Dodaj do ulubionych

Co się wyrabia w tym Poznaniu?

11.11.22, 09:17
Właśnie mi znajomi napisali, że nie będzie pochodu na Świętym Marcinie! Jak to i dlaczego??? Ktoś wie gdzie będą stoiska z rogalami? Zawsze były na Marcinie. Mój plan na dziś właśnie się komplikuje, pomocy smile
Obserwuj wątek
    • areyoubetter Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 09:29
      Proszę:
      epoznan.pl/news-news-134158-trwaja_przygotowania_do_obchodow_dni_swietomarcinskich_w_tym_roku_zmiana_lokalizacji_impreza_jest_dedykowana_spolecznosci_ukrainskiej
      • podaje_haslo_okon Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 09:40
        Dzięki, czyli rogale pewnie na placu Kolegiackim. Myślałam, że ten remont Marcina się już skończył, a tu nie spodzianka.
        • kadfael Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 09:53
          Remont Marcina się nigdy nie skończy 😡
          Ale pod Alfą, czyli na tym odcinku, który jest już wyremontowany lokalsi też robią imprezę i rogale pewnie bedą
          • podaje_haslo_okon Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 10:19
            Oł yeah, to miód na moje serce z tą Alfą! Mieszkałam kilka lat na Marcinie i czuję się emocjonalnie związana z tą ulicą 🙃
      • taki-sobie-nick Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 22:57
        No bo jak dobro, to tylko dla Ukraińców. Co to są za okropne postaci na tym zdjęciu?
        • kk345 Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 23:21
          Daj sobie zbombardować dom i zabić męża, to też dostaniesz festyn.
    • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 09:58
      Ja tylko chcialam napisac, ze nigdy nie jadlam tych marcinskich rogali i bardzo ich pozadam, wrecz czasami wydaja mi sie czyms najlepszym na swiecie😅
      • krwawy.lolo Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 10:17
        Wolałbym gęś.
        • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 11:25
          Odmawiam na razie rozmowy na miesne tematy, mam moralnego kaca po tluczkowym podwatku.
          • krwawy.lolo Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 12:03
            Ja tylko chciałem się pochwalić znajomością słówka Martinsgans. Gadać nie musimy. smile
            • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 12:10
              Martinsgansy sa wyrobem piekarniowo-cukierniczym i moge zawalczyc o te wersje😛
        • princesswhitewolf Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 15:46
          >Wolałbym gęś.

🤣
      • podaje_haslo_okon Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 10:20
        Nie rób tak, bo się tylko zawiedziesz :p A na rogale zapraszam do Poznania smile
        • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 11:22
          Dzieki!

Wogole nie znam tego regionu Polski, znasz jakies fajne/ ciekawe miejsce urlopowe w okolicach Poznania?
          • podaje_haslo_okon Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 11:35
            Znam - Poznań 🙃 Ja jestem człowiek miasta, mało podróżowałam po okolicach, a jeśli już, to były wyjazdy studenckie, podczas których miejscówka nie była najważniejsza wink
            • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 11:49
              Mnie sie pozmienialo tak, ze aktualnie wpadlabym w ciezka deresje gdybym miala spedzac urlop w miescie😛

Nawet najfajniejsze i najurokliwsze mnie dobijaja po max 2-3 dniach
              • podaje_haslo_okon Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 12:37
                No to po 2-3 dniach do kolejnego,z Poznania można np. do Wrocławia 🙃
                • tt-tka Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 12:46
                  A co jest smacznego we Wroclawiu ? big_grin

jak cie cieszy kolej parowa, to sie do Wolsztyna wybierz, tam jest stara (i jeszcze czynna) parowozownia i co roku urzadzaja pokazy starych parowozow, manewry, wyscigi itd, mozna sie nawet podlaczyc pod osobisty przedzial Gomulki (wcale skromny) i przejechac czyms takim jak ten Orient-Express od Poirota !
          • b.bujak Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 11:46
            boogiecat napisała:

> Dzieki!
            >
            > Wogole nie znam tego regionu Polski, znasz jakies fajne/ ciekawe miejsce urlopo
            > we w okolicach Poznania?

to kraina jezior;
            ja bywam okolicach Jeziora Lusowskiego
            [link z google]
            zdzieckiemdo.pl/kapieliska-kolo-poznania-cz-5-jezioro-lusowskie/
            • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 12:42
              Dziekuje bardzo, duzo informacji o calym regionie. Wyczailam na szybko te rezerwaty przyrody, lasy, pelno lasow. Widze tez zamki, palace i dzialajaca kolej parowa.
              • b.bujak Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 14:11
                boogiecat napisała:

> Dziekuje bardzo, duzo informacji o calym regionie. Wyczailam na szybko te rezer
                > waty przyrody, lasy, pelno lasow. Widze tez zamki, palace i dzialajaca kolej pa
                > rowa.

osobiście nie przepadam za jeziorami i lasami .... jezioro obskakują dzieci, lasy mama, która namiętnie zbiera grzyby

ja uwielbiam przypałacowe parki ze starymi drzewami, chyba najbardziej znany Rogalin czy Kórnik
                w Wolsztynie co jakiś czas są parady parowozów; (podobnie jak w Jaworzynie Śląskiej - tu organizowane sa też co jakiś czas przejazdy zabytkowymi składami - w Wolsztynie pewnie też, ale atutem regionu dolnośląskiego są malownicze trasy )
        • iwles Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 11:41
          podaje_haslo_okon napisała:

> A na rogale zapraszam do Poznania smile

A nie mogłabyś zrobić paczek i porozsyłać nam - z- nie- Poznania? 😁
          • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 11:44
            Ja tez o tym bezczelnie i zupelnie powaznie pomyslalam😛
            tylko, ze straca nam swiezosc😏
          • podaje_haslo_okon Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 11:48
            Ufacie mi na tyle, żeby podać adresy domowe? wink
            • iwles Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 11:50

> Ufacie mi na tyle, żeby podać adresy domowe? wink

Zaryzykuje paczkomat 🤣
            • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 12:16
              Rogale marcinskie odebraly nam rozum😀
              • b.bujak Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 14:13
                boogiecat napisała:

> Rogale marcinskie odebraly nam rozum😀

to przez narkotyczną moc maku wink
              • princesswhitewolf Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 15:48
                >Rogale marcinskie odebraly nam rozum😀

🤣
      • turzyca Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 10:30
        Znam to! I doszlam juz do tego etapu, ze balam sie kupic, bo uznalam, ze sie rozczaruje. Ale kupilam i jednak sie nie rozczarowalam. Moze nie sa czyms najlepszym na swiecie, ale tytul maja zasluzony. I wciaz oburzam, jadac przez Poznan, ze nie ma ludzi, ktorzy by sprzedawali te rogale na peronie/idac przez wagony, jak kiedys piwo i inne napoje. Pociag dlugo stoi, ale jednak troche ryzykownie z niego wysiadac, zeby kupic rogala.
        • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 11:18
          🙂 to ja sie nie bede bala lol (nawet zamierzalam zrobic, ale poleglam na poszukiwaniach bialego maku)

no i wcisnelas mi przycisk tymi podrozami kolejowymi😺 btw dziadek mojego faceta cale zycie pracowal i wojowal w kolejach, jego opowiesci to po prostu historia kraju; na peronach sprzedawano przerozne rzeczy, na pewno sandwicze, oraz wypozyczano poduszki i koldry na czas podrozy;

Teraz w nowych pociagach chyba juz nie mozna otworzyc okien, nie?

moze kiedys na poznanskich peronach te rogale byly?
        • biala_ladecka Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 11:49
          Można kupić w przejściu pod dworcem.
          Na turystòw tam czyhają, te rogale.
          • tt-tka Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 12:15
            Choinka. jezdze czasem przez Poznan, ale w samym Poznaniu to bylam gdzies w latach 80-tych, jeszcze Miodosytnia u Rajcow w okolicach rynku funkcjonowala, a rogali nie jadlam nigdy w zyciu. Przy nastepnym przejezdzie wysiade i pojde na to przejscie pod dworcem !
            • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 12:18
              Dzizus a ilez ten pociag tam stoi, ze da sie taka operacje zaplanowac?
              • tt-tka Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 12:23
                A zebym miala nastepnym pociagiem jechac, to i tak wysiade ! Po rogale. Li i jedynie.
                • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 12:47
                  Ok to chociaz wrzuc zdjecie przelamanego😀

Kiedys glupio przegapilam pociag powrotny do domu, nastepny byl dopiero za kilka godzin, wiec poszlam w miasto bez celu i to bylo jedno z fajniejszych spontanicznych zwiedzan (celowo niekoniecznie bym chodzila po tych okolicach).
          • zonawedrowna Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 12:17
            Heniu jednemu zmienił zdanie i jedziemy do Górzna. Obiecał, że zaszalejemy na Orlenie pod Warszawą i będą hotdogi XL :p
            • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 12:20
              Jestes nieladnym trolciem wysmiewajacym prostych ludzi i proste przyjemnosci. Prosze zmienic polityke.
      • spirit_of_africa Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 15:19
        Proszę. Świeże sprzed chwili.
        • iwles Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 15:42

😋
          • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 21:24
            Dziekuje🙂

Tez robilas? Zauwazam ksiezycowy ksztalt kontra prosty u bb1.
            • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 21:25
              Ups zle sie podpielam, to bylo do Spirit
              • spirit_of_africa Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 12.11.22, 14:38
                Nie No coś Ty. Kupiłam. Cześć w Zagrodniczej (moje ulubione bo najmniej słodkie), cześć w Złotej (na maśle i z orzechami włoskimi), a cześć w Elite.
      • princesswhitewolf Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 15:48
        Ale jak to? W Uk sa w polskich sklepach a nie ma w Polsce poza Poznaniem?
        • iwles Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 21:13
          princesswhitewolf napisała:

> Ale jak to? W Uk sa w polskich sklepach a nie ma w Polsce poza Poznaniem?

Tam macie podróby, nie umywają się do oryginałów.
        • spirit_of_africa Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 12.11.22, 14:38
          Są Ale mie są to certyfikowane rogale Swiętomarcinskie.
    • b-b1 Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 12:33
      Bez jaj🤣
      Rasowa ematka rogale sama kręci🤣

P.S
      Gdzieś mi mignęła informacja z cukierni w Poznaniu (robią warsztaty z kręcenia rogali) że z powodu oszczędności głównym tłuszczem w rogalach jest margaryna- ciekawe czy dotyczy to wszystkich cukierni.
      • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 12:49
        Auc. Piekne. Wrzuc przekroj 🙄
        • b-b1 Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 12:56
          boogiecat napisała:

> Auc. Piekne. Wrzuc przekroj 🙄

Jak wystygną🤣
          • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 14:07
            Juz 14h…
            https://media.giphy.com/media/xUPGcdy9cg74187mco/giphy.gif
            • b-b1 Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 16:08
              Ostatni- najmniejszy🤣
              8 zamrożonych - pojutrze powtórka 😉
              • b-b1 Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 16:11
                Trzymałam się przepisu z poznańskiej cukierni- ciasto ma 81 warstw.
              • krwawy.lolo Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 16:58
                Wygląda apetycznie. Mielone mieszane, czy samo wołowe albo wieprzowe?
              • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 21:11
                I to jest porzadne zdjecie! Wygladaja idealnie. Dzieki wielkie!

Tylko wytlumacz jeszcze prosze te 81 warstw, bo cos mnie tu przerasta😳
                • b-b1 Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 22:49
                  boogiecat napisała:

> I to jest porzadne zdjecie! Wygladaja idealnie. Dzieki wielkie!
                  >
                  > Tylko wytlumacz jeszcze prosze te 81 warstw, bo cos mnie tu przerasta😳

Dziękuję!😉
                  Rogale są z ciasta półfrancuskiego- czyli trzeba ciasto drożdżowe rozwałkować/posmarować tłuszczem ( margaryna lub masłem) / poskładać jak list i schłodzić. Czynność powtarzac aż otrzymamy 81 listków ciasta przełożonych tłuszczem.
                  Raz w roku się podejmuję🤣
                  • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 12.11.22, 11:04
                    No sluchaj, ja wiedzialam ogolnie o technice produkcji francuskiego, ale te 81 warstw mi sie wydalo nieosiagalne bo mnie zacmilo matematycznie, ze tak skladajac tylko kilka razy, rachunek sie robi do potegi.

Dla innych nieogarow jak ja, wiedzcie ze klasyczne francuskie sklada sie z 730 warstw (🤨) a oto wzor b=(p+1)n oraz jego zastosowanie na klasycznym przepisie szesc razy skladane w list b=(2+1)6= 729

Kucharze musza kumac takie sprawy, zeby tworzyc - to naprawde piekne, ze matematyka jest wszedzie.

Ile razy to skladalas? suspicious
                    • b-b1 Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 12.11.22, 16:19
                      boogiecat napisała:

> Ile razy to skladalas? suspicious

W sumie cztery - składając na " trzy" (3/9/27/81)- czyli nie tak dużo 😉

• biala_ladecka Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 13:07
        Margaryna od zawsze jest prawilnym składnikiem certyfikowanych rogali. Nie moga byc na masle. To znaczy moga i takie sa najlepsze, ale nielegalne.
        • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 14:09
          I pewnie ludzie przyzwyczajeni od malego do prawilnych, mowia ze maslane to nie to😉
      • podaje_haslo_okon Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 14:23
        Jadlabym
      • spirit_of_africa Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 12.11.22, 14:40
        Na warsztatach mowili nam ze to nawet nie z powodu oszczędności,tylko temperatury. Podobno te na margarynie się tak nie przypalają. Ale jako, ze ja wypieki tobie wszystkie na maśle to potraktowałam to z doza sceptycyzmu
        • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 12.11.22, 16:04
          We Francji croissanty na margarynie robiono jakos od poczatkow komercjalizacji margaryny czyli od 1870 roku i byly one produktem tanszym i kupowanym przez biedniejszych ludzi.
          Potem byl "zdrowotny" boom na margaryne w latach 70-tych, nagle zamozni wzgardzili maslanymi i przemyslowcy skorzystali z okazji.
          Do dzis duzo przemyslowych jest margarynowa. Piekarze robili tez jeszcze dlugo margarynowe (zwane zwyklymi), ktore wielu klientow ponoc woli od maslanych. Dzisiaj malo ich widuje.

A tak wogole to wg legendy rogaliki istnieja w duzej mierze dzieki Polakom:p
    • podaje_haslo_okon Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 13:57
      Dobra, my tu o rogalach, a coś się w międzyczasie odjaniepawliło na Starym Rynku surprised Metro budujo?
      • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 14:10
        Moze tramwaj bedzie przejezdzal pod ziemia?
        • podaje_haslo_okon Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 14:22
          Ty się nie śmiej, bo taki już tu jest smile A przynajmniej był te kilka lat temu.
          • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 14:40
            Ale ja sie nie smieje! Serio pomyslalam o podziemnym tramwaju bo w Nicei tez zrobili niedawno cztery stacje pod czescia miasta, ktorej mieszkancy nie zyczyli sobie na powierzchni i cale jaja z tego byly, no i czeknelam « metro Poznan » i tylko tramwaj wyskoczyl.

Teraz chcem wiedziec co tam budujo w Poznaniu😛
            • podaje_haslo_okon Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 14:53
              Cała starówkę od nowa smile Rury kłado, tak przynajmniej twierdzi pan z hotelu. Wygląda to tak jakby miało potrwać z 10 lat
              • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 15:01
                To zawsze zle wyglada i czesto sa opoznienia, ale czytam ze w sierpniu maja skonczyc. Beda dwa zbiorniki retencyjne na deszczowke celem podlewania zieleni miejskiej👍👌
                • podaje_haslo_okon Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 15:05
                  boogiecat, uwielbiam Cię 😂
                  • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 15:11
                    Czuje, ze nie z odpowiednich powodow😳🤣

Ide stont do reallajfa znaczy do parku. Wroce po zdjecie rogala bo w watku poswieconemu Rogalom Marcinskim jedyna fotka ilustracyjna to kobieta w dresie i ogrodzenie posesji.
                    • podaje_haslo_okon Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 22:25
                      Zmieściłam tylko dwa. Jutro dogrywka. Na razie wygrywa rogal bez certyfikatu, za to na masełku.
                      • krwawy.lolo Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 22:35
                        Przepraszam, że się po raz kolejny wcinam, ale jak można cokolwiek polewać lukrem? Pambuk! Przecież to obrzydliwie słodkie. Ja tam zjem jakąś szarlotkę, torcik śmietankowy nawet. Ale lukier?
                        • podaje_haslo_okon Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 22:53
                          Ja mogę zjeść karmel z lukrem i nie będzie za słodkie wink Nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek coś uznała za zbyt słodkie. No może herbatę w przedszkolu.
                        • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 12.11.22, 10:30
                          Uzywam lukru robionego na soku z cytryny, raz na dwa lata przy wykonywaniu makowca - zawsze sie zastanawiam « a po cholere ten lukier? » i nigdy nie zaluje, ze polalam 😉
                          • krwawy.lolo Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 12.11.22, 11:03
                            Bo jezdeś kobietom. Śmiem twierdzić, że słodycze pambuk stworzył dla Was. Faceci żrący łakocie posiadają damski defekt genetyczny. Znam jednego takiego. Co ciekawe, to amatorski ajronmen, co to bieży, pływie i roweruje.
                            • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 12.11.22, 11:06
                              krwawy.lolo napisał:

> Bo jezdeś kobietom. Śmiem twierdzić, że słodycze pambuk stworzył dla Was. Facec
                              > i żrący łakocie posiadają damski defekt genetyczny. Znam jednego takiego. Co ci
                              > ekawe, to amatorski ajronmen, co to bieży, pływie i roweruje.

Tych bzdur nie da sie obronic 😀
                              • krwawy.lolo Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 12.11.22, 11:22
                                boogiecat napisała:

> Tych bzdur nie da sie obronic 😀

Prawdziwy mężczyzna żywi się suchą kiełbasą.

Ale, ale ... przypomniałaś mi fajny greps, zresztą chyba sygnaturkę z tego forum.
                                "Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu. Żują pszczoły."
                                • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 12.11.22, 16:12
                                  big_grin To brzmi jak nieudane kawaly o Chucku Norrisie tongue_out
                      • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 12.11.22, 10:15
                        🙂 fiesta sie wam udala?
                        Czyli ktory to ten na masle? Znowu widze dwa ksztalty- moze one sa robione jak u nas- proste na masle, zagiete bez masla?
                        Aha i z czym ludzie je jedza, bo ja tam wino widze? To jest tak, ze zamiast kolacji sie je, czy jakie to tam zwyczaje sOM?

(przekroj z trzeciego zdjecia odpowiada moim marzeniom)

• podaje_haslo_okon Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 12.11.22, 10:35
                          Fiesta pierwszorzędna! Dzisiaj kontynuacja smile A z czym jedzą? Z czym chcesz. Ja w czasach poznańskich pożerałam samego na dworze, tak najlepiej smakował. A tym razem był przekąską do kawy i drinków. Też dobrze. A w tradycyjnym poznańskim domu, to może gęsina na obiad, a rogal na deser? Nie wiem w sumie, zapytam rodowitego poznaniaka dziś.

Aha i faktycznie prosty jest na maśle (drugie zdjęcie), a zagięty chyba był z margaryną. Masz łeb!
            • podaje_haslo_okon Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 14:59
              A swoją drogą, to ja miałam odwrotne doświadczenie w Brukseli. Jadę sobie metrem, a ono nagle wyjeżdża spod ziemi i sobie tak jedzie kilka przystanków surprised
              • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 15:07
                A to metro czesto spotykam czesciowo naziemne (nie lubie metra i ciesza mnie naziemne momenty😉).
                Z tramwajem podziemnym za to moga miec problem nieostrzezeni klaustrofobicy.
                • summerland Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 17:25
                  U nas jest naziemne a wlasciwie nadziemne metro- na takich slupach. Tylko pierwsze (koncowe) stacje sa poz ziemia. Najlepsze jest to, ze to metro nie ma kierowcy 😅
                  • boogiecat Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 21:06
                    U mnie tez automatyczne, we Francji tylko te najstarsze linie sa jeszcze z zywym kierowca.
                    W ktorym kraju mieszkasz, Stany?
                    • summerland Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 12.11.22, 03:35
                      Kanada
          • bywalec.hoteli Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 12.11.22, 12:45

> Ty się nie śmiej, bo taki już tu jest smile A przynajmniej był te kilka lat temu.

Co masz na mysli? Tunel tramwajowy na Franowo?

pl.m.wikipedia.org/wiki/Tunel_trasy_tramwajowej_os._Lecha-Franowo
            • podaje_haslo_okon Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 12.11.22, 14:34
              Tak jest, pamiętam że jak planowano te inwestycję, to się mówiło, że Poznań będzie miał metro wink
              • bywalec.hoteli Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 12.11.22, 14:37
                pestka to jest takie poznańskie metro - ale to jest tylko jedna linia szybkiego tramwaju z centrum na Piatkowo - czyli popierdulka
                • podaje_haslo_okon Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 12.11.22, 14:40
                  A Pestka podobno teraz nie jeździ. W Wawie też do niedawna była jedna nitka smile Nie od razu Rzym zbudowano...
                  • bywalec.hoteli Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 12.11.22, 14:43
                    wawa ma inaczej bo bierze hajs od nas wszystkich to sobie za to buduje bizantyjska infrastrukturę
      • grazyny Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 23:00
        Nie, to Bywalec rozpoczął budowę.
        • podaje_haslo_okon Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 11.11.22, 23:20
          😂😂😂
    • bywalec.hoteli Re: Co się wyrabia w tym Poznaniu? 12.11.22, 03:48
      xd

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka