Dodaj do ulubionych

Bar mleczny w Warszawie

12.11.22, 17:15
Witam, który bar mleczny polecacie w Warszawie???
Obserwuj wątek
    • lea_233 Re: Bar mleczny w Warszawie 12.11.22, 17:34
      hmm, Warszawa dość duza jest ma 512 km2. Zawęzisz jakoś obszar zainteresowania?
    • homohominilupus Re: Bar mleczny w Warszawie 12.11.22, 17:44
      Prasowy na Marszalkowskiej
      • cisco1800 Re: Bar mleczny w Warszawie 12.11.22, 20:41
        Popieram. Smacznie i z klimatem smile
    • koko8 Re: Bar mleczny w Warszawie 12.11.22, 18:24
      Takich autentycznych z prlu zostało już niewiele.
      Bambino polecam, bywamy tam.
      Jak chcesz poczuć dawny klimat, to Rusałka albo Ząbkowski.
    • qwirkle Re: Bar mleczny w Warszawie 12.11.22, 18:36
      Na Nowym Świecie był dobry
      • chococaffe Re: Bar mleczny w Warszawie 12.11.22, 21:15
        a już nie ma?
      • taki-sobie-nick Re: Bar mleczny w Warszawie 12.11.22, 21:42
        Masz na myśli Karalucha? Dawno go nie ma, a zresztą to Krakowskie.
        • chococaffe Re: Bar mleczny w Warszawie 12.11.22, 21:46
          Zapewne miała na myśli bar na Nowym Świecie
          • bi_scotti Re: Bar mleczny w Warszawie 12.11.22, 22:23
            Familijny. To be honest, nie ma (juz) zadnego dobrego baru mlecznego w Warszawie, w Krakowie, Gdansku, Zakopanem, Wroclawiu ... i kilkunastu innych miejscach w PL, gdzie probowalam & mialam nadzieje sad Ale ja mam wybitnie wygorowane oczekiwania, bo chce zeby bylo jak bylo a tak byc nie moze wink Ergo, do ktoregokolwiek nie pojdziesz, jakis ersatz "true" baru mlecznego powinien Ci sie trafic smile Good luck! Cheers.
            • chococaffe Re: Bar mleczny w Warszawie 12.11.22, 22:32
              A byłaś w Familijnym? Ja byłam przed pandemia, nie wiem czy się utrzymał. Imho jedyną róznica miedzy kiedyś a teraz jest mięso w ofercie

p.s. mam nadzieję, ze się nie nabrałas na setki fake'wych barów mlecznych.
              • bi_scotti Re: Bar mleczny w Warszawie 12.11.22, 22:57
                Bylam tej jesieni. Well "bylam" to za duzo powiedziane - weszlam, popatrzylam, powachalam powietrze wink przeczytalam menu ... wyszlam sad Not for me anymore - upewnilam sie po raz kolejny. Tak to jest jak czlowiek cos kocha a potem mija czas - to se ne vrati wink Juz sie z tym pogodzilam - trzeba z zywymi naprzod isc i te rzeczy big_grin No worries, nie rzuce sie do Wisly ani do Jeziora Ontario z rozpaczy po minionych barach mlecznych big_grin Cheers.
            • koko8 Re: Bar mleczny w Warszawie 12.11.22, 23:02
              Nie mogę się zgodzić, Bambino nie zmienił się ani o jotę od czasów mojego dzieciństwa, ich rozciapane, slodkie i utopione w maśle leniwe były i są najlepszym remedium na ciężki dzień.
              Rusałkę też trudno nazwać erzacem, podejrzewam, ze na jarskie dania wpada do nich ta sama klinetela, co 50 lat temu.
              • chococaffe Re: Bar mleczny w Warszawie 12.11.22, 23:06
                Ja niestety nie mogę porównywać tego samego baru, bo "mój" z dzieciństwa już nie istnieje, ale Familijny na Nowym Świecie praktycznie nie różni(ł) się od tamtego (poza wzbogaconym o mieso i ryby menu). I pamiętam jak tam weszłam to poczułam się jak w tamtych latach.
                • bi_scotti Re: Bar mleczny w Warszawie 13.11.22, 01:57
                  Oh, no ... ani Bambino, ani Rusalka, ani Familijny nie sa takie jak w 1982 roku kiedy to dla mnie sie w nich chas zatrzymal wink Definitely not. Podstawowa roznica to zapach. Nie tylko samej kuchni/potraw ale przede wszystkim klienteli! To samo dotyczy barow mlecznych w innych miastach ... BTW, moj najukochanszy (NAJ & NAJ!) bar mleczny Nadwislanski na rogu Tamki & Dobrej tez juz nie istnieje od wielu, wielu lat i nawet nie mam zadnego jego zdjecia sad Jak zyc? Tragic wink Cheers.
                  • dominika9933 Re: Bar mleczny w Warszawie 13.11.22, 11:10
                    Trochę nie w temacie wątku, bo warszawskich nie znam, ale w Krakowie na Daszyńskiego albo róg Dietla i Starowislnej, jest identycznie jak wiele lat temu. Klientela, zapachy, jedzenie.
            • pasquda77 Re: Bar mleczny w Warszawie 13.11.22, 12:26
              Bar na Stągiewnej w Gdańsku jest ok, chyba 100 lat nie byłaś skoro tak piszesz 😝
      • snajper55 Re: Bar mleczny w Warszawie 13.11.22, 02:33
        Kiedyś to były baaaary...

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/d9/Bar_mleczny_%C5%81%C3%B3dzki_al._%C5%9Awierczewskiego_82_w_Warszawie_ok._1971.jpg/1280px-Bar_mleczny_%C5%81%C3%B3dzki_al._%C5%9Awierczewskiego_82_w_Warszawie_ok._1971.jpg

S.
    • krypteia Re: Bar mleczny w Warszawie 12.11.22, 22:31
      Gdański, ulica bodajże Andersa
      • ajaksiowa Re: Bar mleczny w Warszawie 13.11.22, 09:50
        Bar na Ząbkowskiej to bar mojego dzieciństwa (,a mam 68 lat,)nie wiem jak teraz ale kiedyś bywało tam ,,nieciekawe zapachowo,, towarzystwo 🙂
        • koko8 Re: Bar mleczny w Warszawie 13.11.22, 10:06
          W Ząbkowskim czas się zatrzymał. To jest serio bar dla koneserów.
          Z ciekawostek- kilka lat temu w Bambino przy stoliku obok mnie siedziała Domika Kulczyk z ówczesnym mężem Lubomirskim. Też są amatorami kopytek z grzybowym ewidentnie.
        • qwirkle Re: Bar mleczny w Warszawie 13.11.22, 11:52
          ajaksiowa napisała:

> Bar na Ząbkowskiej to bar mojego dzieciństwa (,a mam 68 lat,)nie wiem jak tera
          > z ale kiedyś bywało tam ,,nieciekawe zapachowo,, towarzystwo 🙂
          >

Ostatnio spotkałam tam dwie przemiłe turystki z Gdańska, rozmawiałyśmy o ciekawostkach turystycznych Pragi itp.
          Były pod wrażeniem, jak szybko, sprawnie i nie przebierając w środkach stylistycznych kierowniczka przepędziła lokalnego zalkoholizowanego pana woniejącego, który wszedł i zastygł nad jedzącymi dwa stoliki dalej. Pan był zapewne doskonale znany obsłudze.
    • takaprawda5438 Re: Bar mleczny w Warszawie 13.11.22, 10:08
      polecam bar mleczny "Sady" , sady żoliborskie
      zjesz tam kotleta ze świniny , schabowego ze świniny i leniwe

.
      pl-pl.facebook.com/rafal.betlej.betlejewski/
    • lalkaika Re: Bar mleczny w Warszawie 13.11.22, 10:10
      Bar Marymont na ..... Marymonckiej. Tam też czas się zatrzymał. Love It.
    • migafka357 Re: Bar mleczny w Warszawie 13.11.22, 10:21
      Rusałka na Floriańskiej (naprzeciwko ZOO) i wspomniany już wyżej Gdański.
    • rosapulchra-0 Re: Bar mleczny w Warszawie 13.11.22, 11:59
      Bar mleczny na Kruczej przy Hożej. Nie pamiętam jak się nazywa, ale IMHO jest to najlepszy bar w mieście.
      • aanula81 Re: Bar mleczny w Warszawie 13.11.22, 12:07
        To właśnie Bambino ! Jest świetny
        • madame_edith Re: Bar mleczny w Warszawie 13.11.22, 12:42
          To chyba prawda, bo wprawdzie nie byłam, ale słyszałam o nim z niejednych ust

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka