Dodaj do ulubionych

Kraków znowu co zwiedzić?

11.11.22, 09:54
Pozmieniały mi się plany i będę miała czas na zwiedzanie. Co obejrzeć? Tylko błagam nie Wawel, Sukiennice czy jarmark świąteczny 🙏
Obserwuj wątek
    • chococaffe Re: Kraków znowu co zwiedzić? 11.11.22, 10:05
      Kamienica Hipolitów
      Willa Decjusza
      Żydowskie Muzeum Galicja i wystawa poświęcona Helenie Rubinstein
    • daniela34 Re: Kraków znowu co zwiedzić? 11.11.22, 10:16
      Może wystawę o modernizmie w II RP w Muzeum Narodowym. Masz blisko z okolic AGH smile jeszcze nie byłam, byłam na pierwszej części, więc nie wiem, czy polecajka trafiona, ale nie jest to Wawel ani Sukiennice 😄
    • leosia-wspaniala Re: Kraków znowu co zwiedzić? 11.11.22, 10:21
      Stare Podgórze, Nowa Huta, Kazimierz - tu się fajnie po prostu poszwędać, wejść na kawę albo obiad, Fabryka Schindlera, jak lubisz stać w kolejkach to Łempicka w Muzeum Narodowym, jak nie lubisz to modernizm w Muzeum Narodowym. MOCAK, muzeum archeologiczne, muzeum fotografii, kopce. Jak lubisz dreszczyk emocji i błoto to kamieniołom Liban. Możesz też wyszukać inne wątki o Krakowie, było ich mnóstwo.
      • mmoni Re: Kraków znowu co zwiedzić? 11.11.22, 18:04
        Na Łempicką nie stałam w kolejce, ale przyszłam zaraz po otwarciu muzeum.
    • takaprawda5438 Re: Kraków znowu co zwiedzić? 11.11.22, 10:27
      A może po drugiej stronie Wisły to japońskie coś Wajdy ?

.
      pl-pl.facebook.com/rafal.betlej.betlejewski/
      • chococaffe Re: Kraków znowu co zwiedzić? 11.11.22, 10:31
        Jeżeli tam, to koniecznie herbata.
    • jasnoklarowna Re: Kraków znowu co zwiedzić? 11.11.22, 10:38
      Kombinat - budynek główny Z ze schronem pod budynkiem S. Ok 2 godzinna wycieczka w czasy ustroju słusznie minionego.
      • arthwen Re: Kraków znowu co zwiedzić? 11.11.22, 21:25
        Budynek Z jest chyba częściowo wyłączony ze zwiedzania, bo film tam teraz kręcą. Chyba, że już skończyli.
        • jasnoklarowna Re: Kraków znowu co zwiedzić? 12.11.22, 22:08
          W połowie listopada chyba miał być już dostępny. Ja zwiedziłam w ostatni weekend przed kreceniem, już się ekipy szwendaly po budynku.
          A wnętrza faktycznie na film się nadają. Szczególnie sala balowa z cudnym 600kilogramowym żyrandolem. Byłam pod wrażeniem.
          A już totalnie rozwaliła mnie wizyta w dyżurce i odsłuch relacji sygnalistki, która dzwoniła z informacją jak upuszczają paliwo z lokomotyw i wysiłki dyżurnego by ją spławić.😁😁😁😁.
          W ogóle i ja i rodzice i dzieci moje wyszliśmy zachwyceni. Młody miał wprawdzie w tyłku sale balowe, gabinety i nietuzinkowa klatkę schodową za to zachwycił go schron z m.in. centrum dowodzenia i rowerem do generacji prądu.
          Kolejny raz publicznie dziękuję forumce, która mi ta atrakcję poleciła.
          • arthwen Re: Kraków znowu co zwiedzić? 14.11.22, 22:17
            Myśmy byli już parę lat temu, a co do schronów to bardzo fajny jest też ten w szpitalu Żeromskiego - to był jedyny w Krakowie schron z zapleczem medycznym i miał służyć właśnie jako schron-szpital wink
    • sumire Re: Kraków znowu co zwiedzić? 11.11.22, 10:39
      Narodowe (masz koło AGH) ma świetne wystawy teraz. Poza tym jak zawsze polecam z Kaziora przejść kładką na Stare Podgórze, i dalej na Wzgórze Lasoty, i jeszcze na kopiec Kraka (przy dobrej pogodzie Tatry zobaczysz). Mocak i Fabryka Schindlera na Zabłociu - uprzedzam, sama dzielnica jest... umiarkowanie fotogeniczna.
      Jeśli chcesz podróżować dalej, to Plac Centralny - miejsce, które mnie niezmiennie zachwyca - i w ogóle stara Nowa Huta.

Ale najbardziej to jarmark świąteczny polecam tongue_out
    • simply_z Re: Kraków znowu co zwiedzić? 11.11.22, 16:39
      Salwator i wila Decjusza, lepsze niż Huta
    • krolewska.asma Re: Kraków znowu co zwiedzić? 11.11.22, 16:42
      Obóz koncentracyjny , A właściwie to co zrobili z niego krakowianieto najstraszniejszeCo dawno nie widziałam
      • simply_z Re: Kraków znowu co zwiedzić? 11.11.22, 17:14
        ?o czym znów pieprzysz?
        • krolewska.asma Re: Kraków znowu co zwiedzić? 11.11.22, 17:24
          Nie zblazniaj się niewiedza tylko zajrzyj do Google
          • simply_z Re: Kraków znowu co zwiedzić? 11.11.22, 17:25
            Mieszkam tutaj, więc wyjaśnij mi proszę swój bełkot.
            • nuta15 Re: Kraków znowu co zwiedzić? 12.11.22, 09:06
              Z ciekawostek bardzo oryginalne budynki i kamienice Teodora Talowskiego "galicyjskiego Gaudiego", kamienica "Pod Pająkiem" na rogu Karmelickiej i Batorego, siedziba Sokoła na Piłsudskiego i kamienice na Retoryka. Z okolic AGH to spacerkiem kilka minut, a naprawdę warte obejrzenia.
            • krolewska.asma Re: Kraków znowu co zwiedzić? 12.11.22, 09:53
              mieszkasz a nie slyszalas o obozie koncentracyjnym ktory byl rzut beretem od ciebie?
              co to za prowokacja?
              • simply_z Re: Kraków znowu co zwiedzić? 14.11.22, 22:21
                kretynko, o obozie wiem pusta makówko, wytłumacz mi co rzekomo Krakowianie z nim zrobili. Dotarło?
                • alicjamagdalena Re: Kraków znowu co zwiedzić? 14.11.22, 22:24
                  Nie ogrodzili i nie postawili kasy biletowej....hmmm

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka