Dodaj do ulubionych

Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿

14.11.22, 08:52
Bardzo prosz臋 o wyja艣nienie o co chodzi z tym zaburzeniem pomiar贸w telefonu. 呕e jak si臋 zadzwoni w z艂ym momencie/miejscu do starego, to co艣 si臋 zaburzy馃檪
Z w膮tku o lokalizowaniu m臋偶a, spokoju mi nie daje.
Obserwuj w膮tek
    • evening.vibes Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 08:57
      bye-bye napisa艂a:
      > Z w膮tku o lokalizowaniu m臋偶a, spokoju mi nie daje.

I naprawd臋 musia艂a艣 za艂o偶y膰 ca艂y w膮tek zamiast przeczyta膰 w tamtym o co chodzi?
      • bye-bye Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 08:58
        No musia艂am, bo wyja艣nienia brak.
        • evening.vibes Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 10:03
          bye-bye napisa艂a:
          > No musia艂am, bo wyja艣nienia brak.

Jest - wystarczy przeczyta膰:
          forum.gazeta.pl/forum/w,567,174354989,174354989,Przecietna_ematka_mocno_kontrolujaca.html?p=174356317
          • anilorak174 Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 10:05
            Takie wyja艣nienie jak 偶adne...
            • evening.vibes Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 10:11
              anilorak174 napisa艂a:
              > Takie wyja艣nienie jak 偶adne...

Jak si臋 nie rozumie to mo偶na TAM dopyta膰 osoby, kt贸ra to napisa艂a. Nie ma potrzeby zak艂ada膰 w膮tk贸w o niczym.
              • bye-bye Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 10:18

Najpierw pisze, 偶e jest i podajesz link do w膮tku.
                Teraz sugerujesz, 偶e powinnam tam dopyta膰.
                No to jest tam wyja艣nienie czy jednak nie?

Jak wiesz to napisz zamiast si臋 wyzlo艣liwiac.

Tam lub tu馃榿
                • evening.vibes Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 10:21
                  bye-bye napisa艂a:
                  > Najpierw pisze, 偶e jest i podajesz link do w膮tku.
                  > Teraz sugerujesz, 偶e powinnam tam dopyta膰.

Je偶eli TY nie zrozumia艂a艣 to powinna艣 dopyta膰. Ja zrozumia艂am.

I dalej pytam - dlaczego TAM nie pytasz tylko zak艂adasz osobny, bezsensowny w膮tek?

• bye-bye Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 10:30
                    Spyta艂am i si臋 nie doczeka艂am.

Gdyby艣 by艂a tak mi艂a i wyja艣ni艂a.

R贸偶ne w膮tki ludzie zak艂adaj膮馃檪 jedne z wi臋kszym sensem, inne ca艂kiem bezsensowne.
                    M贸j za艂o偶y艂am po to, 呕EBY SI臉 DOWIEDZIEC. Dla mnie zatem ma sens.
          • bye-bye Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 10:09
            Skoro nawi膮zuje do tego w膮tku, to znaczy, 偶e czyta艂am馃檪 Nadal nie wiem jakim zak艂贸ceniom pomiar贸w ma pom贸c lokalizacja i ew. decycja co do dzwonienia/pisania.

• anilorak174 Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 10:30
              Ja te偶 nie wiem o co chodzi.
              • bye-bye Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 10:34
                Ja zaczynam podejrzewa膰, 偶e nikt nie wie馃き

Nawet pani policjantka forumowa evening.vibes馃槣
            • kk345 Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 10:53
              No przede wszystkim to berdebul nie ma poj臋cia, o czym pisze, wi臋c jak mia艂aby ci to wyja艣ni膰?
              Co艣 jej tam pewnie 艣wita o algorytmach google, przewidywaniu zachowa艅, ale reszta to papkasmile Pewnie m臋偶u艣 tak za艂atwi艂 spraw臋 niechcianych telefon贸w od ma艂偶onki, "rozumiesz, kochanie, nie dzwo艅, bo mi telefon zniszczysz"-uwierzy艂a i ch艂op ma spok贸j big_grin
              • evening.vibes Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 11:09
                kk345 napisa艂a:
                > Pewnie m臋偶u艣 tak za艂atwi艂 spraw臋 niechcianych telefon贸w od ma艂偶on
                > ki, "rozumiesz, kochanie, nie dzwo艅, bo mi telefon zniszczysz"-uwierzy艂a i ch艂o
                > p ma spok贸j big_grin

Jeste艣 zaskakuj膮co z艂o艣liw膮 osob膮. Tak - za艂atwi艂 sobie, 偶e jak jest w budynku A to 偶ona nie dzwoni a jak w B to ju偶 tak. Jasssne wink
                • kk345 Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 11:11
                  >Jeste艣 zaskakuj膮co z艂o艣liw膮 osob膮.
                  To wzruszaj膮ce, ze akurat ty to piszesz big_grin
                  • evening.vibes Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 11:13
                    kk345 napisa艂a:
                    > To wzruszaj膮ce, ze akurat ty to piszesz big_grin

Jak wida膰 ale ty masz o sobie chyba inne mniemanie...
                • bye-bye Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 11:18
                  Wiesz co? Z艂o艣liwo艣ci膮 to akurat w tym w膮tku to Ty si臋 wykaza艂as. Wobec mojej skromnej osoby馃檭

Taki pakiet zaserwowa艂a艣: protekcjonalizm+ z艂o艣liwo艣膰 w gratisie.

• wapaha Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 08:59
      bye-bye napisa艂a:

呕e
      > jak si臋 zadzwoni w z艂ym momencie/miejscu do starego, to co艣 si臋 zaburzy馃檪

erekcja
      erekcja si臋 zaburzy
      bo jesli pan akurat by艂 w trakcie pukango a tu telefon od starej - to wi臋dnie mu od razu i jest ryzyko 偶e tak zostanie
      • heca7 Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 09:10
        To jest wtedy zaburzenie wymiar贸w a nie pomiar贸w wink
        • jednoraz0w0 Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 15:36
          Chyba, ze kochanka by艂a akurat w trakcie robienia pomiar贸w
      • bye-bye Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 10:03
        No to ja rozumiem, 偶e panu si臋 co艣 mo偶e zaburzyc i faktycznie to by t艂umaczy艂o korzystanie z tego lokalizatora i ew. decyzja czy dzwoni膰馃槈

Ale w jaki spos贸b to zaburzy pomiar. Telefon si臋 zdenerwuje?
        • wapaha Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 10:33
          bye-bye napisa艂a:

>
          > Ale w jaki spos贸b to zaburzy pomiar. Telefon si臋 zdenerwuje?
          tak
          jesli erekcja by艂a mocna - i r贸wnie mocny jej uwi膮d-to wkurw w g艂owie pana ( jak mu przesz艂o z g艂贸wki do g艂owy) jest tak silny, 偶e zaburza pole elektromagnetyczne . Czasami zdarza si臋 wr臋cz, 偶e osobnik z ca艂ej si艂y odrzuca telefon i ciska nim np. o 艣cian臋. W przypadku mniejszych zaburze艅 dr臋twieje mu d艂o艅 i telefon po prostu wysuwa si臋 i upada na ziemi臋
          Wiesz, to wszystko zale偶y
          To jest bardzo skomplikowane
      • m_incubo Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 11:32
        Porzuci艂am tamten w膮tek, jako 偶e wydawa艂 mi si臋 przenudny... Ale teraz wr贸c臋 big_grin
    • berdebul Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 10:38
      Zaburzenia pomiar贸w, a nie pomiar贸w telefonu. Nie wszedzie mo偶na wnie艣膰 telefon, czy to ze wzgl臋du na mierzone niskie pr膮dy, silne pole magnetyczne, czy czysto艣膰 (clean room).
      • anilorak174 Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 10:46
        No ok, ale zwykle wtedy zostawia si臋 sprzet w jakims depozycie na portierni a nie 5 km dalej. Nie wiem w jaki sposob mia艂oby to cokolwiek zaburza膰.
        • berdebul Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 10:56
          Nie wiem, sk膮d wzi臋艂a艣 5 km. Jak chodzisz pomi臋dzy r贸偶nymi budynkami uczelni, to widac, wiec wiem, ze jest na mikroskopie elektronowym, a nie RM. Przy pierwszym dzwoni臋, jak potrzebuj臋, przy drugim dzwoni臋 do kogo艣 偶eby podszed艂 i przekaza艂 info. To nie szpital i badania.
          • anilorak174 Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 11:00
            No ale widac, 偶e kto艣 jest w danym obiekcie (na uczelni np). I serio nadal nie wiem o jakie zaburzenia pomiar贸w wam chodzi.
            Ja dzwoni臋 do kogo艣 jak potrzebuje. Jesli nie mo偶e rozmawiac (to ma wyciszony tel albo wy艂膮czony) albo jest poza zasiegiem to zwyczajnie nie pogadamy. Nie rozumiem po co sprawdza膰 lokalizacj臋 przed wykonaniem telefonu.
            • bye-bye Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 11:08
              Chyba 偶eby nie traci膰 czasu na gadki pt. "Kochanie, gdzie jeste艣"?
              Innego wyja艣nienia p贸ki co nie dostrzegam馃
              A ju偶 zaburzeniem kilkudniowych pomiar贸w to jaki艣 kosmos dla mnie. Ca艂y 艣wiat by go chyba musia艂 lokalizowa膰 i sprawdza膰 czy mu czego nie zaburzy.

Ja s膮dzi艂am, 偶e chodzi o jakie艣 analizy 艣cie偶ek, kt贸rymi w艂a艣ciciel pod膮偶a i tym tropem sz艂a ma my艣l. Ale te偶 nie potrafi艂am znale藕膰 wyja艣nienia co to za zaburzenia馃し
          • aglibaba Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 11:17
            A nie mo偶na po prostu wys艂a膰 mu wiadomo艣ci? Odpisze/oddzwoni jak b臋dzie m贸g艂?

Po co pami臋ta膰, czy b臋d膮c w pomieszczeniu X mo偶e dzwoni膰, czy w pomieszczeniu Y nie mo偶e, czy w pomieszczeniu Z mo偶e tylko sciszonym g艂osem odpowiedzie膰?
            Nie ogarniam.
            • anilorak174 Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 11:23
              No ja te偶. Moj m膮偶 ma tak膮 prac臋, 偶e nie mo偶e odebra膰 telefonu w ka偶dym momencie. Nie patrze w jego kalendarz czy mog臋 dzwoni膰 czy nie. Po prostu nie odbierze i oddzwoni jak b臋dzie m贸g艂.
        • kk345 Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 10:58
          Przeoczy clean-room i telefon wybuchajacy w kieszeni pana uszkodzi mu...hm, sprz臋t big_grin Strata dla ma艂偶onki, bo to i telefon uszkodzony, i ma艂偶onek.
    • piataziuta Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 11:13
      Telefon korzysta z gpsa, ale sygna艂 nie wsz臋dzie dociera - np. nie przenika przez 艣ciany budynk贸w.
      I wtedy telefon, w celu zlokalizowania u偶ytkownika, zaczyna korzysta膰 z innych informacji - np. sieci wifi znajduj膮cych si臋 w pobli偶u - lokalizacja bywa wtedy bardzo niedok艂adna i zdarzaj膮 si臋 bugi - lokalizator przerzuca ci臋 w absurdalne miejsca.

Jak ci臋 tak to interesuje, to poobserwuj czasem swoj膮 w艂asn膮 lokalizacj臋.
      • bye-bye Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 11:22
        Dzi臋ki za wyja艣nienie.
        Z ciekawo艣ci popatrz臋 kiedys
        Dodam natomiast, 偶e nadal nie kumam o co chodzi艂o lokalizujacej 偶onie馃
        • piataziuta Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 11:52
          W sensie, nie rozumiesz, 偶e se z nud贸w klikn臋艂a, gdzie akurat jest imprezujacy m膮偶 i akurat wysz艂o, 偶e dwie godziny jest/by艂 w dziwnym miejscu?

Czy nie rozumiesz jak to zrobi艂a?

• bye-bye Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 12:34
            Gorzej, rozumiem jeszcze mniej ni偶 rozumialam przed za艂o偶eniem watku馃榾

Jedno wiem na pewno. Nigdy nie b臋d臋 lokalizowa膰 m臋偶a. Ryzyko jest zbyt du偶e. I do tego wielowymiarowe馃き
            • piataziuta Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 12:44
              Wielu ludzi woli 偶y膰 w niewiedzy, ni偶 zmierzy膰 si臋 z rzeczywisto艣ci膮 - tak jest spokojniej i wygodniej.
              Najgorsze co mo偶na sobie zrobi膰, to powiedzie膰 "sprawdzam" nie b臋d膮c zupe艂nie przygotowanym na to co si臋 mo偶e odkry膰.
          • arthwen Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 15:30
            Jej chodzi o inn膮 偶on臋 wink Przeciez to nie Mona pisa艂a o zaburzeniu pomiar贸w wink
            • piataziuta Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 15:33
              a to ja nic nie kumam ju偶
              • kk345 Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 15:50
                Berdebul t艂umaczy, ze lokalizacja nie przeszkadza, natomiast dzwonienie do m臋偶a zaburza wielotygodniowe pomiary lokalizacji i niweczy wyniki. Czy jako艣 tak big_grin
                • m_incubo Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 15:53
                  No ja bym w tej sytuacji wybra艂a najprostsze wyja艣nienie zaburze艅, czyli wad臋 postawy, ale ja romantyczna jestem wink
                • piataziuta Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 15:59
                  ju偶 dotar艂am
                  g艂owa mnie od czytania tego rozbola艂a
                  • bye-bye Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 16:06
                    No to teraz to jeszcze wyt艂umacz馃槈
                    • piataziuta Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 16:24
                      o nie!
                      tu wymi臋kam tongue_out
                • panna.nasturcja Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 19:18
                  Rety, Wy naprawd臋 takie g艂upie jeste艣cie?
                  艃ie 偶adne 鈥瀙omiary lokalizacji鈥 tylko jej m膮偶 pracuje (naukowo chyba) przy jakich艣 urz膮dzeniach pomiarowych, kt贸rych dzia艂anie mo偶e zosta膰 zak艂贸cone przez telefon kom贸rkowy.
                  Wi臋c id膮c do budynku, w kt贸rym robi si臋 te badania, on telefonu nie bierze.
                  A ona przez lokalizacj臋 widzi czy on jest w budynku A, gdzie mo偶na do niego dzwoni膰 czy w budynku B, gdzie wykonuje pomiary i dzwoni膰 nie mo偶na.
                  Czy to jest wygodne to nie wiem, ale zrozumia艂e jest od pierwszego postu, czego tu mo偶na nie rozumiec?
                  • m_incubo Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 19:24
                    Jeste艣my strasznie g艂upie, ale mimo tego kumamy, 偶e je艣li on, jak napisa艂a艣, id膮c do "budynku od pomiar贸w" telefonu z sob膮 nie bierze, to lokalizacja nie mo偶e pokaza膰, 偶e on jest w tym budynku.
                    W艂a艣nie dlatego, 偶e jej ze sob膮 nie wzi膮艂.
                    Wi臋c postaw kru偶ganek jeszcze raz.
                  • m_incubo Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 19:26
                    A generalnie to my si臋 w tym w膮tku grubo nabijamy i przerzucamy absurdami, ale mam wra偶enie, 偶e nie wpad艂aby艣 na to nawet z pomoc膮 lokalizacji 馃う馃徎鈥嶁檧锔
                  • bye-bye Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 19:40
                    Jak telefon jest w budynku A, to dzwoni膰 mo偶na. Telefon nie bywa w budynku B. Tak piszesz. To jakim cudem mo偶e zak艂贸ci膰 pomiary? No to mamy kolejn膮 hydrozagadk臋馃榾

Chyba, 偶e to Pan M膮偶 ma wszczepiony lokalizator, wg mnie to jedyne sensowne wyja艣nienie potencjalnych zaburze艅 maszynerii. G艂贸wka pracuje馃挭
    • daniela34 Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 11:19
      Rozumiem i nie rozumiem jednocze艣nie. Bo tak, rozumiem, 偶e s膮 takie miejsca, gdzie telefonu wnie艣膰 nie mo偶na. Przek艂adaj膮c na moje- jak Jacenty jest w tajnej kancelarii to nie ma co do Jacentego dzwoni膰, bo nie odbierze. Gdybym akurat umiera艂a i musia艂a pilnie zadzwoni膰 do Jacentego to mog艂abym od biedy zadzwoni膰 do sekretariatu w s膮dzie i powiedzie膰: "W kancelarii tajnej siedzi u was taki jeden Jacenty. Dajcie mu zna膰, 偶e mu Daniela umiera i jak d艂u偶ej posiedzi, to nie zd膮偶y si臋 po偶egna膰 i wyd臋bi膰 testamentu na swoj膮 korzy艣膰." I gdybym trafi艂a na ludzk膮 pracownic臋 s膮du, to mo偶e by i Jacentemu przekazali wiadomo艣膰. Podobnie w zak艂adzie karnym- jak ju偶 jest po przej艣ciu przez kontrol臋 to nie ma telefonu i nie mam co dzwoni膰, musia艂abym do administracji i prosi膰, 偶eby go szukali.

Rozumiem, 偶e u Berdebul wys艂anie kogo艣, 偶eby przekaza艂 wiadomo艣膰 to nie taki problem jak w s膮dzie/areszcie/wi臋zieniu i w ka偶dej chwili jaki艣 kolega mo偶e p贸j艣膰 i powiedzie膰 jej m臋偶owi, 偶e Berdebul akurat ma potrzeb臋 kontaktu w sprawie mniej lub bardziej pilnej.
      Ale nie rozumiem tego o zniszczonych pomiarach- znaczy: no Berdebul sprawdzi bo ma lokalizacj臋, ale jak chce zadzwoni膰 Zupe艂nie Obca Osoba, kt贸ra akurat dysponuje numerem telefonu do m臋偶a Berdebul, to przecie偶 nie sprawdzi jego lokalizacji i zadzwoni i tak. Ergo- zapewne, 偶eby nie zniszczy膰 tych wynik贸w pomiar贸w telefony si臋 jednak zostawia gdziesik. Ergo- po co pisa膰 o ryzyku zniszczenia skoro ten telefon jest zostawiony, 偶eby nie dzwoni艂y osoby postronne, na przyk艂ad telemarketer od fotowoltaiki?
      • conena Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 11:45
        no wlasnie, jest to totalnie nielogiczne, ale zaraz oka偶e si臋, 偶e nikt inny nie posiada numeru telefonu do pana profesora naukowca i tyle. na TEN numer dzwoni wy艂膮cznie ma艂偶onka, 偶eby powiedzie膰, 偶e dzwoni, bo nie mo偶e rozmawia膰.
        • daniela34 Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 11:50
          Gdyby kto艣 rozwi膮za艂 t臋 zagadk臋, to prosz臋 o informacj臋.
      • evening.vibes Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 12:51
        daniela34 napisa艂a:
        > to przecie偶 nie sprawdzi jego lokalizac
        > ji i zadzwoni i tak. Ergo- zapewne, 偶eby nie zniszczy膰 tych wynik贸w pomiar贸w te
        > lefony si臋 jednak zostawia gdziesik.

Zadzwoni, zniszczy ale to nie b臋dzie Berdebul. I tak - w takich przypadkach bezwzgl臋dnie powinno si臋 zostawia膰 telefon gdzie indziej ale cz艂owiek jest tylko cz艂owiekiem.
        • daniela34 Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 12:59
          W takich miejscach to przede wszystkim raczej powinny by膰 艣luzy/punkty uniemo偶liwiaj膮ce albo znacznie utrudniaj膮ce wniesienie telefonu. Jakbym chcia艂a zosta膰 adwokatem mafii to zapewne bawi艂abym si臋 w przemycanie telefonu, ale zapomnieniu zapobiega mi艂y pan stra偶nik wi臋zienny, kt贸ry pyta o sprz臋t i prze艣wietlanie baga偶u. Na uczelni stra偶nika mo偶e si臋 nie zatrudnia, ale raczej trudno zignorowa膰 miejsce oznaczone wyra藕nie: "tu zostaw sw贸j telefon." Zw艂aszcza jak wyniki d艂ugotrwa艂ego wysi艂ku mo偶e zaburzy膰 byle telefon. Strasznie by to nieekonomiczne by艂o.
          • sylwiastka Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 15:24
            jeszcze bym w to uwierzyla, gdyby nie fakt, ze gdy pracowalam na uczelni to przy mikroskopach elektronowych, NMR. Telefony komorkowe sie wnosilo, to samo do laboratorium hodowli komorek czy nawet zwierzetarni. Moze bardziej restrykcyjne zasady byly w laboratoriach firm farmaceutycznych ze wzgledu na BHP, ale w kieszeni mogna miec telefon.
            Wiec troche naciagane te wyjasnienia...
            • arthwen Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 15:33
              U mojego m臋偶a w pracy jest pomieszczenie izolowane klatk膮 Faradaya - i te偶 tam wnosz膮 telefony, po prostu jak zamkn膮 drzwi, to telefon znika ca艂kiem z sieci i tyle, nie da si臋 zadzwoni膰 ani z zewn膮trz do os贸b w 艣rodku, ani ze 艣rodka.
        • anilorak174 Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 13:11
          Nadal nie zapobiegnie to telefonom z fotowoltaika, wi臋c zona i lokalizacja to drugorzedna sprawa.
      • spirit_of_africa Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 13:38
        Ja rozumiem ze na czas pracy badawczej pan Berdebul blokuje po艂膮czenia za wyj tych od 偶ony. W艂a艣nie po to 偶eby mu pomiar贸w szlag nie trafi艂. Czyli ka偶dy dzwoni膮cy natknie si臋 na blokad臋, a Berdebul zadzwoni tylko je艣li sprawa b臋dzie pilna i po uprzednim potwierdzeniu lokalizacji pana Berdebula. Np. 100letnia Mams pana Berdebula trafia do szpitala. Pan Berdebul ma zablokowane po艂膮czenia. Pani Berdebul sprawdza: o jest w budynku laboratorium gdzie przygotowuje si臋 pr贸bki- dzwoni臋. O jest w budynku w kt贸rym robi analizy na NMR- nie dzwoni臋 bo nie ma telefonu przy sobie/ rozpieprze mu pomiary.
        • daniela34 Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 13:58
          Je艣li to s膮 tak wra偶liwe pomiary to r贸wnie偶 powinien blokowa膰 po艂膮czenia od 偶ony (a raczej w ogole nie miec ze sob膮 telefonu), gdy偶 jeste艣my tylko ludzmi, zw艂aszcza w stresie i ka偶dy mo偶e zapomnie膰 i nie sprawdzi膰 lokalizacji i co wtedy?
          • spirit_of_africa Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 14:50
            Wiesz tego to ja nie wiem. Zak艂adam ze taki system sobie Pa艅stwo Berdebul wypracowali i on im odpowiada. Ja jedynie opisa艂am jak ja to rozumiem.
            • daniela34 Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 15:31
              Ja bym kupila wyja艣nienie: "sprawdzam lokalizacj臋, bo szybciej od razu wys艂a膰 umy艣lnego z wiadomo艣ci膮 skoro nie odbierze, bo jest w miejscu, gdzie nie wolno mie膰 telefon贸w." Ale nie kupuj臋 "jak zadzwoni臋, to zaburzy pomiary"- jak to s膮 takie cenne i wra偶liwe pomiary to po prostu telefon贸w nie ma prawa tam by膰.
              • arthwen Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 15:36
                Mo偶e to chodzi o to, 偶e nie tyle pomiary s膮 cenne i nie do powt贸rzenia, co zaburzy si臋 uwaga pana Berdebula i b臋dzie musia艂 zaczyna膰 od pocz膮tku? Aczkolwiek nie przychodz膮 mi do g艂owy 偶adne badania (co nie znaczy, 偶e takie nie istniej膮), w przypadku kt贸rych nie mo偶na odwr贸ci膰 oczu od przedmiotu bada艅 i kt贸rych pomiary nie s膮 jako艣 zewn臋trznie rejestrowane.
              • m_incubo Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 15:47
                Ja bym najszybciej kupi艂a wyja艣nienie, 偶e to telefon jest tam, gdzie pokazuje lokalizacja i gdzie AB-SO-LUT-NIE nie wolno dzwoni膰, a in偶. Berdebul jest gdzie indziej i bada co innego, za艣 偶onie przewiduj膮co sprzeda艂 kit.
                To si臋 o wiele bardziej trzyma kupy, ni偶 wyt艂umaczenie Berdebul.
                I chyba cz臋艣ciej wyst臋puje w przyrodzie, ni偶 pomiary wylatuj膮ce w kosmos na d藕wi臋k telefonu.

Berdebul chyba te偶 nie ogarnia, 偶e wyciszenie powiadomie艅, nawet od "wszystkich innych" tego 艣wiata absolutnie nie znaczy, 偶e one nie przychodz膮 i 偶e w艂膮czony telefon nie reaguje, nie emituje itp itd.
                • spirit_of_africa Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 18:52
                  U mnie jak wrzucam tryb 鈥瀗ie przeszkadza膰鈥 to jak najbardziej s膮 odrzucane
                  • m_incubo Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 18:57
                    Tak, mog膮 by膰 odrzucane, ale rzecz by艂a rzekomo w tym, 偶e nie wsz臋dzie telefon mo偶e by膰 u偶ywany, bo zak艂贸ca dzia艂anie czego艣 tam lub jego dzia艂anie jest zak艂贸cane czym艣 tam (wybierz dowolne), niestety w艂膮czony tryb "nie przeszkadza膰" w 偶adnej z tych sytuacji nie ma znaczenia.
        • jednoraz0w0 Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 16:05
          spirit_of_africa napisa艂a:

> Ja rozumiem ze na czas pracy badawczej pan Berdebul blokuje po艂膮czenia za wyj t
          > ych od 偶ony. W艂a艣nie po to 偶eby mu pomiar贸w szlag nie trafi艂.

No ale w艂a艣nie tak nie jest! Pani Berdebul najpierw sprawdza lokalizacje i je艣li lokalizacja jest nieodpowiednia, to dzwoni do wsp贸艂pracownika. Co najmniej jakby nie mogli zrobi膰 tak, ze jak s膮 robione badania to wy艂膮cza telefon, wtedy pani Berdebul w艂膮czy si臋 sekretarka i si臋 nagra, a je艣li sprawa pilna, to od razu zadzwoni do wsp贸艂pracownika.
    • cosmetic.wipes Re: Zaburzenie pomiar贸w- lokalizacja馃榿 14.11.22, 16:27
      Co za cudowny w膮tek 馃槃

Nie pami臋tasz has艂a

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si臋

Nakarm Pajacyka