Dodaj do ulubionych

jak zrobić żeby nie stracić - rezerwacja noclegu?

12.11.22, 23:11
robię rezerwację noclegu w Barcelonie i zastanawiam się, co będzie jak znów sie zrobi jakiś bajzel w lotach i będzie jak w wakacje, że linie lotnicze będą odwoływać loty. Mozna się jakoś zabezpieczyć na taką sytuację? Większość miejsc, które sprawdzam, to albo oferta bezzwrotna, albo zwrot gdzy rezygnacja jest 48 godzin przed przyjazdem.

Macie jakieś podpowiedzi, żeby nie stracić na noclegu w przypadku anulowania przelotu
Obserwuj wątek
    • profes79 Re: jak zrobić żeby nie stracić - rezerwacja nocl 12.11.22, 23:45
      Nie rezerwować.

Nie dziękuj.
      • niemcyy Re: jak zrobić żeby nie stracić - rezerwacja nocl 12.11.22, 23:58
        big_grin

Wbrew pozorom niekoniecznie to było złośliwe, bo można poszukać noclegu po wylądowaniu.
        • panna_lila Re: jak zrobić żeby nie stracić - rezerwacja nocl 13.11.22, 00:21
          tylko nie wiem, czy wtedy strata nie będzie większa, bo rezerwacja po przylocie to branie co jest, więc może być różnie
          • niemcyy Re: jak zrobić żeby nie stracić - rezerwacja nocl 13.11.22, 00:30
            Logiczne. No risk no fun, co kto woli.
            • panna_lila Re: jak zrobić żeby nie stracić - rezerwacja nocl 13.11.22, 00:34
              no tyle to i ja wiemsmile, ale liczyłam na ematkę, bo oblatana i obyta w szerokim świecie, a może nawet niejedna pracuje w hotelu, czy prowadzi jakiś wynajem krótkoterminowy apartamentówsmile
      • panna_lila Re: jak zrobić żeby nie stracić - rezerwacja nocl 13.11.22, 00:21
        nie dziękuję
    • ichi51e Re: jak zrobić żeby nie stracić - rezerwacja nocl 12.11.22, 23:47
      wybierać oferty z opcja anulowania
      • niemcyy Re: jak zrobić żeby nie stracić - rezerwacja nocl 12.11.22, 23:56
        Też niedobrze, bo przeważnie droższe niż bez takiej opcji, więc jak nie odwoła to też straci.
        • snakelilith Re: jak zrobić żeby nie stracić - rezerwacja nocl 13.11.22, 00:16
          Normalnie w hotelach masz opcję rezygnacji do godziny 16, czasem nawet 18 w dniu przyjazdu, więc w razie problemów na lotnisku wie się wystarczająco wcześnie.
          • niemcyy Re: jak zrobić żeby nie stracić - rezerwacja nocl 13.11.22, 00:27
            Z tym, że jest to opcja często płatna.
          • panna_lila Re: jak zrobić żeby nie stracić - rezerwacja nocl 13.11.22, 00:27
            przejrzałam bardzo dużo ofert hotelowych, jest opcja rezygnacji 48 godz. przed, w swoich poszukiwaniach nie trafiłam na taką z opcją rezygnacji w dniu przyjazdu.
            • snakelilith Re: jak zrobić żeby nie stracić - rezerwacja nocl 13.11.22, 00:37
              Dziwne. Ja wrzuciłam w googla NH hotels Barcelona i znalazłam oferty z opcją rezygnacji do 16. NH to taka sieciówka, z które czasem korzystam. Oczywiście opcja z możliwością rezygnacji jest droższa.

www.nh-hotels.de/hotels/barcelona
              • panna_lila Re: jak zrobić żeby nie stracić - rezerwacja nocl 13.11.22, 01:22
                ja patrzyłam przez booking, najwyraźniej przez stronę hoteu jest kozystniej
    • heca7 Re: jak zrobić żeby nie stracić - rezerwacja nocl 13.11.22, 00:04
      ...Macie jakieś podpowiedzi, żeby nie stracić na noclegu w przypadku anulowania przelotu...

Tol8 powinna to wiedzieć wink

Nie mogłam się powstrzymać tongue_out
    • engine8t Re: jak zrobić żeby nie stracić - rezerwacja nocl 13.11.22, 00:25
      Kurde cot z ludz zrobily te FB i inne...
      A nie mozna zadzwonic do lini lotniczych czy tego kto przyjmuje rezerwacje i zwykle - ludzkim glosem, zapytac?
      • panna_lila Re: jak zrobić żeby nie stracić - rezerwacja nocl 13.11.22, 00:31
        ale o co mam zapytać linie lotnicze? czy będą latać w marcu zgodnie z planem?
    • koronka2012 Re: jak zrobić żeby nie stracić - rezerwacja nocl 13.11.22, 01:27
      Możesz się co najwyżej pomodlić.
      Szukałam ostatnio ubezpieczenia na wyjazdy indywidualne (w sensie chciałam ubezpieczyć od rezygnacji w sytuacji kiedy sama kupuję lot i osobno hotel) i żadna firma tego nie oferuje 🫤
      • panna_lila Re: jak zrobić żeby nie stracić - rezerwacja nocl 13.11.22, 09:27
        Nie wiem jak z noclegami ale bilety lotnicze ubezpieczałam indywidualnie jeszcze latem, szczęśliwie nie trzeba było korzystać.
        • koronka2012 Re: jak zrobić żeby nie stracić - rezerwacja nocl 13.11.22, 16:06
          Bardzo szczęśliwie bo u mnie okazało się że ubezpieczenie kupione razem z biletem…nie działa w przypadku kiedy to linia odwołuje lot 😡. Odszkodowanie też się nie należało, bo strajk okoliczność wyłączająca ich odpowiedzialność
    • tol8 Re: jak zrobić żeby nie stracić - rezerwacja nocl 13.11.22, 17:07
      Są oferty z bezpłatnym odwołaniem i takich szukaj

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka