Dodaj do ulubionych

Psowo. Owoce i warzywa

04.11.22, 15:36
Jakie owoce i warzywa mogą jeść a których się wystrzegać. I czy w wersji gotowanej niejadalne stają się jadalne?
Wcześniejsze nasze psiaki jadły: marchewki, jabłka i banany, ta moja teraźniejsza zmiecie wszystko oprócz cebuli.
Podzielcie się wiedzą.
Obserwuj wątek
    • berdebul Re: Psowo. Owoce i warzywa 04.11.22, 18:53
      Cebula, czosnek, por, rodzynki, winogrona - out. Pozostałe w rozsądnych ilościach, zwłaszcza owoce.
      • stara-a-naiwna Re: Psowo. Owoce i warzywa 04.11.22, 19:37
        czekolada i kakao = szkodliwe
        • berdebul Re: Psowo. Owoce i warzywa 08.11.22, 20:46
          Czekolada to owoc lub warzywo suspicious
      • eriu Re: Psowo. Owoce i warzywa 04.11.22, 20:10
        Awokado jest szkodliwe jeszcze.
        • berdebul Re: Psowo. Owoce i warzywa 08.11.22, 20:45
          Awokado nie jest szkodliwe, jeżeli pies nie je pestki/skórki, to mit.
    • kochamruskieileniwe Re: Psowo. Owoce i warzywa 04.11.22, 19:13
      Moj pies dalby sie pokroic za kapustą gotowana... A golabki to byla ekstaza. Nie mial klopotow zoladkowych.2😁
      • purchawka2020 Re: Psowo. Owoce i warzywa 09.11.22, 09:18
        Mój uwielbia kapuśniak i maliny.
    • ga-ti Re: Psowo. Owoce i warzywa 04.11.22, 19:29
      Mój je tylko gotowaną marchewkę (z ryżem i mięsem), inne jeśli są w psich chrupkach.
      Z owoców, latem rozsmakował się w arbuzie smile nie mogliśmy uwierzyć własnym oczom, bo innych owoców nie jada.
      Znajomy pies kocha maliny, zjada prosto z krzaczka, a inny kocha jabłka, maliny, jeżyny, wiśnie, truskawki... wszystko ekologiczne, z własnego ogródka.
      • em_em71 Re: Psowo. Owoce i warzywa 04.11.22, 19:36
        Nasze psy też się częstowały. Gruszki, jabłka, orzechy włoskie, ogórki gruntowe, z tym, że te ostatnie musiały być zerwane i np leżały do zabrania do domu.
        • sasha_m Re: Psowo. Owoce i warzywa 04.11.22, 22:54
          Moja 2,5 kg szybko ogarnęła, że jak się ciągnie i szarpie ogórka wytrwale, to on się w końcu urwie. Najgorzej, że czasem nie wystarcza jej cierpliwości, szczególnie, jak obok rośnie drugi i trzeci i potem zbieram te ogóry ze śladem zębów.
    • szarmszejk123 Re: Psowo. Owoce i warzywa 04.11.22, 20:07
      Mój je: gotowane brokuły i kalafior, pieczona dynię, gotowaną fasolkę szparagową, gotowaną i surową marchew, surową paprykę, jabłka ( bez nasion), banany ( wciskam do konga:p), borówki amerykańskie. Nie codziennie i nie wszystko na raz :p l
    • aamarzena Re: Psowo. Owoce i warzywa 04.11.22, 22:04
      Marchew surowa lub gotowana, gotowana pietruszka, seler, burak, pieczona dynia jest hitem. Lubi tez jabłka, arbuzy. Poprzednia uwielbiała truskawki i poziomki. Orzechy i Masło orzechowe w niewielkich ilościach.
      Można gotowane brokuł, fasolkę, kapustę, ale trzeba uważać przy psach chorych na serce, bo te rośliny są wzdymajace. Moja po takich smakołykach ma takie gazy, że można umrzeć siedząc przy niej.
      Nie wolno cebuli, czosnku, pora, odradza się tez szpinak ze względu na zawartość szczawianów.
      • krisdevalnor Re: Psowo. Owoce i warzywa 04.11.22, 23:00
        aamarzena napisała:

> Marchew surowa lub gotowana, gotowana pietruszka, seler, burak, pieczona dynia
        > jest hitem. Lubi tez jabłka, arbuzy. Poprzednia uwielbiała truskawki i poziomki
        > . Orzechy i Masło orzechowe w niewielkich ilościach.
        > Można gotowane brokuł, fasolkę, kapustę, ale trzeba uważać przy psach chorych n
        > a serce, bo te rośliny są wzdymajace. Moja po takich smakołykach ma takie gazy,
        > że można umrzeć siedząc przy niej.
        > Nie wolno cebuli, czosnku, pora, odradza się tez szpinak ze względu na zawartoś
        > ć szczawianów.
        Orzechow absolutnie nie dawac, niektore rodzaje jak np. macademia nuts czy nerkowce sa bardzo toksyczne dla psow, innymi znowu pies może sie zadławić. Nie ma zadnego powodu, dla ktorego warto byloby dawac jakiekolwiek orzechy.
        Winogrona i rodzynki tez nie - moga spowodowac niewydolnosc nerek. Czereśnie sa toksyczne dla psow i kotów.
        Cytrusy a zwlaszcza grejpfruty niewskazane, mozliwosc rozstroju zoladka.
    • mikawi Re: Psowo. Owoce i warzywa 04.11.22, 23:01
      Mój pies uwielbia melona, arbuza, mango i banany - jak je widzi, to czeka i żebrze. Jabłka różnie, może to kwestia odmiany? Z warzyw lubi paprykę, ogórki kiszone i kapuchę kiszoną. Świeżych ogórków ani surowej marchwi nie zje. Gotowane warzywa za to wcina chyba wszystkie typu marchew, seler, pietruszkę, buraki.
      Ale i tak ze wszystkich warzyw i owoców najbardziej lubi mięcho smile
    • hrabina_niczyja Re: Psowo. Owoce i warzywa 04.11.22, 23:20
      W necie jest świetna lista czego nie wolno i jest tego całkiem sporo. Na pewno to co już dziewczyny napisały. Nie wolno też pestek wiśni, czereśni pozwalać jeść i ogryzków jabłek. Ugotowane nie stają się jadalne. Moja je wszystko oprócz zakazanych.
    • sasha_m Re: Psowo. Owoce i warzywa 04.11.22, 23:42
      Czego nie można, jest już wyżej.
      Moja największą miłością darzy ogórki, potrafi wszamać 3 gruntowe pod rząd, jeszcze się nie zdarzyło, żeby zaszkodziły. Jak obieram marchewkę lub jabłko, to skacze jak piłka, dopóki jej nie poczęstuję. Lubi właściwie wszystkie warzywa i owoce, z wyjątkiem sałaty i pomidorów. Pomidorek koktajlowy służy do zabawy, turlania nosem i podrzucania, dopóki nie pęknie.
    • frytulek Re: Psowo. Owoce i warzywa 08.11.22, 18:40
      Moja lubi surowa kapuste, papryke i jablka 🤷‍♀️
      • aniani7 Re: Psowo. Owoce i warzywa 08.11.22, 18:50
        Moja kocica potrafiła w dwa dni opędzlować całą główkę sałaty, a psica najbardziej kochała morwy. Zawsze jedna garstka była dla mnie, druga dla niej i tak jadłyśmy tę morwę.
      • gama2003 Re: Psowo. Owoce i warzywa 08.11.22, 18:54
        Przepiękna !

Moje psy lubią pomidory i paprykę. I bób, ale tu homeopatyczne ilości daję, choć żebrzą z bólem w zapatrzonych oczach. Zahipnotyzowane.
        Pomidory i paprykę kradną przy każdej możliwej okazji. Innych warzyw i owoców nie ruszą, choć starsza dawno temu miała fazę na jablka i banany.

Miałam kiedyś psa jedzącego jagody w lesie. Kładła się na krzaczku i delektowała.
        • aniani7 Re: Psowo. Owoce i warzywa 08.11.22, 19:00
          Mój najukochańszy kot był ogromnym amatorem bobu, musiałam zamykać go w łazience, bo inaczej nie dałabym rady zjeść, kochał jeszcze fasolę i kukurydzę, ale nie tak jak bób.
          • ivaz Re: Psowo. Owoce i warzywa 08.11.22, 20:54
            A mojej siostry arystokrata uwielbiał zielone oliwki w towarzystwie sera pleśniowego
        • szarmszejk123 Re: Psowo. Owoce i warzywa 09.11.22, 09:15
          Moja psica z dzieciństwa - kaukazica- wyjadała truskawki z krzaków. Wielka jak niedźwiedź a między krzaczkami na paluszkach, coby nie podeptać:p
    • mia_mia Re: Psowo. Owoce i warzywa 09.11.22, 09:52
      Nie wiem czy było, ale nie daje się psom też winogron i pora.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka