Dodaj do ulubionych

Preparat na wszy po terminie

06.11.22, 11:42
Córka najprawdopodobniej ma wszy- cała głowa podrapana, znaleźliśmy kilka białych paprochów które nie są zbyt mocno (jeszcze?) przyczepione do włosów. Da się je ściągnąć.
Mam jeden preparat na wszy w domu, ale data jest 2021-07.
Nie podrażni jej głowy?
Chciałabym zadziałać już dziś, nawet jeśli skuteczność nie będzie taka jak powinna. Jutro i tak powtórzymy kurację jak kupię nowe preparaty w aptece.
Bardziej chodzi o fakt, czy nie zaszkodzi jej na skórę.
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: Preparat na wszy po terminie 06.11.22, 11:44
      Nie powinien tylko może być mniej skuteczny.
      • 35wcieniu Re: Preparat na wszy po terminie 06.11.22, 11:45
        Tzn podrażnić może jak każdy ale nie z powodu daty.
        • princy-mincy Re: Preparat na wszy po terminie 06.11.22, 11:48
          Tak właśnie się spodziewam ze może być mniej skuteczny, po prostu wolałabym już dziś jej zaaplikować a jutro powtórzyć.
    • alpepe Re: Preparat na wszy po terminie 06.11.22, 11:48
      ja bym użyła.
    • szarmszejk123 Re: Preparat na wszy po terminie 06.11.22, 11:50
      E tam, myslałam że ze dwa lata po terminie:p ja bym użyła, najwyższej nie będzie aż tak skuteczny jak powinien.
      • szarmszejk123 Re: Preparat na wszy po terminie 06.11.22, 11:52
        A, '21, myślałam że do tegorocznego lipca. To i tak bym użyła, sprawdzając najpierw czy nie zmienił konsystencji/ zapachu/ koloru.
        • princy-mincy Re: Preparat na wszy po terminie 06.11.22, 11:53
          Kurde, nie wiem czy zmienił. Jest bezbarwny, klarowny, bez zapachu.
          • szarmszejk123 Re: Preparat na wszy po terminie 06.11.22, 11:54
            No to chyba ok:p
    • slatynka85 Re: Preparat na wszy po terminie 06.11.22, 11:51
      Pamiętaj, że nic lepiej nie działa jak po wszystkim prostownica.
      • princy-mincy Re: Preparat na wszy po terminie 06.11.22, 11:53
        Kurde, nie mam prostownicy.
        • 35wcieniu Re: Preparat na wszy po terminie 06.11.22, 11:56
          Lokówka też może być big_grin
          • princy-mincy Re: Preparat na wszy po terminie 06.11.22, 12:05
            Też nie mam. Nawet suszarki obecnie nie mam na stanie.
    • geez_louise Re: Preparat na wszy po terminie 06.11.22, 13:49
      Jaki to preparat? Niektórych nie warto stosować czy są „w terminie” czy nie, inne są łagodne i skuteczne i bardzo trwałe, raczej długo po oficjalnym terminie (te oparte na dimethiconie).

Podrapana głowa i paprochy to nie do końca opis wszawicy, możecie się mylić. Zróbcie zdjęcie jakiegoś znaleziska w dużym powiększeniu.
      • princy-mincy Re: Preparat na wszy po terminie 06.11.22, 18:28
        Nitolit, miał coś w składzie co napisałaś wyżej.
    • jednoraz0w0 Re: Preparat na wszy po terminie 06.11.22, 13:53
      białe paprochy luzem plus podrapana skóra to może być np. łuszczyca
    • blaszany_dzwoneczek Re: Preparat na wszy po terminie 06.11.22, 14:42
      Białe paprochy, które nie są mocno przyczepione do włosów to raczej nie gnidy. Nigdy bym gnid nie nazwała paprochami. Mają charakterystyczny kształt i są przyczepione do włosów pod charakterystycznym kątem. Mocno przyczepione, zdjąć się da jedynie mocno przesuwając po włosie czubkami paznokci. Z naciskiem.
    • mrs.solis Re: Preparat na wszy po terminie 06.11.22, 16:10
      Jakby miala wszy to bys je najprawdopodobniej widziala, a gnidy sa przyczepione dosc mocno. Zanim niepotrzebnie zastosujesz ten plyn przegladnij jej dokladnie glowe, bo moze to jakies uczulenie i tymi chemikaliami tylko dodatkowo podraznisz jej skore glowy.
    • kaka-llina Re: Preparat na wszy po terminie 06.11.22, 16:19
      Z opisu to mi w ogóle nie wyglada na wszy (a wiem o czym mówię bo walczyłam przez rok z cholerstwem z dwójką długowłosych dzieci) zdejmij takiego paprocha i zgnieć paznokciami, jeśli to gnidy to "kliknie". Jeśli nie jesteś pewna to ja bym połozyła na łeb odżywke i wyczesała dokładnie (masz taki specjalny grzebyk na wszy? tutaj dodają do prepatatów chociaz najlepszy jest ten, którego trzeba oddzielnie zamówić) z opisu to mi wyglada na łupież, nie wszy..
    • princy-mincy Re: Preparat na wszy po terminie 07.11.22, 08:42
      Chyba jednak to mogly byc wszy bo wczoraj wieczorem dzwonila do mnie mama najlepszej przyjaciolki corki i mowi, ze jej corka ma glowe pogryziona, znazla jaja i ze jest wiadomosc w librusie o wszach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka