Dodaj do ulubionych

Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucają się

09.11.22, 23:31
do wyjścia/po walizki, zanim jeszcze samolot zatrzyma się? Jakie to wkurzające i te napomnienia przez personel: "proszę siedzieć!!"
Zawsze podróżuję z Polakami i przeważnie tak bywa. Ciekawe czy inne nacje też tak mają?
Obserwuj wątek
    • volta2 Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 10.11.22, 01:10
      ja się rwę, bo pędzę na przesiadkę
      ostatnio nie zgodziłam się przesiąść w samolocie, bo poprosiłam o miejsce przy drzwiach, wiedziałam, że mam minimalny czas by zdążyć. więc potem szybko bagaż i wio! pędem na tranzyt, po czym okazuje się, że masz błogie 3 godzinki opóźnienia.

ryanem nie latałam, może raz z modlina, to nie jest zjawisko tylko w tych liniach
      • palacinka2020 Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 10.11.22, 14:06
        Otoz ryanairem jest to bez sensu, bo oni nie maja rekawow wiec trzeba czakac na autobus I tak.
        • ichi51e Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 10.11.22, 15:40
          dokładnie a autobus i tak odjedzie wraz z ostatnim pasażerem...
        • volta2 Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 10.11.22, 15:40
          oj nie, w modlinie pamiętam dziarski przemarsz pieszo. nie było autobusu
          • ichi51e Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 10.11.22, 21:09
            no ale na modlinie raczej nie masz przesiadki
            • ichi51e Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 10.11.22, 21:10
              tzn masz racje - masz przesiadkę na pociąg i jak na niego nie zdążysz to faktycznie linkujesz albo flexi bus uncertain
              • ichi51e Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 10.11.22, 21:10
                *kiblujesz
    • kk345 Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 10.11.22, 01:22
      Tak, inne nacje też. W bonusie jest stanie z tymi torbami w przejściu, bo jeszcze nawet schodki nie pojechały 😂
    • anorektycznazdzira Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 10.11.22, 06:23
      Nie Ryanaira, tylko w lotach gdzie jest dużo Polaków. I nie po walizki, tylko w ogóle. Loty polskie to były jedyne loty z jakimi miałam do czynienia, gdzie nie wychodzono po kolei (z kolejnych rzędów) tylko kto z tyłu wyskoczył ten się przepcha a ludzie w rzędach z przodu stoją aż osoby za nimi "się skończą" i będzie można wyjść do przejścia.
      Ten problem z ogarnięciem podstawowych zasad kultury widać i na drogach. Jak zatrzyma się sznurek aut, powiedzmy za śmieciarką, to wiele razy jest tak, że pierwsze auto pojedzie ostatnie- jak się już wepchają wszyscy z końca i nikogo kto może zajechać drogę pierwszemu nie będzie.
      • hanusinamama Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 10.11.22, 14:11
        Na drodze zgoda.
        W samolocie...nie, nie tylko Polacy tak mają.
        • anorektycznazdzira Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 10.11.22, 16:43
          Nie bardzo latam Rayanerami czy Wizirami, to może próbę badawczą mam sprofilowaną
      • daszka_staszka Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 10.11.22, 18:38
        To pchanie się to nie jest fenomen czarterów na all excuse me? W lufie czy locie na regularnych lotach nie widziałam takiego pchnia się, pasażerowie wychodzą rzędami a nie cisną się jak gęsi
        • anorektycznazdzira Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 11.11.22, 09:25
          No więc piszę tak, bo mnie kiedyś zszokował lot (komerycyjny, liniowy) na trasie do USA, ale w wykonaniu polskiego operatora. Zawsze latałam z FRA albo Londynu, ale raz otworzyli jakieś połączenie i poleciałam LOTem z Wawy. Jezusie nazareński...
    • szarmszejk123 Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 10.11.22, 06:26
      geranium napisała:

> Ciekawe czy inne nacje też t
      > ak mają?

Też.
      Oraz stoją godzinę w kolejce poubierani w kurtki, zanim otworzą bramki :p
      • sueellen Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 11.11.22, 17:18
        No to też jest super. Ja w kawiarni na kawusia siedzę i czytam do ostatniego momentu. Do samolotu wchodzę jako jedna z ostatnich i zazwyczaj jako jedna z ostatnich wychodzę. Najlepsze jest gdy wychodzę z pustego już niemal samolotu, schodzę do autobusu a tam jak sardynki poupychane czekają na mnie jak na królową.
    • krwawy.lolo Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 10.11.22, 07:21
      Trochę już fruwałem tu i tam. Różnymi liniami i na różnych trasach. Jeszcze nigdy nie było tak, żeby wszyscy spokojnie czekali. To nie ma nic wspólnego z przynależnością stadną, kolorem skóry, płcią, wiekiem ...z niczym.
    • palacinka2020 Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 10.11.22, 14:08
      Tez tak maja. Najsmiejsze jest to gdy trzeba czekac na autobus a autobus czeka na ostatniego pasazera. Celowo wowczas wychodze jako ostatnia, co bede stac w autobusie?
      • sueellen Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 11.11.22, 17:19
        Też tak robie 😂
    • imponderabilia22 Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 10.11.22, 15:25
      A co w tym dziwnego, jak się szybciej przepchasz do przodu, to szybciej wyjdziesz - w czasie jak inni dopiero sięgają po bagaże, a potem czekają w długiej kolejce do wyjścia.....
      • homohominilupus Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 10.11.22, 15:30
        No i mamy pierwsza odważną, która się przyznaje. Medal z ziemniaka dla pani!

A jak się przyznaje to nie widzi w swoim zachowaniu nic niewłaściwego (czyt.burackiego) tylko powód do dumy jaka to jest sprytna.
      • palacinka2020 Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 11.11.22, 10:11
        Szybciej wyjdziesz z samolotu co nie oznacza ze szybciej bedziesz na terminalu...
        • imponderabilia22 Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 11.11.22, 17:01
          palacinka2020 napisała:

> Szybciej wyjdziesz z samolotu co nie oznacza ze szybciej bedziesz na terminalu.
          > ..

Masz rację, ale po co mam się tłoczyć z zionacym na mnie z każdej strony tłumem w wąskim przejściu? Wolę szybko chwycić swój bagaż, w czasie jak inni właśnie dopiero podnoszą dupki z siedzenia i ruszyć do wyjścia. Nie rozumiem co w tym niestosownego? Nie lubię guzdrał.
    • krolewska.asma Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 10.11.22, 15:31
      Tak
    • ichi51e Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 10.11.22, 15:36
      inne nacje tez tak maja.
    • madami Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 10.11.22, 15:38
      Po pierwsze nie tylko Ryanaira
      Po drugie nie tylko Polacy

Po co? Nie mam pojęcia
    • damartyn Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 10.11.22, 16:49
      Wszędzie tak mają. A jest proste rozwiązanie i zawsze się zastanawiam dlaczego linie go nie wprowadzają - proszę chychodzic rzędami.
    • aqua48 Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 10.11.22, 16:51
      Proste - śpieszą się.
    • sylwus34 Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 10.11.22, 18:21
      Raz tak rwałam. BARDZO mi się chciało do toalety.
      Z powodu turbulencji nie bardzo mogłam skorzystać w czasie podróży.
    • magazynka Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 11.11.22, 01:10
      Chcą jak najszybciej zapalić po locie 😆
      • magazynka Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 11.11.22, 01:18
        Ale nie wiedzą, że szybciej nie pojadą, bo autobus czeka na ostatniego pasażera 🤣
        • imponderabilia22 Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 11.11.22, 17:03
          magazynka napisał(a):

> Ale nie wiedzą, że szybciej nie pojadą, bo autobus czeka na ostatniego pasażera
          > 🤣

Ale skąd pomysł, że nie wiedzą? Wiedza, tylko nie mają ochoty sterczeć w przejściu z guzdralami, które nie potrafią sprawnie chwycić bagażu. Lepiej postać swobodnie na zewnątrz.
          • krwawy.lolo Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 11.11.22, 17:23
            Po co stać, kiedy można siedzieć?
    • mae224 Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 11.11.22, 10:14
      ale nie tylko po locie, na promach też rzucają się do auta, jak tylko widać port (krótkie trasy), a potem i tak trzeba czekać na swoją kolej wyjazdu.
    • dwa_kubki_herbaty Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 11.11.22, 10:21
      Ja wstaje jak juz się samolot zatrzyma a to oznacza że bagaże mogę wyciagnać dopiero jak ci co stoja w przejsciu wyjdą, przewaznie siedzę na środku także szybciej wychodzę niż ci z pierwszych siedzeń co są przyblokowani do końca.
      • sueellen Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 11.11.22, 17:13
        Ale wiesz że co z pierwszych siedzeń powinni wychodzić wcześniej? Nie wychodzą bo im tacy jak ty nie pozwalają.
        • imponderabilia22 Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 11.11.22, 17:35
          sueellen napisała:

> Ale wiesz że co z pierwszych siedzeń powinni wychodzić wcześniej? Nie wychodzą
          > bo im tacy jak ty nie pozwalają.

Jakby od razu wstali, wzięli bagaż i wyszli to by zdarzyli być pierwsi . Nie moja wina, że ktoś się guzdrze.
          • ichi51e Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 11.11.22, 17:57
            wszystko fajnie ale w low costars często twoj bagaz nie leci na tyle blisko zeby wstać wziąć walizkę i wyjsc. Cześć ludzi zrywa się właśnie po to żeby dopchać się do swojej walizki zaniki inni wstaną.
            • imponderabilia22 Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 11.11.22, 18:08
              ichi51e napisała:

> wszystko fajnie ale w low costars często twoj bagaz nie leci na tyle blisko ze
              > by wstać wziąć walizkę i wyjsc. Cześć ludzi zrywa się właśnie po to żeby dopcha
              > ć się do swojej walizki zaniki inni wstaną.
              >

No to trzeba starać się byc z kolei pierwszym, aby zająć swoje miejsce i położyć bagaż tam, gdzie Tobie pasuje😀
              • ichi51e Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 11.11.22, 18:12
                czasem starsza się przepychasz wsiadasz pierwszy a załoga i tak przełoży żeby zrobić miejsce ;>
                Cześć ludzi tez zachowuje się irracjonalnie bo są po prostu zestresowani i zdenerwowani. trzeba być wyrozumiałym. Co to komu szkodzi ze ktoś inny będzie sobie stał dyszał i przebierał nogami?
          • dwa_kubki_herbaty Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 11.11.22, 18:35
            Musieliby wstawiac jak tylko samolot dotknie pasa startowego ;P
            To chyba nawyk po podróżach pkp, gdzie musisz odpowiednio wcześniej się pozbierać, zeby wysiąść na stacji przelotowej na czas.
    • sueellen Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 11.11.22, 17:12
      Nie wiem zawsze siedzę spokojnie, czytam albo coś oglądam i czekam aż się cholota wykotluje. To nie tylko w Ryanair tak jest.
    • black_halo Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 12.11.22, 08:59
      W każdym samolocie są różne nacje. Ja latam dużo, prywatnie i czasem służbowo i tak jest w każdych liniach. Trzy główne powody : przesiadka na inny lot a nie zawsze wiadomo, który gate. Potrzeba skorzystania z toalety albo zapalenia papierosa. Niektórzy się boją korzystać z toalety w samolocie a niektórzy mają nadal koronapierdolca. Palacze zaś mają tendencje do stania przy drzwiach pociągu czy autobusu z papierochem i odpalają w ten samej sekundzie, w której kierowca otwiera drzwi.
      Trzeci - małe dziecko.

Osobiście siedzę, az wszyscy przede mną wyjdą, chyba ze mam przesiadkę. Ale nie biorę lotów na styk.
      • ichi51e Re: Pasażerowie Ryanaira - dlaczego ludzie rzucaj 12.11.22, 09:02
        święta prawda z tymi palaczami

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka