Dodaj do ulubionych

ED dziecka mieszkajacego za granica

09.11.22, 15:22
Dzien dobry,

czy ktos z was mieszka za granica i ma dziecko w polskiej ED (szkola srednia).
Moge swoje dziecko zameldowac u dziadkow w PL, wiec to nie byloby problemem.

Bylabym wdzieczna za info!

Obserwuj wątek
    • mikams75 Re: ED dziecka mieszkajacego za granica 09.11.22, 18:18
      znam kogos, kto tak edukowal ale w szkole podstawowej. W szkole sredniej wydaje mi sie to malo realne, dziecko ma w lokalnej szkole duzo wiecej zajec i przerabianie drugiej szkoly calosciowo a nie jako program uzupelniajacy wydaje mi sie trudne do zrealizowania a juz na pewno nie bez bardzo duzych wyrzeczen.
      • ichi51e Re: ED dziecka mieszkajacego za granica 09.11.22, 18:24
        Watkodajka musi doprecyzowac czy chodzi jej o druga szkole dla dziecka czy pierwsza. Jeśli druga to Orpeg jeśli o pierwsza to zapisuje na ed i cicho siedzi zamiast się reklamować bo zasadniczo przepisy na to nie bardzo pozwalają (ale oczywiście da się masa ludzi tak robi)
        • ichi51e Re: ED dziecka mieszkajacego za granica 09.11.22, 18:25
          Acha dziecko nie musi być koniecznie zameldowane u dziadków - szkoły są wg adresu zamieszkania nie wg adresu zameldowania. Ale oczywiście meldunek u dziecko rzecz ułatwi - przynajmniej będą gdzie miały pisma ze szkoły przychodzić.
        • mikams75 Re: ED dziecka mieszkajacego za granica 09.11.22, 18:53
          wg mnie doprecyzowala - polska ED, ja to rozumiem jako pierwsza szkola.
          • ichi51e Re: ED dziecka mieszkajacego za granica 09.11.22, 18:56
            no to wszystko normalnie. tylko trzeba się liczyć z tym ze najprwdopodobniej będzie trzeba pojechać do pl na egzaminy co w liceum może być kłopotliwe i dzieciak będzie musiał zdać wszystko na raz
    • ichi51e Re: ED dziecka mieszkajacego za granica 09.11.22, 18:22
      Ja dziecko mieszkania granica to najwygodniejsza dla wszystkich opcja jest Orpeg nie ed.
      • banicazarbuzem Re: ED dziecka mieszkajacego za granica 09.11.22, 18:57
        W Polsce są szkoły, w których ED jest czymś naturalnym i są zapisane dzieci z całej Polski a nawet mieszkające za granicą. Jest to SP i LO.
        I wtedy totalnie nie ma znaczenia adres zamieszkania czy zameldowania (dla szkoły nie ma to znaczenia).
        Znam wiele osób, które z tego korzystają.
        • banicazarbuzem Re: ED dziecka mieszkajacego za granica 09.11.22, 18:59
          Jak masz aktywną pocztę mogę ci napisać więcej info.
          • matkaabroad Re: ED dziecka mieszkajacego za granica 10.11.22, 08:45
            O tak, bardzo prosze!!!
            • banicazarbuzem Re: ED dziecka mieszkajacego za granica 10.11.22, 14:12
              Napisałam, sprawdź czy dotarło
              • matkaabroad Re: ED dziecka mieszkajacego za granica 10.11.22, 17:43
                Jednak nie mialam tej poczty. Ale teraz juz mam smile Napiszesz jeszcze raz, prosze?
                • banicazarbuzem Re: ED dziecka mieszkajacego za granica 10.11.22, 19:00
                  Ok
        • ichi51e Re: ED dziecka mieszkajacego za granica 09.11.22, 19:06
          Szkoły zapisują takie dzieci pod Polskimi adresami czyli jednak ma to dla nich znaczenie :p
          • banicazarbuzem Re: ED dziecka mieszkajacego za granica 09.11.22, 19:17
            Można podać adres dziadków 😏
            Mu mieliśmy ten luxus, że podczas pobytu (legalnego) za granicą mieliśmy meldunek w Polsce.
            Ale to ogólnie nie jest problem.
            Mikams75, moje dzieci uczyły się tylko w ED, do polskiej szkoły mieliśmy bardzo daleko, zresztą poziom nauczania w Bg jest śmiesznie niskie i dlatego nie braliśmy go pod uwagę
        • mikams75 Re: ED dziecka mieszkajacego za granica 09.11.22, 19:07
          mnie zastanawia jak czasowo te dzieci wyrabiaja, no chyba, ze omijaja szkole lokalna i sa wylacznie w polskiej ed.
          • ichi51e Re: ED dziecka mieszkajacego za granica 09.11.22, 19:16
            W takim wypadku ma tez znaczenie gdzie to dziecko jest. Jeśli mieszka w kraju gdzie jest przymus szkolny to pewnie trzeba się jeszcze z miejscowymi przepisami zmierzyć (zgłosić ze dziecko uczęszcza w PL?)
    • matkaabroad Re: ED dziecka mieszkajacego za granica 10.11.22, 08:42
      Bardzo dziekuje smile To bylaby jej "pierwsza" szkola.
      Corka jest teraz w miedzynarodowej (poziom gimnazjum), ale ze wzgledu na ADHD i dys. nie bardzo ja widze w sredniej, bo nasza szkola ma mase egzaminow wew. i wyscig szczurow w pakiecie uncertain Lokalne szkoly odpadaje ze wzgledu na jezyk.

Jak moglabym znalezc "przyjazne" liceum w PL?
      Szukalam troche w necie, ale trudno odcedzic rzetelne info od reklam.
      • ichi51e Re: ED dziecka mieszkajacego za granica 10.11.22, 08:58
        Benedykt ma dobre opinie - ale na etapie liceum to już bym szukała opinii dzieci które tam uczęszczają. zapytaj na FB „edukacja domowa” czy są jakieś dzieci z liceum bo chcesz pogadać.
        • tiffany_obolala Re: ED dziecka mieszkajacego za granica 10.11.22, 15:46
          Tak, grupa "edukacja domowa" na FB, ewentualnie jeszcze "edukacja domowa w liceum" - tam znajdziesz szkoły przyjazne i wszystkie rafy związane z Twoją sytuacją.
      • afro.ninja Re: ED dziecka mieszkajacego za granica 10.11.22, 13:53
        Pytaj w prywatnych liceach.
      • eriu Re: ED dziecka mieszkajacego za granica 10.11.22, 14:19
        Ludzie się przeprowadzają za granicę w wieku 16 lat i zostają nativami tylko trzeba im dać szansę na zanurzenie w języku.
        • ichi51e Re: ED dziecka mieszkajacego za granica 10.11.22, 15:57
          a Emil Krebs to mówił nawet 68 językami wiec w sunie co to dla przeciętnego 16latka...
        • krolewska.asma Re: ED dziecka mieszkajacego za granica 10.11.22, 19:01
          Nie
          16 to za pozno
          12 tez
          Sorki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka