Dodaj do ulubionych

Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki?

03.11.22, 18:24
Co kupić dziecku, które zaczyna mieć pierwsze objawy a to trądziku, a to zaskórników, a to włosy przetłuszczające? Do mycia/zmywania? Kolorówki nie używa, kremów nie znosi. Od biedy czymś się tam umyje (właśnie testuje piankę enzymatyczną od tołpy, w kolejce czeka szampon bambino z ogórkiem i melisą).

(Akceptuję linki do podobnych wątków.)
Obserwuj wątek
    • gulcia77 Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 03.11.22, 18:28
      Żel do mycia twarzy z olejkiem z drzewa herbacianego. Młody używa i jest całkiem fajny. Ma akurat z Oriflame, ale pewnie inne też są.
      • aglibaba Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 03.11.22, 18:54
        Zapisuję, dziękuję, będzie pierwszy w kolejce.
      • n-ell Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 04.11.22, 10:39
        Sylveco Wow, albo ta linia na D. Do mycia to może szampon w kostce- 4szpaki maja super ten szary oczyszczający. Moją wczesna nastolatkę do porządnego mycia twarzy przekonały dopiero gąbki konjac
    • abecadlowa1 Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 03.11.22, 18:32
      Seria Duetus od Sylveco
    • ga-ti Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 03.11.22, 18:33
      U nas sprawdzało się mydło siarkowe, ale wycofali z Rossmanna i trudno dostać. Córka ma serię z Oriflame, coś z Ziai (ale syna Ziaja uczula). Dla pryszczatego alergika mieliśmy zalecenie preparatów dla atopowców, delikatnych i nawilżających. Byłabym ostrożna z wielością preparatów, a jak się trądzik nasili to zalecam wizytę u dermatologa.
      • aglibaba Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 03.11.22, 18:50
        Siarkowe jest dostępne w SuperPharm. W domu mam mydło z Aleppo, a dla dziecka także syndet dla atopików, ale sama muszę dokańczać butelki. Ziaja mi podpadła. Na razie spodobała jej się tołpa, za jakiś czas zobaczymy, w jakim kierunku to idzie. Ale wszystkie tropy skrzętnie notuję (z dermatologiem włącznie).
        • ga-ti Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 03.11.22, 21:18
          O dzięki za SuperPharm.
          Z tym dermatologiem to nie chcę się mądrzyć, sama trafiłam z dzieckiem, gdy zaczęło eksperymentować, bo pojawiły się pryszcze i pięknie uczuliła Ziaja, dziecko jak chropowaty pomidor wink okazało się, że oprócz pryszczy to jeszcze odezwała się dziecięca alergia (która wcześniej ewaluowała do katarów).
      • koperek85 Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 04.11.22, 17:01
        Ziaja ma najgorsze kosmetyki pod względem składu, stąd uczulenie
    • dwa_kubki_herbaty Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 03.11.22, 18:46
      Ja używam dermeny, a poniewaz moje dziecię co jakis czas mialo nawroty czegoś podobnego do ciemieniuchy to się wkurzylam i praktycznie od 7 roku zycia raz na miesiac mylam mu wlosy dermeną.
      Teraz ma 11 lat myje albo szamponem z rzepy albo dermeną albo innym ziołowym ekosreko matki, bo tylko takie stoją w lazience.
      Pod pachę będzie używał sztyftów aloesowych też ekosreko, bo też takie ma matka w zapasie kilku sztuk, a do twarzy to mu znajdę jakieś toniki, bo do cery naczyńkowej nie dam mu swoich produktów, w razie czego sterydzik w użyciu będzie.
      • aglibaba Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 03.11.22, 18:54
        Dermena dość poważnie brzmi, jak na teraz. U nas głównie Lavera i Klorane - ta druga marka chyba jednak niespecjalnie ekosreko. Pokrzywę dziś w supermarkecie obczytałam, ale skład był taki sobie (SLS itp.)
      • pasquda77 Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 03.11.22, 19:13
        Cery naczyńkowej 🙈🤦
        • dwa_kubki_herbaty Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 03.11.22, 19:21
          Ło jezu nigdy nie przytrzymałaś za długo literki.
    • kozica111 Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 03.11.22, 19:30
      Tonik, deo, spray do stóp.
    • mebloscianka_dziadka_franka Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 03.11.22, 21:12
      Polecam kosmetyki Cerave.
      • aglibaba Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 04.11.22, 10:34
        Dzięki.
      • hanusinamama Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 04.11.22, 10:42
        A ja nie polecam, czytałaś kład? Bardzo zatykające skłądniki
    • klaramara33 Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 04.11.22, 08:21
      Tonik z kwasem glikolowym cze serum Nacomi z tym kwasem.
      • ania357 Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 04.11.22, 10:23
        O ile dziecko da sie przekonac do stosowania wysokich filtrow na dzien.
    • mikams75 Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 04.11.22, 08:26
      Żel micelarny do mycia Ziaja z ogórkiem i chyba miętą.
    • a.n.i.a.78 Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 04.11.22, 08:32
      ja też polecam żele do mycia twarzy cerave. mój 12 latek myje twarz tym codziennie, podobnie jak jego starsze siostry. mówią (dziewczyny) że to najlepszy specyfik do mycia twarzy. jeszcze ma twarz dobrze nawilżoną, ale kupiłam mu krem nawilżający basiclab (też przez nie polecony). do tego na przyszłość kazały używać kwasu salicylowego z nacomi do oczyszczania porów (u niego na nosie). tyle wiem od młodzieży smile
      • aglibaba Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 04.11.22, 10:33
        Kwas salicylowy 3%, o ile dobrze pamiętam - to jedyne, co stosowałam jako dziecko. Z różnym skutkiem. CeraVe nawilżające, oczyszczające, na niedoskonałości (ma kwas salicylowy)? Z tej półki to jeszcze Effeclar od La Roche Posay, ktoś stosował?
        • a.n.i.a.78 Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 04.11.22, 11:04
          cerave oczyszczający
        • mikams75 Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 04.11.22, 14:13
          effaclar bardzo wysusza skore ale jest dobry. Mimo wszystko bym nie polecila na poczatkowe zmiany i przetluszczanie sie, on jest do mocno tlustej cery.
    • milli40 Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 04.11.22, 10:40
      Holika holika żel aloesowy. Przez cały okres dojrzewania przeszedł bez pryszczy.
    • hanusinamama Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 04.11.22, 10:48
      Jak się już pokazują zaskórniki to polecam żel oczyszczający z kwasem salicylowym z Inkey List. Na poczatek myć nim tylko wieczorem, rano czymś delikatnym i obserwować.
      Na to krem lekki nawilżający ( bo wysuszona skóa produkuje więcej sebum).

Jak problemów z zaskórnikami nie ma tak dużo to delikatny żel do mycia - bardzo dobry jest mustelli Stellatopia. To jest żel do mycia ciała ale myje delikatnie. Chodzi o to aby oczyszcic twarz ale nie naruszać bariery hydrolipidowej bo bedzie tylko gorzej.
      Delikatne kwasy 2 razy w tygodniu ale bardzo delikatne. NpNeutrea ma bardzo dobry delikatny krem z kwasami. Nawilzający tez ma dobry.
      Punktowo na pryszcze dobrze działa Inkey List krem punktowy z kwasem bursztynowym
      Na zaskórniki otwarte i zamkniete 2% kwas salicylowy ale miejscowo. (Jak skóra podatna na tworzenie się zaskórników to jednak dałabym do mycia żel z kwasem salicylowym i wtedy juz nie stosowała osobno kwasów).
    • hope_25 Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 04.11.22, 11:21
      Jest fajna seria Pharmaceris T-zone do skóry trądzikowej. Mój nastolatek stosuje i widać poprawę. Szczególnie fajny jest żel punktowy na podskórne zmiany trądzikowe. Cała seria jest udana, począwszy od pianki do mycia, po toniki czy kremy albo peelingi.
    • princy-mincy Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 04.11.22, 14:26
      Moja od dawna uzywa zestawu zel+tonik, to podstawa oczyszczania twarzy w jej przypadku.
      Obecnie ma serie Jeju z Ziaja, choc ja nie jestem fanka skladu- ona jednak sie uparla na te serie, bo jej kolezanki tez uzywaja. Do tego ma jakis krem do twarzy. z tej serii.
      Wlosy ma krecone, specyficzne, sama wybiera sobie szampon i odzywke.
    • koperek85 Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 04.11.22, 17:09
      Ja polecam już wspomniany Duetus, szczególnie kremy. Do mycia twarzy only bio z kombuchą lub eco lab żel fioletowy. Może też pryskac pryszcze hydrolatem z czystka ale śmierdzi okropnie.
    • panna.nasturcja Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 04.11.22, 23:03
      Nic z kosmetyków, nie w tym wieku. A jeśli ma problem dermatologiczny to pójść na wizytę lekarską.
    • dorota.konowrocka Re: Dziecko 12 lat - jakie kosmetyki? 05.11.22, 15:57
      Seria AA My Beauty Power Acne, używam ja, bo cale życie z trądzikiem smile, i nastolatki. Wszystkim nam się bardzo wygładziły buzie. Ja stosuję płyn micelarny, piankę do mycia i tonik złuszczający, młodzież te dwa ostatnie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka