Dodaj do ulubionych

Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza?

13.11.22, 21:37
Wystawiłam przedmiot, zgłosił się chętny i proponuje sprzedaż poza serwisem. Przedmiot - opony samochodowe dość drogi- 2 tyś, ciężki , opony są używane ale w idealnym stanie. Przesyłka kosztuje 100 zł. Mocno się zastanawiam, nigdy nie sprzedawałam i nie wiem jakie kombinacje ze strony sprzedającego mogą na mnie czyhać.
Warto zaryzykować?
Obserwuj wątek
    • powodzenia_juno Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 13.11.22, 21:39
      Nie zgadzam się na takie propozycje. Co za problem kupić przez all, skoro tam właśnie jest oferta?
      • bywalec.hoteli Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 13.11.22, 21:54
        zwłaszcza ze na all przesyłka może być w ramach smarta?
        • mysz1978 Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 13.11.22, 22:04
          Allegro żąda coraz większą prowizję od sprzedanych rzeczy, więc ja już tam nie wystawiam... A może facet chce z odbiorem osobistym te opony? Jak nie, to moze na olx spróbujcie?
          • mysz1978 Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 13.11.22, 22:05
            * większej prowizji - chyba tak brzmi lepiej...uncertain
          • samawsnach Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 13.11.22, 22:17
            Prowizja dotyczy sprzedającej, nie kupującego. Nie poszłabym na taką propozycję, bo nie ma dla niej rozsądnego uzasadnienia.
          • znowuniedziela Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 15.11.22, 10:12
            Na olx ostatnio jest dramma. Pobierają jakieś ukryte opłaty, które powodują wzrost ceny nawet o dobrych kilka zł za drobne i niedrogie rzeczy,typu książka 12 zł opłata przesyłki np 1 zł a tu wychodzi 18 zł, dla mnie beznadzieja...
            Wien, niby to mało, ale jest tak zakamuflowane, że ilekroć cis widzę ciekawego,a kupuję głównie książki,to zazwyczaj wracam na allegro i dobijam w antykwariatach do smarta.
    • bywalec.hoteli Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 13.11.22, 21:43
      to chyba trochę nieuczciwe poza serwisem?
      • szmytka1 Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 14.11.22, 09:49
        Nieuczciwe wobec kogo? Serwis już opłatę za wystawienie aukcji pobrał.
    • iwoniaw Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 13.11.22, 21:44
      Nie, nie zgodziłabym się.
    • ichi51e Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 13.11.22, 22:06
      nie
    • alpepe Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 13.11.22, 22:11
      Tylko przy odbiorze osobistym bym się zgodziła. Ale generalnie to przekręt.
    • heca7 Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 13.11.22, 22:15
      Nie
    • volta2 Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 13.11.22, 22:16
      ja bym nie ryzykowała
      jeśli już mi się coś podobnego zdarzało, to w odwrotną stronę, coś tam znajdowałam (nawet na all ale z zakończoną, niesprzedaną na licytacji rzeczą, albo na olx) i prosiłam, by przedmiot wystawić dla mnie na jeden dzień, za umówioną w korespondencji ceną. z opcją kup teraz. konto allegro wydawało mi się bardziej wiarygodne niż jakiś serwis, który dopiero początkował. i moje konto też było widoczne, jako wiarygodny allegrowicz.

• nena20 Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 13.11.22, 22:17
      Tylko i wyłącznie jeśli zapłata będzie z góry.
      • kicifura Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 13.11.22, 22:21
        nena20 napisała:

> Tylko i wyłącznie jeśli zapłata będzie z góry.

To działa tak że wysyłają ci link do "pobrania płatności" albo lewe potwierdzenie przelewu. Oszuści są kreatywni.
        Nie ma absolutnie żadnego powodu żeby kupujący miałby jakąś korzyść z ominięcia allegro.
    • emateczka Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 13.11.22, 22:18
      A jaką korzysc będzie miał kupujący z zakupu poza Allegro? Może chce, żebyś mu wysłała opony przed otrzymaniem pieniędzy? 😂
      • minerallna Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 13.11.22, 22:37
        No wyobrażam to sobie tak że omijając allegro wysyłam towar za pobraniem i kupujący musi zapłacić kurierowi. Gorzej jak odmówi to kasa za przesyłkę stracona. A odbiór osobisty nie wchodzi w grę, za dużo kilometrów nas dzieli.Paczka duża i ciężka, dwa X 30 kg.
        • kicifura Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 13.11.22, 22:42
          Nie odebrać paczki to można i kupując przez allegro. Tu pewnie chodzi o coś innego, o wyciągnięcie korespondencji na inną platformę gdzie ci podetkną jakiś lewy link do banku czy coś w tym stylu
          • minerallna Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 13.11.22, 22:51
            Ale przez allegro płatność byłaby z góry więc czy odbierze czy nie to raczej dla mnie mało istotne choć znów koszt przesyłki byłby moją stratą- gdyby nie odebrał.
            Co do lewych linków to ja z tych bardzo ostrożnych. A kupujący na allegro jest od 12 lat.
            • mamtrzykotyidwato5 Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 13.11.22, 23:00
              Koszt przesyłki płaci kupujący, to nie będzie twoja strata, bo koszt przesyłki musi wpłacić razem z wpłatą za zakup. To on na tym straci, nie ty.
            • is-laura Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 14.11.22, 16:48
              Nie wysyłaj za pobraniem, bo jeśli kupujący nie odbierze, będziesz musiała opłacić wysyłkę w obie strony
        • emateczka Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 13.11.22, 22:46
          No więc jeszcze raz - co on ma tym zyska?
          • minerallna Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 13.11.22, 22:51
            No właśnie nie wiem i dlatego ematek pytam. Może jest coś o czym nie wiem?
            • aamarzena Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 14.11.22, 10:35
              Moze być, że o
              Konto jest stare, ale ktos je przejął. Teraz podetknie ci "link do zamówienia kuriera/odebrania wplaty", jak na niego wejdziesz to wyczysci ci konto. Kupujący skontaktowal się z tobą przez allegro czy WhatsApp?
              • aamarzena Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 14.11.22, 10:44
                Niedawno wystawiałam jedna rzecz na olx i sporo miałam prób "zakupow" jak na obrazku. Jeśli Twoja dyskusja z potencjalnym kupujacaym tak wygląda jak niżej, to na 200% przekręt
    • dwa_kubki_herbaty Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 13.11.22, 22:35
      Jak to sąsiad ze wsi to niech przyjeżdża.
      • mysz1978 Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 13.11.22, 22:43
        wiem, ze prowizja dotyczy tylko sprzedającego, ale może być (i tak bywa), ze kupujący proponuje sprzedaż poza Allegro i usiłuje wtedy zbić cenę, żeby kupujący nie płacił prowizji, a żeby on też zyskał.
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 13.11.22, 22:57
      Kupujący nie ma absolutnie żadnej korzyści z kupowania poza all, więc jego propozycja jet bardzo podejrzana.
      Absolutnie nie wysyłaj za pobraniem, bo nie odbierze, a ty będziesz płacić za przesyłkę.
      Niech zapłaci przez allegro, jak zapłaci do wyślesz.
      Jeśli chcesz zaoszczędzić na prowizji, to możesz sprzedać poza all, ale albo odbiór osobisty i płaci na miejscu, albo niech wpłaci ci kasę na konto z góry. Kasa będzie na koncie, to wyślesz.
      Jakie kombinacje?
      Takie, że ci podeśle jakiś link, żebyś się zalogowała do banku na swoje konto, a potem cię okradnie, albo że ci przyśle potwierdzenie z banku, że wpłacił, więc żebyś wysłała, choć kasa jeszcze ie doszła, bo mu się spieszy, a potem się okaże, że kasę wycofał.
      • szmytka1 Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 14.11.22, 09:52
        Jak ie odbierze, to ona zaplaci za przesyłkę i to w obie strony, do niego a.potwm zwrot do siebie.
        • mamtrzykotyidwato5 Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 14.11.22, 10:02
          Ale tylko wtedy, gdy wyśle za pobraniem.
          Na allegro za przesyłkę płaci kupujący przy wpłacie za zakup, więc ona wysyła przesyłkę za pieniądze, które dostała od kupującego.
          • mamtrzykotyidwato5 Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 14.11.22, 10:04
            Jeśli kupujący nie odbierze przesyłki na czas, i chce, żeby mu ją wysłać drugi raz, to musi dopłacić za powtórną przesyłkę.
          • szmytka1 Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 14.11.22, 11:10
            Mówimy przecie, o.zprzedazy poz allegro
            • szmytka1 Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 14.11.22, 11:10
              Ż, S 😅
    • 35wcieniu Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 14.11.22, 09:55
      Przy płatności z góry się zgadzam. Przy innej opcji nie.
    • m_incubo Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 14.11.22, 16:38
      Nie.
      Nie widzę sensu ani potrzeby, by się w to bawić.
      Wyjaśnił, dlaczego chce poza serwisem wink
      Z drugiej strony - jeśli koleś wyśle przelew za opony plus za wysyłkę, zobaczę tę kasę na koncie, to mogę wysyłać, wtedy nawet gdyby nie odebrał, to nie mój problem. Za pobraniem absolutnie nie.
    • minerallna Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 14.11.22, 20:33
      Zrobiłam jak radziłyście. Sprzedający już zapłacił poprzez allegro, towar spakowany i czeka na kuriera. Dziękuję za Wasze odpowiedzi.
      • minerallna Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 14.11.22, 20:40
        Kupujący oczywiście.
    • magia Re: Sprzedałybyście przez allegro czy jednak poza 14.11.22, 21:15
      zgodziłabym sie tylko jesli zrobilby przedplate nackonto za opony i przesyłkę.
      Wtedy ptosze bardzo. Ominelaby mnie prowizja od sprzedaży.
      Jesli chce poza allegro wysylke za pobraniem - niech spada.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka