Dodaj do ulubionych

hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie?

10.11.22, 22:32
wyjeżdżając na kilka dni z rodziną/znajomymi?

Obserwuj wątek
    • engine8t Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 10.11.22, 22:34
      hotel
      • milli40 Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 15:06
        Zależy jaki to wyjazd, typowe zwiedzanie mieszkanie, więcej pomieszczeń, wygodniej, jeśli wyjazd tylko w gronie najbliższej rodziny hotel, i to najlepiej ze śniadaniem i akceptujący psy.
    • kamin Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 10.11.22, 22:34
      Czasem hotel, czasem mieszkanie Na pewno krótkie wypady raczej hotel.
    • heca7 Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 10.11.22, 22:36
      Hotel
    • myelegans Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 10.11.22, 22:37
      mieszkanie
      • myelegans Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 10.11.22, 22:39
        za szybko sie wyslalo....

mieszkanie jak na kilka dni ze znajomymi i rodzina, bo lubie miec kuchnie, werande albo balkon, wygodne fotele i kanapy,
        • panna_lila Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 10.11.22, 22:43
          no ja właśnie też lubię mieć gdzie usiąść, a w tych pokojach hotelowych to z tym bym różnie.
          I jeszcze lubię sobie wieczorem zrobić herbatę i wolę jak mam jakieś kuchenne warunki do tegosmile

• panna.nasturcja Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 10.11.22, 22:47
            My wolimy pensjonaty. Wybieramy pokój z balkonem, zawsze są meble tarasowe a w pokoju czajnik, ekspres do kawy i pozostałe utensylia, choć kubek wożę swój, bo tak lubię.
            • mysz1978 Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 10.11.22, 22:49
              jezdze tylko z rodzina. Wole mieszkanie ze względu na kuchnię
              • panna.nasturcja Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 01:30
                Ja nie gotuję na urlopie z zasady, między innymi po to jadę na urlop.
                Mogę zrobić herbatę, czasem kawę, bo raczej pijemy na mieście, ewentualnie umyć czereśnie.
                I nie znoszę cudzych kuchni, standard czystości nigdy nie dosięga moim potrzebom.
                • barbaram1 Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 08:57
                  Dobrze, że nie musisz oglądać tych kuchni na mieście. Standard czystości niektórych by cię mocno zdziwił.
                • myelegans Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 16:10
                  lepiej nie jedz w restauracjach i fast foodach
                • raphidophora_tetrasperma Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 20:37
                  panna.nasturcja napisał(a):

> I nie znoszę cudzych kuchni, standard czystości nigdy nie dosięga moim potrzebo
                  > m.

Mam tak samo. Obce kuchnie mnie brzydzą, pomimo, że moje obecne standardy czystości daleko odbiegają od moich ideałow. No nie wiem, niedomyte gary, ututłane kuchenki, tłuste talerze działają na mnie wymiotogennie.
                  • ichi51e Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 21:04
                    gdzie wy jeździcie ze trafiaja się brudne garnki...
                    • raphidophora_tetrasperma Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 21:13
                      ichi51e napisała:

> gdzie wy jeździcie ze trafiaja się brudne garnki...
                      >
                      Z całą pewnością nie do apartamentów w bloku 😏
                      • ichi51e Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 21:22
                        no właśnie!
                  • panna.nasturcja Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 14.11.22, 04:19
                    Dokładnie tak. Taka kuchnia używana co tydzień przez kogoś innego zawsze jest zaniedbana, mowy nie ma żebym czegoś takiego używała na wakacjach.
          • powodzenia_juno Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 06:53
            Dlatego jeśli na biorę hotel to musi być balkon czy taras z widokiem (najczęściej na morze po prostu).
            • powodzenia_juno Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 06:57
              Raz pojechałyśmy do jakiegoś ośrodka pracowniczego. Wszystko fajnie, schludnie, okolica piękna, posiłki w super restauracji nad wodą, ale właśnie po obiedzie, czy będąc w pokoju w środku dnia można się było tylko położyć na łóżku z książką lub patrzeć w sufit. Nawet fotela nie było, nie mówiąc już o jakimś wygodnym prywatnym miejscu na zewnątrz z ładnym widokiem. No to jednak nie dla mnie. Bez przesady, żeby mi popsuło urlop, ale nie powtórzyłam.
    • chococaffe Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 10.11.22, 22:40
      Za mało danych.
    • volta2 Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 10.11.22, 22:43
      na krótko hotel
      bez dzieci hotel
      na koszt pracodawcy - hotel

jak z całą rodziną na krótko - hotel, na długo - mieszkanie, jak na all - hotel
      • panna_lila Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 10.11.22, 22:54
        ile jest u Ciebie długo?
        • volta2 Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 00:43
          u mnie wyjazd na tydzień (w jednym miejscu) to już chętniej mieszkanie niż hotel. lubimy swoje jedzenie, więc to jest powód główny, do tego powierzchnia mieszkania raczej wygrywa konkurencję z pokojami hotelowymi.

krótko to 2-4 noce lub tydzień(dłużej) ale objazdowo.
    • panna.nasturcja Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 10.11.22, 22:46
      Pensjonat, hotel. Mieszkania nie. I każdy osobno, znaczy my swój pokój, znajomi swój, nie razem.
    • sol_13 Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 10.11.22, 22:52
      Różnie, zależnie od wyjazdu.
    • alicia033 Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 10.11.22, 22:53
      Raczej mieszkanie, bo w pełnym składzie potrzebujemy co najmniej 3 sypialni.
    • jeziorowa Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 10.11.22, 23:08
      Sami lub ze znajomymi - zazwyczaj hotel - każda para oddzielny pokój. Z rodziną prawie zawsze mieszkanie albo dom (tylko trzykrotnie znaleźliśmy hotel, w którym mieliśmy pokój dzienny, który łączył 3 sypialnie i dwie łazienki). W hotelach zazwyczaj oferują mojej rodzinie dwa pokoje dwuosobowe (w jednym z nich dostawka) lub pseudo apartament rodzinny (dwie sypialnie z jedną łazienką). Tylko trzykrotnie decydowaliśmy się na takie warunki, bo wynajem fajnego mieszkania w atrakcyjnym dla nas miejscu był przeraźliwie drogi, więc cóż… wybór między nie jechać a spać w słabych warunkach.
      • volta2 Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 00:44
        czemu 2 sypialnie z łazienką to pseudoapartament?
        • jeziorowa Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 10:59
          Dla rodziny 2+1 to pewnie apartament, dla rodziny 2+3 (nastolatki) apartamentem jest to, co napisałam wyżej, czyli minimum 3 sypialnie połączone salonikiem i dwie łazienki.
    • jkl13 Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 10.11.22, 23:39
      Mieszkanie. Zawsze w pierwszej kolejności. Potem pensjonat. Hotel na końcu.
    • pyza-wedrowniczka Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 10.11.22, 23:53
      Mieszkanie / domek / pokój w małym pensjonacie. Lubię mieć aneks kuchenny, duży stół do rozłożenia planszówki wieczorem, możliwość zrobienia herbaty o 21.00 łatwo itp.
      Poza tym jak jeździmy ze znajomymi w kilka rodzin, to potrzebujemy dużego pomieszczenia, gdzie można posiedzieć wieczorem w 10 osób wygodnie.
    • koko8 Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 10.11.22, 23:53
      Na weekend, max 2-3 dni, hotel.
      Na dłuższy pobyt, zazwyczaj dom/ mieszkanie z oddzielnymi sypialniami.
    • raphidophora_tetrasperma Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 00:02
      Zawsze hotel/pencjonat. Wynajmowanie mieszkań w budynku mieszkalnym, gdzie mieszkają stali lokatorzy uważam, delikatnie mówiąc, za wysoce niestosowne.
      • myelegans Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 16:13
        dla mnie to wlasnie atrakcja zanurzyc sie w lokalnej kulturze i pomieszac troche z lokalsami..

w Grecji ostatnio zakolegowalismy sie z sasiadami, ktorzy swieze figi przynosili i pomidory, a kot ich nas odwiedzal na werandzie
      • imponderabilia22 Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 16:36
        raphidophora_tetrasperma napisał(a):

> Zawsze hotel/pencjonat. Wynajmowanie mieszkań w budynku mieszkalnym, gdzie mies
        > zkają stali lokatorzy uważam, delikatnie mówiąc, za wysoce niestosowne.

A na czymże ta niestosowność polega??
        • raphidophora_tetrasperma Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 17:23
          Dla mnie szczytem buractwa jest organizowanie wczasów w bloku, o żadnym zanurzaniu w lokalnych klimatach nie może być mowy. Sąsiedzi prędzej mają ochotę przegryźć tętnice takim turystom, niż znosić im płody rolne. Gdybym chciała przyoszczędzić na wyjeździe, prędzej bym wynajęła szope w lesie, niż wbijała chamsko do bloku. Ale to ja :p
          • jeziorowa Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 17:43
            Ale naprawdę znasz kogoś kto spędza wczasy w cudzym bloku? Wynajmowanie mieszkania na wakacje to albo apartament na starówce, gdzie całe kamienice są podzielone na mieszkania i wynajmowane albo typowe apartamentowce budowane pod wynajem. Przecież nikt nie jeździ do blokowiska i nie siedzi w cudzym M3 w ramach wczasów. To byłby jakiś horror a nie wypoczynek. W blokowiskach jest wynajem długoterminowy dla ludzi, którzy przyjechali uczyć się lub pracować w innym mieście albo wyrwali się z rodzinnego domu i jeszcze nie kupili swojego mieszkania.
            • bywalec.hoteli Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 17:49
              no nie wiem, spałem w takim „apartamencie” w kołobrzegu zrobionym w zwykłym bloku XD
            • ichi51e Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 17:55
              ja przyznam sie czasem jezdze ;D rozne sa sytuacje.
            • imponderabilia22 Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 17:56
              jeziorowa napisała:

> Ale naprawdę znasz kogoś kto spędza wczasy w cudzym bloku? Wynajmowanie mieszka
              > nia na wakacje to albo apartament na starówce, gdzie całe kamienice są podzielo
              > ne na mieszkania i wynajmowane albo typowe apartamentowce budowane pod wynajem.
              > Przecież nikt nie jeździ do blokowiska i nie siedzi w cudzym M3 w ramach wczas
              > ów. To byłby jakiś horror a nie wypoczynek. W blokowiskach jest wynajem długote
              > rminowy dla ludzi, którzy przyjechali uczyć się lub pracować w innym mieście al
              > bo wyrwali się z rodzinnego domu i jeszcze nie kupili swojego mieszkania.

A i owszem. Raz w Paryżu, Polką wynajmowała 2 pokoje w 3-pokojowym mieszkaniu, w którym sama mieszkała. To był koszt pamiętam 50 euro za 3 osoby za dobę jakieś 8 lat temu. Do tego zorganizowała dojazd z tego lotniska na zadupiu itp.

W Rosji też byłam raz w hostelu w Petersburgu przy Newskim Prospekcie. Mieszkanie przerobione na hostel, a najlepsze, że pani spał ma z mężem w pokoju przechodnim. Więc jak wracali się z miasta później albo szło do kibla, to przez ten ich pokój przechodni trzeba było przejść. Dawne czasy, ale i tak jakos miło to wszystko wspominam.
            • raphidophora_tetrasperma Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 18:05

> Przecież nikt nie jeździ do blokowiska i nie siedzi w cudzym M3 w ramach wczas
              > ów. To byłby jakiś horror a nie wypoczynek.

Byś się zdziwiła. W naszym pięknym kraju kwitnie w najlepsze taki patowynajem. Dlatego na temat wynajmujących jak i najmujących te "apartamenty" mam wyrobione zdanie.
              • ichi51e Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 18:06
                na czym polega problem z mieszkaniem w fajnym mieszkaniu w centrum? serio nie rozumiem
                • raphidophora_tetrasperma Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 18:21
                  ichi51e napisała:

> na czym polega problem z mieszkaniem w fajnym mieszkaniu w centrum? serio nie r
                  > ozumiem

Dobra. To weź sobie wyobraź, że co 2-3 dni zmieniają się Tobie sąsiedzi. Nikt ich nie wita z otwartmi ramionami, wręcz przeciwnie. Poza tym mam obawy co do stanu czystości tych lokali. Myślisz, że po każdym gościu łóżka, kuchnia i łazienka są doczyszczane na błysk? Dla mnie fujka fizyczna i mentalna.
                  • imponderabilia22 Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 18:37

> ichi51e napisała:
                    >
                    > > na czym polega problem z mieszkaniem w fajnym mieszkaniu w centrum? serio
                    > nie r
                    > > ozumiem
                    >
                    > Dobra. To weź sobie wyobraź, że co 2-3 dni zmieniają się Tobie sąsiedzi. Nikt i
                    > ch nie wita z otwartmi ramionami, wręcz przeciwnie. Poza tym mam obawy co do st
                    > anu czystości tych lokali. Myślisz, że po każdym gościu łóżka, kuchnia i łazien
                    > ka są doczyszczane na błysk? Dla mnie fujka fizyczna i mentalna.

A myślusz, że wszyscy Twoi sąsiedzi to czyscioszki?
                  • ichi51e Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 18:41
                    dla mnie ważne żeby było czysto jak wejdę. Moja obecna sprzątaczka pracowała kiedyś w hotelu btw - mówi żeby nigdy nie używać hotelowych szklanek bo czasu mało szefowa wrzeszczy wiec żeby było szybko WSZYSTKO się przeciera ta sama szmata.
                    co do sąsiadów to przyznam się ze nie mam pojecia kto mieszka za ściana.
                  • alicia033 Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 21:23

> Dobra. To weź sobie wyobraź, że co 2-3 dni zmieniają się Tobie sąsiedzi.

Dopóki zachowują się nienatrętnie (czyli nie urządzają głośnych imprez, nie palą przy otwartym oknie/na balkonie) to mogą mi się zmieniać i codziennie.

> Nikt ich nie wita z otwartmi ramionami, wręcz przeciwnie.

a po co to komu? Do wystarczająco dobrego sąsiedztwa wystarczą podstawowe zasady dobrego wychowania, czyli patrz wyżej.

> Poza tym mam obawy co do stanu czystości tych lokali. Myślisz, że po każdym gościu łóżka, kuchnia i łazien
                    > ka są doczyszczane na błysk?

a tobie się wydaje, że pokoje hotelowe to są czyszczone na błysk po każdych gościach?
                    To masz rację, wydaje ci się. Tylko źle.
                    • raphidophora_tetrasperma Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 21:32
                      alicia033 napisała:
                      >
                      > Dopóki zachowują się nienatrętnie (czyli nie urządzają głośnych imprez, nie pal
                      > ą przy otwartym oknie/na balkonie) to mogą mi się zmieniać i codziennie.
                      >
                      Do wystarczająco dobrego sąsiedztwa wystarczą podstawowe zasad
                      > y dobrego wychowania, czyli patrz wyżej.
                      >
                      > > Poza tym mam obawy co do stanu czystości tych lokali. Myślisz, że po każd
                      > ym gościu łóżka, kuchnia i łazien
                      > > ka są doczyszczane na błysk?

Co kto lubi, ja np.lubię być oczekiwanym i miło przyjętym gościem. Nie lubiłabym być niechcianym turystą w bloku, z niedomytymi sanitariatami. No ale to ja.

• ichi51e Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 21:38
                        a myślisz ze jak wynajmujesz mieszkanie to cię właściciele miło nie witają czy jak?
                        • raphidophora_tetrasperma Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 21:42
                          ichi51e napisała:

> a myślisz ze jak wynajmujesz mieszkanie to cię właściciele miło nie witają czy
                          > jak?

Bladego pojęcia nie mam jak wita swoich gości patowłasciel. Z całą pewnością sąsiedzi, gdyby mogli, zabililiby tych gości spojrzeniem.
                          • ichi51e Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 21:45
                            cóż na twoje wyobrażenie to ja już nie poradze 🤷🏻‍♀️
                          • alicia033 Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 22:39

> Z całą pewnością sąsiedzi, gdyby mogli, zabililiby tych gości spojrzeniem.

Może nie sądź innych po sobie.

P.S. Za te miłe miny i urzejme witanie cię to personelowi płacą.
                            • raphidophora_tetrasperma Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 23:02

>
                              > P.S. Za te miłe miny i urzejme witanie cię to personelowi płacą.
                              >
                              Mam taką nadzieję, że płacą i to szczodrze.
                          • imponderabilia22 Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 12.11.22, 11:35

> ichi51e napisała:
                            >
                            > > a myślisz ze jak wynajmujesz mieszkanie to cię właściciele miło nie witaj
                            > ą czy
                            > > jak?
                            >
                            > Bladego pojęcia nie mam jak wita swoich gości patowłasciel. Z całą pewnością są
                            > siedzi, gdyby mogli, zabililiby tych gości spojrzeniem.

Buhaha chciałoby się być takim patowlascicielem i przytulić parę tysiaczkow na własne wakacje, nie???

Znam taka jedna, co się gnieździ z rodziną na małym metrażu - z racji braku wyobraźni i przedsiebiorczosci. Za to corocznie chwali się, że tyle tysięcy rocznie wydajna wczasy zagraniczne i wtedy każdy ma swój pokój. Przez 2 tyg. w roku w luksusie😁 wyglądasz mi na ten typ właśnie.
                            • raphidophora_tetrasperma Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 12.11.22, 11:51
                              imponderabilia22 napisała:

> Buhaha chciałoby się być takim patowlascicielem i przytulić parę tysiaczkow na
                              > własne wakacje, nie???
                              >
                              > Znam taka jedna, co się gnieździ z rodziną na małym metrażu - z racji braku wyo
                              > braźni i przedsiebiorczosci. Za to corocznie chwali się, że tyle tysięcy roczni
                              > e wydajna wczasy zagraniczne i wtedy każdy ma swój pokój. Przez 2 tyg. w roku w
                              > luksusie😁 wyglądasz mi na ten typ właśnie.

A niech to! Rozgryzłaś mnie 🤭
            • chicarica Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 14.11.22, 08:54
              Popytaj co o takim czymś myślą stali mieszkańcy tych apartamentowców na starówce.
          • imponderabilia22 Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 17:47

> Dla mnie szczytem buractwa jest organizowanie wczasów w bloku, o żadnym zanurza
            > niu w lokalnych klimatach nie może być mowy. Sąsiedzi prędzej mają ochotę przeg
            > ryźć tętnice takim turystom, niż znosić im płody rolne. Gdybym chciała przyoszc
            > zędzić na wyjeździe, prędzej bym wynajęła szope w lesie, niż wbijała chamsko do
            > bloku. Ale to ja :p

A wiesz też, że instnieją ludzie,którzy payrafią sie kulturalnie zachowac, bez względu na to czy nocują w hotelu czy block of flats...
    • abecadlowa1 Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 00:09
      Hotel tylko służbowo. Prywatnie, na odpoczynek mieszkanie, schronisko, camping
    • kurt.wallander Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 00:17
      Mieszkanie lub dom.

Hotel niemal wyłącznie, gdy potrzebuję noclegu przejazdem, na jedną noc.
    • bi_scotti Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 00:20
      Hotel, prefer boutique hotel lub inn, nie lubie sieci nawet tych z mnostwem gwiazdek & super reviews - duzy hotel tylko gdy inne opcje not available. Latem - camping rulez smile Cheers.
      • panna_lila Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 08:51
        bi_scotti co to inn, bo ja z inn to tylko holiday inn znam, ale chyba nie o tym myślałaś 😏
        • bi_scotti Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 13:30
          Np. taki jeden, ktory owszem lubie i odwiedzam smile Po polsku jest slowo "zajazd" ale that's not it - inn is inn big_grin Cheers.
    • bywalec.hoteli Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 00:22
      wolę hotele ze śniadaniem, nie lubię "apartamentów" czyli mieszkań januszy biznesu na wynajem
      • imponderabilia22 Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 16:37
        bywalec.hoteli napisał:

> wolę hotele ze śniadaniem, nie lubię "apartamentów" czyli mieszkań januszy bizn
        > esu na wynajem

Też chciałbyś być takim Januszem i mieć mieszkano na zarobek na dodatkowe wakacje dla siebie, co nie??
        • bywalec.hoteli Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 12.11.22, 13:10
          nie, mam mieszkanko w bloku na wynajem ale na pewno nie jako „hotel”
    • jackowo.deluxe Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 00:38
      Zadne mieszkanie nie ma szans z bardzo dobrym hotelem
      • jeziorowa Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 11:19
        jackowo.deluxe napisała:

> Zadne mieszkanie nie ma szans z bardzo dobrym hotelem
        Doprawdy? Dwa przykłady z moich wyjazdów (rodzina 2+3 nastolatki)
        1. Duże, europejskie miasto. Starówka. Ta sama cena: mieszkanie 150m2: 4 sypialnie, salon, kuchnia, 2 łazienki, toaleta, standard wysoki, 2 piętra niżej (winda) bar i restauracja (pyszne śniadania serwowane do 13.00), mieszkanie codziennie sprzątane itd kontra: hotel - pokoik 25m2 rozdzielony drzwiami przesuwnymi (niby są dwa) plus mikro łazienka, śniadania „z podgrzewacza” do 9.30,
        2. Góry w Polsce. Dom ok 250m2, 5 sypialni, salon, 3 łazienki, kuchnia, duża weranda, działka prawie 3 hektary z miejscem na grill, ognisko, są hamaki, leżaki, maliny i pomidory, własna linia brzegowa, sprzątanie 2 razy w tygodniu. W promieniu 1 km od domu kilka świetnych knajp. Kontra hotel 500 metrów dalej - standard jak w poprzednim przykładzie.
        • minerallna Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 14.11.22, 03:58
          Tak dokładnie jest. Ale nie wytłumaczysz nigdy nikomu sad
        • panna.nasturcja Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 14.11.22, 04:26
          Ale to, co opisujesz, to nie są "bardzo dobre hotele".
          • jeziorowa Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 14.11.22, 08:20
            Bo nie porównuję jabłek do kiełbasy tylko tę samą półkę cenową. Jeśli porównamy jeden lokal kosztujący dwa tysiące za dobę dla rodziny 2+1 z kosztującym 3 tysiące za tydzień to tak, standard droższego prawie na pewno będzie dużo wyższy.
            • ichi51e Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 14.11.22, 08:32
              no właśnie - przykład z życia
              Nicea Hotel Negresco ceny od 538 dla naszej 3 do 3.600 (za 1 pokój) w tej cenie to ja w Nicei mogę miec

www.airbnb.com/rooms/50953873?adults=2&children=1&infants=0&pets=0&check_in=2022-11-16&check_out=2022-11-21&source_impression_id=p3_1668411039_PhOVCR3tx7dmbROj
              www.airbnb.com/rooms/28554344?adults=2&children=1&infants=0&pets=0&check_in=2022-11-27&check_out=2022-12-02&source_impression_id=p3_1668411076_V9NjuzEmxRJX78n3
              i i tak będzie taniej.
              • ichi51e Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 14.11.22, 08:38
                ten pokój za 2,600 ma 80m - w tej cenie to znalazłabym dom na 6 osób z basenem pewnie
                • jeziorowa Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 14.11.22, 12:02
                  Prywatnym basenem - zapomniałaś dodać, a nie z gośćmi z pozostałych 300 pokoi😀😝
    • sueellen Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 00:48
      Mieszkanie. W hotelach nocowałam na wyjazdach służbowych przez ostatnie 17 lat. Bywały lata że często gęsto. Nienawidzę hoteli.
      • abecadlowa1 Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 09:12
        Mam tak samo. I może nie chodzi o nienawiść tylko silną konotację hotel = wyjazd służbowy/praca. Dlatego w celach wypoczynkowwych wybieram inne noclegi.
    • powodzenia_juno Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 06:50
      Najchętniej dom, ostatecznie mieszkanie, hotel sporadycznie.
    • eliszka25 Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 07:04
      Najczęściej dom. Nawet na 3-4 noce, jeśli się da. Na 1-2 noce hotel. Nigdy mieszkanie, a już z pewnością nie takie, które jest w normalnym budynku mieszkalnym.
    • naturella Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 07:06
      Nigdy nie zdarzyło mi się wynajmować mieszkania na wyjeździe. Hotel, później pensjonat. Wyjeżdżamy często z mężem, bo jeździmy na wystawy z psami, do tego wozimy handlerkę (osobę, która pokazuje psy na wystawie), zawsze najpierw szukam hoteli - dopiero gdy ich nie ma, to pensjonatów. Lubię hotelowe śniadania i dostępność recepcji.
      • palacinka2020 Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 18:42
        Placicie komus by z wami jechal pokazywac psy?
        • arthwen Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 14.11.22, 17:52
          Jakbym wystawiała swoje koty, to też wolałabym zapłacić, niż tego klocka 10+ kg trzymać w pozycji przez niewiadomo ile.
    • anorektycznazdzira Re: hotel czy mieszkanie, co wynajmujecie? 11.11.22, 07:38
      Ostatnio prawie wyłącznie mieszkania. Przestrzeń i standard nieporównywalnie większe niż w hotelu a z to ceny bardzo podobne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka