To może poszukaj jakiegoś kursu dla niej, a nie sama kombinuj w dziedzinie, o której nie masz pojęcia (bo jeszcze zaszkodzisz, co już forumki napisały(.
    • powodzenia_juno Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 12:36
      Emama jest niezawodna 😁
      Dziecko lubi takie rzeczy, chyba i inaczej pomysł by nie powstał, nieprawdaż?
      Chciałam jej opisać właśnie naturalne zabiegi na te 24 dni, typu maseczki czy aromatyczne kąpiele, przyjemne i nieszkodliwe, w jakimś ładnym notesie. No tak - fatalny pomysł!
      Dzięki! Poradzę sobie sama 😛
      • alpepe Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 12:39
        I nie rozumiesz, że te pomysły mogą jej pogorszyć cerę, nie, nie rozumiesz.
        • berdebul Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 12:44
          Od kąpieli w rozmarynie jej się nie pogorszy. Przecież to nie musza być 24 zabiegi na twarz.
          • hanusinamama Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 13:29
            Aromatyczne kąpiele to chyba tylko w wywarze z rumianku będa naturalne .
            Wszelkie olejki aromatyczne są silnie uczulające i mają masę szkodliwych substancji.
            Rozmaryn ok, olejek rozmarynowy no way
            • berdebul Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 13:41
              Rumianek, rozmaryn, lawenda, papka z owsa (te wytloczki po robieniu mleka), są spoko.
              • elenelda Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 07:30
                berdebul napisała:

> Rumianek, rozmaryn, lawenda, papka z owsa (te wytloczki po robieniu mleka), są
                > spoko.

Pod warunkiem, że nie jest uczulona. Ja przypadkiem dowiedziałam się, że mam alergię na nagietek. Nie wiedziałam, dopóki się nie wykąpałam w wodzie z naparem z nagietka. Jeżeli córka ma ładną cerę, niech ją pielęgnuje jak dotychczas.
      • 35wcieniu Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 12:45
        No to też mówię że pomysłami internet jest zapchany, ale jak nie próbowała do tej pory to nie wie czy sobie nie zaszkodzi. Jakąś kąpielą dłoni w oliwie pewnie nie, ale już z twarzą szkoda eksperymentować jeśli ma ładną cerę.
        • powodzenia_juno Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 12:51
          Dlatego właśnie liczyłam na rady, a dostałam zjebkę🙄

Ale to racja, że sama bez problemu coś wyszukam w necie. Nie pomyślałam, bo nie korzystam. Tak więc za tę poradę jestem wdzięczna.
        • daniela34 Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 12:53
          Tak, przyłączam się do tych zalecających ostrożność przy zabiegach na twarz. Nawet te z naturalnych składników mogą być ryzykowne. Tym bardziej, że naturalne to nie zawsze znaczy ekologiczne.

Z takich mniej ryzykownych to polecana tu oliwa na dłonie, peeling z cukru/soli z dodatkami (fusy z kawy, płatki suszone, oliwa), kule do kąpieli home-made z płatkami kwiatów, cukrowy peeling do ust, maska do ust z miodem, jest też bardzo fajna płukanka do włosów z cynamonem, ale po pierwsze primo-tylko dla brązowowłosych, a po drugie primo-brudzi pościel, ręczniki i ubranie, więc ostrożnie.
          • powodzenia_juno Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 12:58
            Jestem wdzięczna. Faktycznie nie pomyślałam, że np. maseczka z ogórka może zaszkodzić... Jak pisałam: jestem laiczką w tych sprawach.
            • daniela34 Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 13:07
              Ano może. Po pierwsze-bo alergia, po drugie-bo niekoniecznie aż alergia, o kt8rej u własnego dziecka raczej wiesz, ale w skoncentrowanej postaci podrażni (podam ci przyklad: nie mam uczulenia ani na kakao, ani na cynamon- składniki często stosowane w różnych naturalnych kosmetykach m.in.do dłoni, czyli teoretycznie wszystko powinno byc ok a po zarobieniu ręcznie bardzo kakaowych i bardzo cynamonowych ciastek, mialam na dloniach małe ranki), a po trzecie-bo w wielu naturalnych składnikach są nawozy, środki ochrony roślin itd.
              • powodzenia_juno Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 13:12
                Czyli emama jest niezawodna również w tym pozytywnym sensie. Kwestia osoby. Wielkie dzięki 💐
                • daniela34 Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 13:16
                  Proszę bardzo. Miłej zabawy przy kalendarzu!
                  • powodzenia_juno Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 13:25
                    Dzięki. Tak sobie właśnie myślę, że jak jutro zacznę przygotowywać po jednym dniu, wraz z listą potrzebnych składników, to akurat się wyrobię. Dokładnie tak to postrzegam - jako dobrą zabawę. Wiedziałam, że mnie zrozumiesz 😉 Twoje wypieki świadczą o tym, że doceniasz doczesne przyjemności. Zazdroszczę talentu 😊
                    • daniela34 Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 13:32
                      Rozumiem Cię i tak, bardzo doceniam doczesne przyjemności i celebrowanie oczekiwania na święta. Mało tego, jestem stara krowa, a kalendarz adwentowy robię co roku od lat-taki na ścianę, z piernikami opisanymi datą (wiadomo, dorośli ludzie nie oczekują już innej niespodzianki na każdy dzień). Moja mama jest jeszcze starsza, a w okolicach grudnia z radością wraca do dzieciństwa.

Sam pomysł uważam za fajny jeśli dziewczyna lubi takie zabiegi i jednocześnie nie czuje się za stara na kalendarze. A to wiesz Ty, bo znasz swoje dziecko, a nie forum.
          • eriu Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 00:04
            Za dużo zabiegów na twarz też jej zaszkodzi. Można przedobrzyć z nawilżaniem/ natłuszczaniem itp. I wtedy się jej cera pogorszy choćby składniki były najlepsze.
            • daniela34 Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 00:14
              Dlatego zabiegi na twarz w ogóle odradzam. Dziewczyna ma dobrą cerę, więc dotychczasowa pielęgnacja jest ok. Nie radzę zmieniać.
              • eriu Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 00:19
                Wiesz jakaś jedna delikatna maseczka jeszcze nic nie zrobi, pod warunkiem, że nie będzie na nią alergii. Ale wielokrotne intensywne odżywianie w krótkim czasie na zasadzie wypróbowywania to rozwali każdą cerę.
                • daniela34 Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 00:22
                  No ale nie wiem skąd założenie, że to bedzie 24 dni zabiegów na twarz? To można przecież poustawiać sensownie: usta, włosy, dłonie, stopy, peeling ciała, kąpiel z kulą albo solą domowej roboty i tak dalej.
                  • daniela34 Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 00:23
                    Cd. Można też poustawiać naprzemiennie zabiegi dłuższe i takie błyskawiczne, np.miód na wargi.
          • maslova Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 18:39
            > jest też bardzo fajna płukanka do włosów z cynamonem

Możesz napisać, co to za płukanka?
            • daniela34 Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 18:47
              Czubata łyżka cynamonu na 400 ml wody (wrzątku)- wystudzić, odcedzić (najlepiej przez gazę), użyć do ostatniego plukania włosów. Tylko ostrzegam: daje rudawy kolor i jak pisalam-plami ręczniki i pościel. Ale włosy pachną cynamonem, zwłaszcza jeśli wyschną same, bez suszarki.
              • maslova Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 21:10
                > Tylko ostrzegam: daje rudawy kolor

Z tego akurat się cieszę 😊
                Dziękuję bardzo 😊
                • daniela34 Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 21:29
                  Proszę bardzo smile
    • berdebul Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 12:38
      Może przepisy na karteczkach, ładnie zapakowane + składniki. Typu woreczek z siemieniem, na maskę do włosów z siemienia.
      Kula do kąpieli, sól do kąpieli, peeling cukrowy, pasta cukrowa, maska z siemienia, olej do włosów, „rybki” do wcierania w paznokcie. Można też dorzucić lakier, błyszczyk/pomadkę, tusz do rzęs, jak lubi i używa.
      • powodzenia_juno Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 12:54
        Dzięki 🙂 Brzmi super.
    • gaskama Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 12:47
      Fajny pomysł. Możesz zrobić kalendarz z torebek różnej wielkości. Wtedy łatwiej będzie zapakować różnej wielkości produkty. Poszukaj w internecie
      ecoflores.eu/jak-zrobic-krem-do-twarzy
      mydlanerewolucje.pl/category/proste-przepisy-diy/

Zawsze można przy braku pomysłu na niektóre dni kupić coś gotowego (typu fajna sól do kąpieli, fajna gąbeczka, albo błszczyk do ust).
    • widosna Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 12:52
      Z sylveco mieli takie kalendarze z miniaturkami kosmetyków. Jednak drogi dość był. Ja bym sama zrobiła jej - a to z maseczka, a to z błyszczykiem, a to mydełkiem,… choć tani tez pewnie nie będzie. Jak podłączysz koszt takich mazidelek miniaturek, to tez wyjdzie łącznie sporo. Ja robiłam córkom coś na tej zasadzie ale nie były to same kosmetyki. Były tez tam kolczyki - takie z sinseya z motywem świątecznym, slodycze, jakieś karteczki „post It”. Takie szmery bajery. Ale po podliczeniu wychodziło, ze taki gotowiec w podobnej cenie lub nawet tańszy. Ale pomysł fajny. Takimi maseczkami czy błyszczykami cery nie popsuje.
      • powodzenia_juno Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 13:03
        No wiem... 24 dni nawet po 10-20 zł swoje robi... Przerabiałam w minionych latach. Ale w sumie i tak wolę to niż chiński chłam, której połowa - w najlepszym razie - szybko skończy w koszu na śmieci...
        • asia.sthm Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 13:17
          powodzenia_juno napisała:

> No wiem... 24 dni nawet po 10-20 zł swoje robi... Przerabiałam w minionych lata
          > ch. Ale w sumie i tak wolę to niż chiński chłam, której połowa - w najlepszym r
          > azie - szybko skończy w koszu na śmieci...

A nie lepiej te liczac po dychu dziennie big_grin 240 zlotych przeznaczyc na jeden porzadny prezent?
          Dzieciakowi z wrazliwa cera nie proponowalabym zadnych nieprzemyslanych smarowidel. Po co, na co?
          • danka88 Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 13:28
            A będzie jej sie chciało robić codziennie jakieś maski ? Mój 15 latek jak umyje dobrowolnie gębę raz na tydzień to święto jest
            • eriu Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 23:59
              Mi by się nie chciało codziennie robić masek. Ile można? Przesada w pielęgnacji nie jest dobra.
    • feniks_z_popiolu Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 13:32
      Gdyby opanowała mnie wyjątkowa desperacja, żeby robić kalendarz adwentowy dla 15(!) letniej dziewczyny z propozycjami kosmetycznymi to poszłabym w karteczki z przepisami na domowe kosmetyki czy radami takimi ogólnokosmetycznymi a w okienka włożyłabym różne rodzaje orzeszków, suszonych owoców itd itp.

Wolałabym jednak kupić jeden czy 2-3 konkretne prezenty niż 24 drobiazgi
    • te_de_ka Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 13:43
      Ale jematka pojechała!
      Moja domowa trochę starsza nastolatka do tego stopnia uwielbiała eksperymentować z kosmetykami, że podciągała nawet moje specjały 40+. Mogłam sobie gadać, że to nie dla niej. Dziś, jeśli potrzebuję fajnej kolorówki albo szukam nowinek, to ja proszę ją, żeby mi coś dała ze swojej kosmetyczki, węc na bazie moich doswiadczeń uważam, że pomysł z tego typu kalendarzem adwentowym jest prześwietny. Jesli chcę zrobić przyjemność mojej córce, kupuję pachnidełka do kąpieli w mydlarni. W ubiegłym roku do kalendarza adwentowego wkładałam jej też mydełka, przy czym ja nie robię kalendarzy monotematycznych tylko mydło i powidło, słodkości na zmianę z kosmetykami i drobnicą tekstylną typu bielizna lub coś do włosów.
      • mikams75 Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 09:23
        Moja tak samo, podkrada mi kosmetyki i w ogóle uwielbia nakładać na twarz wszystko co jej wpadnie w ręce. Ostatnio jakoś przystopowała ale ileż się nagadalam. Na szczęście nie ma szczególne wrażliwej cery, bo jakoś przeżyła te eksperymenty bez uszczerbku na zdrowiu. Ale byłaby zachwycona takimi kosmetycznymi prezentami. I też robiłam kalendarz z serii mydlo i powidło - trochę słodyczy, trochę kosmetyków, parę pierdólek. Same kosmetyczne to by było za dużo dla skóry wink
    • panna.nasturcja Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 23:09
      Po co? Po co chcesz uczyć dziewczynkę, że najważniejsza jest uroda? W jakim celu, co chcesz osiągnąć?
      Nie lepiej w ranach kalendarza zrobić coś wspólnie, iść razem do kina, upiec pierniki albo jakąś inną potrawę przygotwać razem, zrobić karki świąteczne itd?
      • berdebul Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 00:05
        Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki…
      • powodzenia_juno Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 07:20
        Tak... Tak... Tak można pisać jak się nie ma dzieci, albo ma takie których wygląd nie interesuje.

Jakbym to ja musiała tego uczyć... nie tego że wygląd jest najważniejszy, ale że jest istotny... Skoro przez 15 lat nie zdołałam skutecznie przeważyć komunikatów płynących z zewnątrz, to raczej w wieku buntu i potrzeby upodobnienia do rówieśników mam jeszcze mniejsze szanse niż wcześniej.

Za to staram się przekierować uwagę na pielęgnację naturalną, zawsze kupuje dzięki mnie kosmetyki bio, czy eko. To jest coś co realnie mogę zrobić, ale przekonać, że czytanie Kanta jest fajniejsze niż maska na włosy mi się nie udało. Sorry.

Nota bene od 15-latki oczekiwać większej mądrości niż od doświadczonych ematek, które połowę wątków zakładają na temat urody, to też jest niezłe oderwanie od rzeczywistości.
    • eriu Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 02.11.22, 23:57
      Kalendarz skupiający nastolatkę na temacie wyglądu przez praktycznie miesiąc to nie jest dobry pomysł. Dużo lepszy byłby taki kalendarz, który właśnie nie skupiałby się na wyglądzie ale na niej jako na osobie, na jej sprawczości.
      • te_de_ka Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 00:48
        To nie jest kwestia tylko wyglądu ale i zdrowia. Można do kalendarza włożyć pomadkę ochronną do ust, coś do higieny jamy ustnej, coś do relaksu np. dodatki do kąpieli, kadzidełka. Można dziewczynie pokazać, jak zrobić sobie kompres z rumianku, co pomaga lepiej spać, jakie proste, domowe, zabiegi zastosować na dłonie czy stopy, jak dbać o higienę oczu, podrzucić ćwiczenia na akomodację oka, jak zrobić masaż twarzy albo choćby pozbierać informacje na tematy zdrowotne np. szczepienia HPV czy stosowania suplementów diety i przemycić w ten sposób, aby dziewczyna się zapoznała.
    • kaki11 Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 01:20
      Coś fajnego do ust - czyli np. w jednym okienku dałabym fajną pomadkę ochronną a w drugim opisała zabieg typu peeling ust miodem z cukrem?
      Jeśli macie wannę to może w któryś dzień jakaś kula do kąpieli w ramach wieczornego relaksu.
      Jeśli córka narzeka na np. puszące się włosy to może jakiś jedwab albo mały olejek do wypróbowania (przy czym to nie jest typowo na jeden dzień, raczej opcja prezent którego będzie używać przez jakiś czas)
      Może zabieg na dłonie typu podgrzana oliwa+ cytryna i po wymoczeniu rękawiczki? pamiętam, że kilka lat temu używałam tego w celu regeneracji paznokci i im co prawda nie pomagało ale na dłonie robiło fajnie.
      Jeśli córka ma bezproblemową twarz to pewnie nic bym na siłę nie dawała, może ewentualnie jakąś neutralną maseczkę w jednorazowym opakowaniu - z tych które znam najbardziej neutrale wydają mi się glinkowe (polecam ziaję) ale są też w rosmanie jakieś specjalne zabawne maseczki dla nastolatek, to może w tym kierunku.
    • chebellacosa92 Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 07:24
      Ja proponuję kalendarz z porcją ćwiczeń na każdy dzień.
      • powodzenia_juno Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 07:27
        Oprócz tych, które wykonuje sama z siebie? Zresztą ćwiczenia akurat dziecko woli robić z filmikami.
    • powodzenia_juno Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 11:28
      No to tak. Pod Waszym wpływem postanowiłam nie ograniczać się do kwestii urodowych 😊 Będzie trochę innych tematów nie tylko świątecznych oraz parę słodkości i tu dam pasujące informacje czy sentencje, połączę jedno z drugim tak, by miało sens.
      Co do przepisów urodowych to spośród Waszych propozycji kilka wykorzystam, inne znalazłam na poleconym wyżej blogu i będą: delikatny peeling, olej na włosy, olej na twarz, maska na włosy, perfumy diy, maska na dłonie, odżywka do włosów, sól do kąpieli też DIY, oraz kilka pomysłów z pogranicza urody i zdrowia, typu przepis na napój przed śniadaniem. Składniki oczywiście zapewnięraj, by były w domu akurat przypadkowo 😊
      Każda propozycja będzie na oddzielnej ozdobionej przeze mnie karcie, a je wszystkie włożę do świątecznej puszki.
      • daniela34 Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 11:30
        Powodzenia, juno wink
        • powodzenia_juno Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 11:49
          💚
      • berdebul Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 13:16
        Miło smile bawcie się dobrze obydwie.
      • kaki11 Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 13:17
        ale fajne smile mam nadzieję, że córka będzie zadowolona!
    • lumeria Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 13:40
      W zeszłym roku kopiłam takie pudełko przed BN, gdzie dzień po dniu otwierało się klapkę i znajdowało jakiś mały pojemniczek kosmetyków. Ale to było 12 a nie 24 rzeczy.

Jakbym coś takiego miała sama zrobić, to poszłabym w miniaturki - szampon, pomadka, krem, świeczka, etc. Niektóre kupne, a niektóre domowej roboty w malutkich słoiczkach. Do tego woreczki z suszonymi owocami / orzechami / dobra czekoladka, drobne upominki (małe lusterko, kosmetyczka, ładny magnes, etc).

Myślę, ze ja sama byłabym takim prezentem zachwycona. smile
    • aniani7 Re: Pomysł na kalendarz adwentowy dla nastolatki 03.11.22, 14:37
      Swojej kiedyś kupiłam kalendarz z herbatami, ależ szalała ze szczęścia, ale my jesteśmy bardzo herbatkowe.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka