Dodaj do ulubionych

Uczucie oslabienia

04.11.22, 13:54
Mam taki problem od miesiaca, czesto robi mi sie slabo, bez powodu, bez nadmiernego wysilku

Zastanawiam sie co zbadac, na pewno morfo, CRP, moze kortyzol? Cos jeszcze?
Obserwuj wątek
    • anilorak174 Re: Uczucie oslabienia 04.11.22, 13:57
      Cukier
    • annpierle Re: Uczucie oslabienia 04.11.22, 13:58
      A jak juz zbadac, spytasz na forum, jak interpretowac wyniki?
      Moze lekarz Ci pomoze? Powie, czy sie niepokoic, co zbadac i jak to odczytac?
      • czerwonylucjan Re: Uczucie oslabienia 04.11.22, 14:08
        Jak bede miala wyniki to pojde do lekarza, nie lubie chodzic na pusto, podstawowe badania moge zrobic na wlsna reke
        • annpierle Re: Uczucie oslabienia 04.11.22, 14:15
          czerwonylucjan napisał(a):

> Jak bede miala wyniki to pojde do lekarza, nie lubie chodzic na pusto, podstawo
          > we badania moge zrobic na wlsna reke

Przepraszam za agresywna pierwsza odpowiedz, nie chcialam Cie atakowac; to stad, ze zdumiewa mnie to podejscie - nie wiadomo, co zbadac, ale cos sie bada. To nie przeciw Tobie, wiem, ze taki jest zwyczaj w Polsce, ale wydaje mi sie on bezsensowny. To lekarz powinien Ci powiedziec jakie badania zrobic, a potem powiedziec, co z nich wynika; jesli pojdziesz z "forumowymi" badaniami, jest szansa na to, ze lekarz Ci powie, zeby zrobic nastepne, dodatkowe albo calkiem inne - czyli i tak bedziesz musiala isc dwa razy do lekarza plus dwa razy na badania.
          Nie wiem, jakies to mi sie nielogiczne wydaje...
          • czerwonylucjan Re: Uczucie oslabienia 04.11.22, 14:47
            To poprstu moze byc cos bardzo podstawowego typu niska hemoglobina, wtedy ide do lekarza raz po recepte a nie 2 razy, jesli nic nie wyjdzie to poslucham co lekarz jeszcze chce zbadac.
            • pade Re: Uczucie oslabienia 04.11.22, 15:37
              Ja mam hemoglobinę w normie, a poziom żelaza i ferrytyny bardzo niski. Dlatego jeśli podejrzewasz u siebie anemię, to zrób też żelazo i ferrytynę.
        • marianna211272 Re: Uczucie oslabienia 04.11.22, 14:43
          ale po co badac bez sensu .Lekarz zrobi lepszy wywiad o cos dopyta co nam moze nie przyjsc do glowy i tak bedziesz musiala robic drugie badania.Dadatkowo np wyjdzie malo zelaza wiec skoncentrujesz sie tylko na tym no bo przeciez anemia a moze byc problem gdzie indziej
        • iwles Re: Uczucie oslabienia 04.11.22, 14:50
          czerwonylucjan napisał(a):

> Jak bede miala wyniki to pojde do lekarza, nie lubie chodzic na pusto, podstawo
          > we badania moge zrobic na wlsna reke

a potem okaże się, że lekarz chciałby cos jeszcze (typu cukier) i pójdziesz za 3 dni znowu na pobieranie krwi?
          • czerwonylucjan Re: Uczucie oslabienia 04.11.22, 16:15
            Tak, chyba nie wykrwawie sie przy drugiej fiolce? Poza tym po to ten watek aby zrobic wszystkie essenciale..
    • szafireczek Re: Uczucie oslabienia 04.11.22, 14:00
      pomierz sobie ciśnienie

glukoza + profil lipidowy
      • czerwonylucjan Re: Uczucie oslabienia 04.11.22, 14:14
        A lipidy moga zle wplywac na samopoczucie? W jaki sposob?
        • szafireczek Re: Uczucie oslabienia 04.11.22, 14:41
          zaburzenia metaboliczne, czyli w perspektywie ryzyko zwężenia naczyń wieńcowych - udar, zawał...zwłaszcza jak sie ma nie unormowane ciśnienie
    • qwirkle Re: Uczucie oslabienia 04.11.22, 14:38
      Trójkę tarczycową zbadaj
      • czerwonylucjan Re: Uczucie oslabienia 04.11.22, 14:45
        Od lata stabilna dawka tyro i 0 przeciwcial, raczej nie to
    • mid.week Re: Uczucie oslabienia 04.11.22, 14:49
      Masę rzeczy można zbadac ale zaczęłabym od pomiarów ciśnienia
    • nostalgia81 Re: Uczucie oslabienia 04.11.22, 15:39
      zelazo i ferrytyne
    • headonshouldersbaby Re: Uczucie oslabienia 05.11.22, 15:06
      Zelazo I ferrytyne mysle ze tu najoczywistszy problem

Vitamin D3
      Vitamin B12