Dodaj do ulubionych

buty do i po pracy na ból pięty, ostrogę

02.11.22, 14:26
jakie polecicie? ból pięty, podobno ostroga, ale promieniuje na łydkę
zalecenie wkładki żelowe i miękkie buty
no cóż nie mam pojęcia jakie... rozmiar mam ponad normę, więc ciężko cokolwiek dopasować
no i jakie?
zamówiłam już chyba z setkę i wszystko zwrot, za ciasne, za małe.

czy to mają być buty typu nike air? bo chodzenie w tej poduszce pod piętą jakoś ciężko mi się wygodne wydaje
Obserwuj wątek
    • aagnes Re: buty do i po pracy na ból pięty, ostrogę 02.11.22, 14:30
      Wylecz ostrogę, najlepiej fala uderzeniowa, a potem martw się o buty, wg mnie, a mam bardzo problematyczne stopy nic wygodniejszego od skechersow nie wyprodukowano.
      • lauren6 Re: buty do i po pracy na ból pięty, ostrogę 02.11.22, 14:50
        Nie da się wyleczyć ostrogi chodząc w nieodpowiednim obuwiu. Wygodne buty to podstawa.
        • mikams75 Re: buty do i po pracy na ból pięty, ostrogę 02.11.22, 18:39
          buty nie maja leczyc, maja byc wygodne i maja sprawiac, ze bol nie bedzie dotkliwy.
          • lauren6 Re: buty do i po pracy na ból pięty, ostrogę 03.11.22, 09:18
            Bzdura. Tzw ostroga bierze się głównie z chodzenia w nieodpowiednim obuwiu.
            • mikams75 Re: buty do i po pracy na ból pięty, ostrogę 03.11.22, 13:31
              np. na obcasach, bo skracaja sie miesnie. A pozniej dochodzi do stanu zapalnego od chodzenia w zwyklych kapciach. Jest tez wiele innych przyczyn np. problemy z kolanami, przez co rowniez chodzi sie nieco inaczej.
    • lauren6 Re: buty do i po pracy na ból pięty, ostrogę 02.11.22, 14:53
      To muszą być buty z miękką podeszwą minimum 2 cm grubości. Nike air są ok. Ja noszę ecco, różne modele, i też są spoko.
    • joana.mz Re: buty do i po pracy na ból pięty, ostrogę 02.11.22, 14:54
      jak miałam zapalenie rozcięgna podeszwowego (diagnoza pierwotna ostroga wykluczona po rtg) to chodziłam w skórzanych trampkach + gruba wkładka żelowa scholl.

Bardzo polecam falę uderzeniową a w domu ćwiczenia na piłce do tenisa ziemnego
    • berdebul Re: buty do i po pracy na ból pięty, ostrogę 02.11.22, 15:21
      skechers! Tylko zwróć uwagę na rozmiarówkę, normalnie noszę 39/40, a od nich niektóre mam 37🤦🏻‍♀️ Pianka memory, plus piłeczka i mam spokój z rozciegnem.
    • nowyczlowiekforumu Re: buty do i po pracy na ból pięty, ostrogę 02.11.22, 16:27
      Najpierw fala, potem buty z wyższą podeszwą.
    • mikams75 Re: buty do i po pracy na ból pięty, ostrogę 02.11.22, 18:41
      pisalam wielokrotnie na forum - jedyna skuteczna metoda sa cwiczenia rozciagajace na trzy grupy miesni lydek. Wkladki chwilowo likwiduja problem, w sensie bol jest mniej odczuwalny ale miesnie niestety skracaja sie jeszcze bardziej i pozniej problem sie tylko poglebi. Kup buty jakiekolwiek, w miare miekkie, w ktorych dasz rade chodzic i skup sie na cwiczeniach.
      • kamire12 Re: buty do i po pracy na ból pięty, ostrogę 03.11.22, 09:12
        a te ćwiczenia na 3 grupy mięśni łydki to jakie?
        fizjo mi nic nie polecił, tylko fala. byłam raz, pójdę kolejny.

mikams75 napisała:

> pisalam wielokrotnie na forum - jedyna skuteczna metoda sa cwiczenia rozciagaja
        > ce na trzy grupy miesni lydek. Wkladki chwilowo likwiduja problem, w sensie bol
        > jest mniej odczuwalny ale miesnie niestety skracaja sie jeszcze bardziej i poz
        > niej problem sie tylko poglebi. Kup buty jakiekolwiek, w miare miekkie, w ktory
        > ch dasz rade chodzic i skup sie na cwiczeniach.
        • mikams75 Re: buty do i po pracy na ból pięty, ostrogę 03.11.22, 13:32
          pisalam wiele razy, wyszukaj. Na youtubie tez znajdziesz rozne filmiki fozjoterapeutow - szukaj na rozciaganie lydek albo rozciaganie tylu nog, gimnastyka stop z pileczka tez podobno jest skuteczna, ale tego nie sprawdzalam na sobie.
    • myelegans Re: buty do i po pracy na ból pięty, ostrogę 02.11.22, 18:53
      Oofos, jak mialam zapalenie powiezi podeszwowej to kupilam najpierw klapki, pozniej polbuty bez piety do chodzenia po domu...

teraz mam kilka par i od tej pory problemy nie nawracaja...

oofos
    • wrotek0 Re: buty do i po pracy na ból pięty, ostrogę 02.11.22, 19:28
      Prawdopodobnie masz ostrogę górną, której przyczyną jest przewlekły stan zapalny ścięgna
      Achillesa. Skuteczne leczenie to fala uderzeniowa, może być też laser i fonoforeza , słyszałam też o dobrych efektach z użyciem Indiby. Po leczeniu można pomyśleć o wkładkach do butów. W czasie leczeni i później (aby problem nie powrócił) konieczne są ćwiczenia rozciągające mięśnie łydki, ćwiczenia na piłeczce (najlepiej takiej podwójnej, podobnej do małego hantelka) i noszenie amortyzujących wygodnych butów, dobrze trzymających stopę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka