Dodaj do ulubionych

szkoła w chmurze - co się może stać

04.11.22, 19:50
do mam zorientowanych w ustawodawstwie i edukacji domowej:
jak się może potoczyć kwestia "szkoły w chmurze"

syn planował złożyć wniosek w styczniu, w ostatniej chwili przed urodzinami;
w obecnych okolicznościach postanowiliśmy nie czekać i wysłał wniosek wczoraj

i teraz go roznosi z nerwów i niepewności czy to się uda i ja sama już nie wiem, jak z nim rozmawiać ....

jakie są możliwe scenariusze?
Obserwuj wątek
    • zerlinda Re: szkoła w chmurze - co się może stać 04.11.22, 19:52
      Czemu ma się nie udać?
      • b.bujak Re: szkoła w chmurze - co się może stać 04.11.22, 19:57
        zerlinda napisała:

> Czemu ma się nie udać?

młody ma wizję, że zamkną tą szkołę, że zmienią zasady egzaminów, zostanie wstrzymany nabór itp

mówię mu, że przyjęci już uczniowie powinni skończyć edukację w tej szkole, no, ale w państwie PIS różnie może być....
        • banicazarbuzem Re: szkoła w chmurze - co się może stać 04.11.22, 21:15
          Mój syn uczy się w Edukacji Domowej i chwali sobie
          • mysiaapysia Re: szkoła w chmurze - co się może stać 04.11.22, 21:20
            Mój też, już czwarty rok, jest teraz w 8. klasie. Ma czas na hobby. Uczy się w swoim tempie. Ma sukcesy naukowe. Ale jego szkoła ed ma też wersję stacjonarną i spełnia wymogi z tej ustawy.
            • banicazarbuzem Re: szkoła w chmurze - co się może stać 04.11.22, 22:08
              Czy to szkoła w Warszawie i Sulejówku ?😏mój syn całą podstawówkę się tak uczył, córka też ale szkołę średnią wybrała stacjonarnie
          • mia_mia Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 03:40
            Szkoła w chmurze to zaliczalnia egzaminów, a nie ED.
        • little_fish Re: szkoła w chmurze - co się może stać 04.11.22, 22:00
          Ptaszki ćwierkają, że szkoła w chmurze chce robić egzaminy stacjonarne. Tylko ten pomysł jeszcze nie jest jawny... Więc pewnie trochę te zasady się zmienią
          • ichi51e Re: szkoła w chmurze - co się może stać 04.11.22, 22:10
            pytanie czy robienie stacjonarnych (innego wyjscia nie będą mieli) in się będzie opłacać.
            • little_fish Re: szkoła w chmurze - co się może stać 04.11.22, 22:15
              Pojęcia nie mam. Czy w ogóle będą to w stanie sensownie zorganizować. Ale pewnie myślą nad tym.
              • banicazarbuzem Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 10:44
                Myślą i informują już o tym swoich uczniów nawet
    • misiamama Re: szkoła w chmurze - co się może stać 04.11.22, 21:25
      Myślę że niestety każdy scenariusz jest możliwy, włącznie z likwidacją Szkoły (tej konkretnej). Wiem że nie pomagam, ale serio to nie jest wykluczone, że tę szkołę zamkną - w sumie o to chodzi w lex Czarnek (między innymi), że mogą zamknąć szkołę niepubliczną jesli dyrektor nie wykona jakiegoś polecenia kuratora. Akurat Szkoła w Chmurze jest tak niestandardowa w zderzeniu z polskimi realiami i przaśnością naszej pożal się borze edukacji, że tutaj obawy syna całkiem uzasadnione. Ale co możesz zrobić - tak, jak najszybciej wejść w ten system, może zanim ta ustawa się przemieli (jeszcze Senat, potem jeszcze adrian), Twoje dziecko tam zapuści korzenie i ktoś mądry wymyśli coś na obejście tego goovna, dopóki władzuchna się nie wyje..ie po całości.
      • b.bujak Re: szkoła w chmurze - co się może stać 04.11.22, 22:03
        misiamama - to co napisałaś to mniej więcej to samo, co myślimy... dlatego tak, jak napisałam wniosek wysłany wczoraj mailem, dzisiaj rano pocztą;
        problem jest też w tym, że syn na początku lutego ma 18 urodziny i trudno stwierdzić czy wszystko się juz wyklaruje do tego czasu; jak szkoła w chmurach się zamknie po tym czasie to już nie złoży wniosku o innej, stacjonarnej (to jest plan B, ale niechętnie brany pod uwagę)
      • ichi51e Re: szkoła w chmurze - co się może stać 04.11.22, 22:11
        Chmura chyba kiedyś miała tak ze mieli szkoły stacjonarne w różnych częściach polski - może do tego wrócą?
        • n-ell Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 12:49
          Mieli podpisane umowy z parasolowymi, chyba nadal mają z niektórymi
    • biala_ladecka Re: szkoła w chmurze - co się może stać 04.11.22, 21:28
      Z tego co piszą na grupach ED szkoła już się "rozbudowuje".
      • zula0304 Re: szkoła w chmurze - co się może stać 15.11.22, 09:01
        OK, a czy gdzieś są statystyki Chmury jesli chodzi o wynik egzaminu 8? tak jak szkoły stacjonarne publikują osiągnięty wynik. I tak, wiem, nic nie jest do końca miarodajne bo korepetycje etc. Aha, i jeśli uczeń Chmury finalnie zdobędzie np 90 punktów ( w Warszawie wtedy zostaje mu tylko branżówka, ew słabe technikum) to może kontynuować edukację w Chmurze w ogólniaku?
        • gr.ruuu Re: szkoła w chmurze - co się może stać 15.11.22, 09:18
          Każdy może mieć ed na poziomie szkoły średniej bez względu na wynik egzaminu po ósmej klasie. Tak na marginesie - w Warszawie są LO do których progi są koło 90 pkt
    • bei Re: szkoła w chmurze - co się może stać 04.11.22, 21:52
      Syn znajomych uczy się w szkole chmurze, gdy ma problemy z przyswojeniem materiału samodzielnie to zgłasza je, i dostaje „ konsultacje”, nauczyciel online tłumaczy mu zagadnienia. Rodzice jak i uczeń bardzo sobie chwalą taki system. Wcześniej na ED obowiązek nauczania spoczywał na rodzicach, tu bez problemu szkoła zapewnia konsultacje.
      • b.bujak Re: szkoła w chmurze - co się może stać 04.11.22, 22:06
        bei napisała:

> Syn znajomych uczy się w szkole chmurze, gdy ma problemy z przyswojeniem materi
        > ału samodzielnie to zgłasza je, i dostaje „ konsultacje”, nauczyciel online tłu
        > maczy mu zagadnienia. Rodzice jak i uczeń bardzo sobie chwalą taki system. Wcze
        > śniej na ED obowiązek nauczania spoczywał na rodzicach, tu bez problemu szkoła
        > zapewnia konsultacje.

o to się nie obawiam, wiem jak pracował w czasie lekcji zdalnych i wiem, że jemu akurat obecna szkoła bardziej przeszkadza niż pomaga;
        mi chodzi o perturbacje związane z lex Czarnek
        • banicazarbuzem Re: szkoła w chmurze - co się może stać 04.11.22, 22:10
          W ED też jest możliwość skorzystania z pomocy nauczycieli, są specjalne zajęcia z nauczycielami nawet.
          Ja bardzo chwałę sobie szkole,w której były moje dzieci a teraz jest syn
    • ichi51e Re: szkoła w chmurze - co się może stać 04.11.22, 22:08
      najbardziej prawdopodobny ze nie będą brać nowych uczniów.
      A w ogóle to dla rodzica największa zmiana w ed to taka ze być może na egzaminach będzie ktoś z kuratorium.
      • misiamama Re: szkoła w chmurze - co się może stać 04.11.22, 22:48
        Z mojego punktu widzenia (córka w spektrum autyzmu, dopiero 1 klasa, rozważam ed) to zwyczajne dopieprzanie dzieciakom. ED prawilna, w katolickim środowisku - reprezentacji z kuratorium nie będzie, względnie, będzie tylko na papierze. ED nieprawilna, rodzice / dzieci zbuntowani - kuratorium może nie będzie uwalać, ale odpowiednio zaznaczy swoją obecność na egzaminie. W przypadkach takich jak mojej córki, to może skutecznie zniweczyć sensowność ED, bo ona zwyczajnie nie poradzi sobie w takiej sytuacji. Rodzice sami odpłyną z ED. Jedyny ratunek to totalna porażka PIS w wyborach, no ale ileż tak można się szarpać.
        • hanusinamama Re: szkoła w chmurze - co się może stać 04.11.22, 22:54
          Tu chyba chodzi o to zeby egzaminy były miarodajne. Chcą zrobić stacjonarne i z kimś z zewnątrz.
          Nie wiem czemu ktoś z kuratorium miałby się dowalać...ale z drugiej strony znana nam pani kurator zdolna jest do wszystkiego
          • panna.nasturcja Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 00:53
            Ale te egzaminy powinny być stacjonarne jeśli mają się przekładać na takie same świadectwa jak dzieci uczących się tradycyjnie i dzieci z ED konkurują o te same miejsca w szkołach średnich.
            • mia_mia Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 03:49
              Od dawna dzieci uczące się w ED zdawały egzaminy stacjonarnie. Szkoła w chmurze przesadziła i tu rzeczywiście coś trzeba z tym zrobić, bo ich oceny i paski liczą się w rekrutacji tak jak ze zwykłych szkół.
              • banicazarbuzem Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 07:15
                Dokładnie, w czasie pandemii egzaminy były on line ale teraz już wrócili do stacjonarnych i nie ma możliwości inaczej.
                Jeśli dziecko ma np dużą fobię społeczną czy inne tego typu problemu szkoła może dostosować się do potrzeb ucznia
            • ichi51e Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 07:45
              cynicznie napisze ze małolitrażowe z tych dziecinktore nauczyły się uczyć w domu i egzaminy zdawać raz do roku online będzie chciało wracać do liceum - jakie byłyby dla takiego dziecka plusy? Dużo czasu wolnego, luz blues. A 8klasisty, matura są i tak zewnętrzne wiec rzeczywistosc zweryfikuje.
              • ichi51e Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 07:46
                *mało które
              • banicazarbuzem Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 10:40
                Wiesz, to zależy od dziecka.
                Córka całą podstawówkę uczyła się w ED.
                W szkole średniej chciała się uczyć stacjonarnie i szkołę lubi.. Jest w 3 klasie
                • ichi51e Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 11:13
                  ale zdaje się ze nie była w chmurze gdzie egzaminy zdaje się z pomocami blokowo już w listopadzie i ma się wolne tylko w edukacji domowej? Tu mowa o ludziach którzy specjalnie wybierają chmurę czyli linie najmniejszego oporu.
                  • banicazarbuzem Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 11:58
                    W naszej szkole też egzaminy możesz zadać już w listopadzie i mieć wakacje. Takie uroki ED, i córka niektóre przedmioty zaliczała przed końcem roku kalendarzowego a potem te trudniejsze czy mniej lubiane ogarniała w wolniejszym tempie
                    • kai_30 Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 15:24
                      Otóż to. To jest dla mnie jedna z większych zalet ED, że można się uczyć blokowo, zdać egzamin i dopiero przechodzić do kolejnego przedmiotu.
              • b.bujak Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 13:18
                ichi51e napisała:

> cynicznie napisze ze małolitrażowe z tych dziecinktore nauczyły się uczyć w dom
                > u i egzaminy zdawać raz do roku online będzie chciało wracać do liceum - jakie
                > byłyby dla takiego dziecka plusy? Dużo czasu wolnego, luz blues. A 8klasisty, m
                > atura są i tak zewnętrzne wiec rzeczywistosc zweryfikuje.

nie przeceniajmy roli polskiego szkolnictwa w przygotowaniu do egzaminu 8 klasisty a potem matury - realia jakie są wszyscy wiedzą: praca własna, często wspomagana korepetycjami; przeładowane plany lekcji (licznie wrzucane w internety we wrześniu), uczniowie szkół średnich często dojeżdżają - niech każdy zrobi własny bilans zyskow i strat w tym układzie; jedni będę tkwić w martyrologi polskiego, nisko produktywnego szkolnictwa, inni będą szukać innych rozwiązan, dopoki jeszcze są (!)

Twój cyniczny komentarz jest tym, czego w pewnym sensie doświadczyl mój syn - pierwszy lock down wypadł mu w 8 klasie - ogarnął się w tej rzeczywistości szybciej niż szkoła, pięknie i doskonałym efektem przygotował się do egzaminów;
                zdalne nauczanie oraz epizody nauki stacjonarnej w liceum to szeroko pojęta kpina (liceum z pierwszych miejsc w lokalnych rankingach) - doszliśmy do wniosku, że skala zmarnotrawionego czasu jest zbyt duża, żeby w tym tkwić; w czwartej klasie nie chcemy dupogodzin spędzanych w szkole, system wymaga zlożenia wniosku przed 18 urodzinami, więc dlatego robimy to teraz, pech chciał, że akurat teraz Czarnek nam próbuje dodatkowo przeszkadzać
        • mia_mia Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 03:46
          Egzaminy w chmurze to żart, a świadectwa są prawdziwe i w tym jest problem.
          • simply_z Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 09:38
            A potem...medycyna w chmurze🤣
            • mia_mia Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 09:55
              To wcale nie żart, wyskoczyły mi kiedyś dzieciaki, które twierdziły, że można zrobić studia w chmurze😀
            • woman_in_love Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 10:39
              medycyna to jest zaoczna w PL
              • simply_z Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 11:34
                Nie ma, wieczorowa co najwyżej
          • homohominilupus Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 10:28
            Wreszcie jakiś głos krytyczny, już myślałam że tylko mnie szkoła w chmurze nie leży.
            • triss_merigold6 Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 10:48
              To jest generator kasy z subwencji.
              • homohominilupus Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 11:00
                triss_merigold6 napisała:

> To jest generator kasy z subwencji.

Założycielem jest koleś od chomikuj. To też daje do myślenia.
                • triss_merigold6 Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 11:07
                  Wiem kto się pod to podczepil, rzewne jęki uskuteczniala Klosinska od fundacji Bullerbyn
                  oko.press/lex-czarnek-2-0-zabije-nauczanie-w-domach/
                  • ichi51e Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 11:19
                    koleś szuka wsparcia gdzie może - niestety środowisko takie ze ludzie narzekając ze inni to owce, sami bardzo łatwo sterowalni.
                    A ci którzy naprawdę ucza to beda uczyć choćby i cała komisja z kuratorium miala być a dziecko ledwo zdawać na 2 ("bo komisja będzie stawać na głowie żeby uwalić") bo i tak oni system maja gdzieś i jest to dla nich sposób życia.
        • triss_merigold6 Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 07:22
          Z punktu widzenia rodzica normalnych dzieci, tylko egzaminy stacjonarne i oceniane zewnętrznie są miarodajne i wystandaryzowane dla wszystkich. Zaliczenia online to kpina.
          • berdebul Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 09:55
            Oceny wystawione przez panią nauczycielkę, do której matka biega z kwiatami i workiem pomocy szkolnych, są za to bardzo miarodajne. big_grin Zawsze byli rodzice, którzy załatwiali oceny, dzieci żebrzące o wyższe stopnie, czy dzieci nauczycieli. Jedyną opcją jest branie pod uwagę wyłącznie zewnętrznych, standaryzowanych testów, które oceniane sa anonimowo.
            • little_fish Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 10:26
              Ok w przypadku matury, którą można poprawić jak wynik niezadowala i można studiowanie na wymarzonym kierunku odroczyć. Gorzej w przypadku egzaminu klas 8, którego poprawić w żaden sposób nie można, a szkołę trzeba rozpocząć od razu - a przecież każdy może mieć gorszy dzień z różnych powodów.
              • woman_in_love Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 10:36
                nawet jak dostaniesz sie jakims cudem do takiej szkoly, to wylecisz w 1 klasie
                • little_fish Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 10:38
                  Może wylecisz, może polecisz na dwójkach. Ale zabierzesz miejsce innej osobie
                  • woman_in_love Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 10:40
                    trudno: nie każdy może chodzić stacjonarnie cześć potrzebuje chmury
                    • joana012 Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 10:58
                      W sumie raca jest już najbardziej realna w chmurze to i szkoła może być w chmurze. O ile dorosły człowiek musi tę pracę wykonać żeby dostać wynagrodzenie więc jakąś dyscyplinę pracy piwinien utrzymać o tyle licealista może mieć z tym problem. Usiedzieć przed kompem ileś tam godzin a później przygotować się do egzaminu z wielu przedmiotów jednocześnie. Ale pewnie nie jest to niemożliwe a dla dzieci, które w tłumie cierpią i bynajmniej nie są przez to nie normalne, jak niektórzy twierdzą, jest szansa za zdobycie edukacji bez szwanku na psychice.
                      • triss_merigold6 Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 11:12
                        Pod warunkiem, że są weryfikowane w trakcie nauki i otrzymują promocję do kolejnej klasy na takich samych zasadach co reszta - czyli ze wszystkich przedmiotów, z wf, plastyka, muzyką, zpt, wos włącznie.
                        Dziwnym trafem ów fejk pod nazwą Szkoła w Chmurze czy inne głupoty edukacji domowej nie przyciąga młodzieży, która oczekuje konkretnej wiedzy i konkretnych umiejętności. Na politechnike po tym dzieciak nie pójdzie, najwyżej na zaoczne kulturoznawstwo czy inna socjologie.
                        • ichi51e Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 11:22
                          śmiem się nie zgodzić - myśle ze ludzie po ed idą na różne kierunki - łącznie z politechnika.
                        • mysiaapysia Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 11:36
                          Akurat wos jest normalnym przedmiotem i uczeń na ED zdaje z niego egzamin. Muzyka, plastyka, technika? Wolne żarty. Na co to komu? Michałki i tyle. Zresztą część dzieci, w tym moje dziecko, chodzi do stacjonarnej szkoły muzycznej popołudniowej. Muzyki masz aż nadto.
                          • ichi51e Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 13:18
                            to samo już triss pisałam w związku z sama istota ed dzieciaki maja więcej prac ręcznych plastyki i wf niż w szkole stacjonarnej - jedyne z czym pewnie krucho to muzyka (chyba ze dziecko z rodziny muzycznej wtedy muzyki ma pod korek i pewnie przez nia jest na ed)
                        • kai_30 Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 12:24
                          triss, na jakich takich samych zasadach?? Oceny na świadectwie są absolutnie niemiarodajne - są nauczyciele, którzy sieją szóstkami na lewo i prawo, są tacy, u których trója to już sukces. Z michałkami jest tak samo - w większości szkół muzyka czy plastyka służy do podciągania średniej, ale zdarzają się takie psychopatki jak była pani od plastyki mojego syna, która z lubością stawiała dysgrafowi same dopuszczające, nie bacząc na opinię z PPP. Wprowadzenie surowszych zasad dla dzieciaków w ed (choćby obecność kuratora - w szkole na klasówkach kurator nie siedzi) jest zwyczajnie niesprawiedliwe.

Miarodajne są egzaminy zewnętrzne na zakończenie edukacji, i te wszystkie dzieciaki zdają takie same. W ed egzamin ósmoklasisty czy maturę zdaje się stacjonarnie, na takich samych arkuszach i zasadach, co w szkole systemowej.

Tak, mam dziecko w Szkole w Chmurze. Zdolne, inteligentne, do połowy siódmej klasy w wymagającej szkole systemowej, zawsze świadectwa z paskiem. W tej siódmej klasie przeszedł poważne załamanie nerwowe, bo nie wytrzymał 38h lekcji w tygodniu i nauczycieli cisnących ze wszystkich przedmiotów. W Chmurze odetchnął, uczy się sam, do każdego egzaminu przygotowuje się solidnie, ma czas na treningi, życie towarzyskie, kurde - życie w ogóle. Niemniej, wybiera się do stacjonarnego LO, najlepszego w mieście, do klasy dwujęzycznej. Ale wolelibyśmy oboje mieć z tyłu głowy wyjście awaryjne, w razie jakby mu się psycha znów posypała. I jeśli by w którymś momencie przeszedł do Chmury w liceum, to właśnie po to, żeby mieć czas się spokojnie uczyć do matury, bez wysiadywania całymi dniami w szkolnych ławkach, bez kontaktu z psychopatycznymi nauczycielami, którym powinno się odebrać prawo wykonywania zawodu.
                          • b.bujak Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 13:54
                            kai_30 - mamy podobne doświadczenia i poglądy; tyle, że mój starszy jest teraz w 3 klasie LO;
                            młodszy jest w 7 klasie, ale akurat w jego przypadku bilans wychodzi jednak na korzyść szkoły stacjonarnej - dlatego na przykładzie moich dwóch synów podkreślam to, że istotna jest indywidualna ocena i wybranie rozwiązania dopasowanego do ucznia i całokształtu okoliczności - ale rozumiem, że niektorzy wolą myślenie schematyczne i płynięcie z prądem (kończąc czasem jak te biedne ryby w Odrze)
                            • kai_30 Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 15:13
                              No więc otóż to. ED wybierają bardzo różni ludzie, i bardzo różne dzieci. Pewnie, że trafiają się też takie, którym zależy na tym, żeby się jakoś prześlizgnąć, jak najmniejszym kosztem. Ale generalizowanie, które uprawia triss, jest niepoparte absolutnie niczym. Owszem, Szkoła w Chmurze strzeliła sobie trochę w kolano szeroką kampanią reklamową, bo na grupach widać, że są rodzice, którzy absolutnie nie rozumieją, czym jest ed i którym się wydaje, że to jest "zdalna szkoła". I pewnie są też migające się od nauki dzieciaki. Ale większość tych, których znam, wykorzystuje czas wolny od zajęć szkolnych naprawdę sensownie - trenują, chodzą do szkół muzycznych, odbudowują psychikę po przejściach w szkole systemowej, działają aktywnie w wolontariacie, uczą się solidnie - przede wszystkim UCZĄ SIĘ UCZYĆ samodzielnie, bez bata nad głową, i naprawdę nie ograniczają się do odbębnienia egzaminów byle jak, byle zdać.

Mój syn w zeszłym roku przed każdym egzaminem ustnym był kłębkiem nerwów, mimo że zawsze był dobrze przygotowany. Pracowaliśmy nad tym mocno, żeby się nie blokował, wypracowaliśmy metody, które działają, i w tym roku jest zupełnie inaczej - zapisuje się na egzamin z przekonaniem, że ma się czym pochwalić, bez lęku, że nauczyciel tylko czyha, żeby go przyłapać na błędzie. Nauczyciele w Chmurze są absolutnie cudowni - co wcale nie znaczy, że stawiają szóstki za nic. Dlatego my się nie boimy egzaminów stacjonarnych, które niby nagle miałyby obnażyć niski poziom mojego dziecka. To jest utrudnienie logistyczne, nic poza tym.
                        • paszczakowna1 Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 23:21
                          > Dziwnym trafem ów fejk pod nazwą Szkoła w Chmurze czy inne głupoty edukacji domowej nie przyciąga młodzieży, która oczekuje konkretnej wiedzy i konkretnych umiejętności. Na politechnike po tym dzieciak nie pójdzie, najwyżej na zaoczne kulturoznawstwo czy inna socjologie.

A co ty Triss możesz o tym wiedzieć, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak mało młodzieży ze Szkoły w Chmurze zdążyło pójść na studia?

Moja córka jest w Szkole w Chmurze. Na dzień dzisiejszy, wybiera się na MISMAP, fizyka+informatyka.
                          • kai_30 Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 23:31
                            Ze Szkoły w Chmurze to tak nawet mniej niż mało. Dokładnie zero, bo matur jeszcze nie było, w tym roku będą pierwszy raz zdaje się big_grin
              • ichi51e Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 11:20
                ale w ed masz prawo do 2 poprawek wiec to nie jest tak ze raz zły dzień i poszło... przypominam ze zdaje się tez z 2 wiec naprawdę wystarczy minimum wysiłku.
                • kai_30 Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 12:10
                  ichi, mowa o egzaminie ósmoklasisty, którego poprawiać nie można.
                  • ichi51e Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 13:15
                    ale komentarz o egzaminie 8 klasisty jest do wpisu triss która chyba generalnie pisze o wszystkich egzaminach. chyba ze mi się drzewko posypało nie wykluczam.
                    Tak 8 klasisty się nie poprawia - w sumie nie wiadomo dlaczego chyba nikomu się po prostu nie chce tego robic - w sensie przeprowadzać/może tez zbyt kosztowne, dzieciakom to by się pewnie chcialo- na logike każdy by podszedł bo przecież możesz na tym tylko wygrać.
                    • little_fish Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 13:21
                      Nie poprawia się ze względów organizacyjnych głównie - skoro wyniki są w lipcu to kiedy ta poprawka miałaby być? Za rok? A przez ten czas co? Maturę przecież też możesz poprawić dopiero za rok (zdaną). Tyle, że po LO możesz sobie zrobić gap year, po podstawówce nie bardzo
                  • little_fish Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 13:18
                    Dokładnie, mowa o egzaminie klasy 8. Tego co prawda nie można nie zdać, ale nie można też powtórzyć. I czasem słabszy dzień generujący słabszy wynik może zniweczyć plany edukacyjne dziecka. Zwłaszcza w mniejszych miejscowościach.
                    Może rozwiązaniem byłyby zewnętrze egzaminy od powiedzmy 6 klasy? Może jeszcze jakaś inną forma... Serio nie mam pomysłu. Póki co system daje możliwość występowania niesprawiedliwości i nierówności.
          • nunia01 Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 11:19
            Ale może wystarczy matura? Czy koniecznie wszystko od pierwszej klasy?
            • ichi51e Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 11:23
              nie wystarczy bo jak się okaże ze masz 19 lat podchodzisz do matury i nie umiesz czytać pisać i dodawać to troszkę za późno.
            • berdebul Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 19:01
              Nie, nie wystarczy, bo będzie problem z rekrutacją. Dziecko w ed musi być przypisane do jakiejś szkoły.
    • kai_30 Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 12:32
      b.bujak napisała:

> jakie są możliwe scenariusze?
      >

Po pierwsze, jeśli już będzie w ed, to nie można mu tego "anulować" i nakazać powrotu do szkoły systemowej. Więc rejonizacja go nie dotknie . Na pewno za to zgodnie z zapisami ustawy zniknie możliwość zdawania egzaminów online, trzeba będzie jeździć na stacjonarne (nie wiem skąd jesteście, my mamy do Warszawy jakieś 500 km, w ósmej klasie jest 12 egzaminów, to spory problem). Z tego co wiem, Chmura otworzyła już placówki w Katowicach i Poznaniu. Dobrze, że nie zwlekaliście z zapisem, bo w styczniu byłoby już za późno - ustawa ogranicza możliwość przechodzenia na ed poza wąskim okienkiem od stycznia do połowy września mniej więcej. Więc tak naprawdę jedyne, co się zmieni, to egzaminy stacjonarne, możliwe, że pod okiem kuratorium.
      • b.bujak Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 13:39
        no właśnie o to okienko rekrutacyjne też się baliśmy;
        syn dostał już info, że został przypisany do oddziału w Poznaniu; daleko, ale bierzemy na klatę konieczność dojeżdżania na egzaminy
        • ichi51e Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 14:39
          a czemu nie poszukaliscie szkoły bliżej skoro i tak egzaminy będą stacjonarnie?
          • kai_30 Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 14:58
            ichi, my najbliższą szkołę powiedzmy-że-przyjazną ed mamy 120 km od domu. Logiczne było, że lepszym rozwiązaniem będzie Szkoła w Chmurze, w której egzaminy są online (dopóki ustawa nie wejdzie w życie). Naprawdę nie wszędzie łatwo o szkoły, które rozumieją ideę ed i nie robią dzieciakom pod górkę (np. organizując sesje egzaminacyjne wyłącznie na koniec roku). My mamy plan, żeby wyrobić się ze wszystkimi egzaminami do lutego-marca i skupić się na przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty.
            • ichi51e Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 15:13
              wy to rozumiem wink Bujaka pytam co sprawiło ze dzisiaj Chmurę wybrał.

8 klasa ciężki rok ale dobrze będzie wink
              • b.bujak Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 15:51
                ichi51e napisała:

> wy to rozumiem wink Bujaka pytam co sprawiło ze dzisiaj Chmurę wybrał.
                >
                > 8 klasa ciężki rok ale dobrze będzie wink
                >

moja odpowiedź jest podobna - nie mam w okolicy szkoły, która robiłaby ED z prawdziwego zdarzenia; a poza tym ewentualne zmiany związane z lex Czarnek nie są jeszcze przesądzone (o tym właściwie jest mój wątek)
          • b.bujak Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 15:46
            ichi51e napisała:

> a czemu nie poszukaliscie szkoły bliżej skoro i tak egzaminy będą stacjonarnie?
            >

a już wiadomo, że będą stacjonarnie?
            już pisałam, ze planem B jest obecna szkoła w wersji zdalnej,
            • banicazarbuzem Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 18:47
              Wszystko idzie w tym kierunku.
              Nasz dyrektor wysłał info, że jeśli w Chmurze nadal będą zdalne to ED też będzie mogła organizować egzaminy zdalnie. A przyszło im info, że egzamin tylko stacjonarnie. Więc w Chmurze te się to raczej niestety zmieni na niekorzyść uczniów
              • kai_30 Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 21:08
                "Nie wiadomo" w tym sensie, że proces legislacyjny się jeszcze nie zakończył. Ustawa wprowadza konieczność zdawania egzaminów stacjonarnie, ale póki co jeszcze nie obowiązuje.
      • banicazarbuzem Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 18:43
        Oczywiście, że można anulować zgodę na ED jeśli dziecko nie zaliczy egzaminów.
        • kai_30 Re: szkoła w chmurze - co się może stać 05.11.22, 21:06
          Oczywiście, że tak, nawet nie można, a z automatu się tak dzieje, ale nie o tym mowa, a o zmianach, jakie wprowadza ustawa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka