Dodaj do ulubionych

Hospicjum / osrodek opieki zdrowotnej zachodniopom

13.11.22, 16:43
Ehh najciezszy dzien z wszystkich.

Czlonek rodziny choruje na podwojnego raka, 4 stadium, ostatnio z dnia na dzien traci kontakt ze swiatem i kontrole nad cialem. Majaczy, boi sie, puls zwalnia i przyspiesza , saturacja spada.

Onkolog prowadzacy zaprasza na kontrole w styczniu i odsyla do kliniki bolu, klinika bolu zapisuje opiody ktore zupelnie zamieniaja go w warzywo.
Zona o polowe lzejsza i po 60tce nie daje rady go obracac, walczyc z nim kiedy probuje wstac z lozka i upada.

Szukalismy jakiejs pomocy w domu, ale pielegniarki z hospicjum, opieka spoleczna itp wszyscy mowia ze nikogo nie ma, nie ma komu zaplacic zeby przyszedl i pomogl.
Sytuacja robi sie tak ciezka, ze myslimy o znalezieniu osrodka gdzie ktos moglby pomoc i monitorowac stan zdrowia 24/7 ale online jest jakas czarna dziura. Okolice Dziwnowa, Gryfic, ewentualnie Szczecina lub Kolobrzegu…

Czy ktokolwiek o jakims dobrym, bezpiecznym miejscu slyszal? System jest tak nieczuly i trudny do ogarniecia ze nie wiemy, gdzie dzwonic
Obserwuj wątek
    • tymianek21 Re: Hospicjum / osrodek opieki zdrowotnej zachodn 13.11.22, 17:04
      Moja mama i teściowa po udarze były w domu opieki Salus w Komarowie pod Goleniowem.
      Kiedy moja mama miała ciężki udar po wypisaniu ze szpitala nie mieliśmy w domu nic żeby przejąć opiekę nad mamą. Moj tata lat 80 a ja z siostrą mieszkamy w innych miastach. Dzwoniłam do opiekunek ale każda miała swoich pacjentów. Byłam tak zdesperowana że nawet chcialam zapytać o cenę i dać więcej.
      Wcześniej w tym domu Salus była kilka miesięcy moja teściowa.
      Nie wiem jednak czy przyjmują pacjentów onkologicznych.
      Bardzo polecam.

• po-trafie Re: Hospicjum / osrodek opieki zdrowotnej zachodn 13.11.22, 17:22
        Widzialam online.. bede dzwonila jutro od rana, dziekuje!
    • slonko1335 Re: Hospicjum / osrodek opieki zdrowotnej zachodn 13.11.22, 17:29
      Hospicjum w Szczecinie. Bardzo dobra opieka.
      • tymianek21 Re: Hospicjum / osrodek opieki zdrowotnej zachodn 13.11.22, 17:46
        Kiedyś już pisałam o tym domu opieki w Komorowie bo ktoś pytał na forum. Widziałam też kilka wypowiedzi w google.
        Powiem jedno mój Tata nie wyobrażał sobie umieszczenia mamy w żadnym ośrodku ale jak pisałam żadna opiekunka z ogłoszeń nie była dostępna. Było mu jednak łatwiej zaakceptować w końcu dom opieki bo wcześniej była tam moja teściowa.
        Mój mąż i teść jeździli tam co tydzień przez kilka miesięcy i bardzo dobrze ocenili opiekę.
        W samym Szczecinie jest też hospicjum ale nie wiem czy stacjonarne i czy są miejsca.
        • slonko1335 Re: Hospicjum / osrodek opieki zdrowotnej zachodn 13.11.22, 17:56
          Jest stacjonarne i nie czeka się długo.
    • bergamotka77 Re: Hospicjum / osrodek opieki zdrowotnej zachodn 13.11.22, 17:51
      Dzwońcie do hospicjum stacjonarnego i to jak najszybciej bo tam się trochę czeka. Dużo siły!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka