Dodaj do ulubionych

Jak tam Wasze kredyty?

03.11.22, 14:06
Wibor 6M już 7,74%. Dajecie radę spłacać raty?
Ja się cieszę, że mam stałe %, choć wcale mnie nie cieszy tak wysoka inflacja i tak wysoki Wibor.
Obserwuj wątek
    • enigma81 Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 14:17
      Kredyt mam w euro, nieco mi teraz rata wzrośnie bo poszedł w górę euribor.
      Jak na razie spłacam bez problemu.
    • leanne_paul_piper Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 14:19
      Jestem na wakacjach kredytowych i od sierpnia nadplatami skrocilam sobie okres kredytowania o 7 lat. Jak tak dalej pójdzie, to WIBOR w ogóle przestanie być moim problemem🤷‍♀️
      • zonawedrowna Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 14:40
        Cute, przytulam smile

leanne_paul_piper napisała:

> Jestem na wakacjach kredytowych i od sierpnia nadplatami skrocilam sobie okres
        > kredytowania o 7 lat. Jak tak dalej pójdzie, to WIBOR w ogóle przestanie być mo
        > im problemem🤷‍♀️
        >
        • leanne_paul_piper Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 18:47
          No muszę przyznać, że nie spodziewałam się takiego prezentu od rządu. Jakby przedłużyli wakacje na cały przyszły rok, to kredyt mam spłacony z palcem w nosie.
          Wszystkich znajomych też już namówiłam, aby brali, skoro dają wink.
      • akn82 Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 21:46
        A możesz coś więcej napisać? Może ja też powinnam wziąć takie wakacje?
        I jak z kilkumiesięcznych wakacji zrobiło się 7 lat nadpłaty?
        • leanne_paul_piper Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 21:52
          Tak jak wspominałam, jestem na wakacjach kredytowych od sierpnia i od tego czasu co miesiąc nadpłacam kapitał po parę tysięcy zł. I zawsze wybieram skrócenie okresu kredytowego, bo jest jeszcze do wyboru niższa rata. No i tak ten okres kredytowania się skraca. Planuję w rok zamknąć się ze spłatą kredytu, ale u mnie zostało już tylko ca. 100 tys. kapitału, więc bliżej niż dalej.
          • figa_z_makiem99 Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 11:37
            Jesteś w stanie w ciągu 3 miesięcy skrócić spłatę kredytu o 7 lat i wzięłaś kredyt z odsetkami na wiele lat? smile Seks kariera w Afryce, mikro mieszkanie pod Warszawą i celebryckie sukienki na imprezę firmową smile jesteś sexworkerką piper?
            • dramatika Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 12:10
              figa_z_makiem99 napisała:

> Jesteś w stanie w ciągu 3 miesięcy skrócić spłatę kredytu o 7 lat i wzięłaś kre
              > dyt z odsetkami na wiele lat? smile

Też mi się coś nie spina, hehe
              • figa_z_makiem99 Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 13:13
                Z jej opowieści o Afryce wynikalo, że jest zblazowaną krezuską, właścicielką dobrze prosperującej firmy, bo kto może sobie pozwolić na zdalną pracę z drugiego kontynentu i życie w hotelach? Kinga Rusin? A tu kawalerka w Radomiu i trzeba utrzymać męża wraz z rodziną, potem dzika radość bo można oszczędzić na wizytach u stomatologa, wiszenie na telefonie z enelmedem i wyciskanie darmowej wizyty. Następnie sukienka na imprezę godna Natalii Siwiec i skrócenie spłaty kredytu o 7 lat od sierpnia. Choroba dwubiegunowa, czy sexworking?
                • shellyanna Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 13:38
                  Kiedyś chyba się tym chwaliła wprost.
                  Zreszta co z tego? Jej sprawa.
                  • frytulek Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 13:44
                    shellyanna napisała:

> Kiedyś chyba się tym chwaliła wprost.
                    > Zreszta co z tego? Jej sprawa.

Zgadza się. Tez to o niej pamietam. Nie kryła się.
                  • figa_z_makiem99 Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 13:48
                    To z tego, że promowanie zarabiania pieniędzy w ten sposób jest szkodliwe, pisała już kiedyś, że się leczyła z jakiegoś choróbska. Chciałabyś, żeby twoja córka tak pracowała? Niech każdy robi co chce, tylko niech nie zachwala takiej pracy, jakby to było miły i łatwy sposób zarabiania pieniędzy, z racji swojej pracy zawodowej miałam kontakt z dziewczynami, które zmagają się z długofalowymi skutkami prostytucji, w tych środowiskach jest też dużo przemocy i używek. Żenada, ale sukienka za anal też nie była najwyższych lotów.
                    • shellyanna Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 13:49
                      A czy ona zachwala? Bo nie zauwazylam…
                      • figa_z_makiem99 Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 13:54
                        Jest głupia jak but sądząc po jej wpisach, a młodzi ludzie dziś wzorują się na takich idolkach, widzą tylko fasadę, natomiast nie wiedzą jakie mogą być konsekwencje takiego życia.
                        • leanne_paul_piper Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 13:56
                          To prawda, ja zawsze zachecam wszystkie moje mlode kolezanki do przyjscia do nas do burdelu😁
                        • magdallenac Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 14:05
                          Figa, serio myślisz, że jakieś młode dziewczyny czytają ematkę i na bazie zachwytu karierą i możliwościami finansowymi jakiejś forumki wybiorą karierę eskortki? BTW, czytam ematkę od kilku lat i dopiero w tym wątku od Was usłyszałam o tym, że Leanne może być utrzymanką. Fajnie, że tak ogłosiłyście tę plotkę przed milionami słuchaczy.🤦🏻‍♀️
                          • leanne_paul_piper Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 14:07
                            No toc oficjalnie sie przyznaję, ze od 30 lat pracuję w burdelu, zeby juz nie bylo niedomowien🙃🫠
                          • figa_z_makiem99 Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 14:12
                            Serio tak myślę, że ktoś sądząc po jej wpisach i " cudownym " życiu wpadnie na taki pomysł, żeby spłacić kredyt albo inny dług. Podobnie jest z zachwalaniem brania narkotyków, jarania trawy, czy picia alkoholu. Jednym się uda, a drudzy wpakują się w kłopoty.
                  • figa_z_makiem99 Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 14:19
                    Nie chciałam pocisnąć shelly z tą sukienką, poniosło mnie, ale dorosła kobieta uważająca, że publiczne promowanie zarabiania pieniędzy z prostytucji jest w porządku, albo opowiadanie o przygodnym seksie z podejrzanymi typami jest powodem do śmiechu, jest dla mnie obciachowa. Ludzie w różny sposób radzą sobie w życiu, ale to jest patologia, a nie powód do dumy.
                    • shellyanna Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 15:37
                      Promowanie prostytucji uważam za zło.
                      Promowania prostytucji w postach leanne nie dostrzegam.
                      Pisze przecież o pracy w korpo.
                      Resztę pominę milczeniem, bo zapewne masz ciężki dzień. Pozdrawiam.
                • leanne_paul_piper Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 13:45
                  Taaa, dziś mam właśnie 30 rocznicę pracy w burdlu, mama mnie zaprowadziła. Liczy na to, że jeszcze ze 40 lat pozarabiam🤷‍♀️😘
                • leanne_paul_piper Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 13:47
                  Btw, przyjmujemy kolezanki, ale mieszka sie w kartonie pod mostem Poniatowskiego.
                • bywalec.hoteli Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 14:11
                  laska ma po prostu dobrze gadane, bujna wyobraźnie i tyle
                  na zdjęciach czasami pokazywała się i były to wg mnie różne osobę

ponoć pochodzi z Wielkopolski, mieszka na Mazowszu, pracuje w Warszawie, ma obecnie męża Murzyna
            • gr.ruuu Re: Jak tam Wasze kredyty? 08.11.22, 11:14
              Od lipca skróciłam okres spłaty o cztery lata, zależy jaki ma się harmonogram spłat, jaki udział kapitału i części odsetkowej
          • bywalec.hoteli Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 11:51

> Planuję w rok zamknąć się ze spłatą kredytu, ale u mnie zostało już tylko ca. 100 tys. kapitału, więc bliżej niż dalej.

W rok dasz rade spłacić 100k oraz odsetki w miesiące które nie ma wakacji kredytowych?

Nieźle.
            • figa_z_makiem99 Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 13:22
              Byla już miss piggy na forum, którą stalkowali za urodę na każdym kroku, piper jest mistrzynią przedsiębiorczości, lepsza od Salomona, naleje z pustego.
              • leanne_paul_piper Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 13:51

> Byla już miss piggy na forum, którą stalkowali za urodę na każdym kroku, piper
                > jest mistrzynią przedsiębiorczości, lepsza od Salomona, naleje z pustego.

Najważniejsze, że z burdla spłaciłam juz 4 miliony kredytu, jeszcze 5 baniek I kawalerka pod Radomiem będzie moja🤷‍♀️
      • figa_z_makiem99 Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 14:37
        Miałam okazję rozmawiać z 20 latką, która ćpa mefedron i zajmuje się prostytucją, pokazywała mi film, była na nim z koleżanką i jakimś facetem, naćpani do nieprzytomności, nago i mówiła jaki to świetny film, wysłała go do telewizji, bo ona chce być w programie Hotel Paradise bodajże. To było dla mnie szokujące, ładna dziewczyna, która pewnie za kilka lat będzie wrakiem, ale może sobie kupić ładne ubrania i pochwalić się przed rodzicami, czy koleżankami mieszkającymi na zadupiu Polski. Oni nie mają żadnych pozytywnych wzorców, jak nie mają rozsądnych rodziców, którzy się nimi zajmą, czerpią wzorce z internetu. Po pierwsze trudno wyjść z uzależnienia, a po drugie trzeba jeszcze chcieć i umieć funkcjonować w normalnym świecie.
        • shellyanna Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 15:45
          I uważasz ze to na forum wpadła na ten pomysł? Czytając o kredytach?
          Instagram jest jednym wielkim burdelem. Zakażesz dziecku korzystania z netu?
          Uważasz, ze cała wine za takie wybory ponoszą media? Bo ja bym jednak szukała przyczyn gdzie indziej. I byłabym bardziej powściągliwa na twoim miejscu…
          • figa_z_makiem99 Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 16:04
            Denerwuje mnie akceptacja i chichotanie z podobnych opowieści, bo to takie zabawne i normalne, Gdyby nie było popytu na takie atrakcje, Dagmary i inne królowe życia nie miałyby racji bytu, a 50 twarzy Greya nie sfinansowałoby tfórczyni 2 domów.
            • fornita111 Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 17:51
              Ranyboskie ty figa jestes jakas posrana totalnie surprised co za koltun chamski, szok
              • evening.vibes Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 18:09
                fornita111 napisała:
                > Ranyboskie ty figa jestes jakas posrana totalnie surprised co za koltun chamski, szok

Co ciekawe - ona otwarcie tu na forum pisze, że męża wybrała pod kątem nie uczuć a zasobności portfela więc przypieprzanie się o zarabianie tyłkiem jest w jej wydaniu zwykłym kalizmem big_grin
                • shellyanna Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 18:13
                  Nie mów! I do mojej sukienki coś miała?! 😁
                  • shellyanna Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 18:14
                    Ja za bidoka wychodziłam.
                    Tzn. za drugim razem 😁
                • eliksir_czarodziejski Re: Jak tam Wasze kredyty? 15.11.22, 08:33
                  evening.vibes napisała:

> fornita111 napisała:
                  > > Ranyboskie ty figa jestes jakas posrana totalnie surprised co za koltun chamski
                  > , szok
                  >
                  > Co ciekawe - ona otwarcie tu na forum pisze, że męża wybrała pod kątem nie uczu
                  > ć a zasobności portfela więc przypieprzanie się o zarabianie tyłkiem jest w jej
                  > wydaniu zwykłym kalizmem big_grin

No toć widać wyraźnie że ją 4 litery bolą bo ktoś sobie szybko kredyt nadplacil, a udaje że o moralność chodzi.
        • wysokienapiec Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 21:54

> Miałam okazję rozmawiać z 20 latką, która ćpa mefedron i zajmuje się prostytucj
          > ą, pokazywała mi film, była na nim z koleżanką i jakimś facetem, naćpani do nie
          > przytomności, nago i mówiła jaki to świetny film, wysłała go do telewizji, bo o
          > na chce być w programie Hotel Paradise bodajże. To było dla mnie szokujące, ład
          > na dziewczyna, która pewnie za kilka lat będzie wrakiem, ale może sobie kupić ł
          > adne ubrania i pochwalić się przed rodzicami, czy koleżankami mieszkającymi na
          > zadupiu Polski. Oni nie mają żadnych pozytywnych wzorców, jak nie mają rozsądny
          > ch rodziców, którzy się nimi zajmą, czerpią wzorce z internetu. Po pierwsze tru
          > dno wyjść z uzależnienia, a po drugie trzeba jeszcze chcieć i umieć funkcjonowa
          > ć w normalnym świecie.
          Prostytutka, narkotyki? Ok,zdarza sie, różnie się ludziom uklada. Ale ten hotel paradise?!?! Konieczna interwencja!
    • semihora Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 14:31
      Wujowo.
    • zonawedrowna Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 14:39
      Oj chlopie, a ja musze na to wszystko zarabiac
    • zwyczajnamatka Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 14:41
      Bezproblemowo. Jak się bierze kredyt z głową, to nie ma problemów ze spłatą.
      • aqua48 Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 14:44
        Jak się nie ma kredytu to również nie ma żadnych problemów ze spłatą.
        • droch Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 17:24
          Dokładnie. A jak się dostanie w spadku milion dolarów po cioci w USA, to w ogóle luzik wink
      • arkanna Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 16:29
        Zasłużyłaś na medal z buraka
      • dramatika Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 16:47
        zwyczajnamatka napisał(a):

> Bezproblemowo. Jak się bierze kredyt z głową, to nie ma problemów ze spłatą.

Niunia zaprzeczająca istnieniu mafii banksterskiej skoligaconej z władzą, bo wystarczy "brać kredyt z głową". Nie ma dla was żadnej nadziei.
        • zwyczajnamatka Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 17:06
          Ale o co ci chodzi? Mam pisać nieprawdę, że mi raty urosły i nie daję rady spłacać?
          Nie, nie urosły mi, bo od pierwszej raty co miesiąc nadplacamy, przez pół roku nadplacam tyle, że nawet po wzroście oprocentowania rata nie rosnie. Bank na nas nie zarobi. Kredyt na 10 lat spłacimy w 3, jeszcze parę miesięcy zostało i powiemy bankowi pa pa.
          Nigdzie nie napisałam, że "nie ma mafii banksterskiej skoligaconej z władzą", napisałam tylko tyle, że wzięłam taki kredyt, na jaki mnie stać.
          • hugo43 Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 18:42
            My na wakacjach kredytowych,nadpłacamy od dawna średnio cztery raty kapitałowe na miesiąc,zostało 155 rat.moglibyśmy już spłacić ,ale coś tam trzeba mieć na czarna godzinę.dzieki nadplatom rata po podwyżkach jest do przyjecia(ok 1000 mniej,niż gdybyśmy płacili wg harmonogramu).wiele znajomych osób już ledwo ciągnie ,od wypłaty do wypłaty.
            • zwyczajnamatka Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 18:56
              My też tak nadplacamy 4-5 rat kapitałowych miesięcznie, jak jest dobry miesiąc to nawet 6-7. To jest najlepsza metoda, ja już kilku znajomych przekonałam i też nadplacają.
            • samawsnach Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 21:52
              hugo43 napisała:

> My na wakacjach kredytowych,nadpłacamy od dawna średnio cztery raty kapitałowe
              > na miesiąc,zostało 155 rat.moglibyśmy już spłacić ,ale coś tam trzeba mieć na
              > czarna godzinę.dzieki nadplatom rata po podwyżkach jest do przyjecia(ok 1000 mn
              > iej,niż gdybyśmy płacili wg harmonogramu).wiele znajomych osób już ledwo ciągni
              > e ,od wypłaty do wypłaty.

Czyli ile? Bo widuję takie harmonogramy, gdzie rata kapitałowa to 70, czy 90 zł, przy ponad 3000 zł odsetek.
          • dramatika Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 21:31

> Nie, nie urosły mi, bo od pierwszej raty co miesiąc nadplacamy, przez pół roku
            > nadplacam tyle, że nawet po wzroście oprocentowania rata nie rosnie.

Ja sie zastanawiam, po co takie niunie jak ty w ogóle kredyty biorą, skoro mogą wymaganą kwotę zarobić w trzy lata i wystarczy te trzy lata oszczędzać, zamiast płacić banksterowi odsetki smile
            • leanne_paul_piper Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 21:54
              dramatika napisał(a):

> zwyczajnamatka napisał(a):
              >
              >
              > > Nie, nie urosły mi, bo od pierwszej raty co miesiąc nadplacamy, przez pół
              > roku
              > > nadplacam tyle, że nawet po wzroście oprocentowania rata nie rosnie.
              >
              > Ja sie zastanawiam, po co takie niunie jak ty w ogóle kredyty biorą, skoro mogą
              > wymaganą kwotę zarobić w trzy lata i wystarczy te trzy lata oszczędzać, zamias
              > t płacić banksterowi odsetki smile

Ja z mojej strony muszę przyznać, że dopiero wakacje kredytowe mnie zmobilizowały, by nadpłacać po 5 K kredytu, bo skoro dają darmo, to dlaczego nie brać.
              Nie spodziewałam się takiego prezentu od Pisu, ale skoro już dają, to grzech byłoby nie skorzystać.
              • wysokienapiec Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 21:59
                > Nie spodziewałam się takiego prezentu od Pisu, ale skoro już dają, to grzech by
                > łoby nie skorzystać.
                >
                +1. Aż dziw, że tak mało uprawnionych skorzystało.
                • leanne_paul_piper Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 22:02
                  Bo ludzie to ekonomiczni idioci. Dopiero trzeba im wyłuszczyć na twardych liczbach, ile zyskają.
                  Ile ja się namęczyłam, aby przekonać znajomych z roboty, że na tym mogą tylko zyskać, a nie stracić, to tylko ja i bozia wiem. Ale się udało. Spóźnieni, ale niektórzy zaczynają wakacje teraz od listopada.
              • dramatika Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 22:02

> Nie spodziewałam się takiego prezentu od Pisu, ale skoro już dają, to grzech by
                > łoby nie skorzystać.

Zdradzę ci sekret. Jak masz kasę, to lepiej nie bierz kredytu. Nie będziesz musiała z czegoś "korzystać", by banksterowi nie zapłacić odsetek za bezdurno tongue_out
            • zwyczajnamatka Re: Jak tam Wasze kredyty? 07.11.22, 10:00
              dramatika napisał(a):

>
              >
              > > Nie, nie urosły mi, bo od pierwszej raty co miesiąc nadplacamy, przez pół
              > roku
              > > nadplacam tyle, że nawet po wzroście oprocentowania rata nie rosnie.
              >
              > Ja sie zastanawiam, po co takie niunie jak ty w ogóle kredyty biorą, skoro mogą
              > wymaganą kwotę zarobić w trzy lata i wystarczy te trzy lata oszczędzać, zamias

Owszem, mogliśmy poczekać i dozbierać, ale nie chcieliśmy czekać i jak widzę słusznie.
              Kupowaliśmy mieszkanie w 20 roku za połowę obecnej ceny z metra. Opłaciło nam się wziąć kredyt i nawet spłacić jakieś odsetki, niż zbierać przez trzy lata i patrzeć jak cena metra rośnie o prawie o 100%. Ten kredyt nam się bardzo opłacił, w którą stronę bym nie liczyła to bardzo dużo zyskaliśmy.
              • dramatika Re: Jak tam Wasze kredyty? 07.11.22, 10:10

> Opłaciło nam s
                > ię wziąć kredyt i nawet spłacić jakieś odsetki, niż zbierać przez trzy lata i p
                > atrzeć jak cena metra rośnie o prawie o 100%.

Gratulacje. Zdolności profetyczne pozwoliły wam przewiedzieć kilkumilionowy napływ uchodźców do Polski, zapobiegający spadkom cen nieruchomości po dodruku pieniądza, inflacji i podwyżce stóp (które to spadki mozna było przewidzieć nie będąc jasnowidzem tongue_out )
                • zwyczajnamatka Re: Jak tam Wasze kredyty? 07.11.22, 10:20
                  Wiesz co? Przed podpisaniem kredytu pytałam naszego doradcę kiedy wzrosną stopy procentowe. Powiedział że nieprędko, ale on obstawia dwa lata. Pamiętam, że po tej rozmowie mówiłam do partnera, że musimy się spieszyć, bo to nie będą dwa lata. Miałam przeczucie, po roku zaczęły się podwyżki stóp.
                  Czasami po prostu ma się jakiś przebłysk intuicji
                  • dramatika Re: Jak tam Wasze kredyty? 07.11.22, 10:44

> Wiesz co? Przed podpisaniem kredytu pytałam naszego doradcę kiedy wzrosną stopy
                    > procentowe. Powiedział że nieprędko, ale on obstawia dwa lata. Pamiętam, że po
                    > tej rozmowie mówiłam do partnera, że musimy się spieszyć, bo to nie będą dwa l
                    > ata. Miałam przeczucie, po roku zaczęły się podwyżki stóp.

Szerloku, ale jeśli wiedzieliście, że będą podwyżki stóp, co oznacza gwałtowane zahamowanie akcji kredytowej i w konsekwencji spadek cen nieruchomości, to trzeba było czekać, a nie się spieszyć big_grin
                    Ale tak jak napisałam, szklana kula wam pokazała, że przybędzie kilka milionów uchodźców i spadków cen nie będzie tongue_out
            • aamarzena Re: Jak tam Wasze kredyty? 07.11.22, 10:36
              dramatika napisał(a):

>

Nie umiesz w matematykę dramatisiu.
              Rachunek jest prosty - inflacja 17%, oprocentowanie kredytu - 9-10%, a jak popatrzeć na wzrost cen materiałów budowlanych i robocizny z ostatniego roku - 30%, to kredyt to czysty zysk. Budujesz szybciej = budujesz taniej. To samo z cenami mieszkan - z każdym rokiem jest drożej. Potem się kredyt nadplaca szybciej, wiec odsetki wcale nie sa jakieś bolesne. Jak do tego przeprowadzając się zwalniasz mieszkanie i je wynajmiesz- to masz na te odsetki. Jeśli nawet nie było mieszkania własnego to gdzieś trzeba było mieszkać- 3-4 lata mniej wynajmu raczej wyrównają koszt odsetek za ten okres.
              Jakość mieszkania na swoim/w wiekszym/lepszym - bezcenna.
              • dramatika Re: Jak tam Wasze kredyty? 07.11.22, 10:51
                aamarzena napisała:

> Rachunek jest prosty - inflacja 17%, oprocentowanie kredytu - 9-10%

Ależ ja się zgadzam, że w takich warunkach kredyt może się wydawać korzystny (podkreslam - może, bo to sprawa o wiele bardziej skomplikowana). Ja tylko się czepiam rzekomego "zaplanowania" działań przez marzenkę, gdy tymczasem uratował ich zwykły głupi fart (choć wojnę i uchodźców ciężko nazwać fartem).
                Kurczaki mają bardzo wielkie mniemanie o sobie i wydaje im się, że mają nad czymś kontrolę i coś potrafią zrobić ze swoimi pieniędzmi, a inni tracą, bo są debilami, a tymczasem po prostu mieli farta wstrzelić się w określoną lukę, kiedy bankster zdziera troszeczkę mniej niż mógłby zedrzeć, z uwagi na zdarzenia losowe.
                • aamarzena Re: Jak tam Wasze kredyty? 08.11.22, 11:44
                  Przed wojną rynek nieruchomości się mocno grzał i ceny ciągle szły w górę. Ogromne podwyżki cen materiałów były jeszcze przed wojną. Teraz wyhamowały. To, że trend podwyżkowy przyspiesza było widać od jakichś 3-4 lat. Zresztą długoterminowo nieruchomości zawsze drożeją, nawet jeśli po drodze są drobne korekty. W 2008 roku tez wieszczyli szybki spadek cen nieruchomości, ale nic takiego się nie stało, poza drobnymi korektami na starych ruderach w dużych miastach. A gorka byla taka, że ho ho. I co? I Gucio. Ceny się ustabilizowały na jakiś czas i rosły w niedużym tempie. Ale rosły, a na pewno nie spadały.
        • wysokienapiec Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 20:22
          Oho, jest i ona! Obrażająca wszystkich, którzy czytają swoje umowy przed podpisaniembig_grin weź se
          niunia siądź na tyłku spokojnie w końcu. Podobno wygrałaś z banksteramiwink
          • dramatika Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 21:27
            wysokienapiec napisał(a):

>Weź se niunia siądź na tyłku spokojnie w końcu. Podobno wygrałaś z banksteramiwink

Never! big_grin
            Mój problem z banksterami nie jest osobisty. I tak naprawdę nie jest to problem z banksterami, tylko z motłochem, który myśli, że wystarczy być wystarczająco ostrożnym i uważnym, aby nie wpaść w sidła zalegalizowanej mafii i w ogóle o co ci człowieku chodzi. To przez takie niunie jesteśmy w czarnej de i się w niej urządziliśmy.
            • wysokienapiec Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 21:50
              Yhym. Jasne, jasne. "Nadpłata" czy "regularna spłata" działają na ciebie jak płachta na bykabig_grin i widzisz jaki los bywa przewrotny! "Niunie" mają hajsy spłacać swoje zobowiązania, a ty taka mONdra nie.
    • sueellen Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 14:46
      Mam kredyt stały 1.2%... będę się martwić za rok.
    • anilorak174 Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 14:55
      Na luzie. Nie braliśmy pod korek, to się nie stresujemy.
    • homohominilupus Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 15:53
      Padalec, zona sie tu na ciebie skarzyla
      • hanusinamama Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 16:07
        Własnie miałam pisac, ze żona go szuka po forum
      • zonazpoznania Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 16:29
        Proszę o powstrzymanie się od żartów, dla jednych to śmiech, a dla innych łzy i upokorzenie. Ten kredyt to kolejny wstyd i krzyż, który niesiemy z dziećmi. Maz opowiada po ludziach, ze mamy kredyt na 500 tys i z pomocą szwagra budujemy dom. Niestety nawet z teściami nie mamy zdolności kredytowej, aby taki kredyt na dom uzyskać. Maz miał prace pewna, nikt nawet nie wiedział, ze on tam nie przychodzi, wypłata skromna, ale wpływała co miesiąc. Prosiłam i ostrzegalam nie idź, nie rzucaj się w oczy. A on jak zaślepiony. Poszedł do kadr i się zaczęło- a kto? A co? A kim on wogule jest. Nie wiadomo jak to się skończy. Żyliśmy skromnie, ale godnie, teraz tylko nerwy i moje łzy.
        • areyoubetter Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 16:42
          Nie rozumiem - w pracy nie wiedzieli, że on u nich pracuje? Przelewali co m-c pensję, aż się zorientowali po wizycie w kadrach, że on u nich figuruje? I sprawa się rypła???
          • zonazpoznania Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 16:48
            W obecnym zakładzie pracy zatrudnił się w ubiegłym tysiącleciu. Kiedyś mąż wypił cztery piwa i opowiedział że on nie pracuje tam bo o nim zapomnieli ale znajduje się na liście płac.
            Mąż nie jest na wysokim stanowisku ale dotąd nie rzucał się w oczy i odbierał co miesiąc pensję. Chciałabym zeby tak znowu było.
            • s12345s Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 18:42
              zonazpoznania napisała:

... Mąż nie jest na wysokim stanowisku ale dotąd nie rzucał się w oczy i odbierał co miesiąc pensję. Chciałabym zeby tak znowu było.

big_grin big_grin big_grin Dobry żart.

Mąż żadnego szefa nie miał?
              Gdzie taka firma jest, też tak chcę big_grin
              • zonazpoznania Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 18:53
                Nie chce dużo pisać, aby nie mieć jeszcze większych kłopotów. Zakład jest w Poznaniu, a mąż studiował Politechnikę.
                • gryzelda71 Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 19:14
                  Studiował Politechnikę hmm
                  • zonazpoznania Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 19:24
                    Tak to prawda. Nigdy nie był orłem i kiedy przyjechał do Poznania z prowincji musiał się dużo więcej uczyć niż jego koledzy z miasta. Studia dały mu nie tylko wiedzę, ale też obycie. Na pierwszym spotkaniu z moją rodziną nie bardzo wiedział co zrobić z serwetką, którą mama położyła obok nakrycia- po prostu wetknął ją sobie pod szyję. Po studiach umiał prawidłowo użyć noża i widelca, a serwetę rozkładał na kolanach. Wszystko dobrze się układało, dopóki nie zaczęły się te problemy.
                • little_fish Re: Jak tam Wasze kredyty? 08.11.22, 11:26
                  Całą politechnikę? Wow!
                  • hanusinamama Re: Jak tam Wasze kredyty? 08.11.22, 11:33
                    No na pewno architekturę i budownictwo bywalec ma pokończone...
              • 1matka-polka Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 09:00
                s12345s napisała:

> zonazpoznania napisała:
                >
                > ... Mąż nie jest na wysokim stanowisku ale dotąd nie rzucał się w oczy i odbier
                > ał co miesiąc pensję. Chciałabym zeby tak znowu było.

>
                > big_grin big_grin big_grin Dobry żart.
                >
                > Mąż żadnego szefa nie miał?
                > Gdzie taka firma jest, też tak chcę big_grin

Nie slyszalas o przypadkach krewnych i znajomych roznych polityków, ktorzy latami nie pojawiali sie na stanowisku pracy, a kasiorka co miesiac splywala im na konto?

A do bywalca, przestan szukac szczescia w wielkim swiecie, przestan udawac kogos kim nigdy nie będziesz. Bywalcze! Wracaj do zony!
                • bywalec.hoteli Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 11:47
                  janusz…. zjedz snickersa
                  • hanusinamama Re: Jak tam Wasze kredyty? 08.11.22, 11:34
                    Sloneczko zonazpoznania pisze o tobie. Aleś młot nawet nie załapałeś, ze forumka tu udaje twoją żonę, a forum ma bekę.
        • dramatika Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 16:53
          zonazpoznania napisała:

> A kim on wogule jest. Nie wiadomo jak to się skończy. Żyliśmy skrom
          > nie, ale godnie, teraz tylko nerwy i moje łzy.

Weź jakoś trolluj z sensem. Prawidłowa interpunkcja i "wogule" się nie dodają.
          • zonazpoznania Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 16:54
            Dziękuję za twoją poradę.
        • homohominilupus Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 18:33
          zonazpoznania napisała:

> Proszę o powstrzymanie się od żartów, dla jednych to śmiech, a dla innych łzy i
          > upokorzenie. Ten kredyt to kolejny wstyd i krzyż, który niesiemy z dziećmi. Ma
          > z opowiada po ludziach, ze mamy kredyt na 500 tys i z pomocą szwagra budujemy d
          > om. Niestety nawet z teściami nie mamy zdolności kredytowej, aby taki kredyt na
          > dom uzyskać. Maz miał prace pewna, nikt nawet nie wiedział, ze on tam nie przy
          > chodzi, wypłata skromna, ale wpływała co miesiąc. Prosiłam i ostrzegalam nie id
          > ź, nie rzucaj się w oczy. A on jak zaślepiony. Poszedł do kadr i się zaczęło- a
          > kto? A co? A kim on wogule jest. Nie wiadomo jak to się skończy. Żyliśmy skrom
          > nie, ale godnie, teraz tylko nerwy i moje łzy.

😅😅😅
          • zonazpoznania Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 18:50
            Proszę o porady, albo ignorancję moich postów.
            • homohominilupus Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 19:19
              zonazpoznania napisała:

> Proszę o porady, albo ignorancję moich postów.

Porada jest jedna: wystawić gadu walizki.
              • zonazpoznania Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 19:25
                Proszę powstrzymać się z takimi radami. Pisałam wczoraj, że jesteśmy wierzący. Dziękuję.
                • homohominilupus Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 19:53
                  To proszę nieść swój krzyż.

Ps. Mąż wspominal że dobrze tańczy. Chociaż tyle dobrego. Można udać się wspólnie na pląsy. Od razu humor lepszy.
                  • zonazpoznania Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 20:06
                    Tak to prawda. Jednym z najweselszych rodzinnych wspomnień, jest to jak mąż wraz z kuzynostwem urządzał rodzinne przedstawienia w akompaniamencie piosenek z festiwalu San Remo. Mamy to nawet nagrane na kasecie video i czasami wspólnie oglądamy z naszymi smykami zaśmiewając się do rozpuku. A raczej oglądaliśmy, bo jak pisałam, mąż odkąd zaczął udzielać się w sieci Internet bardzo shardział i sie zmienił. Wydaje mi się, że wstydzi się nas i swoich korzeni. Ostatnio zaczął opowiadać ludziom, że tańca to on sie uczył w szkole celebryty Marcina Hakiela, a to oczywiście jest wierutnym kłamstwem, mąż jest samoukiem.
        • psychiatra_z_lodzi [...] 03.11.22, 21:39
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • psychiatra_z_lodzi [...] 03.11.22, 22:29
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • picathartes Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 16:25
      Na luzie. Stały jeszcze przez 7 lat, do tego nie pod korek...
    • chebellacosa92 Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 17:22
      Nie mam kredytu, żadnego i nigdy. Dom i samochody za gotówkę. Banki mogą mi naskoczyć i w dupę pocałować. Wolę skromniej, ale za swoje.
      • homohominilupus Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 18:34
        Skromnie ale godnie.
      • s12345s Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 18:46
        chebellacosa92 napisała:

> Nie mam kredytu, żadnego i nigdy. Dom i samochody za gotówkę. Banki mogą mi naskoczyć i w dupę pocałować. Wolę skromniej, ale za swoje.

Nie każdy ma tyle pieniędzy, aby za wszystko płacić gotówką, nie każdy dostał mieszkanie za darmo od państwa lub za małe pieniądze.
        Należysz do szczęściarzy.
        • dreg13 Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 19:15
          chyba do trollarzy big_grin
          • chebellacosa92 Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 16:15
            dreg13 napisała:

> chyba do trollarzy big_grin
            Boli dupa, że niektórzy mają szczęście??
      • zonazpoznania Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 19:17
        Mój mąż też tak ciągle opowiada ludziom o tych samochodach za gotówkę, a ja bym wolała skromnie, ale szczerze.
    • zuzanna_a Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 19:29
      Przeszlismy na stale jak „jastrzomp” obiecywal ze nic zlego sie nie bedzie dzialo, dla mnie to byl sygnal zeby dzialac.
      Nie zaluje, to chyba jasne wink
      Znajomi sa na granicy. Jedni mysla o sprzedazy domu, z 1700 rata juz ponad 3800 z czego 3700 jest na odsetki.
      U ematki waskiej specjalistki to nie problem, ale sa ludzie ktorzy nie wyczaruja 3 kola miesiecznie dodatkowo, a o tyle wzrosly im rachunki, koszty, ogrzewanie. Musieliby miec chyba jeszcze jednego czlonka rodziny na etacie zeby na to zarobic.
      • bywalec.hoteli Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 20:08
        no to chyba w najlepszym momencie przeszliście na stałe 😀 gratuluję dobrej decyzji jeśli % macie tylko 3%. Natomiast stałe jest zazwyczaj tylko 5 lat a potem dalej jest się na łasce i niełasce tych złodziejskich banków.
        Wam zostało jeszcze jakieś 4 lata?
        • zuzanna_a Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 23:13
          Nadplacamy, kredytu zostanie na 4 lata na stalej, ale moge w kazej chwili refinansowac na zmienna jak stopy wroca do normy. Albo mocno nadplacic.
    • mama-ola Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 22:28
      Moja rata ciągle rośnie, po kilkadziesiąt zł co miesiąc. Przedtem latami było ok. 900 zł, a potem 950-1000-1050-1100-1150-1200... Póki co te parę stów to wciąż nieodczuwalne dla nas kwoty, ale wkurza mnie i niepokoi tempo wzrostu.
    • shellyanna Re: Jak tam Wasze kredyty? 03.11.22, 22:50
      Nie mam kredytu w złotówkach
    • bywalec.hoteli Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 08:41
      Wibor 6M juz 7.78%
    • jeziorowa Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 09:19
      Braliśmy kredyt prawie 20 lat temu z ratą niespełna 10% zarobków. Po tym czasie zarobki wzrosły zdecydowanie więcej niż rata. Nie zamierzam nadpłacać kredytu, bo wolne środki wolę zainwestować.
      • akn82 Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 11:18
        A w co inwestujesz?
        • jeziorowa Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 16:11
          We własną firmę - lepiej kilkakrotnie obrócić pieniędzmi i wypłacić sporo więcej po kilkunastu miesiącach niż pchać je do banku jako nadpłacanie kredytu.
    • taniarada Re: Jak tam Wasze kredyty? 04.11.22, 14:43
      Ja nie mam kredytu jedynie wydaję kasę .Nic się nie zanosi by wojna się skończyła i kredyty będą tanieć ,ale zbędne złotówki to wymienić lepiej na walutę .Siemka Bywalec .
    • bywalec.hoteli Re: Jak tam Wasze kredyty? 07.11.22, 09:45
      Wibor 6M już 7,80%
    • quendi Re: Jak tam Wasze kredyty? 07.11.22, 10:45
      Nie zazdroszczę kredytobiorcom i czuję ogromną ulgę, że nie mam kredytu.
    • bywalec.hoteli Re: Jak tam Wasze kredyty? 08.11.22, 08:37
      Wibor 6M już 7,82%
      • shellyanna Re: Jak tam Wasze kredyty? 08.11.22, 10:42
        Czy mi się zdaje, czy ty znowu masz chora satysfakcję, ze ktoś ma gorzej?
        • yannefer Re: Jak tam Wasze kredyty? 08.11.22, 11:06
          To na bank
    • bywalec.hoteli Re: Jak tam Wasze kredyty? 14.11.22, 09:04
      Dziś Wibor 6M niżej bo 7,69%
      • milva24 Re: Jak tam Wasze kredyty? 14.11.22, 09:33
        I Ty rąk codziennie ten WIBOR sprawdzasz?
        • shellyanna Re: Jak tam Wasze kredyty? 14.11.22, 11:12
          Robi to, żeby się upewniać każdego dnia, ze dobrze ze przepłacił przenosząc kredyt wink
          Znany jest z potrzeby racjonalizowania
        • bywalec.hoteli Re: Jak tam Wasze kredyty? 21.11.22, 09:57
          został mi ten nawyk z czasów kiedy miałem zmienne
    • bywalec.hoteli Re: Jak tam Wasze kredyty? 21.11.22, 09:57
      Obniżył się do 7,58%

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka