Dodaj do ulubionych

Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świąteczne

07.11.22, 13:15
Ok, nie mam nic przeciwko, dla każdego coś miłego. Jak widzę muskularnego Mikołaja w samej czapce na okładce, to wiem, że rzecz nie dla mnie.
Jednak kiedy kupuję książkę w serduszka np. z uśmiechnięta panią w scenerii zimowej (opis przypadkowy, przykładowy), to nie spodziewam się że na pierwszych dziesięciu stronach trzy razy będzie o fiutach... 🙄
No i książkę puściłam w świat, bo osobiście nie przepadam za tym typem literatury. Irytujące wprowadzenie w błąd.
Nie, nie robiłam dogłębnego researchu, weszłam do empiku i kupiłam.
Tak, lubię kiczowate powieści świąteczne, ale wulgarnych już nie.
Ktoś jeszcze się tak naciął?
A może przesadzam... Są tu fanki takich książek? 🙃
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 13:30
      Ja z kolei jestem fanką świątecznych kryminałów. Ten rok jest wyjątkowo urodzajny, jeśli chodzi o ten gatunek. Natomiast z jakością bywa różnie. I ja wiem, że jak coś jest komedią kryminalną, to nie jest to literatura wysokich lotów, ale jednak nie aż tak niskich się spodziewałam. Z kolei w drugiej książce rozwiązanie zagadki częściowo opiera się na tym, że najwyrażniej w dowodzie osobistym mamy wpisane imiona ciotek. Jest to dla mnie pewna nowość 😄
      • gaskama Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 13:51
        "Z kolei w drugiej książce rozwiązanie zagadki częściowo opiera się na tym, że najwyrażniej w dowodzie osobistym mamy wpisane imiona ciotek. Jest to dla mnie pewna nowość 😄"

Dla mnie też!
      • mondaymorning1987 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 14:03
        Możesz polecić jakiś tytuł?
        • daniela34 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 14:14
          Może inaczej- wypiszę tytuły, przy czym nie wszystkie uważam za dobre.
          Tegoroczne: Iwona Banach "Wigilia ze skutkiem śmiertelnym" (no dla mnie to jest właśnie komedia kryminalna tak kiepska, że z całym zrozumieniem dla gatunku-nie polecam),
          Alek Rogoziński "Wigilia pod Czerwonym Aniołem" (no powiedzmy, że może być)
          Marek Stelar "Góra kłopotów"- momentami zabawna, ale ciotka w dowodzie
          Alexandra Benedict "Swiąteczna morrdercza gra"- najlepsza z tegorocznych moim zdaniem
          "Tajemnica pustego kufra" Mary Kelly- ma się ukazać na dniach, jeszcze nie wiem, czy warto czy nie
          Wcześniejsze:
          Magdalena Knedler "Nie całkkiem białe Boże Narodzenie"- całkiem, całkiem
          Ada Moncrieff "Świąteczne morderstwo"-może być
          Francis Duncan "Morderstwo na Święta"
          "Bały puch" Mira Krantz- może nie świąteczne, ale zimowe, niemniej dla mnie bez zachwytu
          "Zbrodnia wigilijna" Georgette Heyer

Z bardziej znanych to oczywiście "Zamieć śnieżna i woń mogdałów" Lackberg i "Tajemnica świątecznego puddingu" oraz "Boże Narodzenie Herkulesa Poirot" Christie
          • angazetka Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 17:15
            A to znasz? lubimyczytac.pl/ksiazka/4996728/siedem-kartek-na-swieta-bozego-narodzenia
            • daniela34 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 17:18
              Nie. To mi umknęło. A akurat ksiażki Horowitza znam i lubię. Dzięki, poszukam.
              • angazetka Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 19:13
                Polecam, ja z tym miałam do czynienia zawodowo wink
          • kocynder Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 20:13
            A to widziałaś? Dwa tomy są, fajny wybór. Trochę klasyki, trochę mniej znanych, jak to w antologiach, ale ogólnie dobrze się czyta:
            • daniela34 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 20:21
              Widziałam tylko w księgarni internetowej. Skoro piszesz, że są tam mniej znane, to się skuszę.
              • kocynder Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 20:25
                Służę spisem treści drugiego tomu (pierwszy kwateruje na kaszubskiej wsi i chwilowo jest mi niedostępny.
                • daniela34 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 20:37
                  To bardzo fajny spis, bo wychodzi na to, że znam tylko 2 opowiadania smile w takim razie warto
                • mdro Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 22:09
                  Ooo, dzięki, kocynderze (hmm, mam nadzieję, że się deklinujesz...) zastanawiałam się nad zakupem na prezent (pierwszy tom sprezentowałam), ale nie byłam przekonana, pis autorów na pewno pomoże.

Danielo, jeśli jako prawniczka uznasz, że możemy ew. pozostawać w stosunku towarzyskim, to odezwij się na mojego gazetowego maila wink.
                  • daniela34 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 22:12
                    A dlaczego miałybyśmy nie móc pozostawać? 😃
                    Zaraz idę na gazetową
                    P.S. PiS autorom nie pomoże, raczej zaszkodzi (nabijam się niezłośliwie, sama dziś sadzę literówki aż przykro).
      • powodzenia_juno Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 14:05
        Bo wydawcy się połapali,że takie książki mają swoje fanki i co roku jest tego więcej. Idą w ilość i publikują totalny chłam. Ja się chyba ograniczę do znanych autorek, bo to jednak głównie kobiety piszą. Jak inaczej zrobić selekcję?
      • armamagedon Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 14:09
        Poleć coś, proszę smile
        • daniela34 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 14:14
          Wyżej odpisałam mondaymorning
          • daniela34 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 14:17
            smile Najbardziej chyba poza klasyką z wymienionych podobały mi się książki Knedler , Benedict, Heyer
            • mondaymorning1987 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 15:32
              daniela34 napisała:

> smile Najbardziej chyba poza klasyką z wymienionych podobały mi się książki Kne
              > dler , Benedict, Heyer

Dziękuję bardzo, szukam czegoś na prezent.
            • armamagedon Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 22:35
              Dziękuje, dziękuję, dziękuję 😀
      • interstate95 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 14:38
        Witaj w klubie naciętych zdziwieniem ; )
        Lubiłabym czytać świąteczne kryminały i nawet czytam - dzięki losowi za ebooki - bo co roku usiłuję skompletować jakiś przyzwoity stosik dla teściowej. Mam wrażenie, że z roku na rok jest gorzej.
        Ostatnio już byłam w ogródku, już witałam się z gąską, bo to i posiadłość rodzinna i tajemnica i morderstwo świeże ( a i sprzed lat też się znalazło) i tradycyjna rodzinna gra świąteczna, tym razem o wysoką stawkę.
        Nawet przymknęłam oko na pewien brak logiki i mniejsze oraz większe absurdy.
        Wtem! Na ostatnich kartach morał jest taki, że kto lesbijką - bodaj deklaratywnie - nie jest, bądź się nie zostanie się choćby i w ostatnim rzutem na taśmę - zostanie zamordowany i do widzenia się z państwem.
        Nie, żeby to miało cokolwiek wspólnego z fabułą, jednak wszystkich heteryków autorka wymordowała co do nogi : ))

• daniela34 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 14:46
          A to i tak była najlepsza z tegorocznych propozycji smile przynajmniej póki co, bo czekam jeszcze na tę z kufrem w tytule. I też dziękuję losowi za ebooki, bo przynajmniej od 3 lat już nie wydaję kasy na te "jednorazówki."
          • interstate95 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 15:30
            : D : D
            Właśnie doczytałam wyżej i śmieję się jak hiena.
            Naprawdę liczyłam na wspomnianą książkę. tak złudnie porządnie się zaczynało, rozsiadłam się wygodniej i proszę, niepotrzebnie.
            Nie, żeby teściowa miała coś przeciwko elgiebietom, nieprawdaż, w rodzinach mamy nadreprezentację wręcz ; ) Ale, na wszystkich bogów literatury, zastanawiam się jaki zamysł miała autorka, prowadząc w ten sposób intrygę - wyszło dziwacznie, chichotałam potępieńczo.

"Wigilię ze skutkiem śmiertelnym" porzuciłam z gniewnym westchnieniem, nie dla mnie ( i nie dla teściowej ; ) elementy w ten sposób nadprzyrodzone, choćby i z założeniem komediowym.

Czekam na " Tajemnicę pustego kufra" właśnie ( bo Rogoziński, niestety, nie) póki co moją ostatnią nadzieję i przepatrzę jeszcze niektóre z polecanych przez ciebie pozycji ( umknęły mi) i mam nadzieję, że wypali. Bo zostanę bez prezentów, którymi teściowa, z miłym dreszczykiem oczekiwania, okłada się w wigilijny wieczór. Dla niej nie masz to jak porządne morderstwo na święta, w stosownym anturażu. I pudełko czekoladek do tego.
            Świecie, ratunku. Niech ja coś znajdę. Inaczej wyjdzie na to, że w tym roku teściowej Mikołaj morderstwa na święta nie przyniesie.
            Nie może to być tak całkiem bez sensu, z ciotkami w dowodzie, diabelskie półgłówki i filozofy okryjbidy i żeby nie było za brutalne. Ja później recenzji wysłuchuję ; )
            Że też mnie kilka lat temu pomysłem nowej świeckiej tradycji pokarało.

• daniela34 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 15:35
              Diabelskie półgłówki smile smile smile Jakie to było kiepskie, matko! Najlepsze jest to, że ponieważ autorki nie znałam, to jak mi ten diabeł wyskoczył, to myślałam, że to jakieś określenie, ksywka, metafora nawet. A tu nie.
              • daniela34 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 15:39
                A swoją drogą, czy teściowa zna kryminały Jonassona? Bo na pewno jeden zaczyna się w Wigilię od tego, że bohater bierze się za lekturę otrzymanej w prezencie książki (świetna islandzka tradycja, swoją drogą). Ale pewnie zna sad
                • interstate95 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 19:09
                  Tak, niestety, Jonassona zna i jaka szkoda ; ) ( dziękuję)
                  W zasadzie teściowa ma większość kryminałów ( i trochę thrillerów) które zasilają polski rynek wydawniczy. Wiele, wiele tysięcy pozycji pojedynczych książek i całych serii.
                  Cztery grube bruliony alfabetycznego spisu autorów. Książki ustawione w jej znanym porządku.
                  Kiedyś nawet o jej księgozbiorze lokalna gazeta napisała.
                  Nawet się dziwiliśmy, będąc przekonani, że o teściowej napiszą dopiero, gdy zginie, nieszczęsna, przywalona stosem książek.
                  Naszym zdaniem któryś z regałów ( albo i całe piętro) w końcu nie wytrzyma.
                  " No powiedz, może znasz piękniejszą śmierć" ; ))

• daniela34 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 19:20
                    Rozumiem teściową. Mam słabość do kryminałów, tylko już czytam ebooki, bo rodzina odmówiła zakupu kolejnych regałów 😃
                    A śmierć to byłaby piękna

"Tu spoczywa znakomita czytelniczka kryminałów, pochowana pod swoją kolekcją.
                    Przechodniu, powiedz pisarzom, że tu leży, Waszym książkom wierna do końca."
                    • interstate95 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 20:15
                      big_grin
                      Obie, widzę, Symonideski jednej krwi!
                      Niech wam JAKBY CO książki lekkie będą.
                    • kocynder Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 21:26
                      Piękne epitafium!
                  • kocynder Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 20:20
                    A jaki "typ" preferuje teściowa? Mroczne i krwawe w stylu Maca Czornyja? Eleganckie jak Hercules Poirot? Współczesne? Klasykę? Retro?
                    • interstate95 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 20:49
                      Kocynder, w świątecznych kryminałach teściowa najchętniej czytałaby jakieś uwspółcześnione wersje Agathy Christie. Morderstwa, ale bez soczystych opisów.
                      Ozłocę za jakieś Jane Marple XXI wieku w świątecznej scenerii, wrzucone na rynek wydawniczy w 2022 roku.
                      Albo coś w rodzaju " Warszawianki" Żmijewskiej osadzonej w aurze świąt.
                      Te klimaty mniej więcej.

• kocynder Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 21:23
                        Świątecznych to nie pomogę... Jeśli Teściowa lubi "retro", czyli mocno osadzone w historii - to bardzo polecam jej uwadze autora: Krzysztof Bochus. Dwa cykle: współczesny (moim zdaniem ciut słabszy), główny bohater to dziennikarz. Mniej "kryminalne", bardziej sensacyjne, trochę scen seksu, acz akcaj pomiędzy stosunkami jest. Natomiast GE-NIAL-NA seria o... dziadku rzeczonego dziennikarza. Christian Abell, radca kryminalny w Gdańsku w 1933 roku... Drugim, którego polecam, też "retro", jest Grzegorz Skorupski i jego (na razie) trylogia o Adamie Karskim ("Dłonie śmierci", "Smak błękitu", "Dom pod Czerwonym Dębem"). Gostyń, 1920 rok. Świetnie zarysowane tło histopolityczne, niejednoznaczni bohaterowie... Może akurat trafi w jej gust? Ale nie są "świąteczne"...
                      • kocynder Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 21:30
                        Może też spróbować tej:
                        Nie jest nówka sztuka, ale dobrze się mi czytało. No, do Christie daleko, ale... wink
                        • interstate95 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 21:50
                          " Zbrodnie wigilijne" już dostała, mnie się też dobrze czytało.
                          Bardzo dziękuję ci za polecenie ( i tło onych) również tych mniej świątecznych.
                          Myślę, że nie czytała żadnej pozycji Bochusa ani Skorupskiego. Ja też chętnie przeczytam.
                          I mam wrażenie, że oba tomy " Tajemnic świątecznych" też nas ominęły, a wygląda bardziej niż zachęcająco. I ładnie wydane.
                          Naprawdę jestem zobowiązana, dziękuję za pomoc i polecenie pozycji.
                          Będzie zachwycona <3
                          • kocynder Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 22:28
                            Z tym, że Bochusa całkiem serio radzę zacząć od historycznych. Współczesne czyta się nieźle, ale jednak...
                            Cykl którego bohaterem jest Christian Abell to kolejno:
                            "Martwy błękit"
                            "Czarny Manuskrypt"
                            "Szkarłatna Głębia"
                            "Miasto Duchów"
                            Plus, równie dobre, niejako "uzupełnienie
                            "Wachmistrz"
                            "Wachmistrz Dogrywka"
              • powodzenia_juno Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 15:39
                Dzięki Waszej dyskusji wątek miałby szansę w konkursie baraku, którego zawartość nijak się ma do tytułu 😁
                Też czasem sięgam po kryminał gwiazdkowy i też się nacięłam już wcześniej, dlatego w tym roku odpuściłam.
                • powodzenia_juno Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 15:39
                  *Na taki
                  • daniela34 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 15:43
                    Ale przynajmniej podbiłam wątek! Niestety na temat świątecznych powieści obyczajowych niewiele mogę powiedzieć, bo nue czytam. Oglądam sobie tylko okładki, niektóre ladne
                    • powodzenia_juno Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 15:46
                      😊 Nie no, mnie nie przeszkadza, tylko jak ktoś szuka o kryminałach, to może nie zajrzeć. Taki psikus.
                      Nota bene zamówiłam też opowiadania grozy... Zobaczymy.
            • simply_z Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 19:33
              Jakim słodkim afektowanym językiem piszesz interstate😄. Aż mi się LMM przypomniała z wyspy ks.Edwarda...
              • interstate95 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 20:18
                Śmiej się, simply. Nie mogę się pozbyć tej parszywej maniery!
                Niech mnie usprawiedliwi to, że od liceum nie mam nic ( NIC) wspólnego ze słowem pisanym.
                Samo tak gównianie wychodzi, nie panuję nad tym.
                • simply_z Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 20:32
                  Ale dla mnie to urocze!
                  • interstate95 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 20:58
                    Dzięki bardzo! Niestety, dla mnie - odwrotnie ; )
                    Wracając do dyskusji patrzę na moje po enterze i włącza mi się jedno wielkie WTF.
                    Staram się brzmieć normalnie. Przysięgam : D
      • daniela34 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 17:19
        Aha, gdyby ktoś znalazł recenzję z ciotką na lubimyczytać, to to jest moja recenzja, nie wytrzymałam pierwszy chyba raz w życiu 😃
        • iwoniaw Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 20:08
          daniela34 napisała:

> Aha, gdyby ktoś znalazł recenzję z ciotką na lubimyczytać, to to jest moja rece
          > nzja, nie wytrzymałam pierwszy chyba raz w życiu 😃

I od razu Cię oznaczyli jako spoiler ! 🤣
          • daniela34 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 20:11
            Nie, sama się oznaczyłam. Bo faktycznie w pewnym sensie to spoiler
            • iwoniaw Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 20:20
              "A, to znowu co innego" 😉
              • daniela34 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 20:38
                😄
    • fornita111 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 13:47
      Nie kupuje ksiazek papierowych, wiec mi nie grozi wink Ze swiatecznych to tylko "Opowiesc wigilijna" i "Ominac swieta", romantycznych nie lubie. A erotycznych to juz w ogole nie, tfu!
      • fornita111 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 13:49
        * A nie, jeszcze "Noelka" ze swiatecznych.
    • simply_z Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 14:10
      Erotyczne powiescie swiateczne to nie, ale takie erotyczne pseudo historyczne to tak, lubie. Guilty pleasure, czasem sobie zapodam.
      • milva24 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 16:21
        Też lubię takie niby historycznebig_grin
        • interstate95 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 20:53
          Te " historyczne" też po cichu czytam big_grin
          Najlepiej, żeby to były serie typu " nieznośne siostry/przyjaciółki, które trzeba powydawać za mąż" i żeby było dużo opisów toalet big_grin
    • gr.ruuu Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 17:26
      Nacięlam się kilka razy odwrotnie - miały być zboczeństwa, a okazało się, że jest głównie miłość, oczywiście zwyciężająca trudy i przeszkody rzucane przez zły los, tylko że bohaterowie się parę razy bzykną 🙄
      • interstate95 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 19:34
        powodzenia_juno : znowu ci się wetnę, ale przynajmniej o zboczeństwach będzie, niestety, nie w świątecznych klimatach, ja do gr.ruuu z ankietą przyszłam.

gr.ruuu: dobrze rozumiem, że jesteś zainteresowana zboczeństwami w książkach i źle trafiasz, bo nic, tylko wspomniana miłość i zły los?
        Mam ( pdf) jakąś serię o zespole rockowym. Idą tam seksy w najrozmaitszych konfiguracjach. Autorka próbowała tam też i miłość wepchnąć, nie powiem, ale chyba jej za bardzo miejsca nie wystarczyło.
        W tsunami chłamu tego typu literatury, porównawczo, nie jest to AŻ TAK źle napisane. Chociaż, oczywiście, źle ; )
        Ale. Zboczeństwa opisane bardzo rzetelnie, z tego co pamiętam ( acz miejscami kompletnie nierealnie, fantazja ją poniosła, aż chciałoby się jej napisać " Marian, to j3bn1e"
        Jeżeli chcesz zerknąć, mogę wysłać ci na pocztę?

• powodzenia_juno Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 19:39
          Ależ czujcie się jak u siebie 😁
        • milva24 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 19:43
          Nie Olivia Cunning aby? Ja akurat preferuję wątek romantyczno-erotyczny, same "momenty" są dla mnie nużące. Kiedyś mi koleżanka pożyczyła jakąś serię BDSM (nie, nie Greya), coś z kolorami ale bardzo szybko się poddałam.
          • nowyczlowiekforumu Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 19:57
            Niebieski żółty i czerwony, straszliwie złe to było.
          • gr.ruuu Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 20:09
            Nie no, akcja poza momentami mile widziana. Ale jak biorę książkę, w której bohaterem jest płatny rosyjski morderca, a okazuje się ckliwym romantykiem, w dodatku w rzeczywistości policjantem przykrywkowcem a na końcu jest ślub to mam prawo być rozczarowana smile
            • milva24 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 20:56
              No może i takbig_grin Ja nie lubię o gangach, mafiach, klubach motocyklowych itp. Najbardziej lubię jak główny bohater źle oceni zamiary czy intelekt bohaterki a później cierpiwink Nawet poniekąd Duma i uprzedzenie spełnia moje oczekiwania.
          • simply_z Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 20:18
            Lubilłam Judy Deverauxwink. Saga rodu Montgomery itd....
            • yvi1 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 21:13
              simply_z napisała:

> Lubilłam Judy Deverauxwink. Saga rodu Montgomery itd....
              Tez bardzo lubiłam i lubię.
              Kryminałów niestety nie czytam i polecić nie mogę…
              Może ktoś polecić coś z nowych polskich autorów fantastyki?
              Najlepiej anioły/ demony albo podróże w czasie?
              Bardzo dziękuje !
          • interstate95 Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 20:36
            O, to to. Cunning.
            W połowie drugiego tomu się poddałam, zdenerwowały mnie pochwalne opisy parszywie traktowanych fanek, przez tych jeden w drugiego paganinich seksu i instrumentów muzycznych oraz nie muzycznych.
            Ale, jak pisałam. Porównawczo - uciąga.

• gr.ruuu Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 20:06
          A poproszęsmile
    • nowyczlowiekforumu Re: Zboczeństwo, czyli erotyczne powieści świątec 07.11.22, 17:28
      Trafiłam kiedyś na takie czytadło od którego autentycznie mnie zemdlilo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka