Dodaj do ulubionych

Prezent dla 10 latka, który ma wszystko

04.11.22, 06:54
Jak w temacie. Do 500 pln.
Zainspirujcie smile

Dziecko ma dosłownie wszystko, zapytane nie ma pomysłu innego niż kolejne lego (którego nota bene ma już i tak za dużo).
Obserwuj wątek
    • julita165 Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 06:59
      Mój 11l zawsze się cieszy z kasy lub doładowania do PS.....niestety. Też już nie ma co mu kupowac
      • hannah_weaver Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 12:28
        No właśnie wiem, ze z tego się ucieszy ale chcę aby był i jakiś prezent materialny (może to błąd?)
        • 35wcieniu Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 12:39
          Błąd, bo po co jak sam mówi że nie ma pomysłu i ma wszystko?
        • panna.nasturcja Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 17:48
          Oczywiście, że błąd.
          Tyle, że pieniądze to również błąd.
    • summerland Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 07:03
      Moze karte podarunkowa do jakiegos sklepu.
      Ja dla 12 latka bede w tym roku na Swieta dawala karte, on tez wszystko ma I ciezko go zadowolic jakims prezentem, a tak sam sobie cos wybierze lub dolozy do wiekszego prezentu
      • tonik777 Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 09:41
        A nie lepiej zamiast karty podarunkowej dać gotówkę? Przynajmniej samemu można wybrać sklep, w którym się ją wyda.
        • hannah_weaver Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 12:29
          Gotówka to jedna z opcji, które rozważam - młody zbiera na nowego kompa (połowę mam mu dołożyć jak już uzbiera)
        • summerland Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 16:40
          Mozna taka do galerii kupic, tam jest wiele sklepow do wyboru
    • chococaffe Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 07:07
      Książka, czekolada a resztę dać potrzebujacemu (nie sam wybierze)?

Jeżeli to Twoje dziecko - wspólny wypad gdzieś?
    • 35wcieniu Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 07:20
      Przyjąć że materialny prezent jest w tej sytuacji doskonale zbędny i zastąpić go niematerialnym albo symbolicznym.
    • mia_mia Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 07:26
      Teleskop lub mikroskop, geotrax. Mam ten sam problem, mój ma te trzy wymienione rzeczy, ale może ten nie ma. On też nie ma pomysłu co chce dostawać, więc rok czy dwa temu były np. nitki i igła, bo się w szkole uczyli haftować i mu się podobało. Mój jeszcze lubi karnety na trampoliny.
    • zuzanna_a Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 07:40
      Ja od dawna kupuje niematerialne prezenty, zwykle vouchery.
      Wejsciowka do jumpparku, energylandii, na gokarty, bilety do teatru czy na kregle.
      Zwykle dzieci przeladowane iloscia rzeczy i przedmiotow bardziej doceniają czas z rodzicami.
    • woman_in_love Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 07:45
      Dobrze na psychikę mu zrobi wolontariat w hospicjum.
      • hannah_weaver Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 12:33
        a to akurat by się przydało jemu i jego rodzeństwu - piszę bez sarkazmu
        • bulzemba Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 14:05
          Dziecku wolontariat w hospicjum? Po..o cię?
        • panna.nasturcja Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 17:49
          Wolontariat w hospicjum dla dwunastolatka? Bo Ty i inni dorośli wokół niego popełniacie błędy wychowawcze?
          • hannah_weaver Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 05.11.22, 08:05
            Czy Wam się zdaje, że ktokolwiek wpuściłby 10 czy 12 latka jako wolontariusza do hospicjum? Chodziło mi o to, że przydałaby się zmiana perspektywy w tym materialnym kołowrocie, gdzie dziecku ciężko cokolwiek kupić bo ma wszystko...
            • 35wcieniu Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 05.11.22, 08:12
              Przydałaby się zmiana perspektywy więc robisz rozeznanie co by mu jeszcze podepchnąć, chociaż nie ma potrzeby. Te wątki że zblazowanymi, wszystkomającymi dziećmi, którym trzeba wymyślać coraz to bardziej oryginalne i droższe prezenty bo nic poniżej już nie zadowoli to jest jakaś totalna groza.
              • hannah_weaver Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 05.11.22, 11:44
                Dlatego tak jak niżej napisałam - niematerialne propozycje z tego wątku mi się podobają i rozważam coś z zaproponowanych tu atrakcji.
      • magdallenac Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 14:17
        Pewnie sobie robisz jaja, ale ja kiedy młodej zaczyna bić sodówka gonię ją do Feed Starving Children, popakuje przez kilka godzin posiłki i już jej wraca właściwa perspektywa. Tak samo robi reszta okolicznych matek.
    • jkl13 Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 07:54
      To kup kolejne LEGO. LEGO nigdy za dużo!
      • ichi51e Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 08:33
        święte słowa. ale za 500 to teraz taki sredni zestaw uncertain
        • aglibaba Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 14:28
          Raczysz żartować. Sukulenty lub kwiaty 18+ super są.
          • ichi51e Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 14:29
            dla 10latka?
            • aglibaba Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 14:49
              A, to już zależy od stopnia ostukania się z Lego. Wg mnie 18+ to trochę chwyt marketingowy. Rogogon węgierski 10+ był wg dziecka trudniejszy. Instrukcja jest. Moje jakoś z płaczem po pomoc nie przybiegło.
              Najwyżej rodzic pomoże.
              • arthwen Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 17:18
                Ale serio uważasz, że dziesięsioletni chłopiec będzie zainteresowany układaniem kwiatków z LEGO? Bo mój technicznie to by sobie poradził, ale te zestawy są dla niego o ujemnej atrakcyjności. A jak tak kupować klocki do takiego luźnego składania, co się chce, a nie wg instrukcji, to też ciekawsze zestawy można kupić...
                • ichi51e Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 19:41
                  no wlasnie - lego bardzo dokladnie robi badania co dzieci moga same zrobic - technicznie najtrudniejsze jest przekladanie osi w techniksie - dzieci dosc pozno sa SAME w stanie to zrobic. reszta to glownie cierpliwosc i grywalnosc. dziecko chce zbudowac i sie pobawic a nie siedziec 3 godziny zeby zrobic wystawke.
                • kasia_kar Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 21:11
                  Potwierdzam, te kwiaty są bardzo nudne
                  • aglibaba Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 05.11.22, 13:36
                    A moje dziecko bardzo czeka na kwiaty po tym jak zrobiło sukulenty. Większość zestawów dawno przerobiona na to, co do zabawy potrzebne, ale nie wszystko. Dzieci są różne.
                • aglibaba Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 05.11.22, 13:31
                  Rozmowa o tym, że za 500 zł z Lego to już dno, wodorosty i metry mułu.
                  Nieprawda. A czy będą to kwiatki czy pojazd - czy ja komuś coś narzucam?
                  Moje dziecko chciało też zestaw z creatora - 3 zwierzęta w 1 pudełku. Zestaw za ok. 200 zł, a pan z lombardu, który mi go sprzedawał, opowiadał o nim z wypiekami na policzkach i błyskiem w oku.
                  No ale ok. Jak pisałam, rogogon trudniejszy, ma pewnie jakieś ośki, które powodują, że smok macha skrzydłami. Nie zmienia to faktu, że dziecko ma zbudować zestaw z klocków, a nie zaprojektować elektrownię.
        • jkl13 Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 18:53
          Bez przesady. Za 500zl można kupić całkiem konkretny zestaw, choćby świąteczny lub technic.
          • arthwen Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 22:06
            Ale dziecko, które już ma sporo lego zazwyczaj chce konkretne zestawy (np tematyczne), a nie jakiś losowy świąteczny.
    • ichi51e Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 08:32
      farma mrówek akwarium motyle do wylęgu kurs nurkowania - takie moje by brało.
      • dreg13 Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 17:16
        Mrówki czy rybki nie nie zabawka, a żywe stworzenie i odpowiedzialność.
        • ichi51e Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 20:58
          owszem dlatego rybek nie polecam. Mrowki mozna kupic w zamkniete zelowej farmie.
          • dreg13 Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 21:34
            I te mrówki zdychają. Czasem wolniej, czasem szybciej. Tak, wiem, to „tylko” mrówki, ale dla wrażliwego dziesięciolatka to może być rozpacz roku.
        • krwawy.lolo Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 21:08
          To może wszy? Jak wytłucze, nie będzie szkoda.
      • jednoraz0w0 Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 17:27
        Sprzedają motyle do wylęgu w listopadzie?
        • ichi51e Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 20:57
          chyba sprzedaja allegrolokalnie.pl/oferta/motyl-rusalka-pawik-gasienica-do-hodowli-sjt
      • sol_13 Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 17:41
        Chyba bym się załamała, jakby ktoś mojemu dziecku kupił żywe stworzenia bez konsultacji na prezent. Co za pomysł w ogóle.
    • zona_mi Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 09:39
      hannah_weaver napisała:

> (którego nota bene ma już i tak za dużo).

LEGO nigdy nie jest za dużo.

Wspólne wyjście do teatru/opery/na koncert, potem aquapark albo kolacja w fajnym miejscu?

Nasze dzieci dostają prezenty zazwyczaj głównie na gwiazdkę i urodziny. Dzień Dziecka, Mikołajki itp to wspólne wyjścia kulturalne, wyjazdy, generalnie czas z nimi.
    • furiatka_wariatka Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 09:46
      I tak nie utrafisz. Daj pieniądze lub jakiś voucher.
    • hannah_weaver Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 12:32
      dziękuję za wszystkie podpowiedzi smile

przemyślę wszystkie opcje i wezmę pod uwagę te niematerialne
    • asia_i_p Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 12:49
      Jeżeli to lego mówi nie na odczepnego, tylko z przekonaniem, to mu po prostu kupcie to lego. Nie istnieje coś takiego jak za dużo lego.
      • hannah_weaver Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 05.11.22, 08:03
        No właśnie nieco się boję że to trochę na odczepnego....
    • conena Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 12:51
      kup mu bilet do takiej komory, w której się lata. nie pamiętam jak to się nazywa.
    • picathartes Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 13:07
      > zapytane nie ma pomysłu innego niż kolejne lego (którego nota bene ma już i tak za dużo).

Lego nigdy nie ma za dużo.
      Dzieciak chce Lego, kupiłabym Lego.
      Moje mają kilka pudeł Lego i wciąż chcą Lego 😜 I bawią się tym od rana do wieczora już dobrych kilka lat.
      • novembre Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 13:20
        Dokładnie! Mojemu gdy miał 10 lat znajomi oddali za darmo dwa pudła lego, bo ich dzieci wyrosły.
        W związku z tym my mu już nie kupowaliśmy, no bo ma tyle lego.
        Teraz dorosły chłop i sobie kupuje lego, bo w dzieciństwie to nie miał big_grin
    • arthwen Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 14:00
      Nie można mieć za dużo lego tongue_out

Jakieś atrakcje typu lot balonem czy w tunelu aerodynamicznym?
      • geoardzica_z_mlodymi Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 14:14
        Albo symulator lotusmile
    • rb_111222333 Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 14:13
      A to ktoś bliski? Bo jeśli tak, to można mu podarować wspólny czas. Zabrać go do teatru lub kina albo na kręgle, potem można jeszcze na jakieś jedzenie itd. Myślę, że takie aktywności będą fajniejsze niż kolejna rzecz
    • fibi00 Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 14:41
      A może voucher do tunelu aerodynamicznego?
    • eriu Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 15:33
      Nic materialnego. Najlepiej inwestować w przeżycia. Może mu pokazać jakiś filmik z podróży żeby go zainteresować i uzgodnić z rodzicami założenie konta w banku dla tego dziecka żeby odkładało na podróż? Albo właśnie na jakieś przeżycie?
    • taje Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 16:49
      Może voucher na wyjście rodzinne do escape roomu?

• engine8t Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 17:11
      Ja pier.... do czego to doszlo.
      • sol_13 Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 17:44
        Skandal panie, wszystko teraz te bachory mają.. i to w Polsce.
        • taje Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 20:08
          Zwłaszcza, że w Polsce. Kto to widział. W Stanach to można prezenty na kilogramy dostawać ale w Polsce to koniec świata.
          • mysz1978 Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 20:12
            voucher do fly spot czy jak to się nazywa (taki tunel, w którym się lata), albo coś w tym stylu. Albo od biedy bon do galerii handlowej, to sam coś wybierze.
            A może hulajnogę? Taką do tricków na przykład. Oczywiście o ile lubi...
    • dreg13 Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 17:26
      Podręcznik Warhammer, 4 edycja, a do tego figurki do malowania+ farby.
      Jeśli piszesz, że dziecko ma wszystko, to znaczy, że jeszcze nie weszło w ten temat big_grin A jak wejdzie, to potem wszystkie okazje można załatwić warhammerem.
      • krwawy.lolo Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 17:29
        Dlaczego to się nazywa "podręcznik"? To książka ucząca grania w grę?
        • krwawy.lolo Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 17:32
          No, przeczytałem opis i dalej nie rozumiem. To książka o graniu w grę?
      • hannah_weaver Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 05.11.22, 08:07
        Oooo, ciekawy trop!!! Dzięki - te figurki się samemu maluje o ile dobrze kojarzę? To by przy okazji cierpliwość poćwiczył
        • dreg13 Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 05.11.22, 08:40
          Tak, samemu. Polecam zadzwonic do jakiegos sklepu (np warhammer na kruczej w Warszawie lub jakiegos tylko internetowego) i podpytac o zestaw początkujący/startowy. One są wtedy trochę łatwiejsze i od razu są z farbami sprzedawane. Dla niektorych to pasja na zawsze smile
          Plus właśnie może być książka.
      • efka_454 Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 05.11.22, 19:31
        dreg13 napisała:

> Podręcznik Warhammer, 4 edycja, a do tego figurki do malowania+ farby.
        > Jeśli piszesz, że dziecko ma wszystko, to znaczy, że jeszcze nie weszło w ten t
        > emat big_grin A jak wejdzie, to potem wszystkie okazje można załatwić warhammerem.

I to przynajmniej do trzydziestki (jeszcze nie wiem jak później) ;P
    • jednoraz0w0 Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 17:34
      Moje legowe dzieci w tym wieku wkręcali się w kręcenie filmików /stop motion z ludzikami z lego. Na tapecie były statywy i inne takie.
    • panna.nasturcja Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 04.11.22, 17:47
      Nie kupuj prezentu.
      Po do, do cholery, chcesz kupić kolejny śmieć dziecku, które tego nie potrzebuje?
      Zabierz dzieciaka do kina, do teatru, na lody, na wycieczkę, na ściankę spinaczkową, gdziekolwiek lubi a nie dawaj przedmiot.
      Ucz, że wartością są ludzie i relacje z nimi a nie dobra materialne.
      • thank_you Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 05.11.22, 08:46
        To jedno wyklucza drugie? Sadzisz, ze dzieci, które maja wszystko, nie są zabierane/nie chodzą: do kina, do teatru, na lody, wycieczki czy na ściankę wspinaczkowa? 😂
        • dreg13 Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 05.11.22, 09:07
          I na pewno nie jechały tramwajem ani pociągiem smile
          • thank_you Re: Prezent dla 10 latka, który ma wszystko 05.11.22, 09:56
            W zyciu! Tez mnie to ubawiło, ale nie chciało mi sie dopisywać. 😃

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka