Dodaj do ulubionych

Kosz na pranie w maciupkiej łazience

09.11.22, 21:20
Macie może pomysł jak sprytnie zmieścić jakiś kosz na pranie gdy na podłodze nie ma miejsca? Szukam pomysłu i natchnienia.
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 09.11.22, 21:38
      Zdefiniuj maciupka i opisz wystrój.
    • smoczy_plomien Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 09.11.22, 21:40
      Mam dwie maciupkie łazienki (3m2 z małym hakiem). W jednej jest kosz w kącie pod kaloryferem i wiszącymi ręcznikami, w drugiej pojemnik w szafce.
    • ichi51e Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 09.11.22, 21:50
      hak na drzwiach i tam worek?
    • konsta-is-me Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 09.11.22, 22:00
      Na Ali są takie wiszace , składane.
      Można zawiesić worek też ( choćby na drzwiach).
      Ostatecznie jakiś ładny kosz w przedpokoju np.( taki który nie wygląda jak kosz na pranie).
      • ichi51e Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 09.11.22, 22:23
        albo w sypialni?
    • sandy_cheeks Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 09.11.22, 22:34
      Ja mam taki puf na pranie, ma dodatkową funkcję siedziska. No ale troszkę miejsca trzeba jednak mieć na podłodze.
      • hugo43 Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 09.11.22, 22:50
        Ja mam zabudowę nad pralka i w szufladzie trzymam brudne ubrania
        • volta2 Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 15:49
          nie mogę sobie tego wyobrazić. jak stamtąd jesteś w stanie cokolwiek wyjąć (znad tej pralki?)
          • emateczka Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 12.11.22, 15:59
            Pralka ma ok 80 cm wysokosci, wiec szuflada nad nia moze byc na wysokosci metra na przyklad. Nie umiesz wyjac czegos z szuflady na wysokosci swojego pasa - klatki piersiowej? uncertain
            • volta2 Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 12.11.22, 18:19
              na wysokości pasa to mam pralkę właśnie, szuflada żeby spełniała swoją funkcję powinna być jednak dość głęboka. no nie dla mnie.
              • hugo43 Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 13.11.22, 15:18
                Szuflada ma ze 40 cm wysokości i chyba z 60 cm głębokości,jak spory pojemnik
    • panna_lila Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 09.11.22, 23:02
      to może nie szukać nic na siłę, tylko wkładać brudy do pralki i niech tam czekają na swoją kolej.
      Nic się chyba pralce nie stanie.
      Pytanie, czy pralka jest w tej małej łazience, bo jak w kuchni, to może nie niekoniecznie ta metoda jest dobrasad
    • pepsi.only Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 09.11.22, 23:12
      Kosz na pranie w sypialni. Albo wrzucać do pralki, i niech czeka na swoją kolej.
      • little_fish Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 11:24
        I jak pierzesz jedną część prania, to resztę na podłogę tej maciupkiej łazienki?
        • s12345s Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 11:48
          little_fish napisała:

> I jak pierzesz jedną część prania, to resztę na podłogę tej maciupkiej łazienki> ?

Tak. Ja trzymam brudne pranie w pralce. Jak piorę to rzeczy które teraz się nie piorą, leżą na podłodze.
          Ponieważ sortuję pranie, to jak np. piorę kolory, to rzeczy czarne leżą na podłodze, dopóki kolory się nie wypiorą.
          • little_fish Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 13:43
            Trochę głupio, jak to jedyna łazienka i chce z niej skorzystać jakiś gość. No ale czasem się nie da inaczej.
            • panna_lila Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 14:27
              proste rozwiązanie: nie robić prania jak się ma gościasmile
              • little_fish Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 14:39
                Łatwe do zrobienia, jeśli mieszkasz sama. Gorzej jak z rodziną 😉
                • mia_mia Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 15:19
                  Gościa prawdopodobnie nie zabije widok prania na podłodze, można też je na ten czas włożyć do jakiejś siatki czy worka i wynieść gdzieś gdzie gość nie zagląda😉
                  • little_fish Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 15:21
                    Nie zabije z pewnością, aczkolwiek brudna odzież czy bielizna to nie jest coś, co lubię pokazywać gościom swoim czy kolegom dzieci. Po to zresztą stosuje się pojemniki na brudy, a nie rzuca się ciuchy na podłogę.
                    • volta2 Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 15:52
                      masz tylko jedną łazienkę?
                      ja akurat pranie robię w okolicach północy, świetne rozwiązanie na to, by gaci nie oglądali koledzy dzieci.
                      • nowyczlowiekforumu Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 12.11.22, 15:28
                        No rzeczywiście takie dziwne że ktoś ma jedną łazienke. 🤦
                        • volta2 Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 12.11.22, 18:19
                          na jematce? politycznie niepoprawne raczej.
                    • mia_mia Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 16:06
                      Jeśli ktoś ma małe mieszkanie to goście i tak są narażeni na różne widoki, choćby suszących się majtek pana domu i stanika matki kolegi. Brudy czasowo można włożyć do jakiejś siatki, miski jeśli ktoś wpada, a trwa pranie.
                      • mia_mia Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 16:08
                        I tutaj problemem jest brak miejsca na pojemnik i trzeba szukać jakiś kompromisowych rozwiązań, bo nie ma wyjscia.
                        • extereso Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 20:34
                          Akurat w małym mieszkaniu na pralce postawilabym suszarkę i tam czasowo pranie lub do pralki jeśli suszone byłoby
                      • s12345s Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 16:19
                        mia_mia napisał(a):

... Brudy czasowo można włożyć do jakiejś siatki, miski jeśli ktoś wpada, a trwa pranie.

No to się gdzieś je chowa na chwilę, jak wpadnie niezapowiedziany gość. Np. do szafy.
                        • little_fish Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 20:30
                          No właśnie o to pytałam. Jest różnica czy są te rzeczy gdzieś schowane, czy leżą na podłodze.
              • s12345s Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 16:07
                panna_lila napisała:

> proste rozwiązanie: nie robić prania jak się ma gościasmile

Nie robię prania jak mam gości. Specjalnie szukałam takiej pralki, aby miała duży bęben. I taką udało mi się kupić.
                Raz, żeby brudnego prania zmieściło się w bębnie więcej, dwa żeby wchodził do bębna koc lub kołdra.
                A od jakiegoś czasu zaczęłam prać wieczorami i wieczorem wieszam pranie na balkonie. Od rana już jest gotowe na suszenie, zwłaszcza w ładną pogodę. Bo nigdy nie udawało mi się np. w wolną sobotę wstać i wyprać na tyle wcześnie, żeby pranie rano już się suszyło na balkonie, tylko prawie zawsze było to około południa. No i to pranie wieczorami sprawdza się też w tygodni, kiedy jestem w pracy. Od rana pranie już się suszy. Przychodzę z pracy i pranie jest suche.
        • volta2 Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 15:51
          tak, może być na podłogę (przecież to pranie i tak jest brudne), ja wolę do umywalki, ale w sumie - podłogi w łazienkach u nas się myje, nie tylko odkurza, więc nie mam z tym problemu.
          oczywiście mam też kosz i z tej opcji korzystam gdy jest przepełniony, i wtedy korzystam z bębna jako przechowalni prania.
    • pyza-wedrowniczka Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 09.11.22, 23:34
      1. Ikea ma takie fajne szafki wiszące Trones - teoretycznie na buty, ale nadają się do wielu innych rzeczy. One są płytkie, zajmują mniej miejsca niż koszt.
      2. Moi rodzice używają zamiast kosza na brudy szuflady w szafie ubraniowej w przedpokoju. W mieszkaniu mają małą łazienkę i sypialnię, więc największa szafa ubraniowa jest właśnie w przedpokoju.
      3. Wiszący worek/kieszeń na drzwiach lub na boku szafki. https://ecsmedia.pl/c/torba-na-pranie-z-uchwytami-na-drzwi-wenko-canguro-grey-szara-81x10x52-cm-w-iext115744556.jpg
    • brenda_bee Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 07:41
      Dzięki za super pomysły. W tym wypadku sprawdzi się jedynie coś wiszącego na drzwiach.
      • ajaksiowa Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 08:40
        Nie przekonują mnie brudy wiszące na wysokości nosa
        • czerwonylucjan Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 08:48
          Mnie tez.. chyba ze skary i majty skladowane w innym miejscu
          • mid.week Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 12:34
            czerwonylucjan napisał(a):

> Mnie tez.. chyba ze skary i majty skladowane w innym miejscu

Koniecznie. Ja kupiłam osobne mieszkanie na brudne rzeczy. Nie bedzie mi skarpetka waniała w twarz!
          • suki-z-godzin Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 14:31
            czerwonylucjan napisał(a):

> Mnie tez.. chyba ze skary i majty skladowane w innym miejscu

Ile dni nosisz skarpetki i majty, jeśli ich zapach ma szanse na wydobywanie się na zewnątrz takiego worka?
            • czerwonylucjan Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 13.11.22, 20:36
              Jedna skara nie zabija ale skara x20 hmm
      • ichi51e Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 08:53
        Jeśli chcesz to przetestować (to rozwiązanie ma minusy - obciazasz drzwi np) to kup hak nakładany na drzwi - wydatek nieduży a drzwi nie niszczy
    • mea8 Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 08:51
      Jeśli pralka w łazience to postawic ją wyżej a pod spód zamówić u stolarza skrzynię na pranie z wysuwaną szufladą. U moich rodziców się sprawdza. Mama najpierw była pełna oburzenia na pomysł. "Kto to widział, żeby pralka tak wysoko stała". Teraz sobie chwali.
      • ichi51e Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 08:52
        Bardzo wygodne rozwiązanie - nie trzeba się schylac
        • taje Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 16:00
          No przecież trzeba - żeby wyciągnąć (albo włożyć) ubranie do szuflady pod pralką.
      • little_fish Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 11:23
        Super pomysł!
      • volta2 Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 15:54
        działa chyba tylko w pralce ładowanej od frontu? z góry u mnie by się nie dało, bo musiałabym nurkować.
    • kafana Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 10:34
      W sypialni za drzwiami trzymałam. Materiałowy waziutki acz pojemny z ikea.
      • little_fish Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 11:20
        Pytanie, kto ma z tego kosza korzystać - jeśli wszyscy domownicy, to mało wygodne. Chyba że drugi kosz w pokoju/pokojach dzieci.
    • mama-ola Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 10:41
      Może płaski kosz stojący na pralce? Albo wielkości połowy miejsca na pralce.
      • little_fish Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 11:13
        Taki odkryty? Mało estetyczne rozwiązanie
        • mama-ola Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 12:13
          Z klapą też widziałam.
          • mama-ola Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 12:15
            I z przegródkami widziałam.

Ja bym jednak wzięła bez przegródek (nikt w domu by się nie stosował i tak, wrzucaliby rzeczy jak leci) i bez klapy (brak pokusy, by położyć coś na klapie i utrudnić korzystanie).
    • aqua48 Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 13:21
      U mnie stoi na półce nad pralką. Bo pralkę mam schowaną w taką jakby zabudowę.
    • bakis1 Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 19:16
      Ładny kosz bambusowy / wiklinowy/ z trawy morskiej w innym pomieszczeniu. Ja miałam przez lata taki dodatkowy koszt w salonie na pościel, koce, przykryty kocykiem, poduszką całkiem miło się prezentował.
    • tol8 Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 19:21
      Znaleźć inne miejsce. Od nastu lat nie mam kosza na brudy w łazience. Najpierw w mieszkaniu był w schowku gospodarczym, teraz w domu będzie w pralni
      • nowyczlowiekforumu Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 12.11.22, 15:30
        A skąd ukradlas?
    • mama-ola Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 10.11.22, 20:38
      Wyświetliło mi się między postami w tym wątku zdjęcie kanapy, takiej wielkiej, do salonu. I zanim się zorientowałam, że to reklama, przejęła mnie zgroza: ktoś poleca trzymanie brudów w kanapie!
    • ritual2019 Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 13.11.22, 09:37
      Kosz na pranie moze stac w sypialni zwlaszcza gdy mie ma miejsca w lazience. Te wiszace nie mieszcza zbyt wiele ubran, moga tez obciazac drzwi nawet wiszac na haku.
      • ivaz Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 13.11.22, 14:39
        a jak ktoś nie ma sypialni? duża część społeczeństwa śpi w dużym pokoju na rozłożonej rogówce
        • ritual2019 Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 13.11.22, 20:41
          Aha.
        • 1matka-polka Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 13.11.22, 20:41
          "śpi... na rozłożonej rogówce"

Ałaaa...
          • chatgris01 Re: Kosz na pranie w maciupkiej łazience 13.11.22, 21:26
            Dobrze, ze nie na siatkówce cool

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka