Dodaj do ulubionych

Rejestr nie tylko ciąż

05.11.22, 13:46
"— Lekarz klasycznie zebrał wywiad i zauważył, że kończy się termin mojej ostatniej wkładki, na co ja twierdząco odpowiedziałam, że wiem. Właśnie w tym celu, oprócz badań okresowych, przyszłam na wizytę — aby ją wymienić — relacjonuje nasza rozmówczyni. Doktor w tym momencie spuścił wzrok i powiedział jej, że "pewnie nie będzie zadowolona" i "bardzo mu przykro", ale musi odnotować fakt założenia wkładki w nowym rejestrze ciąż"

www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/weronika-poszla-do-ginekologa-nie-jestem-w-tym-kraju-nikim-wiecej-niz-rozplodowa/p3gqvsj,2b83378a

Zapewne wypisanie recepty na niektóre medykamenty też jest odnotowywane w rejestrze ciąż...

S.
Obserwuj wątek
    • sol_13 Re: Rejestr nie tylko ciąż 05.11.22, 14:06
      Bzdury jak zwykle na Onecie.
      Nie ma żadnego "rejestru ciąż", tylko informacje o ciąży mają być teraz dodawane do rejestru zdarzeń medycznych. Ona się popłakała bo lekarz wpisze tam zdarzenie polegające na założeniu wkładki?
    • gorzka.gorycz Re: Rejestr nie tylko ciąż 05.11.22, 14:10
      Odnotowany jest każdy lek na receptę. Można sobie wejść w swój profil i zobaczyć. Każdy zabieg. W sumie, póki nie ściga się nikogo za noszenie wkładki domaciczne, to nie bardzo rozumiem histerię pt. leżenie na fotelu i płakanie.
      • sol_13 Re: Rejestr nie tylko ciąż 05.11.22, 14:19
        Prywatnych do tej pory nie było, ja się leczę poza NFZ i w historii IKP mam tylko porody i wystawione L4. Ale chyba teraz też będą wpisywać (nie wiem czy wszystko).
      • cegehana Re: Rejestr nie tylko ciąż 05.11.22, 14:34
        Leżenie na fotelu i spuszczony wzrok lekarza jest dziwna reakcją, bo mnie to raczej wkurza. Tak wiem, że uczciwi podsłuchu się boją, kontrola kont bankowych to nic takiego jak się nie jest złodziejem i od wpisania wkładki do rejestru czy tez leku na receptę nic mi nie będzie, ale odczuwam zupełnie irracjonalny niepokój, kiedy władza robi takie rzeczy.
        • dramatika Re: Rejestr nie tylko ciąż 05.11.22, 14:45
          cegehana napisał(a):

> odczuwam zupełnie irracjonalny niep
          > okój, kiedy władza robi takie rzeczy.

Naturalnie, ale problemem, jeśli już, jest istnienie całego systemu rejestracji "zdarzeń medycznych", a nie to, że odnotowują też zdarzenia związane z antykoncepcją i ciążą.
          Przypuszczam też, że niepokój cię całkowicie opuści gdy sobie uświadomisz, że to nie zły PiS wpadł na ten pomysł, tylko Komisja Europejska.
          • cegehana Re: Rejestr nie tylko ciąż 05.11.22, 14:52
            Zgadzam się, informacja o ciąży jest tak sama osobista jak ta o cukrzycy czy implancie stawu biodrowego. Słyszałam, że pomysłodawcą jest KE, ale nie robi mi to różnicy.
            • dramatika Re: Rejestr nie tylko ciąż 05.11.22, 14:56
              cegehana napisał(a):

> Słyszałam, że pomysłodawcą jest KE, ale nie robi mi to różnicy.

I słusznie. Problem w tym, że jest to informacja uspokajająca dla jakichś 90% lemingów i pelikanów smile
          • arthwen Re: Rejestr nie tylko ciąż 05.11.22, 20:21
            Komisja europejska to akurat tego rodzaju wpisy tylko rekomendowała, a nie zalecała. PiS natomiast zazwyczaj rekomendacje KE ignoruje kompletnie, a tu jakoś radośnie podchwycił i wprowadził w życie.
            • dramatika Re: Rejestr nie tylko ciąż 05.11.22, 20:37
              arthwen napisał(a):

> PiS natomiast zazwyczaj rekomendacje KE ignoruje kompletnie

Kłamstwo. PiS jest tylko w gębie mocny, po cichu zgadza sie na wszystko, co UE rozkaże. BTW, samochodziki spalinowe wylatują do 2035 r., nie mogę się doczekać jak będziecie znowu straszyć polexitem big_grin
              • arthwen Re: Rejestr nie tylko ciąż 05.11.22, 21:11
                Rekomendacja słonko, to jest: możecie, ale nie musicie. A to PiS ignoruje.
                • dramatika Re: Rejestr nie tylko ciąż 05.11.22, 21:19
                  arthwen napisał(a):

> Rekomendacja słonko, to jest: możecie, ale nie musicie.

Ale przecież jak KE coś rekomenduje, to jest to dobre. To o co wam chodzi? big_grin
    • dramatika Re: Rejestr nie tylko ciąż 05.11.22, 14:11
      Gdzie jest ten wasz "demagog" i inne "faktczekery", żeby prostowac te durne fejki o "rejestrze ciąż"? smile
    • armamagedon Re: Rejestr nie tylko ciąż 05.11.22, 14:11
      Pewne trzyliterowe służby w Polsce mają mega łatwy dostęp nie tylko do danych USC, ale właśnie do Twojej zdigitalizowanej historii choroby. I martwisz się jedna głupia wkładką 🤦‍♀️
    • nena20 Re: Rejestr nie tylko ciąż 05.11.22, 15:41
      Wczoraj rozmawiałam z moja ginekolog, rejestr ciąż to fikcja, wcześniej również wpisywała do bazy informacje o ciąży.
      Poważniejszym problemem są rejestru leków, no. Pan sędzia leczy się psychicznie itp.
    • panna.nasturcja Re: Rejestr nie tylko ciąż 05.11.22, 15:52
      Rejestrowane jest wystawienie recepty na dokładnie każdy lek. Zajrzyj do swojego IKP, będziesz wiedział, zamiast pisać bzdury.
    • woman_in_love Re: Rejestr nie tylko ciąż 05.11.22, 17:00
      #nikogo

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka