Dodaj do ulubionych

Czerwone szorstkie plamy na twarzy? Co to?

12.11.22, 05:00
Od wczoraj mam na twarzy takie czerwone, szorstkie, chropowate w dotyku plamy. Nosz kurcze, niepokoi mnie to. Nigdy czegoś takiego nie miałam. Skóra w tym miejscu jest przesuszona, łuszczy się. Zaczęłam wczoraj stosować wapno, miejsce zaczerwienione smaruję maścią tribiotic. Co jeszcze mogę zrobić?
Nie zmienilam kosmetyków ani chemii. Z nowych leków stosuję tylko od kilku dni maślan sodu, kilka tygodni ciężko przeszłam covid (nadal mam perturbacje żołądkowo-jelitowe), mam duzo stresu, szczególnie od przedwczoraj (śmierć w rodzinie, choroba, do tego utrata pracy z końcem roku)...może to coś z tych rzeczy jest przyczyną.
Ta chciałam się wygadać i zapytać, może któraś emama miala coś takiego, może coś doradzicie. Z góry dziekuję.
Obserwuj wątek
    • sundace46 Re: Czerwone szorstkie plamy na twarzy? Co to? 12.11.22, 05:09
      Aha przypomniało mi się, schodze powoli zmniejszając dawki, z leku sulpiryd, taki na stany depresyjne, musiałam odstawić, prolaktynę wybiło mi w kosmos. I tak myslę, czy te plamy na twarzy to nie jest efekt zmiany hormonów, prolaktyny, odchodzenia od tego leku? No sama już nie wiem.
      • banicazarbuzem Re: Czerwone szorstkie plamy na twarzy? Co to? 12.11.22, 06:24
        Z opisu wygląda na liszaj. Może się zrobić ze stresu i od niektórych leków
      • kochamruskieileniwe Re: Czerwone szorstkie plamy na twarzy? Co to? 12.11.22, 09:07
        Bez konsultacji z dermatologiem nie stosowalabym masci antybaktryjnej (z antybiotykiem). Bardziej bym szla w mycie emolientem i natluszczanie (ale ja azsowcem jestem). Ewentualnie maxicortan na stan zapalny skory..
    • ruscello Re: Czerwone szorstkie plamy na twarzy? Co to? 12.11.22, 06:36
      U mnie tak wygląda AZS. Mam lekką postać, placki pojawiają się głównie w listopadzie i grudniu, gdy włączam kaloryfer, a na dworze chłodno i wilgotno.
      • ajaksiowa Re: Czerwone szorstkie plamy na twarzy? Co to? 12.11.22, 07:24
        Jak ci nie przejdzie po zastosowaniu rad emam,zrób badanie zeskrobiny
      • sundace46 Re: Czerwone szorstkie plamy na twarzy? Co to? 12.11.22, 08:31
        ruscello napisała:

> U mnie tak wygląda AZS. Mam lekką postać, placki pojawiają się głównie w listop
        > adzie i grudniu, gdy włączam kaloryfer, a na dworze chłodno i wilgotno.

I co z tym robisz?
        • kochamruskieileniwe Re: Czerwone szorstkie plamy na twarzy? Co to? 12.11.22, 09:08
          Ja natluszczam. I stosuję lampę solaryjną. To typowa tzw. zimowa skora.
    • 1matka-polka Re: Czerwone szorstkie plamy na twarzy? Co to? 12.11.22, 07:50
      Teraz jest suche powietrze od ogrzewania. Poza tym, wapno na uczulenie nie dziala, to jest jakis wymysł przekazywany z pokolenia na pokolenie.
      • sundace46 Re: Czerwone szorstkie plamy na twarzy? Co to? 12.11.22, 08:30
        Alkertec też lyknelam, teraz
        • ajaksiowa Re: Czerwone szorstkie plamy na twarzy? Co to? 12.11.22, 08:35
          Na mnie wapno działa
          • 1matka-polka Re: Czerwone szorstkie plamy na twarzy? Co to? 12.11.22, 08:46
            To jezzcze czerwona wstazke sobie zawiaz.
    • princy-mincy Re: Czerwone szorstkie plamy na twarzy? Co to? 12.11.22, 08:40
      Ja miewam takie placki, gdy zjem za dużo truskawek lub coś z mlekiem.
      Czy jesteś może na coś uczulona?
      • sundace46 Re: Czerwone szorstkie plamy na twarzy? Co to? 12.11.22, 08:48
        Ketonal, nie lekami. Poza tym nic nie wiem. Nigdy nic takiego nie miałam
    • sundace46 Re: Czerwone szorstkie plamy na twarzy? Co to? 12.11.22, 11:15
      Dziękuję emamy za wszystkie rady
      • sundace46 Re: Czerwone szorstkie plamy na twarzy? Co to? 14.11.22, 05:37
        3x zastosowałam maxicort i plamy biedna.. dzięki dziewczyny
    • szarmszejk123 Re: Czerwone szorstkie plamy na twarzy? Co to? 14.11.22, 07:26
      Miałam cos takiego pod okiem ostatnio, trzy tygodnie się z tym bujałam, natluszczałam i nic. Poszłam do lekarza, dał maść z hudrokotyzonem i zeszło w dwa dni.
      Też nie wiem od czego to się zrobiło.
      • kochamruskieileniwe Re: Czerwone szorstkie plamy na twarzy? Co to? 14.11.22, 09:26
        maxicortan jest z hydrokortyzonem smile (ta dawka jest bez recepty)
        • szarmszejk123 Re: Czerwone szorstkie plamy na twarzy? Co to? 14.11.22, 09:37
          To dobrze, powinno pomóc 🙂
    • imponderabilia22 Re: Czerwone szorstkie plamy na twarzy? Co to? 14.11.22, 08:25
      Liszaj lub jakiś rodzaj pokrzywki. Miałam to wiele tygodni, nic nie pomagało. Znikło samo nagle

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka