Dodaj do ulubionych

Gołe kostki nadal obowiązują?

10.11.22, 21:29
Przynaję, że jestem boomerką i młodzież ani jej mody mnie zbytnio nie interesują.
Wiem, że jak się nosi trampki do szortów albo sukienki, to trzeba założyć sneaker liners, czyli te króciutkie skarpetki, które nie wystają ponad but. Ale ponieważ obuwie sportowe noszę tylko do długich spodni, to mnie to nie obchodziło za wiele.

Ale ostatnio dziewczyna z mojej pracy - trzydziestolatka! - szła przez pół miasta w skarpetkach zrolowanych wokół palców, bo skończyły jej się czyste linersy. Wolała posiniaczyć sobie palce (pod pracą już prawie kuśtykała) niż założyć skarpetki normalnie. I to do długich dżinsów.
Okazuje się, że nawet w długich spodniach nogawka może podjechać do góry i uwidocznić kawałek kostki- a pokazanie publicznie kostki obleczonej w skarpetę to jakiś wielki obciach, dziaderstwo i ogólna hańba.

No załamać się można.
Mam wszystkie skarpetky wymieniać na te okropne linersy, w których nie da się normalnie chodzić, bo zjeżdżają z pięty i zwijają się w bucie?
Obserwuj wątek
    • gr.ruuu Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 21:31
      Trzydziestolatka jest już boomerką, nosi się wysoko podciągnięte skarpetki. To znaczy gole kostki też można, ale widoczne skarpetki są na czasie
    • berdebul Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 21:32
      Sama się określasz jako boomer, więc olej i oblekaj kostki w co lubisz.
    • primula.alpicola Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 21:36
      Ekhem, młodzi teraz noszą długie skarpetki, do połowy łydki, powiedz jej.
      • szarmszejk123 Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 21:40
        Długie i grube, takie frotte w pełni :p
      • madame_edith Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 23:01
        Dokładnie!
        Ja noszę gołe kostki, bo się przyzwyczaiłam oraz nie mam nawet innych skarpet niż stopki. Dzieci się aktualnie ze mnie śmieją.
    • alicia033 Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 21:40
      la_felicja napisała:

> Okazuje się, że nawet w długich spodniach nogawka może podjechać do góry i uwid
      > ocznić kawałek kostki- a pokazanie publicznie kostki obleczonej w skarpetę to j
      > akiś wielki obciach, dziaderstwo i ogólna hańba.

ekhm, zatrzymałaś się na 2019?, No, niech będzie 2020...
      • la_felicja Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 21:49
        To nie ja, to ta moja młodsza koleżanka najwyraźniej wyhamowała 2 lata temu.

Ja to bym najchętniej się zatrzymała na roku dwutysięcznym. Albo nawet 1999...

• lodomeria Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 22:23
          Poszłam sobie oglądać zaćmienie księżyca na plażę. Była prawie pusta, bezchmurne niebo, idealne warunki do podziwiania tego nieczęstego zjawiska. Kilkanascie metrów ode mnie usadowiła się grupka nastolatek, które też sobie przyszły oglądać księżyc. Śmichy, chichy, rozmowy. W pewnym momencie jedna zaintonowała "Wannabe", reszta podchwyciła i odspiewały wspólnie tak z pół piosenki. 🥲
          • la_felicja Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 22:35
            Wannabe by Spice Girls?
            • lodomeria Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 22:43
              Yhy smile
        • alicia033 Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 11.11.22, 09:05
          la_felicja napisała:

> To nie ja,

Nie ty?
          Znaczy tu: "> Mam wszystkie skarpetky wymieniać na te okropne linersy, w których nie da się n
          > ormalnie chodzić, bo zjeżdżają z pięty i zwijają się w bucie?" to w tej pierwszej osobie o koleżance pisałaś? Aha.
          • la_felicja Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 11.11.22, 19:54
            No niezupełnie, niezupełnie.

Koleżanka miała zrolowane w palcach normalne, długie skarpetki. Zrolowane celowo, żeby wyglądały jak stopki.
            Koleżanka na co dzień nosi stopki, ale jej jakoś się trzymają na stopach, nie zjeżdżają.
            Mnie za to zjeżdżają i dlatego po kilku próbach wcisnęłam je w kąt szuflady i tak sobie leżą.

Ponieważ jednak moja koleżanka tak się poświęcała w imię nieobciachowego, według niej, wyglądu, to zaczęło mie zastanawiać, czy jednak nie powinnam dać stopkom kolejnej szansy.
    • kamin Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 21:40
      Krótkie skarpetki są passe.
      Latem nosili szorty, niskie sneakersy i skarpetki do połowy łydki lub podkolanówki.
    • laura.palmer Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 21:41
      Pracuję z dwudziestoparoletnią młodzieżą i zwróciłam niedawno uwagę, że jest dokładnie na odwrót, niż piszesz. Wśród młodych dziewczyn panuje skarpetowa wolna amerykanka - noszą i długie, i kolorowe, a czasem nawet dwie różne. To i ja zaczęłam bez obciachu nosić długie, może znowu zaczną mnie prosić o dowód przy zakupie alko. tongue_out
      • la_felicja Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 21:50
        My żyjemy na zadoopiu i wygwizdowie. To może całe miasto jest z modą do tyłu.
        • dreg13 Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 21:55
          Nie z modą do tyłu, tylko ty piszesz o modzie dla trzydziestolatek. Dla młodych moda jest zupełnie inna.
          Mam w bloku trzydziestoletniego geja, który ma lekką nadwagę, nosi bardzo obcisłe rurki i własnie jest bezskarpetkowy. I po prostu widać po nim, że ma te 30 lat przez to, że bliżej mu do mnie niż do moich dzieci.
          • la_felicja Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 22:15
            Ale pewne zestawienia są obciachowe w każdym wieku, np skarpety do sandałów, rajstopy do sandałów, białe skarpety do czarnych butów. Albo tzw antygwałty.
            Dlatego się zastanawiałam, czy te normalne skarpety też.
            Ale jak ktośtu wyżej wspomniał, skoro czuję się bomerką, będę nosić, co mi pasuje.
            • gr.ruuu Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 22:36
              Białe skarpety do czarnych butów też są modne
              • alfa36 Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 11.11.22, 08:44
                Taaaak? Czyli powrót do lat 90tych😁. Te białe skarpety do tych czarnych garniturów 😉
              • la_felicja Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 11.11.22, 19:55
                gr.ruuu napisała:

> Białe skarpety do czarnych butów też są modne

Rany, pora umierać...Przecież to ohydne jest.
            • alicia033 Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 11.11.22, 09:06
              la_felicja napisała:

> Ale pewne zestawienia są obciachowe w każdym wieku, np skarpety do sandałów, ra
              > jstopy do sandałów, białe skarpety do czarnych butów.

zdecydowanie potrzebujesz update.
          • nowyczlowiekforumu Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 23:34
            A 30 to emerytka już?
    • ga-ti Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 21:43
      Nie wiem, moja domowa młodzież nosi się na dwa sposoby albo króciutkie, niewystające z butów, albo długie i do tego kolorowe, robiące za ważny element garderoby smile
      Ja noszę zwykłe skarpetki do długich spodni, ni długie ni krótkie, standardowe smile choć czasem lubię we wzorki.
    • shmu Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 21:58
      Nie.

Szczerze, to liczyłam na dyskusję o przykrótkich spodniach, typu woda w piwnicy.
      • la_felicja Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 22:07
        A to możemy pogadać też i o tym, ja już otrzymałam odpowiedź na nurtujące mnie pytanie, wątek może skręcić w stronę piwnicy.
        Ale tu zamiast gołych kostek polecałabym kalosze. Po swojskiemu gumiaki.
    • bei Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 22:15
      Już drugi rok nosimy długie skarpetki, gole kostki niemodne.
      • la_felicja Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 22:15
        Yes!Yes!Yes!
    • yennefer.00 Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 22:18
      Nosi się długie skarpetki też
    • mondaymorning1987 Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 22:31
      Nie pomogę, bo nigdy nie byłam ofiarą mody, a nawet chyba tetryczeję, bo marudzę, żeby dzieciaki zakrywały teraz kostki, bo choroba zaczyna sie od nóg😃
      • homohominilupus Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 23:12
        mondaymorning1987 napisała:

> ę, żeby dzieciaki zakrywały teraz kostki, bo choroba zaczyna sie od nóg😃

Moja mama mówi, że od głowy 😉
        • milva24 Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 23:14
          U mnie po równo, i stopy i głowa muszą mieć ciepło.
          • mebloscianka_dziadka_franka Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 11.11.22, 22:31
            No i tułów, i nogi, i ręce... Generalnie wszystko tongue_out
        • kamin Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 12.11.22, 21:29
          Od głowy się ryba psuje smile
    • milva24 Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 10.11.22, 22:59
      Długie się nosi ale mnie to wisi, i tak zawsze noszę dłuższe. Nie cierpię gdy mi się skarpeta zsuwa z pięty.
    • miruka Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 11.11.22, 09:00
      Nie wiem co by mnie zmusiło rolować skarpetki, noszę niewidoczne jak jest ciepło, ale ja z tych co dzieciństwo przechodzili w skarpetkach do sandałów, bo skóra nie mogła dotykać buta, potem mi zaczęło przeszkadzać, że skarpetki się brudzą w pyle na drodze czy piasku od razu i zdjęłam na zawsze
    • mae224 Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 11.11.22, 09:16
      siedzę właśnie w pociągu z młodzieżą licealną, na 5 osób 4 ma gołe kostki.
    • kropkacom Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 11.11.22, 09:17
      Bywa, ale raczej do spodni o długości 7/8. Koleżanka ma widać inny problem niż moda.
    • anorektycznazdzira Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 11.11.22, 09:19
      Trzydziestolatka to już dziadres, może być bardzo nie na czasie a młodzież licealna zaskoczyłaby was obie...
    • triismegistos Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 11.11.22, 09:25
      Aż sprawdziłam rok. Kurde, żyję w przekonaniu, że "nosi" się właśnie wysokie skarpetki.
    • pruszynkaaa Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 11.11.22, 19:11
      Teraz to się chyba nosi skarpety do pół łydki, na max rozciągnięte. Za moich czasów było to obciachem... Nie nadążysz.
    • szmytka1 Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 11.11.22, 22:41
      Fakt, jesteś boomerka. Nosi się długie skarpety. Podciągnięte wysoko, jak w dowcipach o skarpetach do Kubotow. Syn ma np serię że spongeboba, ulubione to z planktonem. A mąż kupił sobie w dolary.
    • krwawy.lolo Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 11.11.22, 22:51
      Jakby nie było, cykliści zaczynają obciągać łydki kolanówkami.
      To mnie wzrusza, przypominając Komunię Przenajświętszą.
    • lodomeria Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 11.11.22, 23:23
      Słuchajcie, a skąd się bierze te długie skarpetki? W ogóle skąd bierzecie fajne, ładne skarpetki?

Bo ja mam ostatnio taką teorię spiskową, że ostatnimi czasy skarpetki się coraz krótsze robią. To, albo mi się piszczele wydłużyły...
      • krwawy.lolo Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 11.11.22, 23:24
        Posiadamy od komunii.
      • mebloscianka_dziadka_franka Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 12.11.22, 14:19
        Ja kupiłam na Zalando takie do połowy łydki. Jakość taka se, ale i tak je lubię właśnie za tę długość. I nie kurczą się po praniu do rozmiarów dziecięcych. Co jest obecnie nagminne. Mojemu dziecku na stopę pasuje rozm. 40 skarpet kupionych w Rossmannie... Jego rozmiar buta to 35/36. I tak jest z większością skarpet. uncertain
    • tokyocat Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 12.11.22, 16:58
      Kompletna glupota.
    • novembre Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 12.11.22, 19:29
      Przeciwnie, od kilku lat wśród kolegów mojego syna panuje moda na skarpety do połowy łydki. Nawet latem. Zęby bolą, oczy płaczą, nie przemówisz.
    • afro.ninja Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 13.11.22, 09:49
      Gole kostki zauważam u ludzi w przedziale 25-30.
      Nastolatki to teraz noszą za krotkie spodnie i biale grube skarpetki.
      • szmytka1 Re: Gołe kostki nadal obowiązują? 13.11.22, 12:03
        Nastolatki za krótkie spodnie to nie że swojej winy. Mój nastolatek przekroczył 180 cm, a ma 60 kg. W pasie pasują mu spodnie dziecięce na długość nogawka minimum 34. Spróbuj w sieciowce kupic spodnie 28 lub 29/34 lub idealnie 29/36. W jakimś house, reserved itp. No nie da się. Trzeba urzadzac polowania w tk maxx lub dzinsy z marek dzinsowych szukac. A nastolatki plci meskiej to chyba rzadko maja takie samozaparcie. W związku z tym nosi przykrótkie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka