Dodaj do ulubionych

Ochrona chrześcijan według zera

10.11.22, 21:26
Do pierwszego czytania został skierowany nowy projekt zera - o ochronie chrześcijan - jeden z punktów zajeżdża nie tyle Iranem co talibstwem:
"kto publicznie lży lub wyszydza Kościół lub inny związek wyznaniowy o uregulowanej sytuacji prawnej, jego dogmaty i obrzędy, podlega karze do dwóch lat pozbawienia wolności"

Dwa latka za napisanie, że śmiesznym jest twierdzenie, iż Jezus był postacią historyczną?
Roczek za kpiny z niepokalanego poczęcia?
Czy uczeń szkoły publicznej (12 lat plus) niezapisany na religię, który w czasie zastepstwa z klechą nie wstanie przy modlitwie na początku lekcji już się będzie pakował do poprawczaka? - Tak wiem, niby szkoły nie są miejscami publicznymi - ale to kwestia interpretacji...
Obserwuj wątek
    • dreg13 Re: Ochrona chrześcijan według zera 10.11.22, 21:33
      Postuluję 10 lat za nierozumienie niepokolanego poczęcia. Będę mocno popierać taki paragraf i sprawdzać wyrywkowo katolików na ulicy.
      • atoness Re: Ochrona chrześcijan według zera 10.11.22, 21:59
        Dorzucam 5 lat za stwierdzenie, że kapibara nie jest rybą.
      • milva24 Re: Ochrona chrześcijan według zera 10.11.22, 22:35
        He hebig_grin
        • takaprawda5438 Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 11:41
          milva24 i już łapiesz się na te 2 lata za ten szydząco-kpiący uśmieszek he he smile

.
          pl-pl.facebook.com/rafal.betlej.betlejewski/
      • abecadlowa1 Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 00:04
        I 10 za współistotność (homousia). Też nie znam żadnego katolika, który to ogarnia.
        • atoness Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 11:31
          Tego akurat na trzeźwo się chyba po prostu nie da.
    • primula.alpicola Re: Ochrona chrześcijan według zera 10.11.22, 21:37
      Jest 21:37
      Za to też coś grozi?😏
      • dreg13 Re: Ochrona chrześcijan według zera 10.11.22, 21:39
        Trzeba zlikwidować, jak numery 13 we wszystkich budynkach
      • lauren6 Re: Ochrona chrześcijan według zera 10.11.22, 21:41
        Grubo pojechałaś
      • fornita111 Re: Ochrona chrześcijan według zera 10.11.22, 23:48
        Hehehe
      • anorektycznazdzira Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 07:59
        jeszcze nie,
        aaaleeee... suspicious
        • fornita111 Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 10:46
          a za smianie sie z tego co ktos inny powie/napisze, jakie kary przewidziane?
      • jowita771 Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 08:13
        Nie strasz, moje dzieci lubią tę zabawę. Może kupię im jakieś cieplejsze piżamki, nie wiadomo, gdzie trafią i jak tam będzie.
      • sanciasancia Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 12:33
        Proponuję mandat za szlajanie się po ulicy zamiast cichej modlitwy w domu/kościele.
    • gaskama Re: Ochrona chrześcijan według zera 10.11.22, 21:42
      I bardzo dobrze. Większość w tym kraju to katolicy. Dość lżenia z większości przez mniejszości. Mam nadzieję, że religia będzie wreszcie obowiązkowa na naturze. Niechybnie podniesie to poziom absolwentów szkół średnich.
      • tanebo001 Re: Ochrona chrześcijan według zera 10.11.22, 23:55
        Róbcie tak dalej a moje proroctwo o desakralizacji wyburzeniowej się spełni.
        • dramatika Re: Ochrona chrześcijan według zera 10.11.22, 23:59
          tanebo001 napisał:

> Róbcie tak dalej a moje proroctwo o desakralizacji wyburzeniowej się spełni.

Przybliż, proszę.
          • tanebo001 Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 00:09
            Doczekacie się. Z okazji tysiąclecia reakcji pogańskiej.
            • dramatika Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 00:28
              Ja cię nie mogę, tanebo odpłynął w neopoganizm big_grin
      • tapatik Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 10:57
        gaskama napisała:

> Mam nadzieję, że religia będzie wreszcie obowiązkowa na naturze.
        > Niechybnie podniesie to poziom absolwentów szkół średnich.

Wyobraziłem sobie lekcje religii przeprowadzane w parku, gdzie ksiądz tłumaczy dlaczego pan Bóg stworzył gołębie.
        • taniarada Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 11:58
          szanujmy wszystkie wyznania i wiarę.
    • dramatika Re: Ochrona chrześcijan według zera 10.11.22, 21:52
      hannibal_lectourer napisał:

> Do pierwszego czytania został skierowany nowy projekt zera - o ochronie chrześcijan

Ziobro jedzie pod publiczkę. Oczywiście, że nikt wam nie da pretekstu do rozdzierania szat i umacniania waszej antyklerykalnej religii.
      • hannibal_lectourer [...] 10.11.22, 22:38
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • dramatika Re: Ochrona chrześcijan według zera 10.11.22, 23:46
          hannibal_lectourer napisał:

> Czy te tysiące skazanych na smierć w Iranie

Prawie ci uwierzyłam, ale nic nie wspominasz o Palestyńczykach. Religijny ateista big_grin
    • mdro Re: Ochrona chrześcijan według zera 10.11.22, 22:43
      A wiecie co? Chrześcijanie są faktycznie w Polsce prześladowani. Np. Szymon Niemiec ma proces za odprawianie nabożeństwa w swoim obrządku. Wyświęcony chrześcijański prezbiter nie może - według Ziobrowej prokuratury - odprawiać publicznie mszy!
      A niedawno pod fałszywym pretekstem usiłowano uniemożliwić działalność chrześcijańskiego kościoła.
    • livia.kalina Re: Ochrona chrześcijan według zera 10.11.22, 23:29
      Nie martw się - to nie chodzi o Jezusa i niepokalane poczęcie. To chodzi o to, żeby nie można było powiedzieć, że pedofil w sutannie jest pedofilem. Teraz będzie obowiązywała narracja Piotrowicza o pedofilu z Tylawy- " relacje z dziećmi nie miały podtekstu pedofilskiego, to były zabawy i zwykłe ciumki".
      • dramatika Re: Ochrona chrześcijan według zera 10.11.22, 23:54
        livia.kalina napisała:

> To chodzi o to,
        > żeby nie można było powiedzieć, że pedofil w sutannie jest pedofilem.

Wielkie mi rzeczy. Mówi się, że mężczyzna może rodzić, to co za problem, aby mówić różne inne dziwne rzeczy i zmuszać was do przyjmowania tego za prawdę?
      • jowita771 Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 08:16
        Jak ja bym chciała, żeby tego Piotrowicza ktoś pociumkał, jak nie będzie miał na to ochoty.
      • nieeznaajoomaa Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 12:50
        livia.kalina napisała:

> Nie martw się - to nie chodzi o Jezusa i niepokalane poczęcie. To chodzi o to,
        > żeby nie można było powiedzieć, że pedofil w sutannie jest pedofilem. Teraz będ
        > zie obowiązywała narracja Piotrowicza o pedofilu z Tylawy- " relacje z dziećmi
        > nie miały podtekstu pedofilskiego, to były zabawy i zwykłe ciumki".
        >

W nazywaniu pedofila pedofilem nie ma niczego złego, wręcz przeciwnie, natomiast gadanie, że każdy ksiądz to pedofil jest już świństwem
        • bib24 Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 13:06
          skoro pracuje w mafii chroniącej pedofilów to pośrednio jest pedofilem.
        • livia.kalina Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 17:57
          >W nazywaniu pedofila pedofilem nie ma niczego złego

Byłoby jakby prawo zera weszło w życie. Oczywiście jeśli ten pedofil byłby w sutannie.

>że każdy ksiądz to pedofil jest już świństwem

Nikt tak nie mówi, natomiast każdy ksiądz jest w organizacji systemowo kryjącej pedofilię.
        • hanusinamama Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 20:37
          A ze cała organizacja jest przestępcza bo chroni pedofili moge mówić??
    • bulzemba Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 07:41
      Ja uważam że kosciołowi najbardziej uwłacza zachowanie tzw. prawdziwych katolików.
      • bene_gesserit Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 11:44
        No właśnie.
        W zasadzie tu jeszcze dalej można iść. Np wymagać od prawdziwych katolików, żeby świecili przykładem, bo grzech u prawdziwego katolika jest bardziej grzeszny, niz grzech u ateistycznego libertyna.

Czyli każdy z krzyżykiem na szyi - celebryckim czy nie - albo z krzyżykiem w uchu, albo z rybą na samochodzie, albo z rybą na aptece (widziałam w Krakowie) jest pociągany do większej odpowiedzialności za rzuconą w kierunku bliźniego k.wę. Także za brak źyczyliwości oraz nienadstawienie drugiego policzka.
    • ariathedevil Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 10:32
      To już nie będzie można mówić, że to czarna pedofilska mafia, która w samej Francji wykorzystała ponad 300 tys. dzieci ? O tym, że karol wiedział, nie powiedział też nie ? O tym, że ta mafia jest w Pl bezkarna ? że przedstawiciele mafii są przenoszeni z parafii do parafii, a akta zbrodni na dzieciach wysyłane do Watykanu zamiast do polskiej prokuratury. o tym, że ponad połowa spraw o tuszowanie pedofilii dotyczy polskich, spasionych wieprzy zwanych biskupami ? O tym, że mafia ustala prawo w Polsce i chce zrobić z kobiet podręczne ?że mafia ma najwięcej ziemi po skarbie państwa ? że kupuje ziemię z 99% bonifikatą po to by ją sprzedać ? że stawia hotele na Warmii za grube miliony ? O Kandzie, Irlandii, Rwandzie ? o Berandettcie, Jordanowie, Laskach...itd...itp..etc...to już nie będzie można o tym mówić, bo to jest prześladowanie chrześcijan i grozi dwoma latami w więzieniu ? tak pytam, dla koleżanki.
    • langsam Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 10:39
      Hihi. Nie tylko ktoś miauknie na islam.. na prawdopodobieństwo podróż Mahometa na skrzydlatym koniu. Na halal - a i koszer, na obrzezywanie ... A co ze złotymi tablicami Mormona?
      • mizantropka_20 Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 12:25
        Islam i mormoni nie spędzają mi snu z powiek bo nie mieszkam ani w kraju muzułmańskim ani w Utah - na swoje nieszczęście mieszkam w kraju, w którym patokatolicy mają, a chcą mieć jeszcze większy wpływ na moje życie.
        • dramatika Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 12:33
          mizantropka_20 napisała:

> na swoje nieszczęście mieszkam w kraju, w którym patokatoli
          > cy mają, a chcą mieć jeszcze większy wpływ na moje życie.

Wielka opresja. Łamiecie tu notorycznie art. 196 kk i włos wam z głowy nie spada - to obrazuje kto kogo represjonuje.
          • iwles Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 12:39
            dramatika napisał(a):

> Wielka opresja. Łamiecie tu notorycznie art. 196 kk i włos wam z głowy nie spad
            > a - to obrazuje kto kogo represjonuje.

Akurat ten przepis powinien zostać zlikwidowany.
            • dramatika Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 12:42
              iwles napisała:

> Akurat ten przepis powinien zostać zlikwidowany.

Też jestem za likwidacją fikcji prawnej.
              • iwles Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 12:46

Jak w sposób empiryczny udowodnisz uczucia? 🤣
                • dramatika Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 12:48
                  iwles napisała:

> Jak w sposób empiryczny udowodnisz uczucia? 🤣

Wyrokiem odsiadki, co najmniej smile
                  • iwles Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 13:12
                    dramatika napisał(a):

> Wyrokiem odsiadki, co najmniej smile

Na jakiej podstawie ten wyrok? Chyba musisz najpierw empirycznie udowodnić swoje uczucia.
                    • dramatika [...] 11.11.22, 13:28
                      • bib24 [...] 11.11.22, 13:30
                      • iwles Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 13:30

Na razie to ty chcesz na siłę karać za uczucia.
                        A tak mocno gardlujesz o empiryzmie. To się mocno kłóci.
                        • dramatika Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 13:50
                          iwles napisała:

> A tak mocno gardlujesz o empiryzmie. To się mocno kłóci.

No i co z tego, ze się kłóci?
        • langsam Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 13:05
          >patokatolicy mają, a chcą mieć jeszcze większy wpływ na moje życie

A, to jest generalnie oczywista konstatacja. Zabawne jednak jest to, że Zero nie znalazł sposobu na wyodrębnienie kk, toteż przy okazji musi zamknąć gęby w bardzo wielu tematach dotyczących całkiem sporej grupy kultów, w tym również takich, którymi Prawdziwy Polak się brzydzi.
          • dramatika Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 13:17
            langsam napisała:

> przy okazji musi zamknąć gęby w ba
            > rdzo wielu tematach dotyczących całkiem sporej grupy kultów, w tym również taki
            > ch, którymi Prawdziwy Polak się brzydzi.

Spokojnie, jesteśmy bardzo dobrze wytresowani do tego, aby w temacie określonych kultów zawrzeć gęby, nie potrzeba do tego nawet żadnych paragrafów, bo cały system jest ustawiony pod ochronę tych "kultów" smile
            Dlatego odpowiedź na to, kto tu kogo represjonuje jest oczywista. Represjonuje ten, kogo nie można krytykować, a nie ten, na którego można bezkarnie srać i oskarżać o przestępstwa bez dowodów smile
            • langsam Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 18:15
              Znowu słowotok i bełkot. Najwyraźniej Marks się mylił: ilość nie przechodzi bynajmniej w jakość.
    • tapatik Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 11:00
      Proponuję zarejestrować dyskordianizm, i niech ktoś powie publicznie, że Różowy Niewidzialny Jednorożec nie istnieje.
    • alicia033 Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 11:07
      Podoba mi się. Pięknie pracują na zniechęcenie ludzi do instytucji kościoła katolickiego.
      Tego się nie da wprowadzić pozostając w zgodności z EKPCiPW, więc jeśli to wprowadzą to przyjadę tu "zelżyć" kk a po skazaniu wystąpię ze skargą z powodu naruszenia przez Polskę Konwencji i zgarniając za to sympatyczną sumkę.

• bene_gesserit Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 11:26
      Solidarna Polska ma, o ile mnie pamięć nie myli, 0,7 procenta poparcia wśród Polaków (jesteśmy głupi, ale nie aż tak).

Ta inicjatywa ustawodawcza to kolejny, desperacki do bólu, pomysł na zwrócenie na siebie uwagi. O czym tu dyskutować? Opcja Ziobro to polityczne zombie, spuśćmy zasłonę milczenia podoba mi się bardziej niż przejmijmy się Ziobrem, bo taki jest straszny.
      • dramatika Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 11:42
        bene_gesserit napisała:

> O czym tu dyskutować? Opcja Ziobro to polityczne zombie, sp
        > uśćmy zasłonę milczenia
        podoba mi się bardziej niż przejmijmy się Ziobre
        > m, bo taki jest straszny.

Nie ma szans. Poczucie bycia opresjonowanym przez katotaliban to coś, co was identyfikuje smile Będziecie to międlić nawet, jeśli straszy was zero smile

• bene_gesserit Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 11:48
          Nas? Znowu oglądam się przez ramię. Tobie, w twojej nadzwyczaj charakterystycznej dla ludzi z pewnej grupy mieszaninie kompleksu niższości z kompleksem wyższości naprawdę się wydaje, że rozmawiasz z wielogłową hydrą.

Otoż, nieszczęsny zakompleksieńcu, nic podobnego. Widać, ze się kształcisz dorywczo na internetach, nie czytasz książek.
          • dramatika Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 11:53
            bene_gesserit napisała:

> Nas?

Tak, was. Twój oszołomski antyklerykalizm to naprawdę nie jest nic wyjątkowego 😆
            • bib24 Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 11:54
              widzisz bene jesteś w liczbie mnogiej. hehe. co za kretyn z tego dramatika.
              • bene_gesserit Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 12:08
                My, bene, litościwie przyjmujemy do wiadomości istnienie internetowych błaznów, którym się wydaje że są Wielkimi Wojownikami - a jeśli by spojrzeli w lustro, zobaczyliby nieatrakcyjnego mężczyznę w kremplinowej sukience, z amatorskim makijażem i krzywo założoną peruczką.
      • alicia033 Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 12:15
        bene_gesserit napisała:

> Solidarna Polska ma, o ile mnie pamięć nie myli, 0,7 procenta poparcia wśród Po
        > laków

no patrz, a jednak są w parlamencie, rządzie i stanowią prawo. I perspektywy na zmianę tego stanu rzeczy są, niestety, mgliste.
        • bene_gesserit Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 16:15
          To nie znaczy, że Ziobro jest silny. To tylko oznacza, że PiS jest słabe.
    • bib24 Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 11:35
      kościół jeszcze się łudzi, ale w Polsce już przegrali. proces trwa i jeszcze potrwa, ale to już są podrygi umierającej bestii.
      • bene_gesserit Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 11:39
        ...Zamożnej bestii i dość nadal wpływowej.
        Zmiana władzy będzie się wiązała ze znacznym przyspieszeniem procesu. Wycofanie religii ze szkół to będzie gwóźdź do trumny, ale na to jeszcze wróble nie ćwierkają.
        • bib24 Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 11:53
          kościół ma 2000 lat. więc 20 lat to mgnienie oka. z tej perspektywy to jest szybki upadek. a że potrwa i wyszarpią kasy ile będą mogli to jasne.
    • takaprawda5438 Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 11:48
      Zerowego partyjka ma poparcie w granicach 0,5 - 1 % i dlatego chwyta się sutanny proboszczów a proboszczowie lubią to i w przeddzień wyborów i w dniu wyborów szepną z ambony i w konfesjonale to i owo , ot i cała geneza tego ustawowego projektu

.
      pl-pl.facebook.com/rafal.betlej.betlejewski/
      • bene_gesserit Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 11:51
        O ja pitolę. Demonizowanie Ziobry i jego wpływów to dawanie mu siły.
        Szeptów księży słuchają już tylko dawno przekonani. Nieprzekonani przestali się w kościołach pojawiać. To się właśnie teraz dzieje. Ruch Ziobry to nie uruchomienie jego nomen omen Wunderwaffe, ale widoczny objaw desperacji.
    • lauren6 Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 11:53
      W wolnej chwili polecam lekturę:
      wyborcza.pl/ksiazki/7,165649,29041387,jak-lolek-zjadl-za-duzo-kremowek.html#S.MT-K.C-B.2-L.1.duzy

https://bi.im-g.pl/im/a2/b2/1b/z29041570AMP,Kordyasz-serwuje-dzieciom-monologi-proboszcza--kto.jpg
      • dramatika [...] 11.11.22, 12:00
        • iwles Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 12:22
          dramatika napisał(a):

> Bardzo mnie cieszą te wyrzygi, więcej ludzi ma szansę zobaczyć

Więcej dramatików? 🤣
          • mdro Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 13:31
            Przecież dramatik nawet nie przeczytał tego artykułu i nie wie, o czym jest i do czego odnosi się ten obrazek big_grinbig_grinbig_grin
            (Nawiasem mówiąc, opisywany w nim "utwór" to dopiero kpina z katolików...)
            • dramatika Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 13:55
              mdro napisała:

> Przecież dramatik nawet nie przeczytał tego artykułu i nie wie, o czym jest i d
              > o czego odnosi się ten obrazek

No i co z tego. Co więcej, sami będziemy rysować brzydkie rzeczy z JP II i przypisywać wam ich autorstwo smile Zwłaszcza wtedy, gdy będą za to realne kary smile
              • iwles Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 21:03
                Ale byłby wstyd, jakby namierzyła was kamera miejska na preparowaniu dowodów, jak tego dziennikarza lokalnego, który rozsypywał śmieci w parku im. Kaczyńskich 🤣
                • dramatika Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 21:06
                  iwles napisała:

> Ale byłby wstyd, jakby namierzyła was kamera miejska na preparowaniu dowodów

Oj tam. Was ciągle przyłapują na rysowaniu brzydkich symboli no i co z tego smile
        • woman_in_love Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 13:27
          zwłaszcza w symbolicznym Dniu Niepodległości

wyjątkowo "symboliczny": rozróby, demolki, agresja, hajlowanie itd. big_grinbig_grinbig_grin
    • leosia-wspaniala Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 11:54
      Na szczęście w Polsce jest bardzo mało chrześcijan, czyli ludzi, którzy podążają za naukami Jezusa z Nazaretu a nie Marka z Franciszkańskiej tongue_out

• nieeznaajoomaa Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 12:45
      I bardzo dobrze, cudze wierzenia i przekonania zasługują na szacunek, o ile nikogo nie krzywdzą

Wstawanie w czasie modlitwy nie jest obowiązkowe, w merytorycznej dyskusji na temat historyczności Jezusa nie ma niczego złego, natomiast szydera z cudzej religii albo pogardliwe nazywanie kogoś klechą zasługuje na baty

Można dyskutować, można się nie zgadzać, ale wszystko z szacunkiem i kulturą, a jeżeli to dla kogoś za trudne, to zawsze można też po prostu milczeć
      • bib24 Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 13:08
        ależ oczywiście. niech się kk przestanie wchrzaniać w życie ateistów to z przyjemnością zostawimy go w tej swojej czarnej dziurze.
        • ariathedevil Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 13:24
          Niech zaczną od sponsorowania swojej pedomafii z własnych kieszeni. To dobry początek do rozmów o szacunku.
          • bib24 Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 13:30
            bo jak się ateista broni to jest Aj! Waj! katolików atakujo!
      • taniarada Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 13:10
        Ale to niewierzący toczą takie batalie nie katolicy . Dzisiaj . O. Salij został odznaczony Orderem Orła Białego w "uznaniu zasług znamienitych zasług dla Rzeczypospolitej Polskiej, za odważne i ofiarne niesienie posługi kapłańskiej w PRL, za wspieranie dążeń wolnościowych i wytrwałe formowanie sumień w duchu wartości chrześcijańskich, za wybitne osiągnięcia naukowe i twórcze".Warto poczytać o nim .
      • mdro Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 13:29
        O, to już kary cielesne przewidujesz za nazywanie kogoś "klechą"? Mickiewicza, Słowackiego i Wyspiańskiego też z grobów wywleczesz i wybatożysz?
        I coś piszesz o "szacunku i kulturze"? Może jednak zastosuj się do własnej rady i zamilknij? Bo pogarda to bije ze słów różnych klechów w fioletach i purpurze.
      • arthwen Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 16:33
        O, ja się piszę w takim razie na tę publiczną chłostę na Jędrzejewskim, bo skoro na baty zasługuje nazwanie kogoś klechą, to słowa o tęczowej zarazie chyba tym bardziej?
        • dramatika [...] 11.11.22, 17:38
          • arthwen [...] 11.11.22, 19:31
      • bene_gesserit Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 17:37
        nieeznaajoomaa napisał(a):

> I bardzo dobrze, cudze wierzenia i przekonania zasługują na szacunek, o ile nik
        > ogo nie krzywdzą
        >
        > Wstawanie w czasie modlitwy nie jest obowiązkowe, w merytorycznej dyskusji na t
        > emat historyczności Jezusa nie ma niczego złego, natomiast szydera z cudzej rel
        > igii albo pogardliwe nazywanie kogoś klechą zasługuje na baty

W sumie racja, zamiast litościwych do dwóch lat więzienia mogliby przecież proponować publiczne ucinanie żywcem prawej ręki. Albo obu, bo szacunek musi być.
      • hanusinamama Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 20:47
        A lewak można mówić? A pedał? A zboczeniec na nastolatka, który jest homoseksualny?
        Z wielkim szacunkiem będę się donosić do KK jeżeli łaskawie wylezie ze szkół.
        Religia w salkach przy kosciele dla chętnych ( już widzę te tłumy), rekolekcje dla chętnych ale po lekcjach a nie w ich trakcie. Krzyże znikają ze szkół.
    • arthwen Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 16:32
      hehehe.
      Bardzo bym chciała, żeby to weszło.
      Całą faszystowską bandę Bąkiewicza musieliby posadzić, plus jeszcze całkiem sporo księży, bo Kościołów i innych związków wyznaniowych o uregulowanej sytuacji prawnej jest w Polsce coś circa 2000 i wliczają się w to nie tylko duże religie jak judaizm (Bąkiewicz musiałby siedzieć) i islam. A KK ciągle plumka jak to joga jest otwieraniem drzwi szatanowi tongue_out
      Ale to jest taki koszmarek legislacyjny, że nie ma najmniejszych szans na wprowadzenie tego w życie. Przecież Ziobro to robi wyłącznie w tym celu, żeby swoim resztkowym wyborcom przypomnieć, że bardziej na prawo już nic nie ma - tylko chyba liczy na to, że ci wyborcy nie skojarzą, że te inne, chętnie przez nich lżone religie, tez podlegałaby takiej samej ochronie jak katolicyzm tongue_out
    • takaprawda5438 Re: Ochrona chrześcijan według zera 11.11.22, 20:47
      Brzydki ten Zachód . Dzieci nawet już nie chcą na tym obrzydliwym Zachodzie zlizywać śmietany z kolan księży .
      Koleś nawija makaron na uszy jak putinowski Cyryl . Ach , jak oni się zwąchali z Cerkwią Moskiewską , niby różne sukienki i inne kapelusiki ale te same nawijki :

czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,48725,29129284,w-swieto-niepodleglosci-abp-waclaw-depo-ostrzega-przed-zagrozeniem.html#S.PW-K.C-B.1-L.3.duzy

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka