Dodaj do ulubionych

Jak udwodnić.

04.11.22, 13:10
że przesyłka listowna (priorytet), ale nierejestrowana - zwykła, nie doszła?
Operator - Poczta Polska suspicious

Od bardzo dawna wlaczymy o przedłużenie orzeczenia o niepełnosprawności. Opisywałam ciagłe juz problemy. Ostatnie dokumenty wysłane były pod koniec września. Na zwrotce był termin odebrania 3.10. Ok. Maja 30 dni.
I dzisiaj męża coś tknęło i zadzwonił do STONu (osrodek wydający orzeczenia). I co sie okazało? Wczoraj o 8:20 miał komisję na króra sie nie stawiłsuspicious
Zawiadomienie o komisji wysłane zostało priorytetem nierejestrowanym.
List do nas nie doszedł...

(ostatnio rachynak z gazowni warszawskiej szedł 10 dni w obrębie jednego miasta. List zwykły) suspicious
Obserwuj wątek
    • kochamruskieileniwe Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 13:11
      Zawiadomienie wysłano 24.10.
    • nenia1 Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 13:23
      Jak jest nierejestrowana to jak sprawdzisz? Jak dla mnie dziwne, że takie rzeczy wysyłają przesyłką nierejestrowaną. Może wypadło z torby listonoszowi a może z torebki pani ze STONu.
      Swoją drogą z tego co widzę na moim terenie (śląskie) to większość komisji w tym komisje z ZUS
      działają dalej zaocznie, z uwagi na covid.
      • kochamruskieileniwe Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 13:30
        No wlasnie. Jak to udowodnic. Do kitu to wszystko. Karta do konta dziecka miala przyjsc w ciagu 10 dni. Przyszla po 20. Wczesniej zdązylam ją zablokowac.😂. Na szczescie moglam ja odblokowac telefonicznie- rodzicowi takie orawo przysluguje.

• nenia1 Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 13:40
          Oni wysyłali to niech oni udowodnią, że wysłali. Tak to działa. Nie przejmuj się. Zadzwoń, powiedz że nic nie doszło i niech się oni martwią. Zapytaj przy okazji czy z uwagi na covid nie da się zaocznie.
        • 7katipo Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 22:51
          Nie wiem, w takich sprawach obowiązuje chyba kpa?
          W ordynacji podatkowej jeśli niedopełnienie czegoś jest obwarowane terminem, a wymaga PISEMNEGO zawiadomienia o wyznaczeniu tegoż, to bez zwrotnego potwierdzenia odbioru - jako dowodu SKUTECZNEGO doręczenia, organ może się w doopę pocałować.
          W kpa jest analogicznie, mniemam.
      • anitat Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 18:20
        W śląskim już odchodzą od zaocznych komisji. Wczoraj byłam z dzieckiem osobiście.
    • szafireczek Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 13:27
      W drugą stronę - niech ten STON udowodni, że wysłał powiadomienie. Złóż skargę, że absolutnie nie wysłał, ośrodek potwierdzenia wysyłki przecież nie ma...
      • kochamruskieileniwe Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 16:58
        Chyba wszelkie wysylki wpisywane sa do jakiejs ksiazki, na tej podstawie instytucja rozlicza się z PP... Listy znaczow nie mają, zwykle stempel z odpowiednią treścia. Tak bylo jeszcze niedawno. Ale moze coś sie zmienilo..
        • kk345 Re: Jak udwodnić. 05.11.22, 03:00
          Do książki to wpisują polecone, zwykle, czyli nierejestrowane już nie. Stempel nie ma nic do rzeczy bo w tym przypadku zastępuje znaczek o konkretnym nominale, równie dobrze może być stemplem na liście zwykłym, jak i na poleconym.
    • niezwykladziewczyna Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 13:31
      A musisz to udowadniać? Miałam taki sam przypadek, list przyszedł po terminie komisji. Podjechałam na miejsce, powiedziałam o co chodzi, wysłali następny list z następną datą wstawiennictwa i dodatkwo prosiłam o telefon.
      • kochamruskieileniwe Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 13:42
        Dzwoniliśmy. Mają dzisiaj oddzwonić.
        Ale i tak wkurzylismy się.
        • niezwykladziewczyna Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 13:46
          U mnie właśnie nie było żadnego problemu, aż się sama się zdziwiłam😉
          Życzę powodzenia.
      • 1matka-polka Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 13:46
        I co, wstawiłaś się?
        • niezwykladziewczyna Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 13:48
          Tak, na drugi termin.
          • niemcyy Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 13:51
            big_grin
            • niezwykladziewczyna Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 13:56
              Jeszcze nie 😁
            • niezwykladziewczyna Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 16:25
              Niemcy wiedziałaś i nie wstawiłaś się za mną!
              Czy dobrze użyłam?
              • 1matka-polka Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 17:56
                Dobrze.
      • panna.nasturcja Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 15:56
        Ludzie, co Wy z tym wstawiennictwem? Tam naprawdę nie ma litery W a wstawić się znaczy zgoła co innego.
        • niezwykladziewczyna Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 16:07
          Przyznaję że nie widziałam, proszę linijką po łapach.
          Wstawiennictwo to coś ze wstawieniem za nas, tak? Ktoś pozytywnynie w naszej sprawie?
          • madame_edith Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 16:11
            Tak
          • szafireczek Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 16:16
            Pse pani - nie wolno bić...najważniejsze, by sprawa skutecznie się zakończyłasmile
            • niezwykladziewczyna Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 16:45
              Mądra rada🙂
    • wapaha Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 16:30
      a konieczne jest stawiennictwo ?
      posiedzenia komisji odbywają się chyba w systemie zaocznym- bez obecności strony
      ( dobry efekt pandemii)
      • kochamruskieileniwe Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 17:06
        Odeszli od tego. Od wrzesnia jakos tak. Choc nie wszystkie osrodki.
    • asia_i_p Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 16:57
      Chyba niestety nic się nie da zrobić. W sprawie przesyłki nierejestrowanej można złożyć skargę, a oni się odniosą, ale na pewno nie można liczyć na żadne zadośćuczynienie.Upraszczając możesz sobie pomarudzić, a oni wyrażą współczucie.
      • kochamruskieileniwe Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 17:09
        Nie chce wspolczucia.. Chcemy nowego terminu komisji i tego cholernego orzeczenia😈. Mamy ich dosyc. Rzucają klody pod nogi jak sie da. A podstawy są do orzeczenia. Chyba, niestety, najwyższy stopień. Kurcze z ZUSem i rentą bylo latwiej...
        • kochamruskieileniwe Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 17:10
          Aha. Nie zadzwonili. W poniedzialek trzeba bedzie tam pojechac.
        • kamin Re: Jak udwodnić. 05.11.22, 06:07
          Pisz skargę, że nie rozpatrzyli waszego wniosku o wydanie orzeczenia. To oni nie mają dowodu że wysłali zawiadomienie o terminie komisji.
    • magazynka Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 20:28
      Mnie nawet wnerwia wysyłanie zwykłym listem rachunków za prąd czy gaz.
      Nie dojdzie, nic o nim nie wiem, nie zapłacę i odłączą. Moim zdaniem powinny być poleconym.

No, trzeba wtedy dzwonić i wyjaśniać.
      Na komórkę, tv i internet rachunki przychodzą na komputer, ale przecież nie ma obowiązku jego posiadania, a zwykłe listy giną i nie dochodzą.
      • mia_mia Re: Jak udwodnić. 05.11.22, 03:33
        Zanim odłączą przesyłają wiadomości listem poleconym, kiedyś pomyliły mi się konta i płaciłam z dwóch adresów na jeden i przyszedł list polecony z informacją o zaległości i groźbą odcięcia prądu.
      • 35wcieniu Re: Jak udwodnić. 05.11.22, 07:28
        Nie odłączają od jednego niezapłacenia. Najpierw dostałabyś wezwanie do zapłaty czy tam ponaglenie.
        Już widzę dylanie po byle rachunek na pocztę (rzecz jasna awizo) i stanie w kolejce innych, którzy przyszli po to samo.
    • paola.brunetti Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 20:37
      Do nas bank wysłał zwykłym listem zawiadomienie o podwyższeniu raty kredytu. List nie doszedł, ratę zapłaciłam normalnie i dostałam potem karne odsetki oraz wpis do rejestru dłużników... a brakowało kwoty rzędu 40 zł. Potem mąż zrobił zadymę w banku, dodzwonił się prawie do prezesa, i teraz już wysyłają nam zawiadomienie listem poleconym, a do tego mailem. Jakoś się jednak da...
      • kochamruskieileniwe Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 22:37
        Bank to co innego. Zus i STON to betony. Nawet pit wysylają zwyklym.ZUS. STOn odeslal oryginaly dokumentacji medycznej zwyklym!
        • 7katipo Re: Jak udwodnić. 04.11.22, 22:54
          Nakaz oszczędności. Ale tam, gdzie w celach dowodowych wymagane jest zpo, poczta idzie z zpo.
    • afro.ninja Re: Jak udwodnić. 05.11.22, 07:46
      Nie sprawdzisz i nie mozna wnosic zażalenia. Wysłałam 12 zaproszeń, doszło 6.
    • kochamruskieileniwe Re: Jak udwodnić. 15.11.22, 16:07
      Sukces! Dzisiaj dotarla przesylka! Nadana 26 października. W tym samym miescie. Priorytet!
      Brawo Poczta Polska!
      😡😡😡
      Sprawa zalatwiona osobiscie. Wyznaczono nowy termin komisji.Zalatwiane tydzien temu. Papier wziety do reki na miejscu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka