Dodaj do ulubionych

fizjoterapeuta a części intymne

06.11.22, 17:34
chodzę do fizjoterapeuty, żeby odblokować swoje zastałe mięśnie, w których skumulowało się całe zło tego swiatasad
Fizjoterapeuta jest dobry i co najważniejsze skuteczny.
Miałam jednak jeden moment ogromnego dyskomfortu, (pomijam te kiedy bolało .urewsko), trwa uciskanie, ugniatanie i rozciąganie bolesnych miejsc i w pewnym momencie pan mówi "to zobaczmy jeszcze tu" i cyk jego ręce wylądowały mi na wzgórku łonowym. Było to tak niespodziewane i dziwnie krępujące, że pomyślałam, że pownien mnie uprzedzić. Dawno nie byłam tak zażenowanasad Czy Waszym zdaniem powinien mnie uprzedzić? Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?

Obserwuj wątek
  • bywalec.hoteli Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 17:37
   Chyba powinien zapytać o zgodę.
  • cud_bogini_w_bikini Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 17:40
   Powinien, ale nie uprzedzają (znam problem z doświadczenia).
   • panna_lila Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 18:24
    dla fizoterapeuty pewnie mięsień to mięsień, a gdzie położony to już nie ma znaczenia.
  • woman_in_love Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 17:43
   Chodz do kobiety.
  • cegehana Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 17:52
   W takich sytuacjach najlepiej jasno powiedzieć, co myślisz, w tym przypadku, ze powinien uprzedzić, wtedy dajesz szansę na poprawę facetowi, który nie ma zlej woli lub pozbędziesz się wątpliwości, jeśli zła wola byla. Moje doświadczenie jest takie, że fizjoterapeuci, masażyści, trenerzy w dużej części opierają się na własnej interpretacji reakcji pacjenta - jeśli są doświadczeni i empatyczni to super, jeśli nie to może dojść do takiej sytuacji jak napisalas.
  • juzustempy Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 18:23
   Przyznam ze wstydem, że ja mojemu fizjoterapeucie dałam w ryj - no tak jakoś odruchowo mi się zrobiło. Wstyd mi potem było, bo chłopak nie chciał źle, przeprosiłam i oboje się śmieliśmy. Ale potem już bardzo uważał.
   • panna_lila Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 18:36
    smile
    też miałam odruch "gdzie mnie z tymi łapami"

    Generalnie nie czuję skrępowania, odsłonięcie piersi czy masowanie mięśni pośladków nic mi nie robi, a tu aż sama byłam zdziwiona swoją reakacją.

    A przy okazji jaki stanik zakładacie? sportowy się nie sprawdza, bo nie da się mieć w nim gołych pleców. Może koszulka na ramiączkach będzie lepsza
    • wapaha Re: fizjoterapeuta a części intymne 07.11.22, 06:16
     panna_lila
     >
     > A przy okazji jaki stanik zakładacie? sportowy się nie sprawdza, bo nie da się
     > mieć w nim gołych pleców. Może koszulka na ramiączkach będzie lepsza


     U mojej fizjo zazwyczaj jestem w koszulce i w majtkach ..czasem w spodenkach..
     Przepraszam ale z czym ty masz problem ze fizjoterapeuta musi mieć gole plecy,i ugniata całe ciało łącznie z lonem ?
     Nawet idą na masaż wybierasz problematyczna partie ciała- a ty masz masowane całe ciało.
     To jest ta fizjoterapia?
     • panna_lila Re: fizjoterapeuta a części intymne 07.11.22, 08:53
      poszłam z napięciem w odcinku szyjnym kręgosłupa, ale po rozmowie z fizjoterapeutą i jego oględzinami tych napięć jest znacznie więcej, pod łopatkami też - stąd potrzeba odsłonięcia pleców. Ostatnio miałam masaż bańką

      To co on robi nie nazwałabym masowaniem ciała, bardziej uciskaniem, rozciąganiem i nastawianiem (moje wszystkie stawy aż trzeszczą i chrupiąsad

      To jest moja pierwsza fizjoterapia w życiu, wcześniej zaliczyłam jedynie masaże tajskie i balijskie, nie wiem jak powinna wyglądać, fizjoterapia, ale fizjoterapeuta jest skuteczny, w tym co robi i czuję na własnym ciele efekty.
   • kocynder Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 19:13
    Kurza twarz, to on powinien przeprosić, nie ty! Na Zeusa, facet cię maca między nogami i ty masz poczucie winy, że mu dałaś po pysku?! Oczywiście, że nie chciał źle. Oczywiście że mu nie chodziło o macanie. Ale na litość... Byłam ostatnio na oddziale onkologii. Lekarz (mężczyzna) mnie badał. I mimo, że oczywiste jest, że badając piersi MUSI ich dotykać ruszył gębą i zapytał. Na zasadzie "Badanie polega na..., Czy mogę pani dotknąć?". Oczywiście nie tymi słowami, ale w kontekście. I nie, fakt, że on jako fizjoterapeuta nie czasu różnicy między mięśniami to nie jest usprawiedliwienie.
  • abidja Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 18:44
   Wzgorek łonowy to nie miesień.
   Uwazam,ze nie powinien go dotykać. A jesli jest to konieczne (?!)zapytac i wyjasnic dlaczego.
   I czekac na zgode.
   Moze ktos mi wyjasni,po co masowac/uciskac wzgorek łonowy w fizjoterapii? Wydaje mi sie to calkowicie bezsensu.
   • woman_in_love Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 18:47
    Wydaje mi sie to calkowicie bezsensu.

    Na pewno. Na bank to krytpo-zboczeńcy.
   • gryfna-frelka Re: fizjoterapeuta a części intymne 07.11.22, 20:37
    Fizjoterapeuta pracowal tez i na wzgorku lonowym u mnie po tym jak zlamalam kosc ogonowa - chodzi o prawidlowe ustawienie kosci skladowych miednicy poprzez prace nad sciegnami.
  • anku1982 Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 18:53
   Myślę że skoro chodzisz do niego już dłuższy czas to uznał że się znacie i może pozwolić sobie na więcej niż ze świeżo poznaną pacjentka - mój fizjo po jakiś 2 miesiącach systematycznych spotkań - położył mi rękę na pośladku - przy okazji sprawdzania drugą ręką kości krzyżowej (mam duże kłopoty z dolną częścią pleców) i nie zrobiło to na mnie negatywnego wrażenia - zwykle jestem na terapii w leginsach, staniku w ciemnych kolorach bez prześwitywań i cienkiej koszulce. Ponieważ terapię fizjoterapeuci prowadzą z różnymi pacjentami na dużej sali to już widziałam jak w przypadku bardziej odkrytych pacjentów zasłaniają stanowisko kotarą, ale widziałam już terapię gdzie pani nie krępowała się zdjąć koszulki i zostać w samym zwykłym biustonoszu bez kotary. Tam każdy zajęty jest sobą i swoim pacjentem. Jeżeli bylaś zaskoczona to zawsze możesz na następnej wizycie powiedzieć o tym nawet tak z przymrużeniem oka, że Cię zaskoczył i czy mógłby Cię uprzedzić następnym razem. Ponieważ mój problem z plecami dotyczy dużego mięśnia wewnątrz ciała - to terapię mój fizjo prowadzi też na od strony brzucha/biodra, zauważyłam że mu jest wygodniej wsunąć nawet rękę kilka centymetrów pod bieliznę niż abym odsłaniała sporą część podbrzusza - tym bardziej że ja nie ma z tym kłopotu i kotary fizjo nie zasłania. Osobny gabinet zwykle jest na pierwszej wizycie gdy nie wiadomo co pacjentowi jest i co będzie musiał odsłonić. Także ja bym pogadała - krótko aczkolwiek konkretnie.
   • kk345 Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 19:24
    Pierwsze słyszę o terapii na wspólnej sali, ćwiczenia tak, ale masaż? 😳
    • anku1982 Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 22:24
     To nie jest masaż - to terapia manualna indywidualna.
     • kk345 Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 23:52
      No jak indywidualna, jak w tłoku i na widoku??? Osobliwe...gdzie to takie cuda, bez zachowania prywatności?
      • anku1982 Re: fizjoterapeuta a części intymne 07.11.22, 01:53
       No nie w tłoku, bo sala jest duża i jest zawsze 1 pacjent na 1 fizjo, myślę że sporo centrów rehabilitacji tak działa, moje jest z dużego miasta w południowej Polsce ale podam przykład jednego z centrów ze Szczecina, mają wizytówkę na znanym lekarzu: www.znanylekarz.pl/placowki/centrum-medyczne-luxmedica pierwsze kilka zdjęć pokazuje taką salę do ćwiczeń i terapii manualnej.
       • anku1982 Re: fizjoterapeuta a części intymne 07.11.22, 01:58
        Do tego są osobne gabinety do zabiegów i 3-4 gabinety do terapii manualnej wymagającej odsłonięcia więcej ciała - na dużej sali fizjo ćwiczą zarówno ze starszymi osobami jak i młodszymi - zarówno na tych stołach do terapii jak i ćwiczenia na matach - jak ktoś ma kłopot z ręką czy ze stopą - to o jakim braku intymności mówimy? U mnie brzuch i dolna część pleców - nikt mi pośladków nie okrywa - a zarówno plecy jak i brzuch mam zwyczajne i nie wadzi mi ich odkrywanie nawet jeśli ktoś coś ukradkiem dojrzy.
        • anku1982 Re: fizjoterapeuta a części intymne 07.11.22, 01:59
         *nie odkrywa...
        • kk345 Re: fizjoterapeuta a części intymne 07.11.22, 09:35
         Ty się zdecyduj, bo jednocześnie piszesz o terapii stopy i o odsłanianiu dolnej części pleców czy brzucha. Nie wiem, o jakim odsłanianiu "więcej ciała piszesz", konieczność podniesienia koszulki to JEST odsłanianie "więcej ciała", serio.

         No sorry, ale wszelkie zabiegi, wymagające odsłonięcia czegoś więcej, niż ramiona czy nogi do kolan, wykonywane w obecności osób postronnych to raczej standardy białoruskie, niż polskie, możesz się na to zgadzać w imię źle pojętego luzu, ale nie próbuj wmawiać, ze to normalna sytuacja...Ładnie cię urobili, ze sama nie walczysz o własne granice.
         Te leżanki w części ogólnodostępnej powinny służyć do ćwiczeń W UBRANIU, zdecydowanie nie do terapii manualnej w stroju niekompletnym, na Zeusa!
         • wapaha Re: fizjoterapeuta a części intymne 08.11.22, 07:14
          Zgadzam się z każdym słowem
          Moja fizjo zawsze zakrywa mnie ręcznikiem--poza częścią ciała która robi . Mimo że: znamy się, lubimy się,nikogo innego nie ma w poczekalni itd więc nikt nie wejdzie.
          Gdy miałam do robienia doope (guzek kulszowy )uprzedziła. Ma w zwyczaju po wstępnej ocenie mówić co będzie robić

          Ale ona generalnie jest wzorem etyki zawodowej (zdanie innych fizjo )
   • abidja Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 20:18
    Wsunięcie ręki POD bielizne w trakcie masażu lub fizjoterapii to NIE JEST "wygoda" terapeuty. To jest przekraczanie granic pacjentki.
    Wsuwa ci ręke pod majtki? Kładzie ręce na pośladki? Naprawde nie czujesz,ze tu wszystko jest nie tak jak powinno?
    • woman_in_love Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 20:24
     To jest przekraczanie granic pacjentki.

     Tak samo jak wsadzenie jej palca w odbyt.
     Gdy robi to proktolog.
     • abidja Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 20:53
      woman_in_love napisała:

      > To jest przekraczanie granic pacjentki.
      >
      > Tak samo jak wsadzenie jej palca w odbyt.
      > Gdy robi to proktolog.

      Wydawało mi sie,ze mowa o fizjoterapeucie.
      Nie wiedzialam,ze masz dwa w jednym: fizjoterapie i badanie odbytu w jednym. Kto co lubi.
    • bistian Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 20:42
     abidja napisała:

     > Wsuwa ci ręke pod majtki? Kładzie ręce na pośladki? Naprawde nie czujesz,ze tu
     > wszystko jest nie tak jak powinno?

     Pośladki, to nie jest jakaś strefa erotyczna. Mięśnie, jak mięśnie, bardzo ważne przy chodzeniu. Masuje się je, jak najbardziej, ale nie jest to miejsce do podpierania się smile
     • abidja Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 20:51
      Posladki jak i cale moje cialo to moja strefa prywatna. I to ja decyduje co jest moja strefa " nie dotykac". Nie ty kwakifikujesz co jest strefa erotyczna a co nie.
      Kladzenie reki na posladek to przekroczenie granic.
      Wsuwanie reki pod bielizne takze.
      Jesli ty natomiasz lubisz jak ktos obcy tobie tak robi,bez twojej zgody, to prosze bardzo. Mi tam nic do tego.
      • bistian Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 21:06
       abidja napisała:

       > Posladki jak i cale moje cialo to moja strefa prywatna. I to ja decyduje co jes
       > t moja strefa " nie dotykac". Nie ty kwakifikujesz co jest strefa erotyczna a c
       > o nie.

       Jeżeli tak masz, to sobie daruj masaż i fizjoterapeutów i udaj się najpierw do psychoterapeuty.
       Ja bym nie masował przy takich wątpliwościach. Dziękuję pani i następny klient
      • mircja Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 21:06
       abidja napisała:

       > Posladki jak i cale moje cialo to moja strefa prywatna. I to ja decyduje co jes
       > t moja strefa " nie dotykac". Nie ty kwakifikujesz co jest strefa erotyczna a c
       > o nie.
       > Kladzenie reki na posladek to przekroczenie granic.
       > Wsuwanie reki pod bielizne takze.
       > Jesli ty natomiasz lubisz jak ktos obcy tobie tak robi,bez twojej zgody, to pro
       > sze bardzo. Mi tam nic do tego.

       A co ma wspólnego "lubienie" z fizjoterapią? Fizjoterapia na ogół jest bolesna i człowiek jej nie lubi, tylko zaciska zęby i ma nadzieję, że przynajmniej dzięki temu znikną jego codzienne cierpienia i będzie lepiej funkcjonował w codziennym życiu. Wizyty u ginekologa też człowiek odbywa, żeby być zdrowszym, a nie dlatego, że "lubi".
     • anku1982 Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 22:41
      Nie wiem czy się podpierał czy drugą ręką coś sprawdzał - w moim odczuciu ten mój fizjo to super dokładny człowiek ze sporym doświadczeniem.
    • mircja Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 20:59
     abidja napisała:

     > Wsunięcie ręki POD bielizne w trakcie masażu lub fizjoterapii to NIE JEST "wygo
     > da" terapeuty. To jest przekraczanie granic pacjentki.
     > Wsuwa ci ręke pod majtki? Kładzie ręce na pośladki? Naprawde nie czujesz,ze tu
     > wszystko jest nie tak jak powinno?
     Ja teraz chodzę do fizjoterapeuty, żeby się pozbyć różnych przewlekłych bólów i dysfunkcji powstałych po niedawnym wypadku, i bym czegoś takiego nie odebrała jako przekraczania granic. Jestem pod jego opieką na tyle długo, żeby mieć zaufanie, że robi wszystko, żeby jak najskuteczniej podziałać na moje mięśnie i nerwy i w ten sposób zapobiec moim codziennym dolegliwościom. Widzę, że nie jest łatwo dotrzeć do niektórych mięśni, czy nerwów, czasem żeby to zrobić fizjoterapeuta np. robi mi spore siniaki na masowanej części ciała (o bólu nie wspominając). Ale ja wiem, że on to robi tylko dlatego, że chce mi jak najskuteczniej pomóc. Marny by był mój los bez takiej pomocy.
     • abidja Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 21:51
      A ja tak.
      Twoja opinia,ze ty bys tego nie odebrała nie spowoduje,ze wsuniecie reki pod bielizne w trakcie fizjoterapii orzez fizjoterapeute staje sie akceptowalne.
      • bistian Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 21:57
       abidja napisała:

       > A ja tak.
       > Twoja opinia,ze ty bys tego nie odebrała nie spowoduje,ze wsuniecie reki pod bi
       > elizne w trakcie fizjoterapii orzez fizjoterapeute staje sie akceptowalne.

       Jaką bieliznę? Po to zakłada się stringi do masażu, żeby mięśnie były dostępne i nie trzeba było wsuwać ręki pod barchany wink Żeby nie było zimno, przykrywa się części niemasowane.
       A temu panu, co masował wzgórek łonowy, chyba się strony pomyliły big_grin
       Kompletnie bez sensu, masuje się mięśnie, ścięgna, stawy i to też nie wszystkie, przepycha limfę, zwiększa ruchomość stawów. Czego on tam szukał? Kompletnie nie wiem smile
      • woman_in_love Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 22:00
       nie spowoduje,ze wsuniecie reki pod bielizne w trakcie fizjoterapii orzez fizjoterapeute staje sie akceptowalne

       a jak wsuwa kosmetyczka, żeby ci wsadzić głowicę lasera w doopsko celem jego depilacji?
      • mircja Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 22:02
       No to może po prostu należy uznać, że dla niektórych osób fizjoterapia nie jest akceptowalna, i nie powinny z niej korzystać. Być może niektórzy też powinni uznać, że nie jest dla nich akceptowalne robienie zastrzyków w pośladek, i w razie czego zrezygnować z leczenia.
       • abidja Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 22:07
        Jakie to smutne i przerazajace gdy nie odrozniacie zabiegu medycznego od molestowania.
        Nie moj problem.
        • woman_in_love Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 22:10
         tak tak, a ty nas musisz oświecić big_grin

         już przy wątkach o klimacie widać było, że masz nie przepracowane traumy z dzieciństwa, wiadomo teraz jakie
         • abidja Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 22:17
          Moja ty krynico przenikliwości! Boginio mądrości! Moja nieskonczona skarbnico pamieci forumowej!
          Szacun.
        • mircja Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 22:17
         No właśnie Ty tego dokładnie nie odróżniasz. Fizjoterapia to właśnie zabieg medyczny, i czasem w ramach jej wskazane jest bardzo, ale to bardzo precyzyjne uciskanie np. punktów na pośladkach. Podobnie jak przy zastrzyku trzeba odsłonić pośladek i precyzyjnie wbić w niego igłę. Molestowanie wiąże się z erotycznymi intencjami, a nie z chęcią leczenia. Ginekolog też nie molestuje pacjentki, kiedy wykonuje badanie.
         Nie mamy żadnego problemu i nasze odczucia związane z fizjoterapią jak najbardziej mieszczą się w normie.
         • abidja Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 22:32
          Odpowiadasz grupowo za wszystkich. Ok.
          Nie,masowanie wzgorka lonowego nie jest zabiegiem fizjoterapii. Tak jak pod czas badania ginekologicznego nikt nie masuje ci łechtaczki by sprawdzic,czy wszystko ok.
          Do iniekcji domiesniowej potrzebujesz gornej czesci posladka ,inne miejsce podania moze skutkowac porazeniem nerwu.
          Do ucisniecia odcinka krzyzowego druga reka moze oprzec sie na lezance a nie na posladku pacjentki.
          Aby dotrzec do miesni nie potrzeba wsuwac reki pod bielizne.
          • anku1982 Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 22:45
           Każdy ma swoje odczucia i w tym tkwi moim zdaniem klucz do rozwiązania tego pytania, autorka źle się poczuła do czego ma prawo,powinna to wyjaśnić - poza tym my nie wiemy czy ten jej terapeuta cokolwiek masował na tym wzgórku łonowym, jak czytam to rozumiem że dotknął. Myślę że powinien wypowiedzieć się jakiś fizjoterapeuta - jak to wygląda z perspektywy specjalisty.
          • mircja Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 22:45
           Nie pisałam o masowaniu wzgórka łonowego (o ile to w ogóle było masowanie, a nie co innego), tylko pośladka. Odpowiadałam nie w imieniu wszystkich, tylko tych, do których miałaś pretensje, że mają inne zdanie niż Twoje i akceptują konieczność bezpośredniego dotykania pośladka, żeby w sposób precyzyjny prowadzić terapię (i pisałaś w liczbie mnogiej "nie odróżniacie zabiegu medycznego od molestowania").
           Dosyć skomplikowane są te Twoje wywody - więc dotykanie górnej części pośladka jest OK, a innej już nie? Dotykanie ścianek pochwy jest OK, ale np. okolic spojenia łonowego już nie (bo przecież o masowaniu łechtaczki nikt tu nie pisał)? Nie łapię reguł tego rozumowania.
           • anku1982 Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 22:53
            Ja myślę że to jest forumka której jeszcze życie nie doświadczyło żadnym przewlekłym bólem w którym tylko fizjo i to co robi daje ulgę - co ciekawe jak idziesz do zwykłego lekarza to Ci przepisze przeciwbólowe nie wnikając w przyczyny... Natomiast stety niestety z terapeuta manualnym czy osteopata musisz złapać kontakt i mu zaufać - chwilami masz bliższy kontakt fizyczny niż z większością dalszej rodziny - więc albo mu ufasz, albo go zmieniasz.
            • simply_z Re: fizjoterapeuta a części intymne 07.11.22, 00:24
             No ale nie przez wkladanie ręki do majtek!
             • anku1982 Re: fizjoterapeuta a części intymne 07.11.22, 01:37
              To Twoja nadinterpretacja - wsunięcie ręki na biodro to nie wsuwanie ręki DO majtek.
            • kocynder Re: fizjoterapeuta a części intymne 07.11.22, 06:34
             A ja myślę, że GŁÓWNYM zarzutem nie jest fakt dotknięcia miejsca "niedozwolonego", a sposób w jaki to zrobił. Czyli de facto bez uprzedzenia (bo takie "zobaczymy jeszcze tu" to g... a nie uprzedzenie!) i nie czekając na reakcję pacjentki.
             Pisałam powyżej o badaniu piersi przez onkologa. Tak, MUSIAŁ mnie dotknąć. Nie, nie uważam za normalne, by obcy facet obmacywał mi biust. Ale właśnie: mimo, że wiem na czym polega badanie pan dr kolejno tłumaczył co robi, dlaczego i, przede wszystkim, zapytał. Tu fizjoterapeuta przeciął nie gestem, bo może to było uzasadnione, może wręcz konieczne, ale tym, że nie ruszył gębą i nie poczekał na konkretną zgodę.
             • abidja Re: fizjoterapeuta a części intymne 07.11.22, 07:09
              Kocynder,tez tak uważam.
              • anku1982 Re: fizjoterapeuta a części intymne 07.11.22, 07:40
               Ale ja się z tym zgadzam - w takiej sytuacji powinien uprzedzić, czekając choćby na mruknięcie pacjentki ze zgodą.
    • simply_z Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 22:16
     Zabrzmiało jak fajny erotyk🤣
     • abidja Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 22:19
      simply_z napisała:

      > Zabrzmiało jak fajny erotyk🤣

      Lepszy od tego szmatławca napisanego przez byłą "menager" z Zatoka Sztuki. Czy jak tam szło.
     • mircja Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 22:33
      simply_z napisała:

      > Zabrzmiało jak fajny erotyk🤣
      To było do mnie (bo drzewko tak się rozrosło, że nie wiem, czy dobrze widzę?) Zapewniam, że nie jestem masochistką i ten cholerny ból odsuwa wszelkie erotyczne skojarzenia całe kilometry ode mnie. Jestem wtedy w wyjątkowo anty-erotycznym nastroju, i jeszcze długo potem również.
      • simply_z Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 23:05
       Nie, to do Anku
  • kozica111 Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 20:29
   Chadzam na rożne masaże, balijskie, ukraińskie, polskie, sportowe, relaksacyjne, limfatyczne,powięziowe itp;
   tylko za cześć płace, reszta z wejściówek rodziny, znajomych bo oni maja problem jak ktos "obcy" ich dotyka...bywa, autorko ni zmuszaj się smile
   • panna_lila Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 21:50
    dam radęsmile
  • eriu Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 22:02
   Masz zawsze prawo poprosić aby wyjaśnił Ci z jakiego powodu dotyk w takim miejscu jest potrzebny. I ja bym w takiej sytuacji poprosiła o wyjaśnienie.
  • koronka2012 Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 22:17
   Nie jestem specjalistą, ale chodzę na najróżniejsze terapie manualne od lat; byłam u bardzo wielu specjalistów a jeszcze nigdy się nie zdarzyło żeby ktoś miał potrzebę masowania mi wzgórka łonowego… 🫤
   • mircja Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 22:24
    Być może coś przeoczyłam, ale czy na pewno było sprecyzowane, że chodziło o masowanie? Nie znam się na tym, ale słyszałam, że istnieje coś takiego, jak badanie niestabilności spojenia łonowego, może o coś takiego mogło chodzić?
    • koronka2012 Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 22:51
     Cóż, była mowa o zastałych mięśniach więc być może błędnie założyłam że dolegliwości pochodzą od kręgosłupa…?

     Fizjoterapeuta raczej nie przeprowadzałby badania, a nie slyszałam dotąd o dolegliwościach wzgórka łonowego które wymagałoby terapii u specjalisty…
     • mircja Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 22:55
      Fizjoterapeuta jak najbardziej przeprowadza czasem badania manualne w czasie swojej pracy.
   • panna_lila Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 22:45
    nie masował, ucisnąl w dwóch miejscach równocześnie i zapytał, czy tu boli? ...bolało sakramencko to fakt
    • mircja Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 22:49
     panna_lila napisała:

     > nie masował, ucisnąl w dwóch miejscach równocześnie i zapytał, czy tu boli? ...
     > bolało sakramencko to fakt

     Tak jak pisałam, nie znam się na tym, ale może to było to badanie niestabilności spojenia łonowego, o którym słyszałam? Może ktoś, kto zna się na tym lepiej na ten temat się wypowie?
     • abidja Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 23:13
      mircja napisała:


      >
      > Tak jak pisałam, nie znam się na tym, ale może to było to badanie niestabilnośc
      > i spojenia łonowego, o którym słyszałam? Może ktoś, kto zna się na tym lepiej n
      > a ten temat się wypowie?

      Ja ci odpowiem. Przed kazdym badaniem pacjentka pytana jest o zgode. Przed masazem,zabiegiem fizjo opisuje dokładnie co bede robic i jaki jest tego cel. Pytam w czasie zabiegu,czy wszystko ok,czy wystepuje bol.
      Gdy pracuje z osoba z niepelnosprawnosciami, ktora nie ma czucia czy to od pasa czy szyi w dol mowie dokładnie,co teraz robie,jaka czynnosc wykonuje, czego dokładnie dotykaja moje dłonie. Dodatkowo mam lustra,ktora takiej osobie zapewnia kontrole nad moja praca. Bo moze mnie widziec.

      Cos jeszcze?

    • mircja Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 23:12
     Inna sprawa, że mój fizjoterapeuta nierzadko opowiada mi, co konkretnie w danym momencie będzie robił (choć teraz już nie pamiętam, w których dokładnie momentach mi coś wyjaśniał, a w których nie), więc nie wykluczam, że w tego typu sytuacjach jak ta, którą opisujesz, najpierw by udzielił wyjaśnienia, a nie działał z zaskoczenia.
   • snajper55 Re: fizjoterapeuta a części intymne 07.11.22, 03:09
    koronka2012 napisała:

    > Nie jestem specjalistą, ale chodzę na najróżniejsze terapie manualne od lat; by
    > łam u bardzo wielu specjalistów a jeszcze nigdy się nie zdarzyło żeby ktoś miał
    > potrzebę masowania mi wzgórka łonowego… 🫤

    fizjomed.com.pl/fizjoterapia-uroginekologiczna-bez-tabu/
    S.
  • slonko1335 Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 22:33
   Kurde na glupi masaż jak idę po raz pierwszy i nikt mi nie dotyka intymnych miejsc masazyta uprzedza co będzie robił i dlaczego, więc tu chyba tym bardziej powinien.
  • boogiecat Re: fizjoterapeuta a części intymne 06.11.22, 23:05
   Ja chadzam do osteopaty miachajacego mnie brutalnie po calym ciele OPROCZ czesci intymnych, co do ktorych jasno mi powiedzial, ze to jest granica ktorej nigdy nie przekracza mimo, ze w niektorych przypadkach mogloby byc wskazane.
   • anku1982 Re: fizjoterapeuta a części intymne 07.11.22, 01:39
    Od tego są fizjoterapeuci uroginekologiczni, z tego co wiem raczej tylko kobiety.
  • wapaha Re: fizjoterapeuta a części intymne 07.11.22, 06:18
   Koleś na pewno ma uprawnienia fizjoterapeuty?
   Nigdy nie miałam takiej sytuacji
   BTW brzucha się nie masuje ...
  • mandre_polo Re: fizjoterapeuta a części intymne 07.11.22, 09:10
   fizjomind.pl/2018/06/13/bol-spojenia-lonowego/

   W pachwinie też się uciska.
   Z doświadczenia wiem jak wykańczająca jest praca fizjo i nie zawsze ma energię żeby jeszcze opowiadać. Jeśli jest dobry to trzeba zaufać jego pracy. Po piwnym czasie przywyka się że nagle siada okrakiem na podniesionym łózki i wkłada łokieć w plecy bo nie mógł inaczej dotrzeć albo ma już duża ruchliwość własnych stawów rąk. Azjaci używają wszystkich kończyn do pracy
   • kk345 Re: fizjoterapeuta a części intymne 07.11.22, 09:39
    >Po piwnym czasie przywyka się
    A to na pewno, alkohol pomaga...
  • annia_ko Re: fizjoterapeuta a części intymne 07.11.22, 09:55
   Przy przeciążeniu spojenia łonowego w ciąży miałam uciskane okolice wzgórka łonowego przez fizjoterapeutę uroginekologicznego, ale miałam dokładnie wyjaśnione gdzie jest problem i jak spróbuje mi pomóc.
  • palacinka2020 Re: fizjoterapeuta a części intymne 07.11.22, 10:06
   Generalnie wszyscy praktykujacy medycyne i rzecz okolomedyczne- lekarze, pielegniarki, fizjoterapeuci powinni najpier powiedziec co chcą zrobic a dopiero potem to robić. Tak się dzieje w wielu krajach- pielęgniarka zanim podłaczy kroplówkę to mowi co zrobi, jaki to lek i dlaczego. Lekarz zanim dotknie badanego miejsca też powinien uprzedzić "teraz chciałbym zobaczyć to i to". Dotyczy to nie tylko części intymnych.

   Niby wychowałam się w Polsce, ale jak poszłam na SOR ze złamaną ręką i lekarz bez pardonu mi za tę rękę złapał to mu instynktownie ją wyrwałam. Przeciez wystarczyłoby, gdyby powiedział "chcę teraz obejrzeć rękę".
  • ritual2019 Re: fizjoterapeuta a części intymne 07.11.22, 10:08
   Wogle nie piwnien dotykac tego miejsca. Zarepotowalabym to do przelozonego.
  • primula.alpicola Re: fizjoterapeuta a części intymne 07.11.22, 18:32
   Mam doświadczenia, tak. Mój fizjoterapeuta potrafi stworzyć tak profesjonalnie prozdrowotną atmosferę, że niczego, co robi, nie odbieram jako przekroczenia granic.
   Kiedy chce mi odsunąć bieliznę, to mnie uprzedza.
   Aha, i wolę kiedy mi majstruje przy pośladkach niż przy twarzy i szyi.
   • primula.alpicola Re: fizjoterapeuta a części intymne 07.11.22, 18:53
    I tak się składa, że za chwilę idę na masażtkanek głębokich (czy jakoś tak) do całkiem nowego, nieznanego mi fizjoterapeuty.
    Zobaczymy co i jak, opowiem jak już ze mną skończy.
    • primula.alpicola Re: fizjoterapeuta a części intymne 07.11.22, 20:52
     Już po. Rozpiął mi stanik bez pytania i uprzedzenia🙄, a potem zapiął.
     Używał dziwnych narzędzi (piny, katy, bańki) oraz swoich kolan i łokci. Mam okrągłe ślady po bańkach na plecach, kiedy to zniknie?
     Jestem sponiewierana.
     • mandre_polo Re: fizjoterapeuta a części intymne 08.11.22, 06:03
      Zbierasz doświadczenia 😁
      W większości masaży stanik trzeba zdjąć i przykryć się ręcznikiem
      • primula.alpicola Re: fizjoterapeuta a części intymne 08.11.22, 06:30
       Wiem. Ten tu poprosił o zdjęcie góry i żebym usiadła tyłem do niego. Popatrzył, podotykał i nagle rozpiął.
       I w sumie to nie był masaż, tylko dziwne i bolesne czynności.
       • mandre_polo Re: fizjoterapeuta a części intymne 08.11.22, 09:18
        Niektórzy zaczynają od rozluźnienia a drudzy od pracy z konkretnymi punktami. Trzeba długiego okresu np 10-15 spotkań by przejść po wszystkim tj. głową stopy, szczęki
  • kanna Re: fizjoterapeuta a części intymne 07.11.22, 20:42
   Ewidentnie narusza Twoje granice uncertain

   Sprawdził sobie raz, następnym razem wróciłabym do sytuacji, powiedziała, na co się zgadzam, na co nie.

   Na masażu, za każdym razem masażysta / fizjoterapeuta pyta mnie, czy zgadzam się na masaż piersi, brzucha.
  • zuzanna_a Re: fizjoterapeuta a części intymne 08.11.22, 07:06
   Przecie uprzedzil.
   Po co mial to nazywac jakos szczegolnie?
   Kojarzy mi sie pediatra ktora uprzedzala mojego 2 latka ze zjemie mu majteczki z takim dziwacznym tonem glosu jakby on mial rozumiec kontekst intymny.
   Z racji zawodu znam kilkanascie pracujacych fizjo i dla niego wzgorek lonowy czy tylek to taka sama czesc ciala jak inna. Ciezko komus kto tak nie pracuje pojac ze przestaje istniec cos takiego jak czesci intymne. Dla lekarza czy fizjo jestes kupą kości z mięśniami i stawami i powiezią on sie na tym fokusuje a nie na tym czy dany ruch jest przy miejscu intymnym czy ci sciaga stanik czy spodnie.
   • wapaha Re: fizjoterapeuta a części intymne 08.11.22, 07:26
    zuzanna_a

    > Z racji zawodu znam kilkanascie pracujacych fizjo i dla niego wzgorek lonowy cz
    > y tylek to taka sama czesc ciala jak inna. Ciezko komus kto tak nie pracuje poj
    > ac ze przestaje istniec cos takiego jak czesci intymne.


    Nieprawda. Właśnie ludzie pracujący z ciałem wiedzą jak ważne jest poszanowanie klienta i jego indywidualnosci . Nie wiem o czym piszesz ale dla mjie to kosmos. Moga tak sobie sadzic ,nic nie czuc (slusznie) ale zarazem miec wglad na granice kluenta dla ktorego to nie jest setne cialo i setna duupa ale wlasna , jedyna. Celowo calkowicie pomijam aspekt "dziwnych czasow" i latwosci oskarzen o pedofilie


    Ja rowniez -kazdego nowego kluenta na pierwszych zajecuach lub jak zapomne to bezpisrednio przed uprzedzam , ze bede dotykac i czy nie ma nic przeciw (zajecia w wofxie i na ladzie )

    Dla lekarza czy fizjo j
    > estes kupą kości z mięśniami i stawami i powiezią on sie na tym fokusuje a nie
    > na tym czy dany ruch jest przy miejscu intymnym czy ci sciaga stanik czy spodni
    > e.
    J/w -kiepski to lekarz/fizjo ktory tak traktuje pacjenta/klienta
    Mój gin jest moim ginem od 17 lat bo przy każdej wizycie uprzedza kolejne swoje aspekty badania. Np. Pani W teraz wezmę wziernik. Zna pani to badanie ale uprzedzam ze poczuje pani ucisk i dyskomfort. Proszę posedziec kiedy będzie bolało. Czy teraz boli ?
    DLA MNIE to wzor -taka powinna być norma ..
    Bo do cholery JA NIE JESTEM WORKIEM MIESNI
   • kocynder Re: fizjoterapeuta a części intymne 08.11.22, 08:35
    Po pierwsze: nie uprzedził kretyńskie "teraz tu pomagam!" i pchanie łapy między uda to NIE JEST uprzedzenie! A co do reszty to już ci odpisała Wapaha i ma 100% racji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka