Dodaj do ulubionych

Thermomix - czy daje oszczędności finansowe

07.11.22, 12:28
Do posiadaczek Thermomixu:

Czy uważacie, że dzięki theromixowi oszczędzacie na co dzień gotując? Nie biorę pod uwagę wydatku na zakup. Chodzi mi o codziennie gotowanie: że się gotuje w domu, gotuje się zdrowiej, gotuje się więcej, oszczędza się czas. I czy uważacie, że rzeczywiście gotujecie zdrowiej dzięki niemu?
Obserwuj wątek
    • beataj1 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 12:49
      Gotuje wygodniej i nieco bardziej urozmaicone. I tyle.

Po prostu kupiłam sprzęt, który chciałam mieć i nie dokonywałam wieloetapowych analiz czy i w ilu procentach coś się zmieniło na lepsze.

No i dzieciaki mają frajdę i częściej interesują się kuchnią.
      • princesswhitewolf Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 21:17
        >Gotuje wygodniej

Tak

> i nieco bardziej urozmaicone.

Niby dlaczego?
        • beataj1 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 22:57
          Bo nigdy nie chciało mi się szukać przepisów i się ich uczyć. A tu mam podane super wygodnie z listą zakupów na smartfonie i jestem prowadzona za rączkę podczas gotowania.

I próbuje nowych rzeczy.
          • primula.alpicola Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 07:32
            beataj1 napisała:

> Bo nigdy nie chciało mi się szukać przepisów i się ich uczyć. A tu mam podane s
            > uper wygodnie z listą zakupów na smartfonie i jestem prowadzona za rączkę podc
            > zas gotowania.
            >
            > I próbuje nowych rzeczy.
            >

I to jest powód, dla którego nie mam i nie będę mieć tego urządzenia. Dla kulinarnego freestylera brzmi jak koszmar🙄
            • beataj1 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 10:32
              Oczywiście. Ja zawsze powtarzam, że jest to sprzęt idealny dla osoby takie jak ja. Niespecjalnie lubiącej gotowanie, niespecjalnie mającej potrzebę na kreatywność w kuchni i niespecjalnie mającej ambicje nauczenia się nowych rzeczy. Z tendencją do niepotrzebnego chodzenia na skróty.

Ten sprzęt mnie prowadzi za rękę, pokazuje krok po kroku co i jak . Można sobie poklikać jak w grze komputerowej.

Dla mnie idealny. Ale jak ktoś lubi gotować, lubi być kreatywnym i sam proces jest dla niego ważny. To nie dla niego.
              • primula.alpicola Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 10:46
                👍
            • princesswhitewolf Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 01:30
              >to jest powód, dla którego nie mam i nie będę mieć tego urządzenia. Dla kulinarnego freestylera brzmi jak koszmar🙄

To tak brzmi jakby byl przymus uzywania ich przepisow. Absolutnie nie uzywam przepisow ich bo mam wladne lepsze. I Thermomix pomaga mi je osiagnac.
            • chlodne_dlonie Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 12.11.22, 00:53

> I to jest powód, dla którego nie mam i nie będę mieć tego urządzenia. Dla kulin
              > arnego freestylera brzmi jak koszmar🙄

O to, to!
              Się podpiszę wink
    • aga_sama Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 13:00
      Nie jestem posiadaczką. Pomieszkuję tygodniami w domu, gdzie od ponad roku jest termomix i napiszę: to zależy

Zależy od sytuacji wyjściowej. W omawianym domu nikt nie potrafił gotować. Matka dosłownie 3 potrawy na krzyż (pierś z kurczaka w panierce, makaron z sosem pomidorowym, schabowy) ojciec piekł dobrze mięsa. Na co dzień były te 4 potrawy plus mrożonki/ garmażerka/ jedzenie na dowóz: pizza, naleśniki, pierogi, kopytka, kluski śląskie...
      Dużo z tego było wyrzucane.
      Po zakupie termomixa znacznie rozszerzyło się menu. Rodzinie po przetestowaniu podpasowało kilkanaście nowych przepisów na gulasze, jakieś potrawy azjatyckie, mięsa z sosem, inne sosy do makaronu. to jedzenie jest na pewno zdrowsze niż pierogi na dowóz czy schabowy. Jest też taniej, ale nie aż tak bardzo, garmażerka z dyskontu jest tańsza od dobrej jakości warzyw czy mięsa od rzeźnika.
      Ta rodzina jest zadowolona, chociaż nadal nikt tam nie lubi gotować.
      • zosia_1 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 12:19
        Ale chwilą i ta rodzina nie mogła zrobić sosów do makaronu czy gulasz beż termomixa? Czy nie chciało im się nawet przepisów szukać? I sosy i gulasz można zrobić z przepisu w garnku
        • ivaz Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 12:26
          Mnie się nie chciało, w termomiksie jest prościej, ja w życiu nie upiekłam chałki, a odkąd mam termomix chałkę, pyszną świeżą i pachnącą jemy przynajmniej raz w tygodniu, tak samo często robię pizzę, i co niedzielę mam ciasto, wcześniej nie chciało mi się takich rzeczy robić.
          A w garnku zwykłym można wszystko zrobić, tylko chęć potrzeba, do termomixa musisz jedynie wrzucić składniki i się gotuje bez twojej ingerencji.
          • aamarzena Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 21:49
            ivaz napisała:

> A w garnku zwykłym można wszystko zrobić, tylko chęć potrzeba, do termomixa mu
            > sisz jedynie wrzucić składniki i się gotuje bez twojej ingerencji.

To tak jak w garnku. Wrzucam i się gotuje. Co wy kuchenki na węgiel macie i podkładać podczas gotowania musicie czy co? Rozumiem rzeczy które się łatwo przypalają, jakies powidla czy coś co trzeba non stop mieszac, to na pewno jest wygodniej. Ale zupa? Nie widze różnicy poza tą, że zupy dla 4 osobowej rodziny nagotuje w garnku na 2 dni, a w TM trzeba by gotować codziennie.
            • ivaz Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 22:27
              nas jest co prawda troje, ale nam na dwa dni stacza bez problemu, Dla mnie tm jest super do ciast, chlebów, chałek, wszystkich takich mącznych potraw, super wychodzi risotto, kluski na parze, zupa gulaszowa i rybna, ale kalafiorową czy ogórkową, nie wspominając o rosole te gotuje w garnku.
        • aga_sama Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 12.11.22, 18:58
          Nie chciało się kroić, myć garów…
      • palacinka2020 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 15:46
        Co jest niezdrowego w pierogach na dowoz??
        • mamtrzykotyidwato5 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 12.11.22, 16:50
          Pierogi.
        • aga_sama Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 12.11.22, 18:59
          2 razy w tygodniu tluste kluchy…
          • palacinka2020 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 14.11.22, 17:43
            Ciekawe ze carbonara czy bolognese zrobione w domu nie jest uwazana za "tluste kluchy" ale poczciwe pierogi juz tak...
    • madami Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 13:03
      Nie
    • shellyanna Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 13:05
      Nie, nie zauwazylam.
    • little_fish Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 13:34
      Mam termomiksa, gotuję codziennie, zdrowo, dowolne ilości, czasem nie używając tego sprzętu przez całe tygodnie. Na jakość mojego gotowania nie ma on wpływu
      • szklany.koreczek Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 13:36
        Cena nie warta jakości. Mam Lidlomiksa używanego w miarę często, ale nie nie non stop.
    • topcia27 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 13:41
      Mam takie urządzenie jak termomix tylko z Tefala i też jakich przesadnych oszczędności nie odnotowałam, chyba że czasowe w przyrządzaniu potraw- to jak najbardziej. Znacznie za to rozszerzyło mi się menu i to zdecydowanie plus bo nigdy nie byłam dobra w ciasta na pizze, pierogi, chleby, bułki i takie tam.
      • zosia_1 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 12:20
        Kręcić ciasto na pizzę, pierogi, chleby i bułki można w robocie planetarnym
        • ivaz Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 18:41
          Można i ręcznie
          • zosia_1 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 06:27
            TM ma być ułatwieniem, robót planetarny też nim jest i o wiele tańszy. Nie lubię urabiania legend jaki to cudowny garnek. Poza tym kiedy kręcisz ciasto na bułki w TM nie wstawisz w tym czasie w nim zupy. I to jest właśnie ten brak oszczędności czasu
            • ivaz Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 07:14
              to tak jak każdy inny robot, chyba jeszcze nie wynaleźli takiego, który posprząta, ugotuje obiad z dwóch dań i wstawi pranie, chyba , że nazywa się Marysia.
              Dlatego też, jak ktoś ma kasę i fantazję kupi sobie thermomixa, dla biedniejszej części społeczeństwa jest lidlomix. Nie każdy musi jeździć mercedesem, skodą też się dojedzie do celu.
              • laura.palmer Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 13:25
                ivaz napisała:

> Nie każdy musi jeździć mercedesem, skodą też się dojedzie do celu.

I że niby thermomix, który ma małą miskę, zero fajnych przystawek typu tarka, kostkarka do warzyw, krajarka w plastry, wałkownica czy porządna maszynka do mielenia, jest tym mercedesem? big_grin
              • evening.vibes Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 13:30
                ivaz napisała:
                > to tak jak każdy inny robot, chyba jeszcze nie wynaleźli takiego, który posprz
                > ąta, ugotuje obiad z dwóch dań i wstawi pranie, chyba , że nazywa się Marysia.

Wydawanie grubych tysięcy na sprzęt, który nie ułatwia nic ma jakiś sens?

> Dlatego też, jak ktoś ma kasę i fantazję kupi sobie thermomixa, dla biedniejsze
                > j części społeczeństwa jest lidlomix. Nie każdy musi jeździć mercedesem, skodą
                > też się dojedzie do celu.

Ulala... zawiało sekciarskim poczuciem wyższości. Król jest nagi wink
                • ivaz Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 12.11.22, 11:15
                  Tylko dlaczego najczęściej ktoś kto posiada tego typu urządzenia inne niz termomix, jak już wymienia to własnie na termomixa nigdy nie spotkałam się z tym że ktoś thermomixa wymienił na lidlomiksa czy tez innego tefala, zawsze jest na odwrót
              • starczy_tego Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 15:19
                Hahah nie wiedziałam ze jestem „biedniejszą częścią społeczeństwa” ale na to wychodzi skoro mam tylko lidlomixa 😂
              • jola_ep Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 16:07
                Wpis dla mnie, bo mamy skodę smile I bardzo ją lubię smile
                Na dłuższe podróże mamy kampera - wygodniej. W dodatku jak przyjeżdżamy do rodziny, to nie musimy się kłopotać miejscem w hotelu (zresztą o dobry na tej wsi trudno).

Robot planetarny zrobi ciasto lepiej niż Termomix, w dodatku rozwałkuje ciasto na pierogi i wyciśnie makaron (polecam swoją drogą, bardzo smaczny wychodzi), posieka na różne kawałki (choćby kostkę) niż tylko sieczkę. Potrafi też smażyć i gotować (córka sobie kupiła), ja nie mam tej funkcji, ale za to mam mniejszego, ładniejszego IMHO robota tongue_out Tylko przepisy trzeba znać na pamięć, albo poszukać w necie... Więc pewnie raczej nie dla tych, co lubią być za rękę prowadzeni, i nie dla tych co mają mało miejsca w kuchni.

Ja po prostu lubię znać wady, zalety różnego sprzętu i dobrać ten najlepszy. Dla każdego coś dobrego i według potrzeb. (Swoją drogą zanim kupiliśmy kampera byliśmy m.in. w salonie mercedesa. tak tragicznej obsługi klienta nie było w żadnym salonie. Choć może to dlatego, że przyjechaliśmy starą skodą tongue_out )
                • little_fish Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 16:21
                  Z pewnością zależy od salonu. Mąż, posiadacz Mercedesa kupionego w salonie, klnie na obsługę tegoż masakrycznie.
            • snajper55 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 12:14
              zosia_1 napisała:

> TM ma być ułatwieniem, robót planetarny też nim jest i o wiele tańszy. Nie lubi
              > ę urabiania legend jaki to cudowny garnek.

Przecież bez legendy nikt by tego nie kupił. To jest MLM (tak jak sławny Amway) czyli mamy sieć ludzi, którzy usiłują innym wcisnąć ten garnek i na tym zarobić. Stąd takie zachwalające wątki zakładane przez sprzedawców tego garnka, w których inni sprzedawcy zachwalają garnek, którym handlują. Zachwycają się tym garnkiem także ci, którzy wydali na niego sporą kasę i teraz nie chcąc się przyznać nawet przed sobą, że wydali ją bez sensu.

> Poza tym kiedy kręcisz ciasto na bułki w TM nie wstawisz w tym czasie w nim zupy. I to jest
              > właśnie ten brak oszczędności czasu

Normalnie używa się kilku garnków jednocześnie i tedy gotowanie trwa krótko. Gdy masz tylko jeden garnek, to potrawy musisz robić jedna po drugiej i tracisz dużo więcej czasu.

S.
              • thank_you Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 12:30
                Ale wiesz, że nie musisz gotować w tym garnku? big_grin Możesz przygotowywać różne rzeczy w TM a potem przekładać do tych swoich ukochanych garów. big_grin
    • snajper55 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 13:55
      eriu napisała:

> Do posiadaczek Thermomixu:
      >
      > Czy uważacie, że dzięki theromixowi oszczędzacie na co dzień gotując? Nie biorę
      > pod uwagę wydatku na zakup. Chodzi mi o codziennie gotowanie: że się gotuje w
      > domu, gotuje się zdrowiej, gotuje się więcej, oszczędza się czas. I czy uważaci
      > e, że rzeczywiście gotujecie zdrowiej dzięki niemu?

Zawsze gotuję w domu a nie na ulicy czy w garażu, a więc ten sprzęt niczego by u mnie w tym aspekcie gotowania nie zmienił.

Dzięki temu że nie gotuję w jednym termomiksie a w kilku garnkach jednocześnie oszczędzam czas i potrawy przyrządzam dużo szybciej.

Zdrowiej? A co by ten termomiks zmienił w moim gotowaniu, pod względem zdrowotności???

Nie, nie należę do kościoła pod wezwaniem Amwaya czy Thermomixa.

Ile jeszcze wątków o tym ganku zostanie założónych?

S.
      • pade Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 17:13
        Idź w końcu na męskie forum, to nie będziesz musiał czytać o garnkach.
        • snajper55 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 21:18
          pade napisała:

> Idź w końcu na męskie forum, to nie będziesz musiał czytać o garnkach.

A tu muszę? Ty z musu czytasz o garnkach? Ja czytam to, co chcę czytać.

S.
          • my_fair_lady Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 21:52
            snajper55 napisał:

> pade napisała:
            >
            > > Idź w końcu na męskie forum, to nie będziesz musiał czytać o garnkach.
            >
            > A tu muszę?

Hmm…. No nie… 🤔

Ty z musu czytasz o garnkach? Ja czytam to, co chcę czytać.
            >
            > S.

To nie narzekaj: “Ile jeszcze wàtków….” itd
            • snajper55 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 22:57
              my_fair_lady napisała:

> To nie narzekaj: “Ile jeszcze wàtków….” itd

Dlaczego mam nie narzekać na nachalną reklamę? Nie lubię reklam.

S.
              • gryzelda71 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 08:48
                To nie czytaj. To takie proste.
          • princesswhitewolf Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 16:34
            Snajper, twoja ospoaiedz jest z cyklu: nie mam a wypowiem sie bo mi sie zdaje.

Bez piekarnika da sie zyc

Bez airfryera da sie zyc

Bez elektrycznego czajnika da sie zyc

Bez miksera da sie zyc

Bez malaksera da sie zyc

Bez Thermomixa sa sie zyc

Ale...to sprzety ułatwiające zycie
            • autumna Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 20:43
              > Bez malaksera da sie zyc
              > Bez Thermomixa sa sie zyc
              > Ale...to sprzety ułatwiające zycie

Dokładnie, ułatwiające - jak wiele innych urządzeń. Ale żaden sprzęt nie robi absolutnie wszystkiego za ciebie, a na tym bazuje marketing thermomixa. Że niby tylko wrzucasz i się samo robi. Generalnie zauważ, że z reguły nikt z nastawionych krytycznie nie twierdzi, że thermomix to nic niewarty badziew, tylko że tworzy się wokół niego absurdalną legendę.

Idąc tą logiką, należałoby powiedzieć, że przygotowanie składników na gar krupniku zajęło mi dziś 30 sekund. No bo w takim czasie przystawka do Bosch MUM bzyknęła mi michę ziemniaków, selera, marchwi i korzenia pietruszki w piękną kostkę. Można by zrobić reklamę "zupa w pół minuty!". Tyle że wcześniej spędziłam kilkanaście minut szorując ten cały majdan w zlewie (warzywa wytytłane w ziemi, bo kupuję prosto z ekogospodarstwa, niemyte), a potem go obierając.
              • princesswhitewolf Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 01:27
                >tylko że tworzy się wokół niego absurdalną legendę.

Jak kazda sprzedaz domokrazcow.... Ale jest to lepszy sprzet niz Bosch jakosciowo. Czesci - z czego sa i jak wytrzymale. Moj Thermomix zakupiony w 1996 jest uzywany prawie codziennie ale dziala. Nazywamy go niesmiertelnym smokiem
                • jola_ep Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 07:52
                  W 1992 kupiłam malakser Zelmera. Kroił na plasterki, tarkował, siekał, mieszał ciasta na pierogi czy drożdżowe. Tylko nie gotował. Musiałam przekładać do garnka. No i przepisy trzeba było w książkach czytać. Mimo wszystko trudno mi trochę zrozumieć zachwyty posiadających Termomix.

Działał bestia aż parę lat temu pokonało go spięcie w gniazdku (gniazdo nablatowe, które udało mi się zalać - nie pytajcie jak wink ) Od 1993 mam też mikser Zelmera z obrotową misą - ten działa po dziś dzień. Dawniej sprzęty były solidnie zrobione. Nawet przez moment nie przypuszczam, że Zelmer kupiony parę lat temu byłby równie solidny.
                  • princesswhitewolf Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 15:54
                    >Mimo wszystko trudno mi trochę zrozumieć zachwyty posiadających Termomix.

Bo nie posiadasz?
                    • jola_ep Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 16:10
                      Może dlatego że mam moim zdaniem lepszego Kenwooda?
                      • princesswhitewolf Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 19:32
                        >mam moim zdaniem lepszego Kenwooda?

Skad wiesz ze lepszy jest Kenwood jak nie masz Thermomixa. Aby miec porownanie trzeba miec oba.
                        Thermomixa zazwyczaj nie lubia ci...co go nie maja. Lol

Poza tym jeszcze CO masz Kenwooda bo oni maja wiele modeli i wiekszosc to raczej konkurencja jesli w ogole dla Kitchen Aid planetarnego miksera
                        • jola_ep Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 19:39
                          Oceniam funkcjonalność i solidność. Rozumiem, że masz Kenwooda? Jaki model?
                        • laura.palmer Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 19:57
                          princesswhitewolf napisała:

> Thermomixa zazwyczaj nie lubia ci...co go nie maja. Lol

Ja mam i nie lubię. Mówię o tym głośno, bo to prezent. Gdybym sama z siebie wtopiła tyle kasy, pewnie też bym zaklinała rzeczywistość, że to super sprzęt, mercedes, a ci co nie mają są po prostu biedni oraz #zazdroszczą.
                    • little_fish Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 16:22
                      Ja posiadam. Zachwyty i uwielbienia nieco mnie dziwią.
                      • princesswhitewolf Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 19:32
                        A mnie nie. To fajny sprzet. Jak ci sie nis podoba to sprzedaj i sie nie mecz
                        • little_fish Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 19:43
                          Ja się nie męczę. Używam. Po prostu sprzęt kuchennych.
                          • princesswhitewolf Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 20:34
                            Ale sa lepsze i gorsze sprzety. Sa świetne z efektem wow i takie sobie jak i kiepskie.

Nie poznalam nikogo kto by faktycznie posiadał Thermomix i nie uznawal tego za rewelacyjny sprzet. Ale wielu klamie
                            • little_fish Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 21:50
                              Z efektem wow? No nie, jednak nie 😁
                            • magia Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 21:59
                              mam od roku i rownoez bez zachwytu, ale ja zawsE mialam wszystkie mieszajace icsiekajace potrzebne sprzęty.
                              Ja mam wrazenie, ze to właśnie ci którzy wczesniej ani robota planetarnego nie znali, ani vlendera porządnego nie mieli sie nim najbardziej zachwycaja.
                • magia Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 16:39
                  Princess - byl lepszy. Te starsze wersje owszem.
                  Obecna Wersja 6 jest srednia. Na fejsie ludzie co chwile problemy zglaszaja. A to z waga, z nożami, zawiesza sie oprogramowanie.
                  • princesswhitewolf Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 19:28
                    Ja mam model ktory kupilam w 1996r. Tez mial wage. Ma noze ( kazdy ma bo jakze inaczej?)

Samemu sie dobiera czas i temp i mielenie
                    • magia Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 19:51
                      tak, domyslam sie ze kazdy ma smile
                      chodzi o to ze w tym najnowszym modelu waga czasem zle wskazuje, noze sie zacinaja, a wrecz cos tam sie urywa, taki wielokątny element montażowy, a oprogramowanie pluje błędami. Domyślam sie, ze to sie zdarzalo i we wcześniejszych modelach, ale tez mnóstwo ludzi pisze, ze modele starsze byly bezawaryjne, a ten nie jest
                      • princesswhitewolf Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 20:31
                        Najnowszy TM6 chyba jakos wszedl na rynek we wrzesniu tego roku wiec nie sadze by jeszcze mozna bylo mowic co tam dziala czy nie dziala.
                        • magia Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 21:57
                          nie, TM6 jest na rynku od 2019
                          • princesswhitewolf Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 22:45
                            Nie.

• princesswhitewolf Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 22:46
                              W tym formacie jaki jest to jest od wrzesnia.
                              • magia Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 12.11.22, 01:32
                                ale o czym ty mowisz. Update software system robi sam, tu mechanicznie zadnych nowosci nie ma.
                                Jedyna zmiana wizualna jaka byla to opcja wyboru tm w czarnym lakierze.
      • my_fair_lady Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 21:56
        snajper55 napisał:

>
        > Zawsze gotuję w domu a nie na ulicy czy w garażu,

“Gotowanie w domu” jako przeciwieństwo “kupowania gotowców, lub zamawiania z restauracji”, a nie “gotowania poza domem” 🙄

>
        > Ile jeszcze wątków o tym ganku zostanie założónych?
        >
        > S.
    • arthwen Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 20:05
      Nie, nie uważam. Bez thermomixa też gotuję w domu i to na pewno więcej normalnie niż przy użyciu thermomixa. Czas w sumie też tak średnio.
    • angeka2 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 20:25
      tak, szybkp ogarniam koncentraty bulionu drobiowego, miesnego, warzywnego i mam baze, przed tm nie chcialo mi sie robic tego typu rzeczy. lista zakupow co do grama tez pomaga, bo zauwazylam ze normalnie kupowalam wiecej.

i przede wszystkim jest szybko, smacznie, fajne pomysly, wyszukiwanie po skladnikach itp.

ale ja gotowac nie lubilam i nie umialam, z tm szaleje i robie rozne smaczne potrawy bez stania nad garami.
      • magia Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 20:36
        jak bez stania nad garami??
        przeciez tam co chwile treba cos dokładać. Powiedziałabym, ze teraz stoje woecej niz przy tradycyjnym gotowaniu
        • angeka2 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 12:26
          nie musze mieszac, nic sie nie przypali, nie kroje warzyw
      • snajper55 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 21:20
        angeka2 napisał(a):

> ale ja gotowac nie lubilam i nie umialam, z tm szaleje i robie rozne smaczne po
        > trawy bez stania nad garami.

Nie stoisz nad termomiksem? Klęczysz przed? big_grin

S.
        • gryzelda71 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 08:49
          Mój bosze jednak kowid spowodował.u ciebie intelektualne spustoszenie.
    • magia Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 20:34
      zartujesz? smile
      bardzo wzrasta zuzycie cebuli, czosnku, pomidorow w puszce, bulionu.
      Ze 20 nowych przypraw trzeba dokupic. Ciagle pieczesz chleb, jakies ciasto, koktajle.
      Zeby nie bylo, nie pisze z doświadczenia, ale siedzę na fejsie na kilku grupach tmx i tak to zazwyczaj wyglada.
      • wilowka Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 20:50
        zerkałam w przepisy. W żadnym z jakichś 50 nie było przyprawy której bym nie miała w kuchni na bieżąco.
        • magia Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 21:10
          to jesteś w mniejszości. Serio na co dzien masz w domu np. mielony kardamon, garam masale, trawę cytrynową, gorczyce, kmin rzymski?
          • daszka_staszka Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 21:14
            No ja mam, ale ja umiem gotować azjatyckie dania bez termomixa
            • magia Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 21:22
              siedze na fejsie na kilku grupach tmx i wierz mi, ale ludzie czesto nie wiedzą o istnieniu takich przypraw. Standardem jest pytanie gdzie kupic paste curry.
              Mnóstwo ludzi kupuje tmx bo nie umieja gotowac liczac, ze sie naucza, wiec wcaumie nie dziwne, ze malo maja.
              ale w watkach o tym co was najbardziej zaskoczylo w termimixie, wiekszosc odpowiada - ilosc przypraw, ktora trzeba miec w domu
              • extereso Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 21:28
                Ok, to ma sens. Ja nie kupowałam, bo było nas w domu zbyt dużo, no i moja mama właściwie głównie zupy tam gotuje, a zupy to dla mnie łatwizna. Ale teraz zazwyczaj jemy we trójkę, to może miałoby sens.
              • little_fish Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 21:30
                " co was najbardziej zaskoczylo w termimixie, wiekszosc odpowiada - ilosc przypraw, ktora trzeba miec w domu" - do takiego samego wniosku doszliby kupując fajną książkę kucharską 😁😁😁
          • little_fish Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 21:15
            To nie są przyprawy zarezerwowane dla termomiksa 😉 jak ktoś gotuje, to je na. Chyba,😬 że ich nie lubi - ale na to termomiks nie pomoże
            • magia Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 21:24
              oczywiście, ze nie sa zarezerwowane dla termomixa, ale jednak w wielu danoach sa i jesli chcecsie odtworzyć ten smak, a większość ludzi przynajmniej za pierwszym razem trzyma sie przepisu to trzeba je miec
          • extereso Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 21:17
            Ja mam, ale nie mam Termomiksa.
          • arthwen Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 21:31
            Ja mam wink Tzn kardamon mam na pewno w całości, ale mielony chyba też się znajdzie wink Reszta to w sumie często używana, nie wiem czemu taki przykład dałaś. Kardamonu z tego wszystkiego używam najrzadziej.
            • magia Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 21:36
              dalam przykład, bo przy tych przyprawach czesto na grupach na fejsie pojawia sie pytanie gdzie to kupic. Równoe czesto jest pytanie np. o galangal czy smietanke kokosowa.
              Serio, ematka kulinarnie jest rozwiniętasmile
              • zosia_1 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 12:27
                Ja zaryzykuje stwierdzenie, że użytkujący termomix są nierozgarnięci. Mam te przyprawy od dawna, termomixu nie
          • puella_174 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 22:01
            Mam wszystko, w ciągu ostatnich 2 miesięcy użyłam każdej z nich poza garam masala, tej używałam z pół roku temu. Mam też olej sezamowy, 2 różne pasty curry, liście kaffiru, ocet ryżowy i parę innych mniej typowych przypraw. Thermomixa nie mam.
            • magia Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 22:43
              tak jak napisalam, ematka kulinarnie to zupelnie inny poziom niż statystyczny Polak.
              • magia Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 22:44
                założę się, ze z 10 osob teraz googla czym sa liscie kaffiru smile
                • laura.palmer Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 08:00
                  magia napisała:

> założę się, ze z 10 osob teraz googla czym sa liscie kaffiru smile

Przecież liście kaffiru są od dłuższego czasu do kupienia w Lidlu. Serio to taka egzotyka?
                  • magia Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 12:09
                    tak, jest. Nie każdy ma Lidla pod nosem. Poza tym one nie są w stałej sprzedazy tam tylko podczas tygodni azjatyckich.
                • arthwen Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 19:04
                  Liście kaffiru mam i czasem używam, ale szczerze się przyznam, że kupiłam wyłącznie ze względu na zapach wink I dopiero potem sprawdzałam do czego mogę użyć wink
                • thank_you Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 10:49
                  Jesli gotują tylko polską kuchnję, to tak; trzeba byc ślepym, aby robiąc zakupy w Lidlu nie omieść wzrokiem półek tematycznych, w tygodniu azjatyckim na 100% są te liście tak jak i teriyaki, pasty curry, tom yum i inne.
                  Naprawdę, to nie czasy sprzed 15 lat, gdy po składniki do kuchni azjatyckiej musiałam zasuwać do Kuchni Świata. Nawet dynia hokkaido jest w marketach.
              • snajper55 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 22:58
                magia napisała:

> tak jak napisalam, ematka kulinarnie to zupelnie inny poziom niż statystyczny P
                > olak.

Tak. gotowanie przy użyciu jednego garnka to zdecydowanie inny poziom niż statystyczny. Tak jak posiadanie jednych majtek. big_grin

S.
          • panna.nasturcja Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 02:12
            Mam, ale ja gotuję na co dzień od podstaw, nie kupuję gotowców.
          • ponis1990 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 02:28
            O matulu, ja mam a nie mam tm... Ale to wszystko przez męża, bo on wiecznie jakies przyprawy kuluje. Ani razu nie uzylam garam masala. Tak samo czubrycy. I se stoją.
            • gulcia77 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 05:19
              Zrób sobie pieczone mięso z zieloną czubricą. Pycha. A odkryłam jeszcze w Bułgarii "mieszankę królewską". Do kurczaka absolutny ideał. Taki pyszny ziołowy.
          • gulcia77 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 05:15
            Tak, mam takie rzeczy, a nie mam tam. To przecież normalne składniki. Żaden luksus.
            • magia Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 07:33
              to nie jest kwestia luksusu tylko tego, ze ludzie wciaz rzadko uzywaja tych składników, bo to nie dajesz ich do schabowego i bigosu, wiec ich nie maja i nie znaja. Naprawdę pytania gdzie co kupić to standard na grupach termomixowych.
              • thank_you Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 10:50
                Chciałabym zobaczyć kto gotuje tak często bigos 😂
                • magia Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 12:35
                  np. moja mama 3-4x w miesiacu nastawia.
                  Nie wiem czy dla ciebie to czesto, dla mojej mamy na tyle, ze komplet skladnikow ma stalecw domu.
                  Natomiast ona nigdy nie uzyla sosu do sushi, kaffiru tez nie.
                  I nie każdy robi zakupy w Lidlu/Biedronce i omiata polke tematyczna wzrokiem.
                  Mnie np. kompletnie nie interesuje tydzień amerykański czy francuski w Lidku, wiec nawet nie zapuszczam sie w tamte rejony sklepu.
                  Co do półek tematycznych. W Lidlu tydzień azjatycki z kaffirem jest 3x w roku: styczen, kwieciem/maj, sierpien. Jesli ktos tam nie ma robi na bieżąco zakupów szansa, ze na niego trafi jest niewielka.
                  Do tego musialby jeszcze zwrocic na niego uwage.
                  Ematka to ematka, nie odzwierciedla gustów kulinarnych calej spolecznosci.
                  • thank_you Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 13:14
                    Oczywiście, że nie odzwierciedla, ale te trzy miesiące razy x lat robienia zakupów = kilkadziesiąt szans na zobaczenie tych liści. Oczywiście można nie lubić kuchni tajskiej, chińskiej, hinduskiej i nie zapuszczać się w te dzikie rejony.

No dla mnie bigos 4 razy w miesiącu to o 45 razy w ciągu roku za dużo, ale co kto lubi. Komplet składników do bigosu brzmi dość zabawnie. big_grin
                    • magia Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 13:18
                      nie 3 miesiące. Tygodnie tematyczne trwaja w Lidlu tydzień. Wiec masz max 3 tygodnie w roku na zobaczenie tego produktu, albo mniej jesli sie wczesniej wprzeda.
                      Liscie kaffiru sa w ofercie Lidla max 5 lat, wiec nie jest to kilkadziesiąt okazji do zobaczenia produktu.
                      Moja branza, jestem zorientowana dosc szczegółowo.
                      • thank_you Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 13:31
                        No dobrze, już udowodniłaś, że lepiej jeść bigos 4 razy w miesiącu, mieszając go prawie cały miesiąc (bo przecież dobry bigos to kilka dni podgrzewania i mieszania), niż różnorodność w kuchni, a wtedy - wiadomo - lepiej nie wchodzić do Lidla (kto to słyszał) i nie zapuszczać się w różne tematyczne tygodnie, wszak bigos i schabowy rządzi.
                    • magia Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 13:22
                      piszac komplet skladnikow do bigosu, oczywiście mialam na mysli przypraw.
                      • thank_you Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 13:34
                        Nom, przypraw które stosuje się do wszystkiego w polskiej kuchni, czyli żadna to sztuka, jeśli gotuje się TAKŻE polskie dania (liść laurowy, ziele, majeranek, jałowiec, pieprz, sól)
                    • little_fish Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 13:22
                      Kurczę, prawie codziennie jeść bigos? Bo przecież tego się nie robi w porcji na raz...
                      • thank_you Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 13:30
                        No co kto lubi. smile
                      • magia Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 13:36
                        j3-4x w miesiacu porcja na max 2 obiady dla 5 osob to nie codziennie
                        • little_fish Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 17:34
                          Ok. Co trzeci dzień 😁
          • wilowka Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 20:56
            Mam wszystko poza gorczycą - bo jej nie lubię smile Kardamon do ciasteczek i np chilli con carne daję, garam masalę do past ala humusowych, kmin rzymski to cały słoik z wakacji przywiozłam a.. trawy cytrynowej nie ma, ale mam kaffir w zastępstwie.
          • primula.alpicola Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 07:34
            Dołączam do osób posiadających wymienione (i więcej) przyprawy.
          • eriu Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 09:35
            No ja mam te przyprawy oprócz kminu, bo nie lubię 😉
            • astramastra Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 13:03
              kmin rzymski to zupełnie co innego niż kminek. Wiem, bo kmin rzymski( kumin) uwielbiam, kminku nienawidzę, wyczuję w potrawie/pieczywie nawet jedno ziarenko.
          • astramastra Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 10:13
            magia napisała:

> to jesteś w mniejszości. Serio na co dzien masz w domu np. mielony kardamon, ga
            > ram masale, trawę cytrynową, gorczyce, kmin rzymski?

nie mam TM, nie zamierzam mieć, a mam te przyprawy które wymieniłaś i mnóstwo innych, przeróżnistych. Tyle, że ja uwielbiam gotować, mogłabym tak zarabiać na życie smile
            TM to mega drogi garnek, z instrukcjami jak dla idiotów smile
            No i sam fakt, że nie widać jak coś się gotuje wink mam wolnowar, który robi świetne mięsko, ale właśnie fakt, że nie można sobie co chwilę spróbować, pomieszać, doprawić jest wkurzający.
            Mam mikser planetarny, który wyrabia mi idealnie ciasto na pizzę czy chleb.
            TM jest przereklamowany, jak już ktoś chce mieć taki sprzęt to niech kupi Lidlomixa, połowa ceny, funkcje te same, a przynajmniej nie trzeba płacić abonamentu by mieć przepisy. ( Tu to już w ogóle TM przegina)
            • little_fish Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 09.11.22, 13:23
              Nie wiem ile dokładnie kosztuje lidlomix, ale to chyba jest nawet jedna trzecia ceny a nie połowa.
            • princesswhitewolf Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 20:30
              >Tyle, że ja uwielbiam gotować, mogłabym tak zarabiać na życie smile
              TM to mega drogi garnek, z instrukcjami jak dla idiotów smile

Tylko ze uzywaja go tez najwyzszej klasy kucharze. Oczywiscie ze nie po to by uzywac programy, ale ze wzgledu na wytrzymalosc w procesie malaksera, mlynka, podgrzewania i mielenia w tym samym czasie itd.
              Nie ma wymogu stosowania sie do przepisow. Ja mam piekarnik z przepisami appkinSmartThings Samsunga ...w zyciu nic z tych przepisow i ladowanych programow nie pieklam bo wole swoje.
    • princesswhitewolf Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 21:18
      Oszczednosc mojego cennego czasu
      • snajper55 Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 21:23

> Oszczednosc mojego cennego czasu

Więc twierdzisz, że gdy używasz jednego garnka gotowanie trwa krócej, niż gdy możesz gotować w czterech garnkach jednocześnie? Zadziwiające!

S.
        • berdebul Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 22:05
          Risotto się samo miesza, nie musisz pilnować, wyjmujesz gotowe.
          Mnóstwo rzeczy się samo robi, a jak potrzebuje uwagi to dzwoni (moglby wysyłać powiadomienia na telefon…).
          • kotejka Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 12:16
            berdebul napisała:

> Risotto się samo miesza, nie musisz pilnować, wyjmujesz gotowe.
            > Mnóstwo rzeczy się samo robi, a jak potrzebuje uwagi to dzwoni (moglby wysyłać
            > powiadomienia na telefon…).

o tak - wraz z termimiksem pojawily sie w moim domu risotta, wczesniej nie umialam, nie mialam wyczucia ile to mieszac, kiedy podlewac
            termomiks robi je perfekcyjnie
        • princesswhitewolf Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 14:12
          snajper55 napisał:

>
          > Więc twierdzisz, że gdy używasz jednego garnka gotowanie trwa krócej, niż gdy m
          > ożesz gotować w czterech garnkach jednocześnie? Zadziwiające!
          >

Snajper nie kozakuj bo nie masz doswiadczenia z tym konkretnym sprzetem.
          Nie musze mieszac, nie musze mielic osobnym urzadzeniem. Dzwiek przypomina o dodaniu czegos. Nie musze wyciagac wszystkich tych gratow lacznie z waga. Nie musze myc ilus sprzetow i ich chowac osobnk. Program mycie dla jednego urzadzenia jest ulagsiony i nie szoruje niczego.

Powtorze- Oszczedza moj cenny czas.

Kurtyna w dol.
    • kafana Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 07.11.22, 21:27
      Myśle ze najlepszy jest on dla ludzi nie lubiących/ umiejących gotować. Narzeczona mojego brata mowi ze najlepszy zakup w życiu bo brat był gościem co ledwo kanapkę sam zrobił a w tmx tak się wkręcił ze obiadki jej robi i torty nawet zaczął piec wink
      • bominka Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 05:55
        Oszczedzam bardzo na czasie. Lubie gotowac, ale mam 5os rodzine i dużo muszę gotowac. Th bardzo ułatwia mi codzienność. Wyeliminowałam z kuchni wszelkie inne sprzęty, bo w Th zmiele mieso,zrobię w 3 sek. Surówkę i zrobi się ciasto.
        Wielka korzyścią jest zaprzestanie wczesniejszego gotowania. Przykładowo, jeśli zupa ma być na za 30 min to właśnie ja wstawiam, ona gotuje się "sama" podczas gdy mogę zająć się w domu czymś innym,albo napić się kawy. Zupa natomiast wychodzi w 100%, mega doprawiona.
        • little_fish Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 07:23
          Zupa wychodzi doprawiona jak się ją doprawi. TM nie ma tu nic do rzeczy.
        • starczy_tego Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 08:25
          I robisz zupę na 5 osób w tm? Przecież to za mała objętość
          • ju_mi Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 12:41
            2 litry to za mało na 5 osób?
          • ivaz Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 18:38
            No ja ostatnio gotowałam w TM kartoflankę z grzybami i boczkiem dla 3 os. jedliśmy ją 2 dni, wyszła obłędnie
            • evening.vibes Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 18:47
              ivaz napisała:
              > No ja ostatnio gotowałam w TM kartoflankę z grzybami i boczkiem dla 3 os. jedli
              > śmy ją 2 dni, wyszła obłędnie

A kartofle same się obrały 🤣
              • ivaz Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 21:16
                Tak do TM jest przystawka do obierania ziemniaków i wyobraź sobie że ziemniaki się same obierają, ale ja odniosłam się do ilości zupy, a nie do funkcjonalności urządzenia, dla mojej rodziny pojemność misy tm jest idealna
                • autumna Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 21:38
                  ivaz napisała:
                  > Tak do TM jest przystawka do obierania ziemniaków i wyobraź sobie że ziemniaki
                  > się same obierają,

Obejrzałam sobie film z obierania, jak dla mnie szału nie ma:
                  www.youtube.com/watch?v=oq7eVmH6iMg
                  Ziemniaki muszą być równej wielkości i w miarę kształtne, jakieś babranie się z wodą, oczka i tak trzeba powycinać ręcznie. Do obskoczenia obieraczką w podobnym czasie, albo i szybciej.
                  • aamarzena Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 22:11
                    Kobieta qrzuca opłukane ziemniaki, dolewa wody, potem włącza to cudo, zaś płucze ziemniaki, a na koniec i tak wychodzi, ze są nieobrane 🤣
                  • ivaz Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 22:34
                    o jezu ciuchy też można prac ręcznie i tez będą czyste. Wszystko można ugotować bez tm, ja sobie kupiłam bo mnie stać, a kto bogatemu zabroni mieć zabawkę i nie żałuje zakupu, mam od roku i w sumie codziennie jest w użycia, jak nie przeze mnie to przez córkę.
        • autumna Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 08:27
          W zwykłym garnku na kuchence też gotuje się samo. Większość potraw nie wymaga stania i mieszania non stop czy innego rodzaju czynności. Jeżeli czasy gotowana składników są różne i któryś trzeba dodać później, bo by się rozgotował na papkę, to i thermomix tego nie przeskoczy. Tak czy siak trzeba podejść do gara i wrzucić.

Najbardziej czasochłonnym i angażującym zajęciem jest obróbka świeżych warzyw/owoców - mycie, wykrawanie niejadalnych elementów (nać, szypułki, gniazda nasienne). Tym, co faktycznie skraca pracę, jest dla mnie porządne ustrojstwo do krojenia/tarcia/mieszania. Mam mikser planetarny z przystawkami, nawet taki dość wypasiony to będzie ułamek ceny thermomixa.

I mówię to jako gadżeciara kuchenna. Temat thermomixa przeanalizowałam swego czasu uważnie i stwierdziłam, że nic mi nie ułatwi.
          • grey_delphinum Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 08.11.22, 10:24
            Autumna, zgadzam się z każdym słowem, lepiej bym tego nie ujęła.
          • princesswhitewolf Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 20:40
            >Jeżeli czasy gotowana składników są różne i któryś trzeba dodać później, bo by się rozgotował na papkę, to i thermomix tego nie przeskoczy.

Niby jak nie jak dzwonkiem i apka ci mowi aby cos dodac a w najnowszym wkladasz na poczatku do czesci na gorze i wpada ci w okreslonym momencie programu?

>Tym, co faktycznie skraca pracę, jest dla mnie porządne ustrojstwo do krojenia/tarcia/mieszania.

Thermomix trze na rozmaite poziomy papki i taaak miesza i gotuje. Najnowszy nawet ma nakladke ktora obiera ci warzywa takie jak ziemniaki, marchew, pietruszke i seler czy jablko.

>Mam mikser planetarny z przystawkami, nawet taki dość wypasiony to będzie ułamek ceny thermomixa

To nie jest sprzet dla biednych ludzi to na pewno. Bez jakiegokolwiek miksera da sie zyx a nie wyprowax sobie flaki by go kupic. Ja tez nie jezdze Lamborgini ani Ferrari bo mnie nie stac ale nie bede gadac ze sa do kitu albo nie przydalyby mi sie bo..mnie po prostu na nie nie stac.

A ja mam Kitchen Aid z wszelakimi przystawkami i uwazam ze porownywanie mikserow planetarnych do Thermomixa to jak porównywać jalbka i gruszki. Jeden to.mikser a drugi to.malakser. 🤦‍♂️🙄

• autumna Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 11.11.22, 22:50

> Najnowszy nawet ma nakladke ktora obiera ci warzywa takie jak ziemniaki, marchew, pietruszke
              > i seler czy jablko.

No widziałam na YT, jak toto obiera, i na tej podstawie nawet gdybym miała TM, nie dokupiłabym sobie tej przystawki.

> ani Ferrari bo mnie nie stac ale nie bede gadac ze sa do kitu albo nie przydaly
              > by mi sie bo..mnie po prostu na nie nie stac.

No a mnie nie stać na kampera, ani na jacht, ale i tak na 100% wiem, że ani jednego, ani drugiego nie wzięłabym nawet za darmo, ponieważ nie odpowiada mi ten rodzaj przemieszczania się oraz wypoczynku. Nie pijam drogich win... bo nie pijam żadnych, a nie z powodu ich ceny, itp., itd.
              Podobnie na podstawie instrukcji / filmów YT mogę wysondować, czy dany sprzęt jest dla mnie odpowiedni czy nie. Czy mi oszczędzi czas i ile lub czy uwolni mnie od jakiejś nielubianej czynności. Jest mnóstwo najrozmaitszych gadżetów kuchennych, których nie mam, ale przy większości jakoś każdy bez dyskusji przyjmuje do wiadomości uzasadnienie "to mi niepotrzebne" czy "wolę to robić po prostu nożem / innym urządzeniem". Przy thermomiksie osobliwie często włącza się dyskutantom argument "bo cię nie stać", dziwna przypadłość jakaś.
              • princesswhitewolf Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 12.11.22, 00:19
                >nie dokupiłabym sobie tej przystawki.

Alez gdyby ci za darmo dali nie wzielabys 🤣🤦‍♂️ nawet gdyby doplacali za boga ojca bys nie wziela...no...

>Podobnie na podstawie instrukcji / filmów YT mogę wysondować, czy dany sprzęt jest dla mnie odpowiedni czy nie.

Na tej zasadzie ludzie poznaja sie w necie a potem sie poznaja i jest rozczarowanie z kazdym tygodniem wieksze...

>Przy thermomiksie osobliwie często włącza się dyskutantom argument "bo cię nie stać", dziwna przypadłość jakaś

Bo z szczegolna zajadloscia Polacy ktorzy w rekach tego nie mieli....walcza i prowadza dyskusje na wiele stron jaki to zly sprzet. Pocieszne. W zyciu nikt tu tak tego nie przezywa jak mrówki okres. Coz to moze byc jak nie to ze kogos nie stac i dziwne racjonalizacje tego na wiele stron.

Ide na auto moto powypisywac bzdety jak to Lamborghini to nie dla mnie bo na video widzialam i niech nikt nie mowi mi ze to ze paplam na iles stroni spisow na forum o tym Lamborghini to dlatego ze mnie nie stac.

Ubawilas mnie. 🤣Dobranoc
                • laura.palmer Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 12.11.22, 07:20

> Alez gdyby ci za darmo dali nie wzielabys 🤣🤦‍♂️ nawet gdyby doplacali za boga ojca bys nie wziela...no...

Ja się już dawno oduczyłam zbierania wszelkich darmowych lub tanich kuchennych przydasi, które potem leżą w szufladzie i zajmują miejsce. Ty znosisz do domu każdy gadżet, który gdzieś rozdali za darmo? big_grin

> W zyciu nikt tu tak tego nie przezywa jak mrówki okres.

Najbardziej to ty przeżywasz. Zaczynam podejrzewać, że zajmujesz się zawodowo handlem tym robotem, bo nie wierzę, że można za darmo odwalać jakiejś firmie taką kampanię reklamową, jaką ty tu odstawiasz.

> Ide na auto moto powypisywac bzdety jak to Lamborghini to nie dla mnie bo na video widzialam

Ale to nie jest forum auto moto. Zresztą nawet gdyby ktoś na automoto (a już na pewno na ematce) zadał pytanie typu "Czy uważacie warto kupić Lamborghini?" to nie widzę problemu w odpowiedziach typu "moim zdaniem na polskie drogi nadaje się średnio" lub "w tej cenie kupisz coś, co w Polsce się lepiej sprawdzi", itp. bo to NIE JEST forum fanów Lamborghini, a ludzie pytają o plusy i minusy, a nie o wypisywanie pieśni pochwalnych.
                  • grey_delphinum Re: Thermomix - czy daje oszczędności finansowe 12.11.22, 08:17
                    Laura, szkoda klawiatury. Princess nie pojmie, że można mieć ciepłą gotoweczkę, by kupić ten sprzęt, a jednak tego nie zrobić.

Miałam tm kilka dni w domu, naprawdę próbowałam się z nim polubić, bo teściowie koniecznie chcieli nam go kupić na okrągłą rocznicę, ale jednak nie, nie udało się 😉

Potem zrobiłam jeszcze jedną przymiarkę i ponownie szlag mnie trafiał na to bieganie na gwizdek do garnka, ciągle mycie misy itp.

Poza tym ja gotuję dużo, ale rzadko (prawie każde danie na 2 lub 3 dni) . W tm musiałabym to robić codziennie, bo misa ma małą objętość. To ja podziękuję za takie ułatwienie 😉